Kącik Ujeżdżenia

Facella   Dawna re-volto wróć!
25 października 2017 18:01
ententa, tylko nikt tu nie pyta o prawdziwość zarzutów, a o to, CO się wydarzyło. Czyli za co jest zarzut.

Dokładnie.
Nie wiem po co w ogóle się wypowiadać, jeśli potem osoba się ze swojej wypowiedzi próbuje wykręcić i nie chce jej doprecyzować. Nie wiem po co mówić "wiem, ale nie powiem!"
Facella, zapewne problem jest w tym, że po pierwsze relacje z pierwszej ręki mają zapewne głównie osoby, które to zgłosiły, po drugie ludzie boją się jak ktoś ich straszy prawnikami.

Ja Ci nie napiszę dokładnie o co chodzi bo słyszałam o tym tylko relację osoby, która nie była świadkiem zajścia. I o ile prawników pana Woldańskiego mam serdecznie w poważaniu, to najzwyczajniej w świecie nie będę powielać opowieści z drugiej czy trzeciej ręki. Ja słyszałam we wrześniu, że były zgłoszenia do różnych instytucji, bo to nie tylko do PZJ. Pewnie warto poczekać na werdykt i mieć nadzieję, że jeśli rzeczywiście zgłoszenie jest uzasadnione to sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan a jesli jest nieuzasadnione to pan Woldański zostanie oczyszczony z zarzutów.
Christine Wels zmarła dziś podczas "treningu" a właściwie batoterapii konia...
Szkoda tylko, że za nie zdążyła się niczego nauczyć na swoich błędach.
http://horses-world.com/2017/10/25/champion-spurs-whip-kicked-horse-dies/
zostanie oczyszczony z zarzutów.


W tym przypadku zostanie bogatym człowiekiem.
vissenna, nie wiem, czemu ten portal to teraz odgrzebał, ale ten "wypadek" był ponad dwa lata temu.
[quote author=Dance Girl link=topic=11.msg2724172#msg2724172 date=1508965102]
zostanie oczyszczony z zarzutów.


W tym przypadku zostanie bogatym człowiekiem.
[/quote]

Biorąc pod uwagę, że jest X świadków i nikt nikogo nie pomówił publicznie (zgłoszenie to nie pomówienie) to jedyne uniewinnienie może nastąpić z braku dowodów. W tym przypadku raczej żadnego odszkodowania dla niego nie będzie.
[quote author=Smok10 link=topic=11.msg2724547#msg2724547 date=1509057828]
[quote author=Dance Girl link=topic=11.msg2724172#msg2724172 date=1508965102]
zostanie oczyszczony z zarzutów.


W tym przypadku zostanie bogatym człowiekiem.
[/quote]

Biorąc pod uwagę, że jest X świadków i nikt nikogo nie pomówił publicznie (zgłoszenie to nie pomówienie) to jedyne uniewinnienie może nastąpić z braku dowodów. W tym przypadku raczej żadnego odszkodowania dla niego nie będzie.
[/quote]

Abstrahując od tej akurat sprawy - w swiatku jezdzieckim chyba lepiej by bylo gdyby ewentualne zawieszenie nastepowalo po udowodnieniu przewinienia, a nie przy podejrzeniu/zgloszeniu takowego. Konflikty i nadinterpretacje sie zdarzaja a to biznes w ktorym renoma jest bardzo wazna i nadszarpnieta opinie ciezko odbudowac, co wlasnie moze sie przekladac sie na konkretne straty materialne.
Zgłoszenie nieistniejącego przestępstwa to przestępstwo .  🙄 Ciekawe co wyjaśni komisja  🙄
Smok10 myślę, że żaden kraj nie posiada tylu miejsc w więzieniu.... poza tym każdy może zgłosić do prokuratury, że PODEJRZEWA ŻE DOSZŁO DO POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA! I to się nawet tak nazywa.... nie uprawiaj demagogii pisanej co masz w zwyczaju. Zgadzam się z tym, że należy poczekać na wyrok. Jeśli jest niewinny, to głośno powinno się o tym mówić, jeśli zaś winny, ukarać tak boleśnie aby dało do myślenia wszystkim innym.
Halo pingwiny, wybiera się ktoś do Zbrosławic? 🙂
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
08 grudnia 2017 12:40
Ratunku c:
Wypadająca łopatka, ćwiczenia i pomoce?
Pomóżcie!
:kwiatek:Pozdrawiam
Łopatka do środka, zad do środka, na prostch, na kołach, wszędzie :P
Plus jazda w odwrotnym ustawieniu.
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
08 grudnia 2017 19:22
Jazdę w odwrotnym ustawieniu stosujemy już od dłuższego czasu, ale jak widzę żadnych efektów nie ma  😡
Będziemy próbować dalej, dziękuje za odpowiedź!  :kwiatek:

Dopadłam się do wątku i teraz nie mogę się od niego oderwać  🙄
Pracuję z koniem, który przez wcześniejsze lata swojego życia pracował w rekreacji (co prawda pod osobami potrafiącymi już coś wykonać, ale jednak). Tutaj pojawia się problem w większym wkroczeniu zadnimi nogami pod kłodę, bowiem wałaszek boi się, że będzie zszarpany za pysk, bowiem niestety tak było robione przez poprzednie osoby go dosiadające  😡 😡
Czy macie pomysł jak zachęcić Siwka do podstawienia zadziska? Raz wychodzi, a raz konisko się denerwuje i masakra  🤦

