Dopasowanie siodła

Fakt. Firma robi standard o różnych rozstawach łęku, najczęściej 30. To najłatwiej sprzedać. Co do wycięcia na kłąb  to  nie zależy od przeznaczenia siodła. Są firmy które lubią to rozwiązanie, np. Kieffer i takie gdzie wycięcia brak.
RatinaZ dobrze mówisz.Biorę 3 ujeżdżeniowe i leżą baaardzo przyzwoicie a biorę 5 skokowych i nawet podkładkami nie jestem w stanie dopasować tak,żeby choć na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze 😵
gllosia, skokowe faktycznie najczesciej maja panele takie plaskate banany 😉 Z  wycieciem robi m.in. Passier I ma tez modele z plaskimi panelami [img]https://i.ebayimg.com/00/s/NjgzWDEwMjQ=/z/fjwAAOSwPK1ZQ-hC/$_72.JPG[/img]

Arktur (na zdjeciu) i Avior na przyklad. Jeszcze kojarzy mi sie Wintec z tego typu panelami, ale to chyba wszechstronne byly 👀
Właśnie my mamy winteca vs 500 z podobnymi panelami.
Batesy maja tez fajne plaskie panele.
ja mam albiona wszechtronno-skokowego i pasuje na większość koni, na które zakładałam.
Nawet po jeździe nie ma za bardzo suchych placków przy kłębie sugerujących zbyt duży ucisk.
A ono lezy w rownowadze mimo tych paneli?
Passier to są w ogóle bardzo fajne siodła...5 minut skorygowane,wszystko z Nimi można  🙂
gllosia temat jest jak rzeka. Szczerze mówiąc rozumiem o jaką budowę konia Ci chodzi,ale jak dla mnie taka budowa to wyrazna predyspozycja do ujezdzenia,więc w takim przypadku bedzie łatwiej znalezc siodło ujezdzeniowe..


No, ale co zrobisz jak koń jednak skokowy? 😎

CO do siodeł wszechstronnych ,czy skokówek tez mam czasami wrazenie ,że robionę są na jedno kopyto i bez podkladek,żeli,miśków i innych ani rusz.


Czyli nie tylko ja mam takie wrażenie 🤔

Zerknęłam sobie na te Passiery i Albiony, dobrze wiedzieć, że są tego typu siodła. Osobiście uważam, że popularne marki powinny robić te siodła bardziej pod konie niż pod jeźdźców, bo to jest właśnie tak jak mówi Ratina, wszystkie są zbudowane na jedno kopyto, ta sama terlica, te same panele i jedyne co można wybrać to rozmiar siedziska i rozstaw łęku. A oczywiście modeli siodeł jest kilka, ale różnią się kolorem, wielkością klocków, miękkością poduszek itp, czyli krótko mówiąc = chodzi o komfort jeźdźca.
Jakie siodła z tybinką dla krótkonożnych z płaskimi panelami polecacie? Najchętniej ujeżdżeniówka, wszechstronne z przylegającym tylem też by mnie interesowało. Na razie z kentaurów Seneca odpadła, Jupitera mam teraz ale cos mi nie pasi z przodem (jutro z fizjoterapeutką będę to ogarniała), pasowacz twierdził, że na podkladce jest okej, ale terlica nie na tego konia + poduchy a'la banan. Teraz testowałam Ithakę ale czułam się jakbym pierwszy raz w życiu na koniu siedziała, chyba też siedzisko za małe..
Bates, Sommer Opus albo Esprit, Passier Corona 2?

drabcio, ja mam Prestige Venus K w wersji dla krótkonożnych.
drabcio, ja mam Prestige Venus K w wersji dla krótkonożnych.

