Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Nie trzeba - to tak jakby paszę granulowaną moczyć 😉. Tyle, że niektóre (przynajmniej moje) konie na mokro wciągają nosem, a na sucho wybrzydzają.
Na mokro dostaje kobyła, która ma dwa zęby na krzyż, ale jak się dorwie do nienamoczonych to też sobie z nimi radzi.
Trafilam  przypadkiem na strone http://ecoway.biz/portfolio-item/pasza-dla-koni/#tab-id-2

Co to znaczy o tych "zuzlach"???

Pasza dla koni EcoMash pomaga rozdzielić dużą ilość śluzu, otacza żołądek i jelita konia, co prowadzi do poprawy jego oczyszczania. W ten sposób żużle są lepiej wyświetlane
Chyba ktoś ma problem z j.polskim, główną zaletą paszy jest to że : utańsza żywienia koni;  🙇
Mnie się wydaje, że ktoś ma duuuży problem z translatorem 😂
Trafilam  przypadkiem na strone http://ecoway.biz/portfolio-item/pasza-dla-koni/#tab-id-2

Co to znaczy o tych "zuzlach"???

Pasza dla koni EcoMash pomaga rozdzielić dużą ilość śluzu, otacza żołądek i jelita konia, co prowadzi do poprawy jego oczyszczania. W ten sposób żużle są lepiej wyświetlane


To powinno wylądować w Zadziwiających Ogłoszeniach, zrobiło mi dzień. 😀

Czy mogę dowalić kredę do wysłodków? Normalnie się rozmoczą, nie ma żadnej tajnej chemii, która mi na to nie pozwoli?
Skoro już i tak robię wysłodki na mokro, to chciałabym dorzucić do nich kredę, zamiast robić oddzielnie wysłodki, a oddzielnie moczyć owies, żeby kreda wszędzie nie latała.
Możesz - tylko... bilansowałaś? Aż tyle owsa podajesz, że jeszcze musisz kredą wapń uzupełniać?
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2725556#msg2725556 date=1509388748]
Możesz - tylko... bilansowałaś? Aż tyle owsa podajesz, że jeszcze musisz kredą wapń uzupełniać?
[/quote]

Chciałam to po prostu przeliczyć porządnie i w razie potrzeby podawać. Muszę dojść do tego, czy wysłodki mi niwelują tę różnicę z owsa. Z mojej wiedzy wynika, że lepiej trochę przegiąć z wapniem niż nie dosypać, że konie dość łatwo pozbywają się nadmiaru wapnia. Ale chyba rzeczywiście wysłodki mi to do wiosny zbilansują... Potem przyjdzie owies, jęczmień i kukurydza i już jednak będzie trzeba sypać.
Czy gnieciony jęczmień utlenia się tak samo w około 2 dni, jak owies?
Szukam paszy bezowsowych i stron gdzie najlepiej je kupować.

Wiem, że wątek powinnam przejrzeć, ale tego jest za dużo. 🙂
Mam pytanie, czy ten magnez nada się do podawanie bezpośrednio, chodzi o wyciszenie nerwowego konia, czy może trzeba podać coś dodatkowo? Wcześniej używałam magnezu Pharmacare i dawał super efekty, teraz chciałam się przerzucić na coś bardziej ekonomicznego. Piszę tu, bo niestety do Podkowy nie mogę się dodzwonić...
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Tlenek-magnezu-paszowy-92/635
Może ktoś ten magnez podawał?
U nas w stajni ktoś to podaje, ale trudno ocenić czy jest jakiś efekt, bo koń do nadpobudliwych nie należy 😉
Generalnie taka forma uzupełnienia magnezu powinna być ok. Jeśli koń jest nerwowy warto też uzupełniać witaminy z grupy B.
Rozmawiałam z Panem Marcinem Podkową, to jest dokładnie ten magnez co Pharmacare. Tyle samo tlenku magnezu i prawie tyle samo czystego magnezu, tylko cena ponad 4 razy wyższa 🙂
Szukam paszy bezowsowych i stron gdzie najlepiej je kupować.
Wiem, że wątek powinnam przejrzeć, ale tego jest za dużo. 🙂

Animalia  😍 , Hilight Horse & Pony Mix 20kg na przykład
w Pony Mix na 1 miejscu są płatki owsiane :P
Wigorrr, to nie są do końca płatki, tylko bardziej gnieciona łuska owsiana, bogata we włókno. Wydaje mi się jednak, że melasowana pasza z pszenicą i jęczmieniem nie będzie do końca odpowiednia dla konia z Cushingiem.
Ktos karmi mebio buid up?
Wigorrr, to jest łuska, czyli dobre włókno plus witamina E (najlepszy, naturalny przeciwutleniacz), która w ziarnie owsa jest zaraz pod łuską. Bez bielma ziarna, czyli całej dużej dawki skrobi. Szkoda, że nie można takiej łuski kupować bezpośrednio.
agulaj79, dziewczyny w wątku o Cushingu podały Ci dobre pasze od ręki- Brandon XL, St. Hippolyt Equigard, Marstall Vito, Marstall Faser-Light, Pavo Nature's Best, ja z takich lekkich dawałam też Masters Structuur tylko trzeba uważać przy niej na tycie.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
09 listopada 2017 20:53
Evson- ja karmię już dłuższy czas Mebio Build Up + Brandon 🙂 polecam. Jak masz jakieś pytania zapraszam na pw 🙂
Dzięki za podpowiedzi.
Karmił ktoś Dodsonem Activ Horse Mix? Cóż to za wynalazek?
Sankaritarina ja karmiłam dwa konie około dwa miesiące. Zdecydowanie się utuczyły i były nadpobudliwe przy dodatku 1,5 miarki dziennie. Po zmianie na Dodson & Horrell Champion Easy Mix od prawie roku jestem bardzo zadowolona z kondycji koni w treningu skokowym.
kasjopea, :kwiatek: Dziękuję za odpowiedź. Tego Easy Mixa dawałaś celem podtuczenia?
Czy gnieciony jęczmień utlenia się tak samo w około 2 dni, jak owies?


Przypomnę się.
W celu zmniejszenia ilości owsa, od którego niepotrzebnie się "spalały".
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 listopada 2017 21:30
Czy znacie ta pasze: http://www.paszarnia.com/?p=61 Bylam na zawodach i widze,ze to cos nowego? Co myslicie?
quantanamera szkoda, że nie jest napisane że to łuska. Mi osobiście płatki owsiane kojarzą się z płatkami, takimi jak możemy kupić w sklepie, stąd też komentarz.
Ja z kolei zrezygnowałam z Pony mix na rzecz Pro Linen Light głównie dlatego, że w składzie nie ma owsa i mogę spokojnie robić mieszankę 🙂

Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 listopada 2017 12:08

Ja z kolei zrezygnowałam z Pony mix na rzecz Pro Linen Light głównie dlatego, że w składzie nie ma owsa i mogę spokojnie robić mieszankę 🙂



Nie byłabym taka spokojna.
https://www.zywieniekoni.pl/uncategorized/pasza-bez-owsa-owies-balancer-z-czym-to-sie-je/
Czy znacie ta pasze: http://www.paszarnia.com/?p=61 Bylam na zawodach i widze,ze to cos nowego? Co myslicie?


Nie znam ale jedna pasza mnie zainteresowała. Znajde gdzies ceny?
Wojenka  no ok, zgadzam się ale jeśli producent pisze, że można również mieszać w proporcji z owsem to chyba nie kłamie?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się