Kącik WEGE :-)

nerechta przecenione, dlatego, że blisko końca terminu, czy po prostu przecenione? Brzmi mega  😜
A co do lasagne to...boże jak ja mam ostatnio dosyć warzyw, trochę ciężko to pogodzić z wegetarianizmem  😁

Dziewczyny! Już rozumiem dlaczego nie bardzo wam ta kostka leży  😎 Ogólnie smakowała jak gumo-styropiano-papierocoś  😂
A da się w ogóle z tej kostki zrobić cokolwiek? Mam kilka opakowań i  nie wiem czy komuś oddać czy próbować coś z tym robić
Pare postów wcześniej był wspomniany twarożek z nerokwców z Jadłonomii... To było moje zeszłotygodniowe odkrycie i jednoczesnie uzależnienie.
Dziś został zdetronizowany przez pasztet z pieczarek z Jadłonomii. Już po zblendowaniu składników a przed wrzuceniem go do piekarnika nie mogłam przestać żreć, a przed chwilą mimo późnej pory zgrzeszyłam pierwszą porcją na kanapce. Bajka.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2017 20:30
ekhem a możesz podesłac link do przepisu na pasztet 🙂 będę wdzięczna !
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2017 20:42
Dokładnie ten: http://www.jadlonomia.com/przepisy/pasztet-z-pieczarek/ 🙂


dzięki ! a powiedz mi nie jest pikantny ? bo jest tam papryka ostra 🙂
Wyszedł mi troszkę pikantnawy - ale po pierwsze, możliwe że go przepieprzyłam, bo sypnęło mi się tego pieprzu całkiem sporo, a po drugie nie miałam ostrej papryki a jedynie chili w proszku. Myślę, że możesz te ćwierć łyżeczki zredukować do szczypty, pominąć albo podmienić na słodką paprykę w proszku i nadal będzie dobry 🙂

Poza tym tą ostrość czułam właściwie tylko przy jedzeniu solo, na kanapce już w ogóle jej nie wyczuwam 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2017 21:52
dzięki !! 🙂 jak zrobię to dam znać czy się udał
Frania wlasnie nie, co tym bardziej mnie zdziwilo! Terminy na jakies 2018, nie wiem dlaczego wyprzedaja, moze dlatego ze na wiosce nikt takich cudow nie kupuje ... nie wiem ale nie powiem zeby mi sie to nie podobalo 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 listopada 2017 20:13
jestem ostatnio w jakimś ciągu kuchennym.  💃
dzisiaj wypróbowałam przepis na buraczane muffiny z jadłonomii i oszalałyśmy. Ja i moja nie wegańska współlokatorka. polecam!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 listopada 2017 19:34
Dziewczyny macie jakieś przemyślenia a propos tego filmu?

Ponoć wielka zadyma jest oto w Stanach.
,,Jedzenie mięsa przetworzonego tak samo groźne dla oprganizmu jak palenie fajek"
Witam  w wątku  🙂 Po wielu latach niejedzenia mięsa przez ostanie kilka bywało różnie ale ostatnio znowu wracam do korzeni i na nowo ogarniam się w temacie.
Zrobiłam i polecam, w sam raz na takie chłodniejsze dni (na wierzchu posypałam świeżą pietruszką-i tutaj pominę obrzydliwą historię o tym jak mój bezmięsny obiad o mały włos wzbogaciłby się o trochę białka-dokładnie oglądajcie pietruszkę przed posiekaniem  😁  🤣
http://www.jadlonomia.com/przepisy/ciecierzyca-po-bretonsku/
Kupiłam pieczarki i jutro będę robić ten zachwalany przez Was pasztet, również z jadłonomii.
jak Wam smakował pasztet? 🙂

Pytanie - używacie czarnej soli? czy to normalne że nadaje lekko gorzkawy posmak? Próbowałam jej w tofucznicy i w paście z awokado - obie okazały się klapą właśnie ze względu na tą goryczkę gdzieś na końcu języka. Próbowałam samej soli i tego nie czuje, więc już w ogóle nic nie rozumiem.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 listopada 2017 18:44
ja używam, dodaje super smaku, żadnej goryczki. może masz jakąś felerną?  🤔
Na pasztet bardzo się nakrecilam ake wyszedl taki sobie..wydaje mu się że dałam za dużo kaszy w stosunku do pieczarek.Mam nowy przepis na sprawdzony pasztet z cukinii.Jak wypróbuję mogę tu wrzucić  🙂
Tak coś czułam, że nie zrobił szału, bo nastała taka krępująca cisza  🤣 Ja niezmiennie się nim zajadam, ale przepis potraktowałam dość religijnie, nic na oko - bo jak próbuje na oko to nigdy nic mi nie wychodzi :P

