Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Smartini, jak obrabiasz te zdjęcia, że są takie bajeczne?  :kwiatek:

edit: nie ten wątek
Miałam takich wspaniałych modeli dziś. 😍





Dopiero drugi raz robiłam zdjęcia nowym obiektywem, a mam go 2 miesiące. 😵 Niestety to powoduje, że jeszcze nie umiem wykorzystać pełnego potencjału i aparatu i obiektywu i czuję, że to nie jest to, na co ten zestaw stać. No ale inaczej nie da rady się nauczyć niż po prostu robiąc, także trzeba się wziąć do roboty. 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 października 2017 15:15
flygirl, gdzie to? Popielno? Łatwo je było podejść?

Udało mi się dotrzeć w tym roku na Wielką Pardubicką! Co z tego, że z niedomagającym sprzętem  😁. Parowały mi okulary, obiektyw i wizjer- jednym słowem: "nie widzę przeszkód"  😁
Emocje były niesamowite! Zdecydowanie najciekawszy wyścig na jakim do tej pory byłam! I wbrew obiegowym opiniom, to żadna rzeźnia. Konie fantastycznie przygotowane na tak trudny sprawdzian!























smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2017 15:21
Wojenka, czy ja już pisałam, że uwielbiam Twoje repo wyścigowe i chcę jakieś foto na ścianę do ramki do galerii fotografów? A mówiłam, że powoli się zabieram za kompletowanie tych ramek? 😍
te czarne tyłki hicior :P
Wojenka nie, Kliniska Wielkie. Dosyć łatwo, ogier wręcz nas zaprowadził do reszty. 😀 Maluchy i kobyłki do nas podchodziły, mi aparat wszystkie koniecznie chciały powąchać, no super doświadczenie. 😀
Wojenka - kocham Twoje wyścigowe reportaże i żałuję, że tak rzadko tu coś wstawiasz.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 października 2017 20:04
fly, mi trochę przeszkadza na ostatnim trochę dziwnie przycięty koń. Może jakby zostawić mu zadek? Poza tym, bardzo fajny klimat. 🙂 A nad poznaniem zestawu pracuj, ja w końcu, po niekończących się falach frustracji, przeszłam do korzystania z pełnych możliwości pracowego zestawu i łooo  😜 nie jestem sprzętowym onanistą, ale to jest coś  💘

Wojenka
, uwielbiam Twój reportaż!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 października 2017 21:10
Dzięki serdeczne! Teraz wypadałoby mi jechać na zimowe wyścigi do St. Moritz  😀. Może się uda 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 października 2017 21:38
Wojenka, co tu dużo mówić, jak zawsze świetne!
Ostatnie zawody w sezonie. Jeszcze jutro i pół roku przerwy  😵 Aparat wybrał sobie doskonały moment na pokazywanie problemów i za tydzień ląduje w serwisie. Zdjęcia w linkach, bo ostatni wrzucam wszystko w 1048px, podobno tak najlepiej toleruje facebook:
1
2
3
4
5
6

I mój Gofer 😀

edit: a dzisiaj zlepka, z której jestem dumna  😍
1 i 5 mi się bardzo podobają! I Gofer bardzo 🙂
Zlepka też super.
Wojenka zdecydowanie zgadzam się z poprzednikami - uwielbiam Twoje reportaże! Pokazują tak wiele emocji, że aż chce się do nich wracać  😍

Facella zlepkę podziwiałam już na fb, super robota 🙂

Mój dzisiejszy spacer nad rzekę w mglisty poranek. Niestety, wody widać nie było  😁


pięknie, aż chce się wstawać rano 🙂
Dziękuję  :kwiatek:

Ja nie jestem z tych lubiących wstawać rano, ale raz się zmotywowałam. Było warto!
Pursat   Абсолют чистой крови
02 listopada 2017 16:26
Halko! Małe pytanie: czy zamieszczenie na grupie fb zdjęć zeskanowanych z książki jest naruszeniem praw autorskich?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2017 06:51
zamieszczanie gdziekolwiek jakichkolwiek zdjęć nie swojego autorstwa bez zgody autora to łamanie praw autorskich, jeśli dobrze kojarzę to wyjątkiem jest cytat w pracy naukowej? Jakoś tak
Zdjęcie w książce też ktoś kiedyś zrobił i ma do nich prawa - niezbywalne
Pursat   Абсолют чистой крови
03 listopada 2017 16:28
Już doczytałam, dziękuję! 🙂
Ja zaczełam przygodę ze zdjeciami całkiem niedawno. I tu moje pytanie. Czy znacie kogos kto organizuje indywidualne warsztaty jakaś sesja + obróbka. Jednak bez pomocy od kogoś doświadczonego trudno. Intersuja mnie okolice Warszawy lub Krakowa, mieszkam w połowie drogi więc jest mi obojetne w którą stronę. Tematyka wyłącznie końska. KTOŚ COŚ ?  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:12
ola8719...., z czymś takim raczej nikt się nie ogłasza, musiałabyś się pytać indywidualnie. I liczyć się z duuuużym kosztem.
U mnie czeka dziewczyna na taki jeden dzień w Krakowie, ale czas będę miała może na początku roku, może później.
Smartini wiem bo to ja czekam  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:16
Ha, no widzisz :P to podtrzymuję, nigdzie nie widziałam, żeby ktoś z moich znajomych się z taką usługą ogłaszał 😉
Ale forum skupia sporo osób związanych i z fotografią i z końmi. Mam sporo czasu więc może ktoś się odezwie że takich warsztatów udziela i akurat ma troche czasu. Propo kosztów to zaję soboe sprawe ile to musi kosztować. Nikt za marne pieniądze nie odda swojego czasu i wiedzy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:21
ola8719...., a nie myślałaś o zwykłych warsztatach? Iza Gettel planuje na wiosnę drugą edycję (jeszcze nic piewnego chyba ale warto zapytać). Za podobne pieniądze dostaniesz bogatszy plener i dwa dni zamiast jednego 😉
Na początek wole jednak warsztaty indywidualne żeby ogarnąc podstawy. Warsztaty grupowe ok ale bez żadnych podstaw jakoś chyba bym się nie odważyła. Koszty sa oczywiscie wyższe, ale jest to badź bądź jakas inwestycja  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:27
ola8719...., no tak też można 😉 w takim razie dobijaj się do fotografów indywidualnie, jeśli mi się w końcu zluzuje (bo póki co nie mam kiedy zjeść :/) to będę dawać znaki 😉
Będe próbowała może ktos się tutaj odezwie  😉 No i czekam na wiadomość od ciebie jak tylko znajdziesz trochę czasu
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:31
ola8719...., nie wszyscy foto tu zaglądają systematycznie 😉 na polskich fotografach koni jest lista  z województwami, warto znaleźć fotografów z okolic i pisać na fp, tam bywają regularnie 😉
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 listopada 2017 18:07
Wojenka uwielbiam Twoje foty! Master Class w fot wyścigów konnych  😜 Czekam na wystawę tematyczną  😍
Czarne tyłki  -przefajne!

breakawayy jakie piękne światło!


tak rzadko tutaj bywam, jak już się pojawiłam to podrzucam najnowsze foty 🙂





Czy mogę prosić o opinię nt poniższej foty  🤣
Mam wrażenie, że coś tutaj nie gra z kolorami. Wszelkie inne uwagi też chętnie przyjmę 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 listopada 2017 13:29
Ja zaczełam przygodę ze zdjeciami całkiem niedawno. I tu moje pytanie. Czy znacie kogos kto organizuje indywidualne warsztaty jakaś sesja + obróbka. Jednak bez pomocy od kogoś doświadczonego trudno. Intersuja mnie okolice Warszawy lub Krakowa, mieszkam w połowie drogi więc jest mi obojetne w którą stronę. Tematyka wyłącznie końska. KTOŚ COŚ ?  :kwiatek:


O, o, weszłam tu dziś z tym samym pytaniem. Tylko u mnie to może być cała Polska- dojadę.
Kolega potrzebuje fotografa na przyszły sezon zawodów żeglarskich. Spodobały mu się moje zdjęcia wykonywane sprzętem, który zazwyczaj pożyczałam w razie potrzeby. Problem polega na tym, że wszystkie ustawienia robiłam na czuja (nie, nie używałam auto  :hihi🙂  😡 I potem w sumie ich nie obrabiałam nawet- takie surowe zostawiałam. I nie mam zielonego pojęcia na temat dokładnych ustawień aparatu, jak i na temat obróbki. Coś tam się bawiłam Photoshopem, ale to próby drobne. Potem porównywałam je ze zdjęciami innych i nigdy nie lubiłam tego, co mi wychodziło. No i dostałam kopa w tyłek, żeby w końcu się tego nauczyć, zbierałam się ze 2 lata.  😵 Czy ktoś, coś słyszał? A może ktoś korzystał z podręczników fotograficznych i może jakiś polecić?  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się