dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Chodzi o to, że one są bez chemii i lepiej nie faszerować konia chemią. Tak twierdzi Pani. A jakies bogate witaminy dla kobyłki w ciąży może ktoś polecić?
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
13 listopada 2017 22:41
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Podstawowa-mieszanka-suplementow-jesienno-zimowa-z-tlenkiem-magnezu/613


Co sądzicie na zbliżający się okres zimowy , dla Hucuła ? 🙂
Kilka lat temu stosowałam ale chciałam przy tym zakupie poznać wasza opinie ewentualnie o polecenie czegoś lepszego 🙂  :kwiatek:
Ja swoim dwóm fryzom już od lat dodaję czy do siana czy też żłobu pszczeli pyłek kwiatowy . Żerą jak głupie . Radość i chęć życia aż z nich tryska , polecam .
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Podstawowa-mieszanka-suplementow-jesienno-zimowa-z-tlenkiem-magnezu/613


Co sądzicie na zbliżający się okres zimowy , dla Hucuła ? 🙂
Kilka lat temu stosowałam ale chciałam przy tym zakupie poznać wasza opinie ewentualnie o polecenie czegoś lepszego 🙂  :kwiatek:


Ja mam, ale trochę zmodyfikowaną wersję. Jesteśmy zadowoleni. Koń ma badania wzorowe 🙂
U mnie właśnie kończy się wiaderko letniej. Nie byłam przekonana, bo sporo osób narzeka na podkowę... A moja hucułka wreszcie nie wyciera ogona! Po raz pierwszy od półtora roku coś jej odrosło. A wcześniej nawet była suplementowana konkretną mieszanką pod kątem stwierdzonych niedoborów i g...uzik pomogło. W wątku ogonowym pisałam dokładniej jak kombinowałam.

Edit: oprócz tego dawałam biotynę (też stamtąd), przez miesiąc duuuużo a potem pół zalecanej dawki.
U mnie był tylko jeden problem z tą mieszanką... Postanowiłam ją spelletować... Pelletki są tak twarde że koń odmówił współpracy i nie chciał jeść. Więc... Musiałam zmielić całość - zjada bez problemu.
Tę dedykowaną miałam w granulkach. Droga przez mękę, bo nawet utartej w moździerzu (pół godziny minimum, młynki i maszynki padały) ona nie tykała. Więc musiałam ręcznie pchać do pyska. Codziennie przez kilka miesięcy... Dobrze, że mnie nie znienawidziła do reszty  😀iabeł:
Ja kiedyś chciałam przestawić rudą z Podkowy na Horse Vital Plus, też przecież polecany. Bo taniej.
Niemal w oczach posypały się kopyta, grzywa, ogon, sierść ogólnie.
Wróciłam do Podkowy, problem zniknął.
Potem porównałam sobie z ciekawości składy wielu różnych mieszanek witaminowych z Podkową i wyszło mi, że Podkowa ma wielokrotnie więcej wszystkiego w kilogramie niż każda inna mieszanka. A do tego te inne mają  jeszcze dowalone żelazo...


Ja zawsze robje u nich na zamowieni3 i w proszku. Potem namaczam od razu z otrebami i kon zjada bez marudzenia.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
14 listopada 2017 19:55
SzalonaBibi faktycznie od tej mieszanki suplementów poprawił się włos ?
Polecacie jakieś sprawdzone witaminy suplementy m.in na poprawienie/odżywienie  końskiej grzywy ?
Nie włos, bo z tym nie było problemu, tylko stan skóry i znikł łupież. No i przestała się wycierać. Ale jak koniowi przestanie czegoś brakować (o ile brakuje) to i włos zacznie wyglądać lepiej. Dochodzą też kwestie wrodzone - moja kucka ma przepiękny ogon rosnący bez opamiętania a grzywa dorasta jej tylko do pewnej długości i dalej nijak nie urośnie.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
14 listopada 2017 20:17
Z moją jest ten problem , że od dłuższego czasu ogon (a miała bujny) to kitka jak u liska , a z długiej grzywy została krótka przerzedzona .. i nie wiem po prostu c z tym robić pomyślałam o witaminach ale chciałam waszej rady które będą odpowiednie 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 listopada 2017 21:36
Wezyrowe a może to kwestia pielęgnacji?
Mój ma przerzedzoną grzywę od kapturów do derek i od zabaw z kumplami na padoku  😵

