Pensjonaty we Wrocławiu

badabing kilka lat byłam zadowolona z Waldka Rybki.

W mrozowie, możliwe że będzie wolny boks. Jeśli ktoś potrzebowałby info co i jak zapraszam na priv.
Również polecam pana Waldemara Rybkę
darolga   L'amore è cieco
29 września 2017 12:51
badabing - dla mnie tylko Kaczor.
Mrozów polecam stoja tam dwa nasze konie..profesjonalna opieka i duże padoki...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] nadmierna edycja posta
Mrozów polecam stoja tam dwa nasze konie..profesjonalna opieka i duże padoki...u "Jarzyny" w Ramiszowie nie polecam ...



Jakieś uzasadnienie?
dwa wolne miejsca w stajni, blisko Wrocławia , 10 ha pastwisk plac do jazdy duże boksy. Dwa posiłki dziennie , ciągły dostęp do wody ,konie od rana do wieczora na dworze , codziennie przebierane boksy(w razie potrzeby wyrzucane do zera) świetne tereny do jazdy (głównie lasy) . Pomieszczenia socjalne (szatnia i łazienka). Kameralna stajnia, przyjazna atmosfera ,spokój i cisza. Dobry dojazd pociągami. Stajnia Hellotka w Mrozowie zaprasza 🙂 cena za miesiąc 650 zł tel 727642451 bardzo polecam 😀 😀 😀

odnośnie Mrozowa 😉

Bardzo dobra opieka.Nie ma problemów z dogadaniem się o różne rzeczy np. wypuszczanie konia na inny padok, zakładanie na noc ochraniaczy stajennych, podawanie leków, suplementów itp. w sumie wszystko o co poprosiłam dało się zrobić.

Konie stoją na pelecie i mają codziennie sprzątane boksy. Siano do woli w boksie i na padokach. Automatyczne poidła. Duże trawiaste pastwiska dla koni.

Warunki do jady są ok, zawsze mogło by być lepiej ale mi wystarcza . Ujeżdżalnia duża, oświetlona, dostępne są drągi i stojaki ( co prawda cześć wymagała by odświeżenia ale są ). Piękne tereny w okół.

w Mrozowie jest rekreacja ale jest ona umiejętnie pogodzona z Pensjonatem. Ponieważ w momencie gdy jest nas dużo ( rekreacji i pensjonatu) dzielimy ujeżdżalnie na pół i nikt nie wchodzi sobie w drogę . Ujeżdżalnia w Mrozowie ma wymiary 60x35 wiec jak się podzieli na pół to dalej jest gdzie jeździć.


Blisko miasta i dobry dojazd PKP 

Ogólnie jeśli chodzi o infrastrukturę w okół to cena jest adekwatna, a opieka jest naprawdę bardzo dobra, przynajmniej ja i mój koń nie możemy narzekać 😉
Najlepiej samemu pojechać i zobaczyć
Do stajni Magnice nie polecam wstawiać koni, wiele koni tam chorowalo (rozwolnienie, kolki) a dzierżawcy nie zrobili nic aby temu zapobiec, dwa konie padły w tym jeden mój na nagłą kolkę...
Czy ma ktoś jakieś informacje o tej stajni która miała powstać w Żórawinie?
wiecie czy jest szansa żeby postrawić konia w pensjonacie z halą, do 30 km od centrum Wrocławia na 2 miesiące? czy nie ma co liczyć?
Zawsze warto próbować 🙂
czesiekboba, ale stałaś tam bardzo długo, aż do momentu aż ci koń padł. Wcześniej chyba nie miałaś zastrzeżeń?

Co tam w Szewcach? Fanpage zniknął, podobno 3 konie w pensjonacie zostały?
bardzo długo? ponad rok. Zastrzeżeń nie miałam przez pierwszych parę miesięcy później robiło się coraz gorzej, przez rok przez ta stajnie przewinęło się 5 stajennych(nie osoby z przypadku tylko doświadczone), już rozumiem czemu nie mogli tam wytrzymać. Miałam już plany wynieść się wcześniej, bo moje konie chorowały przez dwa tyg, a "szefostwo" mocno to ignorowalo lub wręcz utrudniało między innymi nie pozwalając mi na kupno swojego siana... Niestety mój jeden koń musiał odejść aby innym było lepiej i miały godne warunki 🙁, wtedy nie było opcji żeby którykolwiek z moich koni został tam choć chwilę dłużej.
katija, Co tam w Szewcach? Fanpage zniknął, podobno 3 konie w pensjonacie zostały?

