Grzybobranie

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 listopada 2018 07:45
Odkopuję wątek z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki 🙂

Podczas wczorajszego spaceru spotkałam takiego jegomościa:





Czy orientuje się ktoś z Was, co to za grzyb? To, że zapewne jest trujący to się domyślam 😉 Grzybów nie lubię, także zatrucie mi nie grozi  😁 a przez to, że pierwszy raz w życiu widziałam takiego cudaka, jestem ciekawa co to w ogóle jest 😉
Zasłoniak fioletowy? Lakówka ametystowa?
Tylko jakoś tak krzywo wyrósł.

Laski....
CO TO ZA GRZYB??
(znaleźliśmy dziś na rowerach) Nikt z rodziny nigdy w życiu czegoś takiego nie widział. Trzonek nie jest popękany. Wszystkie dorosłe osobniki takie miały!



Młode wyglądały tak



Wygląda, że to jakaś piestrzenica chyba, ale żadna nie pasuje.
A to ciekawe🙂pokaze siostrze,ona się zna na takich wybrykach natury.dam znać 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
16 sierpnia 2019 08:41

Piestrzyca kędzierzawa 😉
Zgadza się! Już mi na grupie grzybowej na Fejsie odpowiedzieli. A szukałam wśród piestrzenic i sama nie znalazłam. Gapa.
A ja zapytam- ktoś spod Warszawy grzybkuje? Jak się jawi sytuacja? Bo korci mnie jechać, nawet wolne bym wzięła, ale nie wiem czy warto 👀 Taki reset po przeprowadzce  😍
U mnie, (pomorskie), jest bardzo dużo grzybów, ale wszystko tak robaczywe, że aż szkoda.
Kocham chodzić po lesie i zbierać grzyby, ale nie lubię ich jeść.
Ostatnio byłam w mniejszym lasku to nazbieralam wiaderko 5l z czego zrobiłam tylko jeden słoiczek reszta robaczywa (poszłam bez nozyka) .
Na grupie grzybowej na fejsie piszą, że zbierają w całym kraju, tylko nie w mazowieckim.  😉 W mazowieckim najmniej padało i susza taka, że nic nie ma. Jeśli gdzieś kapało jakimś cudem, albo zna się super miejscówki, to coś się uzbiera, ale trzeba wiedzieć gdzie iść. Pod Mińskiem Mazowieckim ktoś zbierał- były.
Ogólnie to licho u nas...Koszą wiadrami w górach, na śląsku, w małopolsce, na pomorzu.
Ja znalazłam dwa podgrzybki na wsi pod kościołem, gdzie rosną całe dwie choinki 😂 Uwielbiam po lesie łazić za grzybami, też muszę się wybrać w końcu, bo próbuję od 3 lat 🤣
No i a propos - wiem, że jest apka do rozpoznawania roślin, słyszeliście może o jakiejś grzybowej? Moja wiedza taka podstawowa niestety.
Podlasie pozdrawia
I tak codziennie
Czy to sa boczniaki??rosną u mnie pod domem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się