Edytuj posty!
vissenna   Turecki niewolnik
08 grudnia 2017 19:47
Na wsadzenie zadu pod konia najlepsze są:
-Zdiagnozowanie konia 1. dopasowanie siodła 2. Kontrola zębów 3. Wizyta masażysty
-trener
-mnóstwo przejść, nie tylko pomiędzy chodami, ale też poszerzeniami i skróceniami.
-łopatki, mogą być komplikowane: łopatka, powrót na prostą, łopatka
-kawaletki
-jeszcze więcej przejść
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
08 grudnia 2017 19:55
Wszystko mamy posprawdzane  🏇
Rzeczywiście, troszkę zaniedbałam cavaletii, więc na jutrzejszym treningu bierzemy się do pracy  😜
A mi jako pierwsze co przyszlo do glowy to przede wszystkim RENWERS wzdłuż bandy. Po pierwsze - wpychamy wypadającą łopatkę, wypychamy zad na zewnątrz, dodatkowo banda od tyłu ogranicza i prowokuje konia do glebszego wkraczania zadem. I oczywiscie jazda z uporem maniaka w odwrotnym ustawieniu na zmianę z normalnym.
Łopatka do środka i trawers może jeszcze bardziej prowokować do krzywienia dlatego przy tych ćwiczeniach postawilabym na dobre oko z ziemi 🙂
A i ustepowania od łydki na kole i we wszystkich innych możliwych konfiguracjach.

Btw. wypada tylko na jedną stronę czy obydwie? Czy w drugą stronę nie wpada łopatką lub nie wypada zadem?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 grudnia 2017 14:40
WadiKhatu dobry trener, bo przyczyn może być dużo.
vissenna   Turecki niewolnik
09 grudnia 2017 14:46
Kajpo masz rację, tylko ja zakładam, że skoro koń po rekreacji to trzeba zacząć od najłatwiejszych ćwiczeń a jednak dużo prościej jest kontrolować łopatki (jeśli jeździec jest sam), bo je widzi niż zad 🙂
Ale fakt, poszerzanie i zwężania wolt czy odwrotne ustawienie ma sens w przypadku kiedy koń jest już mniej-więcej wyprostowany. Wtedy to jest super ćwiczenie!
visenna wszystko zależy od stopnia zaawansowania jeźdźca 🙂 Jak jeździec dobrze siedzi i czuje, a koń zna pomoce to żadne z tych ćwiczeń nie będzie zbyt trudne.
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
09 grudnia 2017 15:36
lusia772 aktualnie niestety musimy jeździć bez trenera, ponieważ wolał jeździć do konia zrobionego na klasę C i do jeźdźca, który zaczyna przygodę z ujezdzeniem  :???.
Dzisiaj jestem zadowolona, zobaczymy jak z kolejnym treningiem c:
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2017 17:07
Koń nie umie, jeździec nie umie, trenera brak. No nie skończy się to dobrze...
Kup sobie 101 ćwiczeń z dresazu, to jest praktycznie gotowy plan treningowy, tylko porządnie to przeczytać i dobrze rozplanować ćwiczenia, żeby nie robić wszystkiego naraz, ale też żeby trening nie był monotonny. Tam jest generalnie wszystko od podstaw napisane, co, jak, dlaczego i po co się robi. I proponuję naprawdę zacząć od podstawowych ćwiczeń chociażby po to, żeby upewnić się, że koń reaguje jak powinien, a pomoce są używane właściwie.
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
10 grudnia 2017 00:05
jeździec nie umie

Nie rozumiem na jakiej podstawie są oceniane moje umiejętności 🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 grudnia 2017 00:17
lusia772 aktualnie niestety musimy jeździć bez trenera, ponieważ wolał jeździć do konia zrobionego na klasę C i do jeźdźca, który zaczyna przygodę z ujezdzeniem  :???.
Dzisiaj jestem zadowolona, zobaczymy jak z kolejnym treningiem c:


Ten trener musi mieć niesamowicie napięty grafik i długa listę oczekujących chętnych skoro stać go na pozbywanie się własnych klientów  😲 🤔

A tu masz jedno z ćwiczeń na prostowanie konia 

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2017 08:58
WadiKhatu, na podstawie tego, co napisałaś.
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
10 grudnia 2017 10:53
Na takiej podstawie nie powinno się oceniać umiejętności jeździeckich, ale nie będę się sprzeczać  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2017 10:56
WadiKhatu, to jeszcze mało o jeździectwie wiesz.
Bo jak piszesz, ze kon nie podstawia zadu, bo ktos go trzymał za pysk  kiedyś i teraz Ty nie umiesz spowodować, zeby sie podstawił, to ja o Twoim jeździectwie juz mogę wiele powiedzieć 🙂
I nie jest to przytyk 🙂
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
10 grudnia 2017 11:51
Zeszłam właśnie z walacha, siwus świetnie się podstawił. Dziekuję wszystkim za pomoc  😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2017 11:58
WadiKhatu, na pewno 🙂
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
10 grudnia 2017 12:08
Strzyga Następnym razem poproszę o zrobienie zdjęcia  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się