Dziś znowu użyłam czarnej soli, tym razem w omlecie z ciecierzycy. Jeszcze nie próbowałam, premiera o 12😲0 na lunchu - zobacze jak w smaku, bo jest szansa, że poprzednio jednak to tofu było kiepskie i stąd gorzki posmak.
przerywam ciszę, co re-voltowi wegetarianie/weganie szykują na święta? 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 grudnia 2017 12:04
ja to chyba muffinki jedynie. Tak skrajnie nie chce mi się nic przygotowywać, że przeżyję na pierogach 😉
Ja planuję pierniczki z jadłonomi, piernik pomidorowy pierwszy raz bo ot taki hit a nie miłałam okazji, możę nie na samąw wigilię ale jakoś po korci mnie jeszcze tofurnik dyniowy bo mam dynię pomrożoną.

Na wigilię na pewno będzie jeszcze seler tylko nie weim czy tradycyjna seleroryba jak rok temu, korci mnie spróbować tego przepisu wegannerd. Będę myśleć dokładniej we wtorek jak już będę mieć mniej na głowie, tradycyjnie zrobię listę przepisów, składników i jak tylko zjadę do domu to będę działać🙂
Jakie wrażenia z seleryby? Nie robiłam i się zastanawiam.
Ja rok temu robiłam tą tradycyjną tzn owijałam w nori potem panierka i smażyłąm wyszła całkiem dobra, tylko nie wszystkie udały mi się takie ładne, niektórym panierka trochę odpadała przez co nori sie nie trzymało. Pewnie zależy to od rozgrzania tłuszczu. Czuć ten rybny zapach więc jak komuś przezkadza no to nie bardzo, selera czuć mało bo nawet jak częstowałam mięsożerców to nie umieli określić co to jest, ale smakowało🙂

A i u nas jeszcze hitem są roladki zawijane z ciasta francuskiego z farszem albo szpinak albo soczewica z czymś, zobaczę jak czasowo ale może też jeszcze zrobię bo to jest fajne to podjadania nawet pomiędzy posiłkami🙂
ja będę robić selerybę, zrobię pierogi "ruskie" (farsz z samych ziemniaków z cebulką, moja prababcia zawsze takie robiła) i może z soczewicą, zrobię jakiś pasztet, może z fasoli i prawdopodobnie brownie z jadłonomii 🙂
aa jeszcze mnie korci ta 'kielbasa' fasolowa od vegeneratad;
Oo, właśnie weszłam popytać o przepisy na Święta 😉

Planuję kapustę wigilijną, Makową Gwiazdę z Kwestii Smaku (bo wygląda i smakuje obłędnie  :kocham🙂 i pasztet. Ostatnio robiłam z Jadłonomii Pasztet z białej fasoli, ale wyszedł za słodki jak dla mnie. Macie jakieś sprawdzone przepisy na wegepasztet, taki, żeby mięsożerną rodzinę powalił na kolana? 😉
macie jeszcze przepis na jakieś smaczne ciasto, takie sprawdzone? 🙂
Ja pasztety robiłam różne od wegannerd, w ogóle jakoś mi jej blog pasuje bo co nie zrobię to wychodzi, proporcje są ok nic nie muszę kombinować. Z tym, że w pasztecie to duże znaczenie możę mieć też po prostu doprawienie a to ciężko wyczuć, ja zwykle daję dużo ziół i przypraw, co mam pod ręką🙂

O rany pięknie t makowa gwiazda wygląda, ale nie wiem czy bym podołała🙂 W tamtym roku robiłam warkocz z makiem.
Magdzior ta gwiazda jest chyba łatwiejsza, niż wygląda  -  ja nie mam za bardzo doświadczenia w ciastach, a wyszła mi super 🙂
Z wegannerd jeszcze nic nie robiłam, muszę spróbować 🙂
Libella dla mnie hiciorem jest pasztet z soczewicy z zurawina (obledny!) z jadlomomi, ale nr 1 jest pasztet ktorego przepis musze odkopac z ksiazki, ale ogolnie w skladzie jest duzo orzechow, pieczarki, ser zolty i inne i jest po prostu przezarabisty, wpierniczalismy go zawsze jak opetani 🙂 Najlepszy pasztet jaki w zyciu jadlam. Jak znajde to wrzuce przepis. Duzo z nim roboty ale warto 🙂
przyszłam się pochwalić, że misja pierogi zakończona sukcesem 🙂 wczoraj pierwsza partia - z soczewicą, mało co zostało, bo wszystkim tak smakowało, że nie można było się od nich oderwać 😁 dzisiaj "ruskie" z samymi ziemniakami z cebulką i ponownie w soczewicą, wyszły obłędne 😜 😜
Do "ruskiego farszu" można tez dodać tofu. A co tam nawkładałaś do soczewicowych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się