A tam coś jeszcze jest? Koni z drogi nie widać, ogólnie pusto tam jakoś, byłam pewna że już tam nic niema.
[...]moje konie chorowały przez dwa tyg, a "szefostwo" mocno to ignorowalo lub wręcz utrudniało między innymi nie pozwalając mi na kupno swojego siana[..]

Co to znaczy "nie pozwalało" na kupno siana? Co komu do tego czym karmisz swoje konie? Nie chodziło np o to, że nie pozwalali ci przechować siana?

A tam coś jeszcze jest? Koni z drogi nie widać, ogólnie pusto tam jakoś, byłam pewna że już tam nic niema.

Podobno konie właścicieli i jakieś niedobitki, chyba trzy. Chude dość te konie co po wyjeżdżały.
Ja tam widziałam kosciotrupa a nie dość chudego konia..
o których Szewcach mowa?
Według google mapy to są jedne, kierunek Oborniki Śl.
No ale w Szewcach są bodajże 3 stajnie - która stajnia w Szewcach  😉
No ale w Szewcach są bodajże 3 stajnie - która stajnia w Szewcach  😉

I wszystkie są pensjonatowe?
😲 Trzy stajnie w Szewcach??
😲 Trzy stajnie w Szewcach??

Mogłam coś popieprzyć  😉
Jestem z innej części Wrocławia.
Zaskoczyło mnie złe info o Szewcach bo kumpela tam stoi i sobie chwali... A może to też już jest nieaktualne  🙄
Co to znaczy "nie pozwalało" na kupno siana? Co komu do tego czym karmisz swoje konie?


W szport stajni w ramiszowie, dziewczyna podobno też miała rozmówkę za przywożenie swego siana (przynajmniej taka była informacja gdy się przenosiła)

Osobiście też miałam problem gdy dokarmiałam konia swoim sianem lub dościelałam swoją słomą czy trocinami. Jedna ze stajni obecnie ma cenę tysiak za pensjo a druga się chyba zamknęła. Ogólnie chodziło w obydwóch aby inni.nie widzieli, że jeden koń ma więcej/lepiej. Gdyż mogło to.pewnie zrodzić bunt wśród pensjonariuszy.

W obecnej na szczęście nie muszę dokarmiać konia  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 października 2017 09:44
o których Szewcach mowa?


W Ramiszowie są trzy stajnie, a nie w Szewcach.
[quote author=Iskra de Baleron link=topic=170.msg2725553#msg2725553 date=1509388591]
o których Szewcach mowa?


W Ramiszowie są trzy stajnie, a nie w Szewcach.
[/quote]

:kwiatek:
Dzięki 🙂 Wygląda na to że się zamotałam  🙂
Wiek już nie ten, i okolice nie moje 😉
W Ramiszowie to jest pięć stajni, a nie trzy 😉 Marzec, Jarzyna, Platan, p.Milewicze, czyli biały piasek i ta vis a vis nich, przy samej drodze, którą nie wiem kto obecnie prowadzi.
Jarzyna chyba już nie bo ludzie uciekli przez alkoholizm prowadzących.
Państwo Marzec i obok nich pan dzierżawi stajnie dla własnego użytku.
Biały piasek- prócz kiepskiej infrastruktury reszta to same plusy. Koniki jak pączki, pani prowadząca mimo, że rolnik to zauważa nawet nastrój swych podopiecznych  😉 uczciwe karmienie to atut jakich mało w większości pensjonatów.

Jest Platan z mieszanymi opiniami ale infrastrukturą i przez pewien czas byli "stajenni" platana mieli 4boksy ale też nie prowadzą już pensjo.
W Szewcach faktycznie są trzy miejsca gdzie trzymają konie.
- koło boiska po lewej stronie stoją ziemniaki (3-4)
- kierunek na Ozorowice, po prawej stronie otaśmowany ogródek za domem, stoi kary/ciemnogniady ślunzak,
- SKJ Szewce - lepiej bez komentarza  😲
Witajcie 🙂
Gdyby ktoś z południa Wrocławia szukał taniego pensjonatu ...
Sobótka - bardzo dobry dojazd, autobusy zatrzymują się pod stajnią, od listopada będzie wolny boks. Padokowanie od rana do wieczora w kameralnym stadku, karmienie 2x  dziennie z możliwością dogadania się do 3 razy. Lonżownik i plac 20x60. Socjal jeszcze mocno ubogi, ale pracujemy nad tym 😉
Co się porobiło w tych Szewcach? Znajoma mówi, że jest zadowolona, koń okrągły, wychodzi codziennie na dwór, a z wypowiedzi w wątku wynika, jakby ktoś tam konie katował.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się