Prace magisterskie, licencjackie, ankiety - wspólny wątek

Witam wszystkich,

Obecnie piszę pracę inżynierską, (a w zasadzie kończę) o odrobaczaniu koni, mam mnóstwo artykułów naukowych, trochę książek, ponieważ nie może być ich za dużo, ale brakuje mi literatury popularnonaukowej; artykuły z gazet o pasożytach Świat koni itp., odrobaczaniu koni itd. Może posiadacie numery w których były poruszane takie tematy? Wiem że mogę znaleźć takie gazety w bibliotece, ale może ułatwicie mi troszkę pracy nawet podając numer gazety w której taki artykuł był. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, zdjęcia 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Mogą być same numery czasopism 🙂
mam kilka numerów Świata Koni w domu, wieczorem sprawdzę i jak coś znajdę to napiszę. 😉
mam kilka numerów Świata Koni w domu, wieczorem sprawdzę i jak coś znajdę to napiszę. 😉


Będę bardzo wdzięczna 😀
Hej, bardzo Was proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
Ankieta dotyczy oceny zachowania konia w określonych sytuacjach. Jedna ankieta dotyczy oceny jednego konia.

https://docs.google.com/forms/d/1fjeapeKo1Y1jPwD8r8rOTmmPPaVCx9eV9PTOBfhv224/edit

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc  :kwiatek:



Kochani pasjonaci jeździectwa !
Wychodzę do Was z niecodzienną prośbą.
Otóż, w ramach uczelnianego projektu przeprowadzam ankietę wśród jeźdźców odnośnie ich preferencji dotyczącej strzemion.
Liczy się nie tylko ilość ale również jakość udzielanych odpowiedzi.
Będę bardzo wdzięczna za wypełnianie i udostępnianie ankiety !  :kwiatek:
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

Link do ankiety:
https://goo.gl/forms/4l0Ji9EwYl6jX5wr2
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 stycznia 2018 19:06
Prośba jest bardzo codzienna - na tyle,  że mamy dla niej osobny wątek.
Cześć  ❗  😉

Piszę pracę magisterską na temat bezpieczeństwa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i mam ogromną prośbę do osób, które korzystają z takich zabiegów o wypełnienie krótkiej ankiety. Szczególnie jeśli są wśród Was osoby, które kiedykolwiek korzystały z zabiegów:
- z użyciem toksyny botulinowej,
- wypełnianie ust kwasem hialuronowym,
- peelingi chemiczne
- laseroterapia
- nici liftingujące
- osocze bogatopłytkowe,
- mezoterapia igłowa

Link do ankiety :  https://goo.gl/forms/2Fkf0EA2lIevFjDU2

Z góry dziękuję  :kwiatek:  :kwiatek:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
😕 Czy ktoś z Was posiada numer Świata Koni z artykułem K. Chodkowskiej "Łykawość i obgryzanie przedmiotów" ? Chciałabym się upewnić co do roku i numeru wydania.
Prawdopodobnie jest to rok 2010 i nr 12 - proszę jeśli ktoś z Was ma możliwość o sprawdzenie :-) Gdzieś był też podany nr 3 i rok 2013, ale wydaje mi się to błędem. Jest mi to oczywiście potrzebne do pracy dyplomowej.
Amira, odezwij się do forumowej Karli🙂
😕 Czy ktoś z Was posiada numer Świata Koni z artykułem K. Chodkowskiej "Łykawość i obgryzanie przedmiotów" ? Chciałabym się upewnić co do roku i numeru wydania.
Prawdopodobnie jest to rok 2010 i nr 12 - proszę jeśli ktoś z Was ma możliwość o sprawdzenie :-) Gdzieś był też podany nr 3 i rok 2013, ale wydaje mi się to błędem. Jest mi to oczywiście potrzebne do pracy dyplomowej.


Numer: 12/2010(80), strona 40.
Dziękuję niezmiernie  💘  🏇
Witam

Jestem studentką Hodowli i Ochrony Zwierząt Towarzyszących i Dzikich na SGGW w Warszawie. Konno jeżdżę od 15 lat.

