Ochraniacze

Moon   #kulistyzajebisty
02 listopada 2017 12:18
KoniaraHors, potwierdzam Lusię - Decathlonowe, te nieobkręcające się, są pancerne. Miałam je na konia, który wybitnie nie szanował swych nóg i żyły zaskakująco długo, ba, posiadam je do dziś dzień 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
02 listopada 2017 12:46
Ok dzięki bardzo  :kwiatek: .
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 listopada 2017 20:58
Przeszukałam już polowe internetow, wysłałam maila do 3 sklepów jeździeckich i nadal nie wiem co oznacza rozmiar „1” i „2”- cob/full? Pony/full?
https://www.gnl.pl/ochraniacze-tylne-kentaur-dressage-24h.html
A może ma ktoś pomysł na jakieś inne dobrze wspierające ochraniacze dla staruszka?🙂
ja mam takie:
klik
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 listopada 2017 21:36
Dance Girl, o, a jak wypada w nich rozmiarówka? Chociaż nie ukrywam, ze nastawiłam sie na te kentaury...😉
Ja mam konie 170 i ok 173-5 w kłębach i L jest ok.

Napisałaś, że dla starszego konia. Back on Track jest z Welltexu,czy jak się to tam nazywa, to tworzywo ceramiczne. mój stary pies ma nakładkę na posłanie z tego materiału i się z lubością na tym wyleguje. Ja mam ich derki stajenne, czapraki i ochraniacze. Tu jest polska strona klik
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 listopada 2017 21:51
Właśnie coś kojarzę, kiedyś się chyba nawet przymierzałam🙂 dziękuje, lecę przekopywać ofertę🙂
Orientuje się ktoś jak wielkościowo wypada ochraniacz magnetyczny na staw skokowy z Premier Equine?
Płalanuje go wcisnąć na Kluska ale nie wiem czy da radę...
Czy ktoś orientuje się, jak wypada rozmiarówka ochraniaczy Harry's Horse Flextrainer?
Koń nosi generalnie rozmiar L skorupek na przodach i tyłach ale z tej tabelki rozmiarowej wynika, że na przód mam mieć Mki?  👀
Nigdy nie kupowałam tego typu ochraniaczy, chcę mieć jedną parę ot tak do lansowania się po hali raz na jakiś czas  😁
Ja je mam, powiem ci, że są dość dziwne 😉 Są długie, a jednocześnie wąskie. Ja kupiłam rozmiary standardowe - M na coba i L na full. M jest za długie, ale dopina się akurat. Dodam, że koń ma drobne nóżki. Z kolei gdy próbowałam założyć to M na nogę full to na długość było w sam raz, ale z dopięciem był problem. Możesz zaryzykować M, ale tylko w tedy gdy twój koń ma chudziutkie nóżki.
Tak, w tym typie ochraniaczy na przód bierze się rozmiar mniejsze. Mam takie tylko Horze M i L (na tył) chodzą w nich dwa konie wlkp i ślązak. Rzeczywiście w takich ochraniaczach jest problem z obwodem, później gumy się rozciągają i jest ok.
Ale nie wszystkie tego typu ochraniacze są takie.. Mam ten sam typ z futerkiem, ale z HV Polo i rozmiary są idealne. M to M a L to L. Nie są za długie, a w obwodzie w sam raz. Ja bym w życiu tych HH w rozmiarze M nie zapięła na moim koni co nosi full. Przynajmniej przed rozciągnięciem się gum 😁
gllosia, dzięki za odpowiedź. Porównałam sobie wielkości podane przez producenta z tabelką rozmiarową Zandony, bo mamy Lki i zapinam je na środkowe kołki, w teorii powinno być ok ale tabelkom nie należy do końca ufać  🤣
Uparłam się na te Harry's Horse bo mają je teraz w kolorze różowego złota a mnie coś ostatnio ciągnie do takich błyskotek 😜
A ja ci nie polecam ochraniaczy, ani kaloszy z HH  😉 chyba, że tylko i wyłącznie na spacer do zdjęć
No ja w sumie też ich nie polecam 😁 Ja właśnie je kupiłam na spacer lub w razie "w" jeśli nie miałabym czasu bandażować nóg. Generalnie pod siodłem użyłam ich ze 2-3 razy i już są obtarte na krańcach 🙄
Ja miałam kaloszki Harrys Horse kolor "kawa z mlekiem" po 1 jeździe pogniotły się i farba zeszła do koloru białego, później dosłownie strzelały z kopyt, najczęściej w galopie :P Rzep ledwo co trzymał, oczywiście pod koniec były dziurawe i białe w beżowo, brązowe plamki... Futerko też pozostawia wiele do życzenia. Jednym słowem katastrofa, totalny chińczyk
leleiria ja mam z HH te z futrem L+XL na grubonogiego fryza ze szczotami, więc na normalnego konia Lki na przód mogą być przyduże.
Potrzebuję opinii o ochraniaczach york vena, warto kupić?
amazonka89, Mam, użytkuję od prawie roku. Nie wiem czy kupiłabym drugi raz do codziennej jazdy, bo bardzo szybko przetarł się neopren na "obszyciu", dziurki się porobiły, skorupy porysowały, ale gumy nadal żyją, skorupy nadal żyją, środek się nie zeszmacił i generalnie ochraniacze są nadal spokojnie do użytku, tylko estetyka trochę zbladła. No, ale moje ochraniacze są użytkowane na 4 podkutych kopytach 6 razy w tygodniu, więc mają prawo się zużywać. Ogólnie bardzo ładnie wykonane, estetyczne i np. z chęcią kupiłabym sobie czarny komplet na zawody.
Cobrihina podbijam Twoje pytanie  😉 ja chciałabym w te ochraniacze upakować araba, króry nosi normalne ochraniacze w rozmiarze S veredusa/zandony, obawiam się, że utonie mi w rozmiarze uniwersalnym  🤔
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
29 listopada 2017 16:39
czy jakaś dobra dusza może mi wymierzyć

Busse, ochraniacze pełne BASIC

HORZE, Ochraniacze SUPREME

HKM, Ochraniacze neoprenowe COLOUR

rozmiary L i XL ?

Będę wdzięczna o informację na temat długości

Wiecie może jak wychodzi rozmiarówka kaloszków Anky i ochraniaczy? 🙂
Ochraniacze standardowo - mam M na przód i L na tył dla wysokiego konia noszącego L (Eskadrona, Euroridinga, Kentaura, Veredusa). Są idealnie dopasowane, na grubą nogę mogą być za ciasne.
Ochraniacze, tak ja napisała tulipan- standardowo. Natomiast kaloszki, według mnie, wypadają większe. Mój zwierz większości firm nosi XL i leżą idealnie. Te Anki są na niego trochę za duże.
A ma ktoś może fair play cadence i mógłby się wypowiedzieć? 🙂 Jak rozmiar, trwałość?
taggi jeśli chodzi o neoprenowe treningowe Horze Supreme to odradzam. Dość słaby materiał i po kilku użyciach rzepy zaczęły się urywać
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 listopada 2017 20:33
Wigorrr - ożżżż kurde... to lipa. zamówiłam już. ja to zawsze w gorącej wodzie kąpana. 🤬 na zjęciu busse zdecydowanie lepiej wyglądał, ale że z  horze zawsze byłam zadowolona, to wzięłam. lipa. teraz się modlić, żeby mi się jakiś trwalszy egzemplarz trafił
Może być i tak, ja mam horze supreme stajenne i są mega super, jakość na miarę veredusa i rzepy są ok i nic się nie pruje
Szukam ochraniaczy ujeżdżeniowych na grubą śląską nogę  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się