Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Magiczna   Potknales sie na swej drodze? otrzep kolana i idz
20 czerwca 2017 11:07
Wojenka zrebie typowo pod siodlo, kobyla po Gafal, dosc niska. Wiec potrzebny wzrost plus spokojna glowa.
Wojenka zrebie typowo pod siodlo, kobyla po Gafal, dosc niska. Wiec potrzebny wzrost plus spokojna glowa.


Don Carlos z Łącka
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 czerwca 2017 13:35
Gafal jest po Pamirze i matka Don Carlosa również.
Wiek (Arbil-Wiosna/Fawor) jest rosły i daje fajne użytkowe konie.

edit: a a propos wzrostu - jego dziedziczenie nie jest zbyt przewidywalne.
Mam nadzieję, ze dobry wątek wybrałam. Mam pytani eo inbred. Jak blisko siebie powinni być przodkowie, by kwalifikowało się to do inbredu?
Takie rozwiązanie to jest inbred? https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-220948.html
Możliwe, że hodowca jest członkiem Z, w innym przypadku trzeba zapłacić 2 x normalną cenę. Zrebaki po tym ogierze, mają praktycznie być opisywane w Z


Przepraszam za odpowiadanie na starsze posty, ale absolutnie nie jest to prawdą 😉 Każdy płaci taką cenę jaka jest podana w katalogu Zangersheide. I nie jest prawdą, że źrebak musi być opisany w Z. Skąd w ogóle takie info. A co do źrebiąt po nim to rzeczywiście duże, wąskie, kościste (podobne do niego) no i straszne miśki z charakteru. Co prawda w katalogu wzrost jest zawyżony, w rzeczywistości Dominator ma 172/3cm wzrostu więc nie jest aż taki ogromny.
[quote author=titina link=topic=5087.msg2688684#msg2688684 date=1497389793]
Możliwe, że hodowca jest członkiem Z, w innym przypadku trzeba zapłacić 2 x normalną cenę. Zrebaki po tym ogierze, mają praktycznie być opisywane w Z


Przepraszam za odpowiadanie na starsze posty, ale absolutnie nie jest to prawdą 😉 Każdy płaci taką cenę jaka jest podana w katalogu Zangersheide. I nie jest prawdą, że źrebak musi być opisany w Z. Skąd w ogóle takie info. A co do źrebiąt po nim to rzeczywiście duże, wąskie, kościste (podobne do niego) no i straszne miśki z charakteru. Co prawda w katalogu wzrost jest zawyżony, w rzeczywistości Dominator ma 172/3cm wzrostu więc nie jest aż taki ogromny.
[/quote]

już Ci mówię , wzięłam to z gazety Z, którą prenumeruję, oraz ze strony Z, jak byś dokładnie czytała nawet ostatnie strony, to byś wiedziała . Tak jest od tego roku. Oczywiście możesz opisać go sobie w innej księdze, ale cena wtedy jest x2

Mam nadzieję, ze dobry wątek wybrałam. Mam pytani eo inbred. Jak blisko siebie powinni być przodkowie, by kwalifikowało się to do inbredu?
Takie rozwiązanie to jest inbred? https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-220948.html


To jest normalny inbreed 4x4, tzn przodek powtarzający się jest oddalony od efektu kojarzenia 4 pokolenia z jednej jak i z drugiej strony, czyli i matecznej i ojcowskiej .

Edytuj posty.
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego ogiera: https://www.bazakoni.pl/samar-mariasz-sajeta

Bardzo mnie zainteresował ten ogier. Tylko jakoś cena wydaje mi się podejrzanie niska. O co chodzi z tymi pomówieniami i oszustwami o których pisze właściciel?
Tym ogierem kryła jedna z użytkowniczek RV i myślę, że się odezwie sama.
Osobiście pytałam o tego ogiera i z charakteru jest w porządku. Na żywo niestety nie widziałam.

Afera polegała na tym że, zarzucono właścicielowi matactwo z maścią.
Jedna z użytkowniczek forum ŚK oburzyła się, iż po tych rodzicach nie mógł wyjść taki syn. Właściciel zaś pokazał odpowiedni dokument potwierdzający pochodzenie ogiera i na tym sprawa się zakończyła.

