Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja

Co do kolagenu podobno najlepiej przyswajalna (ścięgna) jest chondroityna 🙂. Pamietaj tylko, że witamina C działa jak bufor, więc do MSM i kolagenu radziłbym włączyć też jakieś calcium czy inny preparat 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 września 2017 13:13
No dobra, to który MSM jest NAJLEPSZY? [[a]]http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/MSM-%E2%80%94-koncentrat-99%2C9/634 [[a]] Ten będzie ok, czy znacie i polecacie coś lepszego?  :kwiatek:
Czyste MSM prawie nie zadziała, ja podawałam z glukozaminą i wit. C, ale nie zauważyłam efektu. Wydaje mi się, że większość tych preparatów to efekt placebo działający na głowy właścicieli 🙂
Chyba jak większość suplementów podawana doustne
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 września 2017 20:48
No właśnie - doustne suplementy w bardzo małej ilości % są przyswojone jeśli w ogóle  😵
Czyste MSM prawie nie zadziała, ja podawałam z glukozaminą i wit. C, ale nie zauważyłam efektu. Wydaje mi się, że większość tych preparatów to efekt placebo działający na głowy właścicieli 🙂

Dlaczego nie zadziala?
Nie wiem czy akurat wzmocni sciegna, ale organizm raczej moze coz z tego zwiazku " wyciàgnąc".
Macie jakies opracowania mowiace co dodac do msm, by lepiej sie wchlanialo?
Kraja, dodają glukzaminę i wit. C, ale raczej jako wspomaganie a nie dla lepszego wchłaniania. Opracowań naukowych wiele nie jest.  Tu masz artykuł a Journal of Alternative Medicine (MSM jest na str 30)

A tu masz opis badań przeprowadzonych z udziałem ludzi, niestety ze strony producenta MSM, niemniej jednak jakieś "doktory" to przykryły swoimi nazwiskami.

Nie wiem dlaczego czysty MSM miałby się nie wchłaniać, ale nie jestem biochemikiem ani lekarzem, żeby być jakimś autorytetem w tym względzie.


Cześć Wam, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem kiedy koń leżał ponad 24h, ewidentnie nie mógł wstać i przy tym miał zimne przednie nogi ? (koń normalnie je, ma apetyt, wypróżnia się oraz oddaje mocz). Wg weta to może być zatrucie ale właściciele konia nie są przekonani do tej diagnozy. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i wie co to może być za dolegliwość/jak leczyć ? Czy mogą to być ścięgna ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam(PS. Koń ma około rok, jest to typ zimnokrwisty i prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek u niego)
Widziałam coś takiego u konia, ale to ewidentnie nie były ścięgna. Czy tamten koń przypadkiem nie sikał takim ciemnym moczem?

Prędzej podejrzewałabym zatrucie niż ścięgna w takim wypadku albo jakąś sprawę związaną z miopatią ogólnie ale nie naderwane czy zerwane ścięgno. Co mają ścięgna do tego, że koń leży? Przy ścięgnie to kuleje.  Szczególnie zanim się rozgrzeje.
Witam. Ktoś z was miał problem z płynem w pochewce ścięgna? Jakie zalecenia mieliście od wetów ? Jakie rokowania? 🙂
Cześć!
Szukam jakiegoś sprawdzonego preparatu( może być ziołowy,naturalny) do wspomagania stawów i ścięgien folbluciej babci.
Nie skarży się na większe dolegliwości,jednak widzę, w mniej przyjazne dni,że trochę sztywniej i niechętniej  chodzi.
No i pyka jej jeden staw. Szczerze mówiąc nie był on badany,bo klacz na tą nogę nie kuleje( ma już emeryturę,pod siodłem nie chodzi). Jednak to pykanie ostatnimi czasy jakby się nasiliło.
Także co byście polecili,czytałam wątek,ale za dużo sprzecznych informacji,a ja w suplementacji stawów jestem laikiem.
Czytałam o MSM,w jednym miejscu ma świetne opinie,polecają brać,w innym poddają pod wątpliwość czy to w ogóle działa.
Dawałam ziołowe peletki Nuba Equi na stawy,jednak nie zauważyłam znaczącej poprawy,czy może należy przy nich zostać a efekt widoczny będzie po dłuższym stosowaniu?
POMOCY! 🙁
Proszę o podpowiedź  :kwiatek: :kwiatek:
Zioła trzeba dawać długo, żeby coś dawały. Ja dawałam Gelapony - podobno dobry preparat, ale różnicy nie widziałam. A żelatyna spożywcza, przecież ona odpowiada za produkcję kolagenu?
Wigorrr, kilka lat temu podawałam żelatynę spożywczą drugiemu mojemu koniowi. Jednak absolutnie nie pamiętam jak ma się dawka do masy ciała konia. Pamiętam,że wtedy poskutkowało to dość dobrze. Może faktycznie to jest jakaś droga obok tych ziołowych pelletek co już podaje.

