Ogłowia

kantar 4 (czyli chyba xfull?) prawie dopięłam

dziękuję za namiary, zaraz przedstawię zarządowi pod opinię 😉

nie miała baba problemu, przywiozła sobie Niunię...
Met to z linku anai powinno być ok - na mojego zimniaka miałam takie na samym początku i pasowało, a takie targowe kantary nosimy w rozmiarze 4/5 (takie najzwyklejsze z taśmy jedynie karabińczyk dla wygody - takie co na targach po 12zł chodzą)
teraz mamy wembley x-line darlington czy jakoś tak w rozmiarze xfull - daje radę, ale nachrapnik trochę ciasny, dodatkowo kupiłam jeszcze kantaroogłowie, ale to już na zamówienie szło bo wszędzie naczółki ciasne

a taka opcja na szybko... może zwykłe wędzidło doczepiane do kantara jeśli chodzi o samą kontrolę ? /nigdy nie przepadałam za takim rozwiązaniem, ale na tymczas może by się sprawdziło?/
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
11 listopada 2017 18:56
Szukam ogłowia meksykańskiego bądź micklem , zna ktoś może jakieś sprawdzone firmy ,które robią dobre ogłowia ? Musi być z miękkiej skóry.
Met, do lonżowania takiego mastodonta sama wzięłabym sznurkowy kantar jakiś wielki (z tym nie ma problemu, oferta samoróbek spora). Raz: większa kontrola, dwa: łatwiej dopasować.
any - dzięki za radę, bo mi już ręce opadają 😉 takie doczepiane wędzidło nawet dostała od byłego właściciela, inaczej chyba do przyczepy byśmy dziewczynki nie doprowadzili...

_Gaga - popatrz, że też na to sama nie wpadłam 😀 najprostsze możliwe rozwiązanie

Biedna Niunia... zapowiada się, że będzie miała ciężkie życie ze mną.
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 listopada 2017 11:09
Met myślę, że kantar sznurkowy to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli Niunia taka rącza to ogłowie może puścić jak będzie z kiepskiej skóry. No a potem łap sobie taką Niunię. Tak poza tematem ładna z niej dziewczyna, pokazuj ją czasem jak się dziewczę ogarnie w zimnokrwistym kąciku  😀
podrzuci ktoś mejla do P.Marka  :kwiatek: :kwiatek:
Met

Możesz spróbować Kavalkade xfull - ja mam Kavalkade Moonlight (z nachrapnikiem szwedzkim) i jest naprawdę duuuże...

(chyba pierwszy raz w życiu nachrapnik jest prawie za duży na mojego wielkołba, a naczółek przepięknie opada)
Daw mag jest trochę sztywny na podszyciu, 100 razy bardziej miękki jest Premiere
Naciau, marek.jan.k [at] wp.pl.
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2017 07:47
Nie miała baba problemu, kupiła sobie brązowe siodło...  🤔wirek:

Dziewczęta, co jeszcze dostanę w podobnym przedziale cenowym: https://www.tundra.pl/oglowie-kavalkade-arielle-braz-petrol-50068-k.html , co będzie:
- ciemnobrązowe, ale pasujące odcieniem to naczółka Schocke:
- miało nachrapnik angielski/szwedzki - lekko grubszy, niż typowy pasek, chętnie taki "bułkowaty"
- będzie bez białych przeszyć, nadmiaru ozdób, cekinów i brokatu
- Chętnie profilowana i miękka potylica

😵

W ogłoszeniach wisi jedno takie ogłówko Schockemohle ciemnobrązowe, praktycznie spełniające moje wymagania w 99% nawet z naczółkiem takim, jaki chcę (no, nachrapnik typowy taki, cienki i klasyczny) - jakie opinie o skórze w Schockach? Warto, nie warto?
Moon, dlatego ja to olałam, mam brązowe siodło i czarne ogłowie 😉 A skóra w schocke super, tylko fulle są spore.