Piszę pracę o wpływie wędzidła na zachowanie konia w trakcie jazdy. Badanie polega na porównaniu przejazdów egzaminacyjnych brązowej odznaki jeździeckiej z wykorzystaniem standardowych pomocy jeździeckich (w tym wędzidło) oraz z wykorzystaniem haltera ().

Halter w odróżnieniu od wędzidła nie powoduje u konia bólu, a jedynie wywiera nacisk na policzek konia. Aby koń poprawnie reagował na halter, wykonuję ćwiczenia z oddawaniem głowy. Od razu pragnę podkreślić, że nauczenie konia jeżdżącego na wędzidle nie wpływa negatywnie na jego pracę, a wręcz aktywizuje jego procesy poznawcze.

Do badań poszukuję koni prywatnych, jeżdżących z wędzidłem pod jedną osobą. U koni rekreacyjnych, u których już przeprowadzałam te badania, ćwiczenia przygotowujące do badania zajmowały około 4 godzin w seriach do 20 minut jednorazowo, jednak podejrzewam, że konie prywatne jeżdżące pod jednym jeźdźcem będą miały większą łatwość z nauką.

Bardzo proszę zainteresowanych wzięciem udziału w badaniach o kontakt. Jednocześnie gdyby kogoś interesowała tematyka bardzo chętnie porozmawiam.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Witam wszystkich 🙂

Od lat wczytuje się w to forum, a teraz i ja chciałabym was prosić o pomoc. Piszę na studiach pracę dyplomową, której temat poruszać będzie kwestie płci w jeździectwie. Aby jednak miała ona ręce i nogi potrzebne jest opracowanie ankiety. Chciałabym Was zatem prosić o jej wypełnienie! Będę wdzięczna za każdą odpowiedź oraz ewentualne udostępnienie jej dalej. Z góry dziękuję! 🙂

Podsyłam link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZd_7M1jk_ROevX0ZrQPvFotd6IMCAHY7-B9kFxi03Lg7E2Q/viewform?usp=sf_link


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2018 17:09
MsSlothy, No raczej halter powodować moze bardzo duży bol u konia. Polecam jednak poznać końska anatomię i dlaczego supełki sie znajdują akurat w tych, a nie innych miejscach.
Strzyga

Serdecznie zachęcam do poczytania w tej tematyce np "Pathophysiology of bit control in the horse" Robert'a Cook'a. Również, jak wynika z badań Nevzorova na ten temat wędzidło wywołuje w pysku konia na splotach nerwowych nacisk do 350kg/cm2 a przy lekkiej ręce jest to około 120kg/cm2. Wędzidło niestety znajduje się w takim miejscu i działa tak, by bólem podporządkować sobie zwierzę.