A takie pytanie: Venus jest podobny trochę do Hipposa...Czy przypadkiem to ne jest tak ,że najpierw był hippos a venus to ulepszona wersja?
RatinaZ, Venus K jest raczej mało podobne bo jest jednotybinkowe i ma dość duże bloki z przodu, które skutecznie trzymają Ci nogę. W Hipposie nigdy nie jeździłam, jak patrze na zdęcia, to może i Venus w wersji dwutybinkowej jest podobne.
To o starej Venusce raczej a nie Venus K 🙂
https://photos.app.goo.gl/5r9pkATUvZFtYkqk2 jeszcze się upewnię.. za małe i za długie?  👀 Na pierwszym zdjęciu podniosłam i cofnęłam klocek o centymetr
Jaką dlugosć ma ta skrocona tybinka? Będę wiedziała jakich dłuości szukac na rynku wtórnym  :kwiatek:

Kojarzycie tą firmę? Wygląda całkiem całkiem, tybinki też raczej krtosze niż dłuższe http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/321262
Zastanawiałam się na teoretycznie wszechstornno-ujeżdżeniową Atenę Kentaura, ale nigdzie na przymiarkę nie potrafię znaleźć 🙁
Ojjjj, tybinka duzo za dluga, siedzisko moze by i uszlo, ciezko powiedziec o tym zdjeciu, ale kolano wypadlo ci na srodku klocka wiec momentalnie wyrzuca cie na tylni lek...
A może da się np jakiś klocek dokupić żeby to jakoś uratować? Dobrze że siodło mam z możliwością odesłania, ale jednak na rynku wtórnym coś krótkiego znaleźć to będzie ciężko 🙁
To o starej Venusce raczej a nie Venus K 🙂


Tak,tak o starej Venusce...szukałam info bo właśnie zanabyłam Hipposa i klaszcze uszami bo mi tak w Nim fajnie (ale jeszcze troszkę pracy wymaga)
P.S. Drabcio o nie masz z krótkich strzemion?? bo mam wrażenie że dosiad bardziej wszechstronny niż ujezdzeniowy,dlatego tybinka wydaje się długa
drabcio, moim zdaniem masz za krótkie strzemiona.

Niestety nie mam pojęcia ile cm tybinka w moim Venus jest krótsza. Na pewno wiem, że jest krótsza niż standardowa i dłuższa niż Lucky Dressage bo próbowałam i to i to. Ja mam 160 cm wzrostu i dla mnie jest ok.
A myślicie ze jak je wydlużę o dziurkę dwie to jest szansa na uratowanie? bo w sumie klus jeszcze ok, ale w galopie siąść nie było jak.
drabcio, nie mam takiej wyobraźni, musiałabyś wydłużyć i zrobić zdjęcie. Natomiast nawet jak wydłużysz strzemiona to może Ci być ciężko łapać kontakt łydką, jeśli tybinka będzie bardzo długa.
drabcio
musiałabyś siąść bliżej przedniego łęku i wypuścić nogę w dół. Możesz spróbować bez strzemion.
Ostatnio miałam ten sam problem - siadałam na tylny łęk. U mnie chodziło nie tylko o wypuszczenie strzemion niżej ale też o przestawienie miednicy.
Tybinka wydaje mi się za długa, nawet jeśli opuścisz o te 2 dziurki to to są około 4cm. Dalej dużą część łydki będziesz mieć na tybince - ale kto wie, może będzie ci wyraźnie wygodniej 🙂
Spróbuje jeszcze to siodlo z fizjoterapeutką jutro bo mogę sobie gdybac o tybince jeżeli nie pasowałoby na konia, jak podniosłam na poduszcze i pod przendi łęk dałam gąbkę ok 1 cm to juz tez nie miałam wrażenia że lece na twarz..
Cześć Dziewczyny jak sądzicie po śladach siodło dobrze dopasowane?
Legnza, ja bym obstawiała że jest za wąskie przodem i leci na tyl. Plus czaprak bym krzywo założony - tyle widzę na telefonie ;-)
Czaprak w momencie zakładania był Ok coś musiało się przesunąć w momencie jak siodło zakładałam niby poprawiałem ale chyba kiepsko ;(
Czyli ze za wąski hmm
A czy któraś z was skracała kiedyś tybinki w siodle? Bo pomyślałam o takiej możliwości + mniejszy (?) klocek kolanowy, bo w tym siodle są na rzepy.
drabcio znajoma skracała w Daw Magu i jest zadowolona 🙂
A te klocki w siodlach dla malutkich są po prostu mniejsze?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się