Pensjonaty we Wrocławiu

W Wilkostowe jest pensjonat, jedna znajoma trzyma tam swojego konia którego jeszcze użytkuje do jazdy ( dwa emeryty ma w tej stajni co ja mam swoje, dlatego mamy kontakt 😉) Dość długo czekała tam na boks bo dla niej właściciel dobudowywał. Nie jestem pewna, ale tam raczej nie ma wolnych miejsc, wyprowadzili się tam ludzie przy okazji zeszłorocznego zamykania się mrozowa. Najlepiej pojechać osobiście się zapytać o miejsca i warunki.
Wilkostów pełny... na zimę ciężko znaleźć stajnie.

Edit... mój pułap cenwy tyczy stsjni z własnymi produktami.

Wartusia  chyba tylko ramiszów u pana Marca bo biały piach ma komplet.

Frans, Koło Środy Śl. to Chwalimierz, tam na pewno są dwie stajnie. A pewnie jeszcze jakieś przydomowe.
Frans, raczej nie, jak pamiętam, tam nie zakładają derek.
Jakby ktoś miał namiary na jakąś przydomówkę z wolnym boksem, byłabym wdzięczna :kwiatek:
Chrzastawa lub Roscislawice, ew.  Small Cherry. Nic innego nie przychodzi mi do glowy.


W Chrząstawie nie ma wolnych boksów. W Rościsławicach może coś jest, tam faktycznie super infrastruktura i bardzo dobre warunki, przynajmniej sądząc z opinii klientów.

Watrusia - w Zbytowej jest wolny boks (o ile ktoś go nie zarezerwował). Ale cena 600zł i bez auta nie dojedziesz, choć pewnie można by się umawiać z kimś ze stajni. Kaganiec i derkowanie nie są tam problemem, boksy angielskie, konie większą część roku 24h na dobe na dworze, ale teraz już schodza na noc do boksów.
branka, dziękuję🙂 Ale ja muszę mieć raczej dojazd, nie mogę ciągle patrzeć czy mnie ktoś podrzuci czy nie, na dłuższą  metę to nie zdaje egzaminu i jest uciążliwe dla obu stron. Nie daj Bóg coś  się stanie,  będę musiała jechać do stajni o jakiejś dziwnej porze, i będę uziemiona🙁 
Jak na razie stoimy w K.S.Centurion pod Warszawą i nie chcemy już gorszych warunków
Interesuja mnie ośrodki z nieprzepelniona halą,najlepiej bez rekreacji,z zadbanym podłożem i hala najlepiej murowana a nie namiotowa.
Plus względnie fajny socjal dla człowieków
Są takie stajnie we Wrocławiu? 😉
courtney3, Raczej nie 🙂
Jak na razie stoimy w K.S.Centurion pod Warszawą i nie chcemy już gorszych warunków
Interesuja mnie ośrodki z nieprzepelniona halą,najlepiej bez rekreacji,z zadbanym podłożem i hala najlepiej murowana a nie namiotowa.
Plus względnie fajny socjal dla człowieków
Są takie stajnie we Wrocławiu? 😉


To brzmi jak list wrocławianina do świętgo mikołaja. 😉
Serio nie ma u nas stajni na wysokim poziomie. U nas jest brak konkurencji tak naprawdę.

Edit
Może Biały Las tylko to kawałek od Wrocka

aspiw dzięki  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: popatrze.
Frans, Troszkę się mylisz, Jest Chrząstawa, Rościsławice, Biały las

W Chrząstawie rekreacja i tłok w godzinach popołudniowych, hala nie murowana, ale sprzątane codziennie i padokowanie. Nie wiem jak Rościsławice (tam chyba korzystanie z hali/placu jest jakoś dziwnie ograniczone), Białego Lasu w ogóle nie znam.

No, przeniesienie się z koniem z Warszawy do Wrocławia może być bardzo bolesne zwłaszcza z Centuriona ;-)
edyta, Rościsławice (tam chyba korzystanie z hali/placu jest jakoś dziwnie ograniczone). co masz na myśli?
aspiw, chyba jesteś z Rościsławic prawda? słyszałam cos takiego, ale możesz sprostować te informacje jeśli sa nieprawdziwe :-)
Tak, ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa 🙂
W związku z tym że dość gwałtownie wzrosła liczba pensjonariuszy z 7 do 40 osób i jeszcze kończy się budowa 5 stajni na 12 koni, wprowadziliśmy testowo aplikacje na rezerwacje hali w dogodnych godzinach by uniknąć tłoku na hali i nie przekraczać liczby 5 koni w jednym czasie i aby treningi z trenerem lub skokowe były w miarę na luźnej przestrzeni.
aa to ja słyszałam, że to ma związek z treningami skokowymi i zawodami, ale widać ploty
No, jak są zawody to sobie nie pojeździsz ale to raczej nie jest dziwne tylko oczywiste 🙂.
Zawody były dwa razy w 2017r na otwarcie sezonu i w środku i można brać udział lub zaliczyć teren 🙂
W Bachmacie jest murowana hala bez rekreacji. Ogólnie polecam z czystym sumieniem. Stało mi się tam wspaniale. Jednak złotych klamek tam nie uswiadczysz.
No ale tam gnój wywalany co tydzień. Czy się zmieniło? I podłoże na placu kopne. I limitowane godziny korzystania z hali
Zgadza się. Codziennie tylko doscielane. Stąd moje ostatnie zdanie.  😉
Podłoże było w porządku na hali. Na placu faktycznie były miejsca gdzie jest kopne ale bez tragedii.
Jeśli chodzi o godziny użytkowania hali to owszem są wywieszone ale nikt się do nich nie stosował raczej. Wyjątkiem byly umówione treningi skokowe, których nie było dużo i godziny były stałe. W ciągu dnia jeździli właściciele i często wchodziłam jak oni byli więc w 2-3 konie na takiej hali tłoku nie było. Wszyscy też dobrze jeżdżący więc nikt nikomu nie przeszkadzał. Jednak najczęściej udawało mi się być samej na hali.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 listopada 2017 18:51
Courtney3 biały las generalnie spełnia te wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o socjal (hotel, restauracja) i podłoże (nowoczesne samonawadniajace się, kwarcowe) ale jest tam duża rekreacja, która ma pierwszeństwo jazdy. Czasem ciężko wbić się z koniem  na trening przed 20, chyba że do południa. Czysto, sprzątane 2x dziennie, dobra opieka
W Wierzbnej faktycznie rekreacja jest spora, choć warunki podłożowo-socjalne swietne.
Ja bym sprawidziła na miejscu Courtney Rościsławice, to chyba w tej chwili stajnia najbliżej jej wymaganiom, choć są minusy, jak wszędzie - np spory kawałek ze stajni do hali trzeba przejsć 😉