Maluda Dzięki! W takim razie poczekam, aż się wypowie. Jak na Wielkopolaka niski jest. Mam chęć jechać i go obejrzeć.  🙂
O ile dobrze pamiętam to on był wpisany jako koń mały, a nie wlkp.
Ale widzę, że w bazie jest jako wlkp., więc nie jestem pewna na 100%.
nokia6002 na re-volcie był o nim wątek: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,90934.0.html
Z tego co wiem on jest wielkopolakiem wg pochodzenia, ale nie wyrósł i licencje do krycia ma małego konia (152cm na baziekoni.pl są wymiary podane).

maluda ooo ciekawa jestem kto krył.
Nie pamiętam nicku, niestety.
Ale jest na forum, może się ujawni.
Samar nie ma licencji na półkrew, tylko na małe konie.
Potrzebuję info o ogierze Bolshoi /  Favoritas (Favorit, Фаворит)  /Jelaleen, jakie daje potomstwo ?
Potrzebuję info o ogierze Bolshoi /  Favoritas (Favorit, Фаворит)  /Jelaleen, jakie daje potomstwo ?
swego czasu nim się interesowałam z uwagi na Favoritasa. Trochę już się ich pokazało, ale chyba to loteria i zależy od kobyły bo bardzo zróżnicowane pokrojowo, ale i tak mnie cały czas intryguje.
Czy ktoś z Was ma rozeznanie większe o ogierze Furstentraum (Furst Heinrich x Maikiki)? Ma sporo uznanego potomstwa ale jedyne co mogę zrobić to przekopywać dalej internet🙂 Zastanawiam się z jakimi klaczami się dobrze komponuje...
Waham się pomiędzy nim a dwoma młodziakami z Cichoń Dressage - Sir Europe i Furst Sav. Już tu kiedyś pisałam, w końcu nie zdecydowałam się na krycie. Ale wreszcie w PL pojawiły się konie na jakie czekałam 😉 A ja muszę konie zobaczyć, nie umiem jakoś ogiera z folderu wybrać... Za 2 tygodnie jadę do Radzionkowa żeby przyjrzeć się im z bliska🙂
Klacz pierwiastka, 10 lat. duża, ramowa, 170 cm, poprawnie zbudowana, ojciec po Carbano, ze strony matki Feston po Salomonie. Wlkp w paszporcie, teraz byłaby sp.
RODOWÓD
po Furstentraum
po Sir Europe
po Furst Sav

Zależy mi na poprawie chodów, zwłaszcza galopu i pracy zadu, większej elastyczności przy zachowaniu dobrej głowy i jezdności 🙂 Koń ma być docelowo dla mnie - amatora ujeżdżenia z marzeniem o C klasie 🙂
Nie wiem co przekaże klacz, pewnie nie będę więcej kryła niż raz dlatego coraz poważniej myślę o Furstentraum właśnie...
Będę wdzięczna za podpowiedzi  :kwiatek:

Dodaję mój totalnie skopany przejazd na AMWŁ w Walewicach. Ale kobył się trochę ruszył, tylko ja nie zapanowałam nad sytuacją 🙂
Znalazłam dzisiaj ogłoszenie źrebaka po Castle Rock, i zaciekawiła mnie informacja, że ogier  jest uznany w Związku Holsztyńskim. Pozwoliłam sobie na sprawdzenie tej informacji i okazało się, że jest nieprawdziwa. Nie wiem , mogę tylko podejrzewać kto rozsiewa te nieprawdziwe informacje, i w jakim celu. Jest to wprowadzanie , tak hodowców, jak i potencjalnych kupców w błąd .  😤
vissenna   Turecki niewolnik
12 listopada 2017 09:37
Milenka_Falbana Jeśli ma być poprawa zadu i motoryki to brałabym Furst Sav'a.
Patrząc od strony rodowodu i eksterieru też mi się wydaje, że najlepiej poprawiłby Furst Sav.
Znalazłam dzisiaj ogłoszenie źrebaka po Castle Rock, i zaciekawiła mnie informacja, że ogier  jest uznany w Związku Holsztyńskim. Pozwoliłam sobie na sprawdzenie tej informacji i okazało się, że jest nieprawdziwa. Nie wiem , mogę tylko podejrzewać kto rozsiewa te nieprawdziwe informacje, i w jakim celu. Jest to wprowadzanie , tak hodowców, jak i potencjalnych kupców w błąd .  😤


Na bazie koni jest taka sama informacja: https://www.bazakoni.pl/castlerock-clearway-toscanai#_=_ , a nie kazdy sprawdza strone zwiazku, chocby dlatego ze jest po Niemiecku. Nie sadze, żeby sprzedajacy zrebaka specjalnie sciemnial ;-)
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2729417#msg2729417 date=1510514251]
Znalazłam dzisiaj ogłoszenie źrebaka po Castle Rock, i zaciekawiła mnie informacja, że ogier  jest uznany w Związku Holsztyńskim. Pozwoliłam sobie na sprawdzenie tej informacji i okazało się, że jest nieprawdziwa. Nie wiem , mogę tylko podejrzewać kto rozsiewa te nieprawdziwe informacje, i w jakim celu. Jest to wprowadzanie , tak hodowców, jak i potencjalnych kupców w błąd .  😤


Na bazie koni jest taka sama informacja: https://www.bazakoni.pl/castlerock-clearway-toscanai#_=_ , a nie kazdy sprawdza strone zwiazku, chocby dlatego ze jest po Niemiecku. Nie sadze, żeby sprzedajacy zrebaka specjalnie sciemnial ;-)
[/quote]

