paznokcie, żele, tipsy

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2017 19:06
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

smartini dla mnie mat ogólnie jest piękny, ale moim zdaniem niepraktyczny - zaraz gdzieś pobrudzę, a to fluidem, a to przy robieniu ciasta, a później ciężko domyć  😡
Mam wrażenie, że to są różne efekty
HOLO neonail
HOLO semilak
efekt lustra - tylko tutaj zależy jaki dasz lakier
różowawy efekt lustra - ten pierwszy z insta to chyba by dało radę tym + biały lakier  👀

można oczywiście znaleźć tańsze wersje, ale tutaj mi było najłatwiej znaleźć 😉


Nie wiem czy się cieszyć, że teraz wiem co kupić, dzięki!  😀 😀 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 października 2017 19:15
Znam ten ból 😉
Dlatego ja się teraz zaopatruje na aliexpres - hybrydy za 1$  😀iabeł:
Ali króluje🙂 Właśnie czekam na przesyłkę z paronastoma lakierami  🤣
Kobitki, potrzebuję pomocy 🙂
Powoli przymierzam się do kupna zestawu do hybryd.
Czy warto kupować duże butelki (500ml) acetonu i cleanera mało znanej firmy na allegro? Siostra mówiła, że jej aceton mniej znany i tańszy niż semilac (innego z podobnej półki nie testowała) słabo ściągał hybrydy. Poleciła, żeby lampę, waciki itp kupić na allegro ale chemię już lepszej firmy. Co sądzicie?
To będzie moje pierwsze "poważniejsze" podejście do paznokci. Biorąc pod uwagę mój słomiany zapał wolę wystartować z tańszą opcją jeśli taka ma sens 😉
Jeśli chodzi o tanie lakiery to już wiem, że raczej nie mają sensu. Testowałam markę krzak i semilac i różnica była gigantyczna. Wolę mieć kilka sztuk ale lepszych niż masę tandety.
patrycjasz, to pyłek holo 🙂

Chess, ja mam Lu Lill, czy jakoś tak, z Allegro i jestem zadowolona 😉 A jeśli chodzi o lakiery, to polecam Venalisa z Aliexpress. Są porównywalne z np. NeoNail.
Trzeba poczytać opinie co do lakierów, baz i topów 🙂
Ja polecam niezmiennie grupę na facebooku:  🤔trzałka: https://www.facebook.com/groups/970041263035165/?fref=ts

Ja podczas moich początków zakupiłam starter Semilaca z lampą UV a duże acetony i Cleanera kupiłam Semilaca na Allegro - tutaj moim zdaniem nie ma aż takiej różnicy w cenie, żebym musiała oszczędzać i tak wyszło tanio 😉 Mija rok odkąd kupowałam te duże butle i aceton dopiero teraz kupuje nowy :P A robię paznokcie średnio co dwa tygodnie u rąk i przed długi czas również u stóp.

Dalej zdania są podzielone szczególnie co do baz i topów ale wiem, że wiele osób sprawdza sobie je w naszych firmach i woli się ich trzymać i nie ryzykować potem uczuleń. Ja np. zostałam sobie już przy bazie Semilaca, która akurat u mnie się sprawdza super a resztę kolorów prócz Semilacowych zamawiam sobie również na Ali. Tylko warto zanim się coś kupi poczytać opinie chociażby na podlinkowanej grupie powyżej 😉 Czasami sprzedaję produkty buble a czasami jakością produkty potrafią być WOW 🙂 A ceny baaaardzo przyjemne 🙂

BTW ja właśnie na dniach dostaje przesyłkę z kilkoma lakierami z Ali 😀 Będzie wena na nowy manicure 🙂
Chess, ja polecam wszystko z AliExpress 🤣 rzeczy typu patyczki, waciki, firmy itd. Sa tam w dużych ilościach za śmieszne grosze. Lakiery na moje paznokcie za dobrze nie działają, ale faktycznie trzymają świetnie i sa bardzo tanie 😀 Lampe uv led tez ostatnio zamówiłam na Ali za 60zl, przyszła bardzo szybko jak na paczkę z Chin, a wyglada identycznie jak semilac itp.
Aliexpress kusi mnie od jakichś dwóch lat ale nigdy się nie zdecydowałam 🤣
Jakoś nie mogę się przemóc ale może lakiery mnie przekonają. Tak naprawdę to chodzi mi głównie o to czy faktycznie ta tańsza chemia jest gorsza. W sumie aceton powinien być acetonowi równy jeśli % się zgadzają.
Chess, tez nie mogłam, ale jestem bardzo zadowolona 🙂 ale co do acetonu nie pomogę, bo ja raczej piłuje po prostu, albo odrywam :/
Chess, jeśli nie lakiery, to wszystkie akcesoria w stylu cążki, waciki, wzorniki, pyłki, cyrkonie, naklejki, pędzelki, etc. Przykład: gąbko-pędzelek do babyboomera. Na Ali 8,53zł, na polskiej stronie - 39,00zł. To się nazywa przebitka. A do tego przesyłka... 🤔