Artykuł Cook'a mówi również o wielu innych negatywnych skutkach używania wędzidła. Ja chce się zająć tylko i wyłącznie aspektem etologicznym.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2018 20:20
MsSlothy, piszesz, że halter wywołuje nacisk na policzek konia i nie wywołuje bólu. Nie masz racji, ponieważ supły haltera naciskają na nerwy.
http://quantanamera.com/kantarek-sznurkowy-samo-dobro-dla-konika/
.
Witam,
do mojej pracy potrzebuje odpowiedzi na pytanie z ankiety. Dotyczy to właścieli koni/dzierżawców.
Z gory dziękuję I pozdrawiam
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
ushia   It's a kind o'magic
21 maja 2018 10:38
bez sensu ta niby ankieta, bo po pierwsze pomija istnienie takiej osoby jak wlasciciel stajni, po drugie zupelnie wyklucza taka sytuacje ze korzystam z kazdej z tych opcji albo kilku na raz, zaleznie co akurat najwygodniejsze i wcale nie "do skutku" albo "bo inaczej sie nie da" :/
Totalnie bez sensu. Jak mam jakieś prośby ws konia, przekazuje właścicielce stajni i tyle. To ona zatrudnia stajennych i ona decyduje kto za co odpowiada. Czasem poproszę stajennego o jakąś pierdołę przy okazji obsługi konia (np. sprawdzenie, czy koń ciepły pod derką), ale generalnie wszystko przechodzi przez właścicielkę i totalnie z niczym nie ma problemu.
A w małych stajniach często w ogóle nie ma stajennego, tylko właściciel stajni zajmuje się końmi osobiście, i co wtedy? 😉
Hej, może słabo sformułowałam pytanie. U mnie w stajni też obsługuje konie właściciel I mimo, że jest fantastyczny to przy tylu koniach, może o czymś zapomnieć. Chodzi mi właśnie o problematykę obsługi konia, nieważne kim jest osoba karmiąca, wyuszczająca. Każdy ma zawsze jakieś zyczenia typu "proszę najpierw do karuzeli""na padok włożyć kalosze"" Proszę dorzucić leki do owsa""dziś mój koń nie je bo jutro jest wet""jutro mój koń nie wychodzi na padok bo ma kontuzje" itp itd. U mnie w stajni boksy często oklejone są kartkami plus dzowni się do właściciela.Interesuje mnie właśnie jak to jest w innych stajniach, żeby mieć jakąś podstawę do pracy . Dziękuję
ANKIETA
Podrzucam moją ankietę, 5 krótkich pytań dotyczących wiedzy o leczeniu za granicą. Z góry dziękuję za wypełnienie.  🙂
Cześć. Piszę pracę inżynierską o wpływie wędzidła na zachowanie konia. Załączona ankieta dotyczy ludzi, którzy jeżdżą bądź jeździli na swoim prywatnym koniu na halterze/ogłowiu bezwędzidłowym Cook'a i na wędzidle. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Jeśli któreś z Was ma więcej niż jednego konia, na którego temat może odpowiedzieć, proszę nie wahajcie się odpowiedzieć parę razy! 🙂
Oczywiście jeśli ktoś zna inne osoby, które mogłyby się wypowiedzieć to też udostępniajcie.

https://goo.gl/forms/Inzu5vyXUPKifA943
Proszę bardzo, poszło 😉
Zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety  :kwiatek:. Jestem studentką I roku studiów magisterskich na CM UMK i prowadzę badania o podejmowaniu aktywności fizycznej oraz ewentualnej korelacji między aktywnością fizyczną, wskaźnikiem BMI i nastrojem. Ankieta składa się z trzech części, bardzo istotne jest udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Z góry dziękuję za pomoc wszystkim, którzy poświęcą czas na jej wypełnienie: http://bitly.pl/YsIof  :kwiatek:
Cześć! Potrzebuję waszej pomocy- szukam osób jeżdzących na koniach rekreacyjnych (kiedyś lub obecnie) do wypełnienia ankiety do mojej pracy na studia. Tematem są najczęstsze urazy u koni- jak wyżej.
Jeśli wasze konie przeszły jakieś urazy czy małe czy duże byłabym naprawdę wdzięczna za poświęcenie chwili czasu. 🙂

https://www.survio.com/survey/d/P2N2V6X6C9V9X9I6M
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
memar  Ankietę już odesłałam, trochę mi w niej zabrakło miejsca na jakieś własne wnioski i uwagi. Teraz dopiero pomyślałam, że mogłam wypełnić ją dwa razy - raz dla moich koni i drugi raz dla szkółki w której kiedyś jeździłam - inne użytkowanie i inne urazy
Kochani, może poratujecie?  🙇
Będę pisać o tłumaczeniu terminologii jeździeckiej (ang-pl). Znacie jakieś książki, filmy/seriale czy artykuły, gdzie jednak to tłumaczenie nie jest dobre?
Będę wdzięczna również za tytuły książek tłumaczonych z angielskiego na polski i filmów dubbingowanych - do przykładów złych i dobrych tłumaczeń.

Kiedyś więcej czytałam i oglądałam, a teraz mi tytuły pouciekały, skleroza człowieka dopada itepe, itede  :emot4:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się