Derki

Sonkowa, moj w ciepłej w stajni w 240g. Na padok nie wychodzi, na karuzeli tylko w polarze. Ja golonego, padokowanego spokojnie spakowałabym w 300g, tym bardziej jeśli to zmarźluch.
Jak jest zmarźluchem a do tego tyle godzin na padoku to myślę, że 300 będzie ok.
Sonkowa, - mój golony, nie-zmarzluch z solidną warstwą tłuszczową stoi w murowanej stajni w 150g i nie jest przegrzany zdecydowanie 😉 Przed goleniem miał tylko swoje futro na sobie. Spokojnie spakuj w 300g, wiatr jest nieraz gorszy niż sama temperatura.
Mój też jest zmarźluch. Ogolony stoi przy 7 stopniach w 200 gr i nie jest mu za gorąco. Na padoku jest ok 5h i nie przebieram derek. Podejrzewam, że niedługo będę musiała go wpakować w coś cieplejszego, więc myślę, że 300 będzie ok 🙂
Jeśli konie golone stojące w stajniach pakujecie już w 300 gram, a jest teraz 9stopni, to w czym będą stały jak będzie -10?
Ja gole jutro i zapakuje na dwór w 100g z kapturem 100g, a do stajni w bawełnę na polarze  🙂 Temperatury maja być w okolicach 10 stopni.
Jeśli konie golone stojące w stajniach pakujecie już w 300 gram, a jest teraz 9stopni, to w czym będą stały jak będzie -10?

Dokładnie  🙂

Jak dla mnie te 300g to spora przesada. Konie naprawdę nie lubią przegrzewania.
Moje stoją ogolone teraz w plandece na polarze i były ciepłe jak sprawdzałam.
Zresztą mam jednego gagatka co lubi się rozebrać, więc on pewnie nie będzie obiektywny, ale drugi to taki księciunio delikatny.
Jak spadnie między 0 a 5 ubiorę w 200 gram, potem dopiero w ruch pójdą derki z kapturami jak będzie już 0 i mniej.
Zgadzam się z Perlica, w co zapakujecie te konie jak będzie -10 lub -20 st. ? 😲 chyba w dwie derki po 300 g  🤦
Jak oceniacie derki polarowe Torpolu ?
Klami, - przereklamowane, jak ich wszystko. Za ich cenę to szału nie ma, bardzo przeciętny polar.

Co do ubierania - ja po prostu macam konia. Stał w 50g i było ok, ale w weekend spadła temperatura, to dostał 150q bo był pod derką ledwie letni i lekko nastroszony, wyraźnie marzł. U mnie jest mniej niż 10 stopni, w poniedziałek były 4 stopnie w dzień, dziś jest 8, ale paskudny wiatr z deszczem, a wrota do stajni są otwarte. Wolę cieplej pakować konia, niż marudzić o ich zamknięcie. Jeśli by mi koń marzł i potrzebował to tak - spakowałabym i w 600g, choć w zeszłym roku nic ponad 200 nie założyłam. Z resztą, w której stajni tak spada temperatura? Bo w środku zwykle jest koło 0 lub lekko na plusie, żeby woda nie zamarzała 😉 Czas na padoku też się często skraca, ze względu na to, że szybciej robi się ciemno i żeby w stajni nie pozamarzało nic.
tulipan raz w tygodniu jestem we Wrocławiu. Po wyjściu z pociąg musze się szybko rozebrać bo jest mi za gorąco. Podczas gdy w Kołobrzegu chodzę w płaszczu zimowym i szalu. W tamtym roku w 300 stał od połowy grudnia (we Wrocławiu) a jak był nieogolony to nie derkowalam. Tutaj już miesiąc temu się telepotał więc ubrać musiałam. Będę obserwowala. Myślę, że w stajni jakoś super temperatura się nie zmieni. Na padok będę musiała ubrać coś pod derke.
Zgadzam się z Perlica, w co zapakujecie te konie jak będzie -10 lub -20 st. ? 😲 chyba w dwie derki po 300 g  🤦

Jak będzie taka potrzeba to zapakuję konia w derkę 600g, masz z tym jakiś problem?


