kącik skoków

anai przykre, bo dzisiejszy przejazd oglądało się naprawdę ciężko... Ja sama zaryzykowałam kilka przejazdów w C w tym roku z 6 latkiem i wróciłam się niżej, bo chłopak psychicznie nie dawał rady. Nie chcę nawet myśleć jak stresujące dla takiego młodziaka mogą tak wysokie i ciężkie parkury.
Czy to prawda, że w Salio jest coś nie halo z podłożem?
W Salio był problem z podłożem na jednej z ujeżdżalni, mieli wymieniać to podłoże. Z tego co pamiętam było mocno twarde dla skaczących koni. Natomiast znam to z opowieści i oglądania kulawych koni koleżanek a nie z autopsji.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2017 21:00
Pialotta Byłyśmy rok temu na HPP i podłoże dramat na rozprężalni, na hali lepiej trochę.
Ups.. kurczę, właśnie już od paru osob słyszałam, że podłoże słabe.
Co prawda mam jechać tylko Lki, ale i tak się zastanawiam czy warto ryzykować  🙁
ej, nie straszcie serio jest takie złe tam podłoże? Bo chciałam tam jechać hpp-open i koleżanka, która tam była parę razy nic nie mówiła, że jest coś nie halo z podłożem, tylko że fajnie tam jest.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 października 2017 06:14
Może coś się zmieniło od ubiegłego roku.
W propozycjach jest napisane, że podłoże woskowo-olejowe? Co to będzie w ogóle?
Też chciałam się tam wybrać na ZO..
Macie jakieś filmiki/zdjęcia z hali z Salio?
A ja w sumie zwrócę się z zapytaniem 🙂

otóż ogólnie ze skokami mam problem, spinam się bardzo, aczkolwiek ostatnio udaje mi się uspokoić głowę i nawet czerpię z tego radość.

Moim problemem jest nie pochylanie się prawidłowo z ruchem konia , tylko po prostu się prostuję nad przeszkodą... Nie bardzo wiem jak popracować, aby to zlikwidować.  Jeżdżę też na klaczy, którą muszę trzymać w górze, bo jak się dziecko pochyli to nie wie gdzie ma kopytko postawić. Także w najeździe na skoku bardziej skupiam się , aby prawidłowo ją trzymać. Jeśli mogę poprosić o jakieś porady  :kwiatek:

ssstokroteczkaa
Wstaw film bo nie umiem sobie tego zwizyalizowac.
rozmawiałam z koleżanka, która już była na zawodach w Salio i mówiła, że to podłoże jest ok. Konie dobrze na nim skaczą.
U mnie ostatnio fatum  😵  jadac gdziekolwiek na dwa dni, mam na 4 przejazdy 3 z zrzutką  🤔
🏇
naovika, moze macie jakieś przesilenie?
To nie jest łatwa miłość , ale jak go nie kochać ?
crazy, fajnie mięki ciałem na skoku, ale troszku idzie  😁
Jaki papier ? Do wkkw?
To tu i tak miał super kontrole , niestety jest rolujacy się i bierze na kiel po czym wciąga w przeszkody . To typowy skoczek , małe wkkw poszedł tylko dla posłuszeństwa i pokory ale jest za dobry i dokładny żeby go pchać na wkkw . Po Quid , półetat mojego dowego Quido
naovika, moze macie jakieś przesilenie?


Raczej moje grzebania  :


naovika, ona tak zawsze 'merda ogonem'?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2017 09:08
Naovika Widać, że kobyła z tych gorącogłowych, ale mam wrażenie, że jak wcześniej Was widywałam wyglądało to mniej nerwowo i mniej było momemntów usztywnienia.
No i nie wiem czy to wrażenie, ale na filmikach wygląda tak, jakby miała rozwinięte dolne partie szyi, a górnych brak.
Zawsze tak "merda"  🙄
Nie pozostaje chyba nic innego jak trenować  🙇
Nerwowość to chyba zależy od mojej głowy  😡
naovika, teraz startuje na klaczy, która skacze i wygląda jak Twoja  😉
A po kim jest? Moze siostry ?  😍
Masz jakieś zdjęcie lub film?
naovika fajny kon, ale ty jestes strasznie nerwowa na niej.  a widac ze ona taka elektryczna do przodu i powinnas zachowac jak najwiecej spokoju
naovika, IMO trochę za bardzo do tyłu próbujesz jechać. Ja wiem jak to jest jak koń idzie i wiem jak jest cięzko trzymać rytm. Jeździć, jeździć i jeździć, ale musisz złapać inny rytm.
naovika, tu link do starego ogoszenia poprzedniej właścicielki, więc jest też pochodzenie:
http://www.swiatkoni.pl/ads/show,40095,centucky-2.html
Są też linki do przejazdów właścicielki poprzedniej, ja nie mam żadnego filmiku, bo startuję na niej gościnnie.

P.S, z tym że ta moja mocniej idzie na pewno, a Twoja za to kręci ogonem  😂


aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
29 listopada 2017 17:29
wpadnę sobie jak filip z konopii, bo niewiele się udzielam ostatnio na forum 😉 Niemniej raz od wielkiego dzwonu mam szansę na "fotografa", więc chciałam się "pochwalić" naszymi dzisiejszymi hopkami 😉

Konio zawsze (na każdym treningu) i od lat znajdzie sobie przynajmniej jedną przeszkodę na której będzie robił zapasy dopóki się nie zmęczy... Technikę ma "taką sobie", ale siłę i serce do skoków ponad normę 🙂

Szereg ~80cm z najazdem w agrafkę -> https://www.facebook.com/KonnowSzwajcarie/videos/1791237207835949/

Za niskie tempo - celowo, ponieważ akurat dzisiaj konio miał ambicje do wyrywania się nadto do przodu + dość wymagający zakręt. Od paru dni mamy śnieg z deszczem i konie nie są wyprowadzane na padok, więc robią się wyrywne i nerwowe.

Falka powyżej metra, jakieś 105, może 110 (mam 90cm w guzie biodrowym, a była powyżej kości miednicznej) -> https://www.facebook.com/KonnowSzwajcarie/videos/1791237884502548/


edit: półtora roku temu mieliśmy operację chipa w okolicy stawu pęcinowego w tyle 🙂 a chwilę wcześniej ja miałam zerwany więzozrost barkowy
Pialotta, to prawda.
My byliśmy końmi od P do GP i do 120 jak Cię mogę, a powyżej konie nie chcą skakać i się odbijać.
Było tam naprawdę wiele zatrzymań, rozprężalnia jest gorsza niż parkur.
Nic z tym niestety nie zrobią, bo się nie da chyba ponoć już teraz, bo powinni mieć jakąś maszynę specjalną do tego podłoża, ale jej nie kupili. A szkoda bo super ośrodek, fajna restauracja, piękna hala.
perlica byłam i zgadzam się z tobą, ale za to mój koń na parkurze nie chciał galopować i skakać. Podłoże jest podobno duzo droższe od kwarcowego i dużo lepsze, ale oni pod podłożem mają suchy beton a za dużej warstwy tego podłoża nie ma.
problem z podlozem dotyczy hali czy zewnetrznego placu rowniez?
tylko hali, na zewnatrz jest kwarc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się