Stajnie w Warszawie i okolicach

My nie stoimy, ale byłam tam nie dawno i bardzo mi się podobało. Gdyby to nie było znowu "pare" kilometrów dalej to bym była zdecydowana  😉
Ja też nie stałam, ale byłam i też mi się bardzo podobało.
ja stałam w Malcanowie, wyprowadziłam się ze względu na odległość, polecam miejsce ps ostatnio widziałam że mega poprawili podłoże na hali
dzięki ! no właśnie trochę mnie martwi odległość...chciałam jechać w weekend przetestować ile czasu zajmie mi dojazd..
Hekate1, a gdzie mieszkasz? Mam te stajnię prawie za płotem, mogę coś podpowiedzieć odnośnie dojazdu.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 października 2017 05:39
Słuchajcie, potrzebuje na okres rekonwalescencji stajni dla mojego RAO, gdzie będzie miał naprawdę super opiekę. Zależy mi na bliskiej odległości od Pruszkowa abym mogła przyjeżdżać. Koń wymaga podawania leków wziewnych, syropow oraz kontroli pod względem duszności 🙁 niestety aktualnie ma ogromny spadek formy i w obecnym miejscu nie mam nikogo kto by zapewnił mu taki standard.
Musi być to miejsce sprawdzone nie mogę pozwolić sobie na "testy"
Hekate1, a gdzie mieszkasz? Mam te stajnię prawie za płotem, mogę coś podpowiedzieć odnośnie dojazdu.


po drugiej stronie mostu - Wilanów ...zastanawiam się czy to jest realne dla mnie tam dojeżdżać ...
bo poza tym stajnia wydaje mi się idealna na moje potrzeby
Anderia   Całe życie gniade
25 października 2017 08:15
zduśka może u aniaagre? Z Pruszkowa może co prawda nie tak blisko, ale za to łatwy dojazd autostradą i potem ekspresówką. A za opiekę daję ręce, nogi, głowę i wszystko uciąć. 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 października 2017 13:35
Szukam stajni, gdzie można zapisać się na jazdę w stylu western. Najlepiej z możliwością posadzenia osoby niepełnosprawnej na konia.
rybka   Różowe okulary..
25 października 2017 13:55
Tu możesz w stylu west się uczyć (co do niepełnosprawności, to niestety nie wiem, zadzwoń i zapytaj):
http://ezranch.pl
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 października 2017 17:13
rybka- pouczyć się nie pouczę, bo z Olsztyna dość daleko do Warszawy  🙂
Chcę narzeczonemu prezent zrobić, bo kocha konie ras amerykańskich, a w siodle westernowym czuje się pewniej.
Hekate1, może być trudno. Zależy o której godzinie chcesz do stajni dojeżdżać. W godzinach szczytu z Mordoru jedziemy do domu 1,5-2 godzin, w zależności od warunków drogowych i tego, czy ktoś po drodze nie zatarasował przejazdu. Masz wąskie gardła na Siekierkach, potem przy zjeździe z trasy siekierkowskiej przez wiadukt nad torami aż do skrzyżowania z Kajki i kolejne przed Starą Miłosną. W piątek wieczorem Warszawa wraca do domu więc trasa na Lublin jest zapchana. W ciepłe dni w sobotę od rana też jest słabo.
Na szczęście wiadukt w Góraszce już stoi więc trochę 17 odetkało ale pewnie niedługo ruszy kolejna budowa - na lotnisku przy tym wiadukcie ma powstać duże centrum handlowe. Poza tym wszyscy czekamy aż ruszy budowa A2 i jest w planach poszerzenie 17.

Ale jeśli zamierzasz przyjeżdżać w innych porach niż godziny szczytu to jedzie się bardzo przyjemnie. W 40-45 powinnaś być na miejscu (nie wiem skąd dokładnie byś startowała) bo to przelotówka, prawie bez świateł. Sama stajnia jest blisko asfaltu a droga do niej, mimo że dziurawa, to mocno utwardzona i zimą nie zaskoczy. A tereny mamy piękne  😍
Czy stoi ktoś w stajni Polana w Góraszce? Albo ktoś się orientuje jak tam wygląda pensjonat? I ile czasu zajmuje dojazd np z centrum?  :kwiatek:

My stoimy już przeszło 2 lata 🙂 Z Muranowa autobusami jeździłam godzinę, a samochodem do 30 minut. Oczywiście samochodem te 30 minut nie w godzinach szczytu 😉
Ja będę od wtorku pensjonariuszem Polany 🙂
A orientujecie się czy są jeszcze wolne boksy?  🙂 i jak wygląda tam opieka? Jak z padokowaniem, sianem, czy są tłumy ludzi?
Opieka pierwsza klasa  🙂 A tak serio to jest pierwsza stajnia w której tyle stoimy. Aktualnie jest znacznie luźniej bo nie ma Teatru Konnego. Czy boksy są to nie wiem. Padoki zimowe są hmmm błotne, ale póki co stoją jeszcze na trawie gdzie jest ok z tym, że dojście nie jest łatwe 😉 Siano dostają 3x dziennie. Ja byłam rok za granicą i byłam spokojna, a nie jesteśmy łatwymi pensjonariuszami. Błoto jest straszne, ale opieka jest ma najwyższym poziomie.
meander dzięki wielkie! 🙂
Ooo ! meander nie ma już w Polanie teatru Konnego?? jeszcze chyba byli całkiem niedawno  ?
Ja stałam w Polanie 2 lata temu i poza tym błotem to polecam. Nie wiem jacy teraz są tam stajenni ale opieka wtedy była super. Niestety w tych mokrych okresach ciężko nawet konia wydostać z padoku - łatwo się zassać w błocie 😉.
Teatru nie ma już jakieś 2 tygodnie  😅 Stajennych jest 3 z czego 2 jest już x-czasu, a ten 3 to się zmienia 😉 Błoto jest okropne to największy minus 🙁
Słuchajcie, a jaka obecnie sytuacja w stajni Zielonki? Dawno nic nowego nie słyszałam o tym miejscu. Ktoś z re voltowiczów tam stoi? :kwiatek:
ashtray - ja stoję, w czym mogę pomóc? 🙂
Dziewczyny a skoro jest takie okrutne błoto, to.jest jakaś szansa na mycie nóg przy sprowadzaniu do boksu? Jeśli to nie wchodzi w standardowy zakres obowiązków to da sie to jakoś dogadać? Czy skoro jest tam takie błoto, to jest też epidemia grudy? W środę jadę oglądać 🙂
Ollala PW 🙂
Hej, szukam aktualnych opinii nt stajni w Budziskach i stajni w Siedliskach - ktoś z Was może stoi lub dobrze zna i mógłby mi napisać coś więcej o warunkach, opiece, zaletach i wadach? Oczywiście może być na priv 🙂
Kottex,  ja już pisałam o Siedliskach kiedyś, nigdy w życiu już bym tam nie dała nawet na jeden dzień swojego konia.
edit. nie ten wątek
Ale w jakim sensie ze Środmieścia? To jest wątek o stajniach, w Śródmieściu stajni nie ma.
Czy jest na forum ktoś, kto aktualnie stoi w:
- Plejadzie
- Largo
- Prado
Potrzebuję kilku info z pewnego źródła😉
Znacie jakieś fajne stajnie w Gminie Tłuszcz (Tłuszcz, Konary, Jaźwie) itd.

Edytuj posty!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się