Wiesz może jak musiało by wyglądać dawkowanie,żeby móc zaobserwować jakąś poprawę?
Od zawsze mnie to zastanawia - w jaki sposób żelatyna miałaby mieć wpływ na stawy?
Przecież w procesie trawienia rozpada się na aminokwasy, jak każde inne białko. Fakt, ze cos pochodzi z kolagenu nie znaczy, ze bedzie miec wplyw na jego produkcję.
Wydaje mi się, że to nie ma prawa działać. Ale jeśli ktoś potrafi to wytłumaczyć to chętnie posłucham
Ramires ja tez nie wiem jak to miało by dokładnie działać. Jednak faktycznie przypominając sobie sytuacje z moim wałachem sprzed kilku laty,pomogło mu. Również pykało mu w stawach,po podawaniu żelatyny przeszło(polecone przez właścicielkę pensjonatu,dawki też ułożyła i podawała  ona dlatego nie pamiętam🙁 ). Fakt faktem koniowi pomogło,może to tylko jakaś zbieżność wydarzeń,może znalazł coś na łące co mu pomogło,a mnie się wydawało,że to ta żelatyna. Jednak na efekt placebo bym nie zrzucała bo pykało mu przy każdym kroku,później pykanie się zmiejszyło,aż po jakimś czasie całkowicie przeszło.  🤔 🤔
Reyline ja mam o MSM dobre zdanie. Po miesięcznej kuracji stawy przestały strzelać. Wszystko zależy od rodzaju urazu/wieku/zaawansowania problemu. Koleżanka 5 miesięcy ładowała gelapony w swoją kobyłę i dopiero ostrzykanie kwasem domiejscowo pomogło. Co koń to inny wypadek.
MSM warto spróbować zanim podejmie się decyzje o większej ingerencji, bo już sama skuteczność (albo jej brak) mówi o zaawansowaniu problemu.
vissenna, a ty podajesz samo MSM czy w połączeniu z glukozaminą? Gdzieś czytałam, że żeby MSM mogło wspierać stawy potrzebna jest obecność glukozaminy.. 🤔
Katharina   "Be patient and trust in the process"
19 października 2017 08:41
Też mam ostatnio rozterkę i to wielką, bo tyle jest tych specyfików na rynku, że ciężko mi się zdecydować  😵 Nie chcę kupować czegokolwiek "na pałę" żeby było... Czy ktoś może mi polecić COŚ SUPER, głównie na tkanki miękkie jednak jak będzie równocześnie działało na stawy to też będzie super ?  :kwiatek:
gllosia dokładnie, jeżeli chcemy żeby MSM działało to potrzebna jest dodatkowo glukozamina i np. wit C, te składniki potęgują swoje działanie. To jest nawet napisane na stronie podkowa liny.
No to w takim razie zafunduję mojej taki miks,zobaczymy na ile to pomoże. Będzie to tylko profilaktyka,ale może przestanie pykać i cokolwiek wzmocni stawy i ścięgna.
Dam znać jak to się u mnie sprawdziło i czy są jakieś efekty.
U nas dziś po usg wyszła dziura 2cm x0,8cm w międzykostnym... Wiadomo wcierki chłodzące, ale czy są jakieś fajne produkty które typowo działają na zrośnięcie się ścięgna? W przyszłym tygodniu będziemy ostrzykiwać te miejsce osoczem z krwi ale chciała bym jeszcze wspomóc te zrastanie się tej dziury...  🤔
W zasadzie najlepszy dr. czas i stępownictwo  :kwiatek:
Jeśli to świeży uraz to faktycznie chłodzić, jeśli już  faza zapalna minęła to rozgrzewać i zawijać.

Ja dawałam msm+glukozaminę + hydrolizat kolagenu przy urazie ścięgna - czy pomogło na nogę nie wiem - mi na głowę i poczucie zrobienia wszystkiego co mogłam na pewno😉 🤔wirek:
pijawki
Od zawsze mnie to zastanawia - w jaki sposób żelatyna miałaby mieć wpływ na stawy?
Przecież w procesie trawienia rozpada się na aminokwasy, jak każde inne białko. Fakt, ze cos pochodzi z kolagenu nie znaczy, ze bedzie miec wplyw na jego produkcję.
Wydaje mi się, że to nie ma prawa działać. Ale jeśli ktoś potrafi to wytłumaczyć to chętnie posłucham


Z tego co pamiętam to oczywiście tak się dzieje, ale u zwierząt mięsożernych. Roślinożerne nie trawią jej tak.
Dziękuję za odpowiedzi, puki co ustaliłam jeszcze ultradźwięki po zabiegu z osocza i potem ewentualnie pijawki bo też już o nich rozmawiałam :kwiatek:
Wichurkowa u nas w Czwartek będzie Kasia Hetmaniuk od której miałam pożyczone ultradźwięki. Jakbyś chciała to daj znać 🙂
Nique dziękuję, ale już mam wstępnie ustalone że Agata Siczek mi pożyczy  :kwiatek:
a shock waves? bardzo dobre na uraz międzykostnego
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 października 2017 20:09
Wigorrr wichurkowa napisała przecież, że jest umówiona na ultradźwięki  🙂
Ultradźwięki, a schockwave to jest zupełnie coś innego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się