BlueHorse, do mnie też lecą trzy zamówienia - jedno to odpowiednik Semilaca Berry Nude, drugie to dwie ciemne zielenie, a trzecie "cebulowe" - 7 szt po 30 centów kazda 😀 Nie mogę się doczekać, szczególnie tego pierwszego 😍
Ja chwilowo odłączyłam sobie kartę od konta alli, bo ciągle latałam na pocztę po paczuszki 😉 to tak wciąga... 😀
Achaja, ło matko, jaka różnica o.O
Mocny argument 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 listopada 2017 08:16
Chess, takie rzeczy jak aceton czy cleaner kupuję, gdzie akurat mam po drodze i nie zauważyłam, żeby się znacząco różniły 🙂
Achaja, safie dzięki, super są te pyłki. Ja się przymierzam do zakupów na alli podobnie jak Chess - z tym, że chyba krócej 😉 Gdyby tradycyjne lakiery były trwalsze i dłużej wytrzymywały, to nad hybrydami bym się nie zastanawiała. Ale przy koniach po prostu się nie da, a na malowanie co 3-4 dni nie mam czasu ani chęci, kosmetyczka odpada, wolę sama. Pewnie zrobię zakupy jak już się ostatecznie zdenerwuję.

Chess, ja polecam wszystko z AliExpress 🤣 rzeczy typu patyczki, waciki, firmy itd. Sa tam w dużych ilościach za śmieszne grosze. Lakiery na moje paznokcie za dobrze nie działają, ale faktycznie trzymają świetnie i sa bardzo tanie 😀 Lampe uv led tez ostatnio zamówiłam na Ali za 60zl, przyszła bardzo szybko jak na paczkę z Chin, a wyglada identycznie jak semilac itp.


Podlinkowałabyś lampy, których zakup warto rozważyć? 😉
safie, dzięki. O taką odpowiedź mi chodziło <3
patrycjasz, ja jestem jakaś upośledzona jeśli chodzi o zwykłe lakiery. Jeśli jakimś cudem uda się im wyschnąć bez zepsucia to trzymają się bardzo krótko. W stajni już nie bywam ale pracuję z dziećmi przy plastycznych tematach i to też słabo działa na zwykły lakier. Inna sprawa, że nawet jak nic nie robię to one odpryskują i tyle... Hybrydy robione przez siostrę trzymały się jakieś 3 tygodnie *-* Częściowo dlatego, że nie miałyśmy czasu się spotkać żeby je zdjąć. Miałam już niezłe odrosty ale lakier trzymał się ładnie.
[quote author=wiedźma link=topic=11436.msg2714715#msg2714715 date=1506017147]
To ja tez sie spytam: szukam dobrej stylistki/studia stylizacji paznokci ktora robi super zele (wraz ze zdobieniami) w Krakowie, Ruczaj/Debniki/Wola Lagiewnicka/Bonarka. Ktos cos?
[/quote]

Dziewczyny, zacytuje sama siebie. Ktos cos? Milo by bylo jakby przyjmowala rowniez w poznych godzinach i w soboty.
Moje najnowsze  😍
KLIK

Fotka gigant!
Co ile wy robicie paznokcie, że robicie aż tak długie? Ja robię co 4 tygodnie, ledwo poza opuszek a jak przychodzę po tych 4 tygodniach to mam straszliwy odrost. Moje paznokcie same w sobie bardzo szybko się krusza, ale odrost mimo wszystko jest. Nie wyobrażam sobie zrobić od razu dłuższych, bo wszystkie by mi poodpadały zanim bym dotarła do kosmetyczki.
Ja zaczelam robic hybrydy pod koniec lipca. Na 110 stronie jest zdjecie od czego zaczynalam. Bez hybryd strasznie mi sie kruszyly, na hybrydach jest miodzik. Robie mniej wiecej co 1,5 miesiaca.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 listopada 2017 23:30
Ja robię co jakieś 2 max 2,5 tygodnia. Paznokcie mam teraz bardzo długie (jak dla mnie) a to dzięki bazie indigo i spiłowywaniu koloru zamiast odmaczaniu w acetonie. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z robieniem od razu dłuższych paznokci, piszesz o przedłużaniu? Pozwoliłam moim paznokciom rosnąć za każdym razem robiłam dłuższe i zmieniałam ich kształt (z mega krótkich i prostych, doszłam do długich migdałów). Jedyny paznokieć zdecydowanie krótszy od pozostałych to wskazujący w prawej ręce, nie wiem jak ale ścieram go.

