PSY

Zasadniczo, to dla psa jest to schronienie 😉 gdzie może się wyciszyć (super dla reaktywnych ras), odpocząć itp. (taka trochę buda), a przy okazji chroni np. szczeniora przed zrobieniem sobie krzywdy, gdy musimy wyjść, a w mieszkaniu roi się od niebezpieczeństw. Zdaje się, że kennel wymagany jest też na wystawach (?), czasem niektóre hotele/ośrodki tego oczekują.

Przy czym pies za kratkami to nie jest pies nieszczęśliwy. One bardzo często chcą mieć taki swój kącik, gdzie wiedzą, że ich spokój nie będzie zakłócany.

Ja docelowo chciałabym klatkę tylko na określony czas. Bo zagrac mieszkanie 😀 Chyba, że okaże się, że pies jej potrzebuje dla swojego komfortu
emptyline   Big Milk Straciatella
26 października 2017 16:51
Dalej nie rozumiem - ją się zamyka? 🙂
emptyline Tak, tzn szczególnie jak jest szczeniak uczy sie go ze tam sobie odpoczywa, moze tam dostawac jedzenie klatka jest otwarta a np na noc i w czasie nieobecnosci sie zamyka jak juz jest nauczony ze tam jest fajnie. Łatwiej nauczyc spokojnego wyciszania i zostawania na ograniczonej powierzchni, nie ma strachu o mieszkanie itd. Stopniowo jak podrośnie zaczyna sie zostawiać klatke otwartą, bo pies i tak zwykle ją wtybiera jak wlasciciela nie ma w domu bo wie, żę to miejsce odpoczynku.
Dzięki temu też potem nie ma problemu na wyjazdach czy wystawach, w hotelach. Zabieramy klatkę i pies nie ma problemu, że śpi w obcym miejscu bo spi u siebie🙂

smartini Cudny maluch! opowiadaj jak najwięcej bo póki samemu mieć nie można to miło poczytać historie z żyzia szceniaka🙂
amnestria, kennel na wystawach nie jest wymagany, ale bardzo wygodny dla właściciela, dobry do wyciszenia żywiołowego psa. Bardzo dużo ludzi używa klatek na wystawach.
Czy ma ktoś shih tzu? Miała bym kilka pytań  :kwiatek:
Dekster moi rodzice. Mam z sunią ciągły kontakt, więc jak coś to pytaj
Ostatnio się tutaj bardzo ,,szczeniakowo,, zrobiło  😀 to ja wpadam z moim solenizantem, który dzisiaj kończy swoje 13 urodzinki  😅
ushia   It's a kind o'magic
27 października 2017 10:31
Dekster ja ma "prawie" shiha - z pseudo ale w charakterystyke sie wpisuje 😉

emptyline - klatka jest mega przydatna, szczegolnie przy psach nadreaktywnych, tak, ja sie zamyka w okresie szkolenia a potem w razie koniecznosci (np niszczenie przy leku separacyjnym, wystawy, szkolenia, zamieszanie w domu itp idt) i nie - to nie jest trzymanie psa w klatce i trauma po wiek wiekow 🙂
dobrze wprowadzona klatke pies lubi i sam w niej chce przebywac i zamkniecie nie budzi w nim poczucia zniewolenia
nie patrz ludzkimi kategoriami "wiezienia" 🙂
Mój do klatki włazi jak jest mega zmęczony i jak mu koty żyć nie dają... Czasem tylko ma problem, bo chce tam wleźć a koty już tam są...😉
Swoją szosą ostatnio jak zaczynam się ubierać to sam lezie do klatki i nawet jak jej nie zamknę to leży tam do mojego powrotu (czasem jak wychodzę na 15-20 min to nie zamykam). Klatka to przegenialny pomysł. Moja jest dodatkowo nakryta kocem - tak, że ma takie swoje osłonięte miejsce.
Nam się klatka na co dzień nie przydaje. Za to jest zbawieniem w czasie, kiedy odwiedzają nas dzieci  😉 Sigi kocha małych ludzi do tego stopnia, że potrafi się nakręcić jak kołowrotek, więc wtedy wysyłamy ją na miejsce. Bez zamykania  😉
U nas klatka została wprowadzona jak pies miał pomysły na zajmowanie się paszczowo różnymi zakazanymi rzeczami 😉. Pomysły mu przeszły ale ostatnio złapałam go jak przyniósł mi książkę, która stała wcześniej na półce pod sufitem. Sam jej nie ściągnął stamtąd... Tak więc jak wychodzę na dłużej dalej zamykam - kompletnie nie ufam swoim kotom... 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:

W sumie tak mi przyszło do głowy właśnie, żeby zamykać koty  :wysmiewacz22:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 października 2017 13:03
kocham klatkę 😀
na wyjazdach, semi etc, kiedy to psy przywiązane do drzewa czuwają, szczekają lub tylko "patrzą" śliniąc się- mój wychodzi z klatki i się rozciąga zaspany 🙂
Ja tez kupowałam rozmiar docelowy, ale miałam kratkę do podziału- szybko ją wyciągnęłam bo nie mieściła mi się moja wizja wnętrza 😀

chociaż teraz tak patrzę, może mogłam brać ją ciut mniejszą by była bardziej norką....ale no jest jaka jest 🙂


edit: na zdjęciu pierwsza wersja z kratką 🙂  koc od 2 lat ten sam mam nawet na klatce- szczenięcy 😀- sentyment
Pamiętam, że byli tutaj wilczakowcy...
Wystawowa (może być hodowlana) suka szuka domu, próbuję pomóc.
Nie mogłam się zdecydować  🤣
Pamiętam, że byli tutaj wilczakowcy...
Wystawowa (może być hodowlana) suka szuka domu, próbuję pomóc.


Jest gdzieś jakieś info? Na FB albo coś?
Znajomy uprawia skitouring z psami i ma wielu znajomych dogtrekkingowców itp. Może w taki światek uderzyć?
Już wysyłam na pw
tulipan ale świtne nietoperze! Ja też muszę mojemu coś na zmianę al za mam na odwót albo podoba mi się wszystko a jak przychodzi do zakupu i mam wybrać jedna to właśnie żadna nie jest 'naj' i nie kupuję nic;d
Ja dwa tygodnie krążyłam, aż w końcu w ciągu 5 minut wybrałam te trzy  😀 Muszę jeszcze kupić jakieś guardy bo wybieramy się na szkolenie z IPO, a mamy tylko norweskie  🙁
tulipan jak z jakością tych nietoperzy ? Miękka ta obroża ? Co to za podszycie ?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2017 15:36
Świetne te obróżki.  Moja dzidzia dostała od cioci szelki trulove. W Anglii można je kupić już za 17 funtów. A to daje prawie połowę polskiej ceny.

Z innej beczki. Mała po miesiącu od wycięcia guza dostała uczulenia od szwów rozpuszczalnych. Miejsce po cięciu było już ładnie zagojone a dziś patrzę, że się sączy. Mamy powtórkę sytuacji. Po sterylce też tak miała.  Psikam octaniseptem  i smaruje sorcoserylem. Mam nadzieję, że to wystarczy. Aaa i najważniejsze. Guzek nie był złośliwy. Także bardzo się cieszę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2017 15:45
tulipan, są warsawdogi i whitefox to hauever brakuje 😉

Mi się pies z dywane zlewa 😉
Kto to?
ogurek jakiś człowiek patrzący przez lornetkę?  😁
Hahaha! Ale kameleon 😀
Rewelacja  😜
Pozwolę sobie wciąć się w rozmowy. Czy mogłabym uderzyć do kogoś doświadczonego z "klatkowaniu" psów na PW? Miałabym kilka pytań. :kwiatek:
Kiedy mój pies nie przypomina trolla  😀


tulipan, zapomniałam o fotkach! Wybacz! :kwiatek: Ale widzę, że dokonałaś takiego samego wyboru. 😁 Mamy zielony komplet i teraz nie wiem, czy kolejny będzie taki sam w wersji niebieskiej, czy ten drugi Wasz wzór. 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 października 2017 20:16
ogurek, widzę dwie małpy  😁
Ja Pacmana  😂
A ja Pinokia 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się