Ja właśnie zaczęłam podawać Horse Vital Plus, podawałam mu w ubiegłym roku i miał dobre wyniki krwi.
Ale ja co jakiś czas dla świętego spokoju uzupełniam dodatkowo selen, bo ma problemy z mięśniami.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
14 listopada 2017 22:06
Stawiałabym bardziej na zabawy z końmi bo derek nie nosi 🙂 No ale jeszcze to przemyślę chciałam jej coś kupić wzmacniającego/wspomagającego  do tej grzywy i ogona  myślałam , że macie jakieś sprawdzone wyjadacze 🙂
Zacznij może od zbadania włosa, żeby sprawdzić czy i ewentualnie czego nie brakuje. I uzupełniaj co potrzeba a jeśli jest ok to tylko metodą prób i błędów dojdziesz co pomoże, bo to indywidualne sprawy. A swoją drogą koledzy potrafią mocno nadwyrężyć owłosienie. U mnie na szczęście chodzą tylko w trójkę i "upierzenia" sobie nie niszczą.
Myślicie że zwykłe Emy wystarczą dla zdrowego konia, aby polepszyć przyswajalność  paszy? Tak profilaktycznie? Czy lepiej celowac w biogen K?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 listopada 2017 20:18
Słuchajcie znacie firmę Lexa lub/i Atcom?
Kilka koni od nas ze stajni dostawało Huf-Vital z Atcomu i rezultaty były świetne.
Bardzo podoba mi się, że większość suplementów jest w formie granulatu. Dlatego właśnie pytam czy ktoś jeszcze miał styczność z tą marką?
Styczności z marką jako taką nie miałam, ale usiłowałam zamówić kilka suplementów parę lat temu - właścicielem sklepu jest ta sama osoba/firma co słynnego sklepu equiversum, więc zapobiegawczo zamówiłam za pobraniem - potem była wymiana kilku maili i na tym temat się urwał.... szkoda, bo składy wyglądają nieźle. Nawet teraz wchodząc na stronę to widzę, że to co by mnie interesowało jest niedostępne, a i to co dostępne to w małych opakowaniach co przy mojej bandzie całkowicie nieekonomiczne.
edit. Chyba jednak zmienił się dystrybutor - napisałam zapytanie o dostępność większych opakowań - poczekamy zobaczymy 😉
zielona_stajnia ja zamawialam pare rzeczy kiedys z equiversum i nie w jednym zamówieniu i nigdy nie miałam problemu by zamówienie od nich nie przyło
Ja zamówiłam NA SZCZĘŚCIE za pobraniem ogłowie kilka latem temu z equiversum. Tak długo czekałam, emaile wysyłam aż w końcu moje zamówienie znikło ze strony a ogłowie z mojej pamięci  🤣
Dzięki dziewczyny, przeglądne i poczytam o tym co polecacie.
bjooork, dzięki.
Też nie mogę znaleźć nigdzie dawkowania, a bym chętnie zamówiła na próbę.

k2arola, dzięki, wogóle nie myślałam o Foranie, a uzywam z kolei od lat inny preparat tej firmy.
https://www.nubaequi.pl/pl/suplementy-dla-koni-equina/116-equina-myofortil-1000ml.html
To także z opisu wygląda fajnie i miło cenowo.
Dziękuję.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 listopada 2017 21:48
bjooork, dzięki.
Też nie mogę znaleźć nigdzie dawkowania, a bym chętnie zamówiła na próbę.


W weekend wrócę do domu i sprawdzę na opakowaniu - generalnie przy 28-latku schodziło mi 1 opakowanie na miesiąc (dawałam to w czasach kiedy preparat ten badała forumowa karla), natomiast przy młodym dawka będzie wyższa (ale tak jak pisałam muszę doczytać na opakowaniu)
Co polecacie na oczyszczenie organizmu konia z toksyn? Myślałam nad MEDVETICO Brandon Plus Medigest
https://www.nubaequi.pl/pl/suplementy-dla-koni-equina/116-equina-myofortil-1000ml.html
To także z opisu wygląda fajnie i miło cenowo.

Nie mówię, że u innych koni też tak będzie, ale ten preparat ma bardzo intensywny (i mało przyjemny) zapach i mój koń absolutnie odmówił zbliżenia się do żłobu, kiedy dolałam mu ten preparat do paszy.
Chciałam odstąpić koleżance, pierwszą dawkę jej koń zjadł, ale z bardzo nieszczęśliwą miną, potem również współpracy odmówił.
Wersja w proszku ma podobny skład, a nie występuje problem nieprzyjemnego zapachu.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
13 grudnia 2017 07:49
[center]
MAGNEZ dla koni - jaki NAJLEPSZY?   :kwiatek: Co polecacie?[/center]
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 grudnia 2017 15:38
https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Hesta-Plus-Magnez-1-kg/172 Jestem fanką tej linii suplementów. Selen wchłania się super, więc i magnez brałabym od nich.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 grudnia 2017 06:35
Lanka_Cathar   :kwiatek:
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=78.msg2739064#msg2739064 date=1513179512]
https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Hesta-Plus-Magnez-1-kg/172 Jestem fanką tej linii suplementów. Selen wchłania się super, więc i magnez brałabym od nich.
[/quote]

Oj tak, moja selen wciągała nosem 🙂
Cynk i magnez z hesty są super  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się