Różowe to moje obecne, szare to długość jaką nosiłam. Obecna długość zajęła mi dokładnie 5 zmian koloru.

Druga fotka za duża!


Biczowa, da się całkiem (albo prawie całkiem) spiłować hybrydę? Nigdy tego nie robiłam i kojarzę tylko temat spiłowania wierzchniej warstwy, żeby łatwiej odmoczyć acetonem.
Te co miałam robione ostatnio (w sumie jedyne 😉 ), tzn w czerwcu, po prostu zdjęłam po kawałku po około 3 tygodniach.
Biczowa ja mam robioną zawsze tą samą długość, niezależnie od tego, czy to są moje paznokcie, czy są przedłużane. Są ledwo poza opuszek i wracam po 4 tygodniach i mam odrost na pół paznokcia. A moje własne przy tym zachowują się różnie, albo łamią się pod żelami albo nie, nie zwracam zbytnio na nie uwagi, bo są za słabe, żeby cokolwiek na dłużej z nich wytworzyć, 😉 Ja tu widzę często paznokcie zrobione bardzoo długie i się zastanawiam, jak wy z nimi fukncjonujecie po 3 tygodniach, jak już się pojawia odrost? Ja właśnie specjalnie mówię, że chcę ledwo za opuszek, bo wiem, że przez te 4 tygodnie na tyle mi urosną, że będę mieć odrost taki, że jest ryzyko, że mi odpadną, biorąc pod uwagę charakter pracy i konie.
buyaka, super wzór i kolory 🙂
Biczowa, super teraz wyglądają 🙂

Mi moja manicurzystka zawsze spilowuje, nie używa w ogóle acetonu.
Co 4 tyg to już moim zdaniem dużo. Ja robię co 2,5-3 tyg i jest w sam raz. Teraz mam długie bo jestem na wakacjach i poprosiłam o nie pilowanie zbyt mocno (na poprzedniej stronie są tuż po zrobieniu), ale już bym wolała mieć krótsze 😉 Jak chodzę normalnie do pracy to też mam robione ciut ponad opuszke palca, bo po 3 tygodniach ciężko mi się z dłuższymi pracuje.
Teraz po ponad dwóch tyg mam taki odrast


flygirl- 4 tygodnie to STRASZNIE długo. I nie dziwię się, że masz aż taki odrost. Ja mam przedłużane i robię co 2- maks 3 tygodnie. Zależy ile odrośnie. Bo mi odrasta raz szybciej raz wolniej. No i zależy jeszcze czy się akryl mocno trzyma, czy bokami zaczyna się odklejać od płytki. Mam bardzo mocną płytkę, która zaczyna się potem zawijać do środka i to podobno powoduje, że akryl na bokach się odkleja. Nie widać  tego, ale prowadzi to do zapowietrzania się, coraz mocniejszego odklejania akrylu i może się skończyć odpadnięciem całego akrylu od mojego paznokcia.
Po 4 tygodniach miałabym ruinę na pazurach.  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 listopada 2017 05:55
Ja muszę robić hybrydy co tydzień, maks półtora  🤔 Po dwóch tygodniach mam olbrzymi odrost - czasem przy jasnych kolorach przeciągam robienie, ale strasznie mnie wkurzają 😉
ja robię co 2 tyg.
poza tym odkąd mam długie, to zauważyłam, że wolniej rosną niż króciutkie 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 listopada 2017 11:52
Chess da się 😉 ja spiłowuje cały kolor zostawiam bazę chyba że po zdjęciu koloru ta mi odejdzie, potrzebowałam nieco wprawy żeby piłować bez uszkodzenia płytki. Absolutnie nie zdejmuje jak mi odpada, ucinam to co odchodzi resztę piłuje.

flygirl robię paznokcie mojej znajomej, która nie dość że ma paznokcie jak papier to w dodatku non stop jej schodziła hybryda płatami po kilku dniach, paznokcie rozdwajały się aż do połowy płytki no koszmar. Teraz robię jej własnie bazą indigo i primerem kwasowym i wreszcie nie odpada a paznokcie rosną. Na początku łamały się tak że ciężko je było pomalować tak były krótkie, teraz ma swoją optymalną długość i cieszymy się z nich razem:

[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23130740_293858337786376_1765053618690396401_n.jpg?oh=f16613965c76acac8f9bf4d31afde323&oe=5AA7E9D2[/img]
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 listopada 2017 14:58
buyaka, fajowe! 🙂
Ja też max co 2 tygodnie, czasem 1,5. Nie cierpię odrostu, a paznokcie rosną mi dość szybko...

Będę robić w weekend, a już mam dylemat - jaki kolor... Może szarości...? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się