Też tak myślę,  tą koślawą informację kto inny puścił w eter, a hodowcy w dobrej wierze dalej rozpowszechniają niezgodnie z prawdą.
PS. Informację zawsze można sprawdzić, chociażby tłumaczą stronę przez  tłumacza google.
Visenna - dzięki 🙂 Tu mam jeszcze filmik luzem, tylko okazalo się już za ciemno dla mojego aparatu i ciężko mi było ten materiał uratować... KLIK
A ewentualnie drugi typ? Sava troszeczkę boję się charakteru... Muszę mieć łatwego konia a on zdaje się, jest trochę czupurny 😀
Titina - sporo osob nie odroznia rasy w paszporcie od tego ze ogier jest uznany. Odmienne zasady panujace w kazdej ksiedze nie pomagaja, jak i to ze np. zrebie od oldenburskiej matki po ojcu uznanym w oldenburgu jest opisane jako sp, bo hodowca ponosi mniejsze koszty. Ogolnie trzeba mocno zglebiac temat zeby go ogarnac.


W innym temacie, macie jakies doświadczenia z potomstwem tych dwoch panów:
https://www.bazakoni.pl/elfado-kostolany-erisvi
https://www.bazakoni.pl/millennium-easygame-merle
Czytalam troche na niemieckich forach, i po tym nie jestem pewna czy Millennium pasował by na moja, a z drugiej strony jest modny i handlowy. Kobyła po Emetycie z matki po Arianine, do poprawy step i galop bardziej pod gore, eksterierowo zeby ogier dawal wzrost, nie skracal plecow i dawal mocniejszy zad, i nie przekazywal mocno miękkiej peciny bo ona ma trochę miekka
[quote author=monia link=topic=5087.msg2726973#msg2726973 date=1509747578]
Potrzebuję info o ogierze Bolshoi /  Favoritas (Favorit, Фаворит)  /Jelaleen, jakie daje potomstwo ?
swego czasu nim się interesowałam z uwagi na Favoritasa. Trochę już się ich pokazało, ale chyba to loteria i zależy od kobyły bo bardzo zróżnicowane pokrojowo, ale i tak mnie cały czas intryguje.
[/quote]

Dowiedziałam się, że Bolszoi został zabrany do Holandii. Nie mam pojęcia co tam porabia, bo nigdzie nie ma info.  Dopiero w styczniu dostanę informacje  😉
Ostatnio u trenera widziałam wałacha po Bolszoi i byłam w szoku, skacze ekstra  😜 
Myślałam, że tyle co jest osób na forum to trafię na osobę posiadającą coś po nim.
Czy nasienie Bajou du Rouet jest jeszcze dostępne 🤔 Nic nie mogę znaleźć na ten temat.
milenka_falbana, masz podobna kobyłkę do mojej (tylko moja masywniejsza) ale też dosyć poważnie rozważam dla niej Furst Sav.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 listopada 2017 21:27
Jakie wymagania musi spełniać źrebię aby mogło być wpisane do księgi Zangersheide?
Dowiedziałam się, że Bolszoi został zabrany do Holandii. Nie mam pojęcia co tam porabia, bo nigdzie nie ma info.  Dopiero w styczniu dostanę informacje  😉
Ostatnio u trenera widziałam wałacha po Bolszoi i byłam w szoku, skacze ekstra  😜 
Myślałam, że tyle co jest osób na forum to trafię na osobę posiadającą coś po nim.
to daj znać jak już będziesz coś więcej wiedziała, ciekawa jestem jego losów
[quote author=monia link=topic=5087.msg2729704#msg2729704 date=1510598376]
Dowiedziałam się, że Bolszoi został zabrany do Holandii. Nie mam pojęcia co tam porabia, bo nigdzie nie ma info.  Dopiero w styczniu dostanę informacje  😉
Ostatnio u trenera widziałam wałacha po Bolszoi i byłam w szoku, skacze ekstra  😜 
Myślałam, że tyle co jest osób na forum to trafię na osobę posiadającą coś po nim.
to daj znać jak już będziesz coś więcej wiedziała, ciekawa jestem jego losów
[/quote]

Dam znać  😉  Planuję kupić klacz po Bolszoi, widziałam już ponad 10 źrebaków po nim. Skokowo Top konie, odważne bardzo, można powiedzieć, że za bardzo odważne. Na pewno nie są to konie do tuptania.  Zobaczę na weekend tą klacz pod kontem kupna, wtedy zobaczymy czy wpadnie mi w oko. 
Prosze o informacje o ogierach( głównie o potomstwie, moze jakies zdjęcia,  kariera sportowa oraz czy oddają potomstwu cechy "niepożądane "/wady ):
1.  Con Spirito R
2.Corrado SON
3.Quentin Z
4.Larron hol
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się