Z podłożem na hali jeszcze Picador w Dziuplinie, plus karuzela i chyba teraz codziennie sprzątane jest, przynajmniej z tego co ostatnio widzialam. Jest chyba grafik korzystania  z hali. Ale na dworze podloże dosc kopne, chyba że się przez lata uleżalo czy coś..

Jeszcze może Wisznia? ale dawno tam nie bylam, nie wiem jak jest teraz, no i też ponoć zrobili rekreację.
branka, Ale nie ma rekreacji 🙂
A Partynice?tam była taka wypas stajnia z tego co pamiętam z zawodów...
Ta Wierzbna wygląda fajnie ale obawiam się tej szalejącej rekreacji ;(
Jak rekreacja jest rozsądnie prowadzona  to nie jest taki wielki problem... nie wiem jak tam, ale w Chrząstawie godziny, w ktorych jezdzi szkolka sa nam znane i można ich spokojnie unikać. I sprzątają po sobie przeszkody <3 Co w Wiszni było problematyczne -zawsze rozstawiony parkur.
Na Partynicach chyba jedynym plusem jest duża hala, ale nie trzymalam tam konia, więc nie będę się wypowiadać.
Na Partynicach też jest masa rekreacji ale sa dwie hale. Niemniej ostatnio ktoś ze znajomych chcial konia wstawić i ponoć nie było miejsc, tam chyba tylko z polecenia sie teraz można dostać, ale pewna nie jestem, tam ogólnie jest dziwnie z tym pensjonatem, raz jest raz mówią, że nie ma...


Offtop - haha, Ramires dopiero sie zorientowałam, że Ty to Ty :P
Warto dodać, że w Wiszni właśnie oddają do użytku drugą hale z podłożem kwarcowym.
A w Wiszni dużo rekreacji?

No nie wiem...sprawdziłam te Rościsławice ale w galerii maja głównie zdjęcia plenerów dookoła (jakby to kogoś interesowało 😉 ,a samej stajni w srodku niet.
Jest jeszcze jakiś budynek(pewnie stajni) w stanie surowym i nieduża hala o namiotowym dachu...no standardu brak,ale może sie mylę?

A w Wiszni dużo rekreacji?

I czy Wisznia to Small Cherry czy Ozorowice?
Wisznia to Small Cherry 😉 Ale niestety nie wiem jak to wygląda z rekreacją - ponoć mała i nie często, ale trzeba gadać z osobami, które tam stoją. W Rościsławicach jest pare stajni, musiałabyś się sama przejechać i zobaczyć w której jest wolne miejsce 😉
W grę wchodzą tylko stajnie z NAPRAWDĘ dobrymi warunkami.
Stałam w KJ Szary,KJ Facimiech a teraz w K.S. Centurion,więc naprawdę mam dość wyśrubowane wymagania 😉
Ktoś zna taką stajnię w okolicy Wrocławia??przyznawać się!!  😉

[quote author=courtney3 link=topic=170.msg2730554#msg2730554 date=1510843344]
Jak na razie stoimy w K.S.Centurion pod Warszawą i nie chcemy już gorszych warunków
Interesuja mnie ośrodki z nieprzepelniona halą,najlepiej bez rekreacji,z zadbanym podłożem i hala najlepiej murowana a nie namiotowa.
Plus względnie fajny socjal dla człowieków
Są takie stajnie we Wrocławiu? 😉


To brzmi jak list wrocławianina do świętgo mikołaja. 😉
Serio nie ma u nas stajni na wysokim poziomie. U nas jest brak konkurencji tak naprawdę.

Edit
Może Biały Las tylko to kawałek od Wrocka

aspiw dzięki  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: popatrze.

[/quote]
Święty Mikołaj już niedługo...a nuż się spełni...😉
courtney3, To tylko Biały las lub Osadkowski  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się