"Szkrab" w full Schocke, z wymienionym 😉 naczółkiem:
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2017 08:13
anai, no właśnie kurdę, póki nie znajdę "tego jedynego" i pasującego mi w 100% to chyba też odpuszczę, najbardziej mnie "bolał" popręg czarny, ale na dniach powinien przyjść brązowy, więc może me oczy nie będą krwawić :P
U Was w ogóle nic mi się nie gryzie, może przez piękną stypę czaprakową <3 😉
Moon, zapewniam, że czarne ogłowie boli. Znam z autopsji. Nawet zbyt ciemne brązowe (jak u mnie w tej chwili, bo mi za mocno ściemniało) boli. Niestety.
Schocke są spore. Smoczysko przy przymiarce weszło w coba nawet (poza naczółkiem oczywiście).

anai u Ciebie na tym zdjęciu to się ładnie wyrównuje dzięki czarnemu czaprakowi, nausznikom itd.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 listopada 2017 17:46
moon Cheval,Horze Lester, Kentaur Wide, Equipe niestety chyba żadne w 100% nie spełnia wymogów.
Moon KaWal Cognac; KaWal Gaja, oba to ciemne czekoladki 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
22 listopada 2017 08:10
Klami, a weź, brązy to zło! :P

lusia722, Katasia, dzięki!
Horze Lester to chyba będzie to (+ zmiana naczółka) te dwa odcienie brązu dają lekko zapasu kolorystycznego :P  no i Kawale też wyglądają "na to". Myślę że coś uda mi się wybrać, o dziwo, szybciej niż w przypadku czarnego szweda  😲 😁
Moon ja tez mam ból wnętrzności z tego samego powodu co ty... licze na black friday. A patrzyłaś QHP? oni maja jedno takie oglowie które do mnie mowi, tylko potylica nie profilowana :/

https://jaszym.pl/nach-szwedzki/1950-qhp-oglowie-odin.html
Moon   #kulistyzajebisty
22 listopada 2017 10:00
faith,  hejt ju soł macz w tym momencie! Potylica może nie profilowana, ale widzę że miękko podszyta. I naczółek not bad!  😍 😜
Oj, no to nie będzie taki łatwy wybór jednak  🤔wirek:
Naczółek jest piękny 🙂
Tez się na nie czaje, tylko szkoda mi tej potylicy... Mój ma te uszy jak skrzyżowanie z mułem, wiec wiesz...
Moon   #kulistyzajebisty
22 listopada 2017 10:18
faith, oj tak, ten naczółek mógłby z powodzeniem zastąpić kostkowego clinchera od Schocka 😉
Duże usziska są fajne, nie gadaj 😀
Tak, tylko jak się spoci i ma pasek potyliczny zaraz za uszami to wiesz, sredni komfort 🙂
Jest piękne! Wiecie może, jakiej szerokości jest nachrapnik i jak z jakością tych ogłowi?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 listopada 2017 09:14
Dziewczyny,

czy znajdę gdzieś ogłowie podobne do Waldhausen Rose:



tylko, że z czarnym podszyciem i normalnym kolorem sprzączek? Przeglądam te oferty i dostałam już totalnego oczopląsu  :kwiatek:
Przecież pełno tego jest, nawet Horze Lester
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 listopada 2017 09:31
Nie mówię, że nie, tylko pisałam o tym, że dostałam już lekkiego oczopląsu od przeglądania wielu stron z ogłowiami.
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2017 10:08
Horze Lester ma akurat inny naczółek, nie diamencikowy.
Czy ktoś macal ostatnie kolekcyjne Horze?
Konkretnie Horze Prescott Cross... jak jakość skory?

faith, ja macałam, pamiętam, że bardzo mi się podobało. Ale mam już 4 meksykany 😉
faith, ja mam dokładnie ten model od ponad pół roku. Bardzo lubię Horze, bo skóra jest na prawdę fajna, a nie kosztują nie wiadomo ile. W komplecie ma też bardzo wygodne, dość wąskie wodze 😉
To już moje drugie ogłowie z Horze 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się