Klami mamy w stajni kilka w użyciu, polar bardzo gruby, jak na razie wyglądają na fajne ale nie wiem jeszcze jak po dłuższym użytkowaniu.
somebody, A są derki 600 Gram? Słyszalam o 450 max.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 listopada 2017 22:21
Klami ja mam sporo ich derek polarowych z zawodów i chyba dwie klubowe bardzo je lubię, ale jak mam kupować to wolę Caball, bo jakość taka sama wg mnie.
Z tym, że Caball nie robi tych pięknych zaplatanych podogoni 😕
somebody, A są derki 600 Gram? Słyszalam o 450 max.


Są 550g 😉 I żaden problem założyć derkę jedną pod drugą, a już na pewno nie problem jak się ma podpinki.
keirashara, somebody, dzięki za opinie 😉

lusia722, dzięki. Własnie wizualnie mi się spodobały, ale wolałam zapytać jak z jakością, bo np. z czaprakami mam słabe doświadczenia. Szczególnie w stosunku do ceny.
Czy są derki, które mają takie same zapięcie do kaptura co Horseware? 👀
O ile pamiętam parę osób wspominało, że derki PE są nieco większe od innych i teraz zastanawiam się czy brać normalny rozmiar czy mniejszy? Chcę kupić podpinki, więc będą zakładane pod plandekę, nie chcę by wisiały czy wystawały za bardzo, ale też nie chcę by były ciasne lub odsłaniały koniowi pośladki.. Z Horseware kupuję 155 i na drugiego 145/140.
Podpinki maja standardowy rozmiar. One są specjalnie krótsze, zeby nie wystawały spod derki wierzchniej.
tulipan, dzięki :kwiatek:
uwielbiam to 😁 - co roku w tym wątku o tej porze ludzie piszą, że ubrali konia w tyle i tyle gram, a zaraz ktoś pyta "to w co ubierzecie konie jak będzie jeszcze zimniej? 🤔wirek:"

Przecież zmarzniętemu koniowi nie powiem "ej Stary, słuchaj, dopiero początek listopada, weź się nie wygłupiaj, niech ten polar Ci wystarczy" ;p
Szukam derki padokowej podszytej cienkim polarem. Mam teraz Kawalkade, ale polar jest bardzo gruby. Mam konia derkowanego od miesiąca - nie zarósł o co mi chodziło, ale nie mam na teraz derki nie za grubej a boję się że plandeka to trochę za mało a derka 100 gr za dużo.

ewelin_n, - kup 50g. PE i busse takie robi, stronę temu był link 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
05 listopada 2017 07:45
Mam pytanie , może tutał mi ktoś na nie odpowie .
Szukam derki padokowej podszytej cieniutkim polarem ( polar nie może być grubszy niż 50g max). Mam niegolonego , trochę zarośniętego 19-latka w stałym treningu skokowym . Chce żeby nie zarósł może mi ktoś to opisać jak to robić , co robić ? Może być na priv
Ja mam plandeke z polarem ze Startu i mogę polecić  😉
Jak chcesz żeby nie zarosl to musisz normalnie derkowac jak ogolonego (oczywiście cienszymi derkami).
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
05 listopada 2017 09:53
Sonkowa, dzięki ,a możesz mi to ''opisac" na priv ?
KoniaraHors, na to aby koń nie zarósł jest sporo za późno. Aby utrzymać w miarę lekkiej okrywie trzeba derkować od końca sierpnia, nie w połowie listopada 🙁
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
05 listopada 2017 19:31
Gaga, no to się delikatnie spóźniłam  🤣 .
Sonkowa
A polar tego Starta cieńszy czy grubszy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się