strzyżenie / golenie koni


glosia ale z tego co widzę koń Rudzielc ma głowę ogoloną do połowy, tak się przecież robi standardowo jak się nie chce golić uszu i przedniej części głowy.


Nie wiem właśnie, na moim laptopie to wygląda jakby było ciachnięte nad oczami i dosłownie jakby koń miał taką czapkę na uszach. Ale ciężko mi do końca stwierdzić, zdjęcie nie ma dobrej jakości i te rude odcienie się zlewają, do tego grzywka. Pewnie źle widzę 😀
Faktycznie wygląda tutaj jakby miał zostawiona tylko "czapkę", jednak myślę że tak nie jest  😉
Zgolony jest tylko ganasz i do uszu na potylicy, reszta głowy nie jest ruszona. Może jest wrażenie czapki bo in ma dość bujne włosy na tych uszach i dlatego odcień jest inny pewnie.
Moja Księżniczka ogolona po całości. Aktualnie stoi w 300g w noce w temp 2-3 stopnie, na pastwisku dziś miała 100g (9 stopni i słonecznie). Mam jeszcze derke 450g na temperatury 0 a gdy spadnie ponizej dorzucam kaptur i owijam na 4 nogi. Stoi w stajni angielskiej.
U nas w nocy -1, a kon w angielskiej stajni w 100 gram, ogolony i mu ciepło  🤔wirek: dziwny jakiś czy Wy tak grzejecie  😲
Derkowanie koni zależy od wielu czynników takich jak wiek, temperament, rasa, kondycja fizyczna itd. Ja codziennie wieczorem o 21 sprawdzam moja klacz czy jest ok. Sprawdzam czy jest ciepła pod derka, sprawdzam uszy oraz pachy. Dzieki temu mam pewność, ze jest jej dobrze.
100g derka przy -1 stopni w stajni angielskiej sugeruje, ze koń jest młody i bardzo ciepły.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 października 2017 11:58
U nas w nocy -1, a kon w angielskiej stajni w 100 gram, ogolony i mu ciepło  🤔wirek: dziwny jakiś czy Wy tak grzejecie  😲


U mnie golona do połowy(Irish), też angielska stajnia i stoi w derce 200g. Całą zimę. Golona raz... Na tyle ciepło jej było, że zarosła dopiero jak zrzucała sierść.
Gdzie wysyłacie noże do ostrzenia? Ostatnio wysyłalam do Łodzi i na jednym ogoliłam 2 konie co nie jest moim zdaniem dużo.
Ja wysyłałam tu: https://www.groomershop.pl/
gllosia, a jaki jest koszt ostrzenia?
To było ze 3 lata temu ostatnio, nie pamiętam, szczególnie że wysyłałam snap-on i kilka do mini maszynki, więc ile było za co to nie wiem 🤔 Zadzwoń/napisz do sklepu, na pewno ci powiedzą.
gllosia ja wysyłałam tu https://sklep.germapol.pl/ i na naostrzonych ostrzach golilam juz 7 razy. 40 zł  + wysyłka
Dzieki za odpowiedzi 🙂 musze sprobować wysłac tam gdzie blackstones
mon-mal, jakbys dokupiła jakąś zimówkę 300 g, może przecież być używana z ogłoszeń na rv, to prawdopodobnie dałabyś radę, zwłaszcza gdybyś ogoliła tak jak ja golę na 3mm - mniej wiecej do +5 stopni w ciągu dnia stoją w samych plandekach, 5 do -5 plandeki na polarze (możesz  ubrać dwuwarstwowo polar pod plandekę), jak zimniej to 200-300g, jakby było mało to jeszcze polar pod spód. Także jeszcze przemyśl, bo komfort tak fizyczny z mniej pocącego się konia jak i psychiczny, że się nie zaziębi przemoczony jest stanowczo tego wart w wypadku zimy na hali.
jaka maszynka dla ludzi  da sie dogalac konia ktory byl ogolony konska maszynka ale odrasta ...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 listopada 2017 10:12
Kup sobie małego Adlera- ja całe konie nią jadę 😉 a kosztowała mnie 109 zł (normalnie 199 ale na Allegro była promocja)
A Babyliss maszynki się nadadzą ??
Ja konie, które boja sie zwykłych, dużych maszynek gole camry dla ludzi... jakos ponad 60zl kosztuje i juz pare koni ogolonych. Warto miec chociaż 2 bo bateria nie da rady całego konia 🙂
Szukam oleju do maszynek w wiekszej ilosci i naturalnie w dobrej cenie, polecacie coś? Jakiś konkretny link może? Golimy dużo więc miło by było znaleźć jakieś dobre zastępstwo dla oleju Heinigera. A w ogóle na Allegro jest mnóstwo oleju wazelinowego do maszyn do szyciaobróbki czy takie coś sie w ogóle nadaje czy do maszynek końskich musi być jakiś specjalny? Kiedyś uzywalismy oleju do maszyn z Castoramy ale on najtaniej nie wychodzi🙂
Ja używam oleju do maszyn do szycia.
Chyba jest ok. Nie zauważyłam ani żeby się maszynka bardziej grzała ani szybszego zużycia noży.
To zobaczę zaraz jak cenowo najtaniej można kupić ten wazelinowy do maszyn 🙂 Dzięki 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 listopada 2017 20:37
Ja zaczęłam używać oleju do...silników jaki miałam akurat w stajni i chodziła bardzo dobrze,a nie wiem nawet czy nie lepiej 😁
Ja używam od zeszłego roku oleju z Rapide, jest bardzo wydajny i noże grzeją się na nim mniej, niż na tych z Ostera czy Heinigera ;-)
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 listopada 2017 17:31
BlueHorse ja używam wazelinowego do maszyn i jest ok. 0,5 L kosztuje ok 7-8 zł i wystarcza na dłuuuuuugo 😉
vissenna   Turecki niewolnik
17 listopada 2017 17:35
Genialny i prosty w użyciu jest olej ballistol:
http://kolba.pl/pl/product/3344,olej-do-konserwacji-ballistol-100-ml

Sprawdza się genialnie i dobrze chłodzi ostrza.
Dzięki 🙂 Na razie zamówiłam 1litr wazelinowego w śmiesznej cenie :P
Nie wykluczone, że do nowszej maszynki nabędziemy coś lepszego typu polecony przed Vissenna Ballistol np. Dzięki bardzo za odpowiedzi  :kwiatek:
mam nowe ostrze wahla snap-on i po naoliwieniu przestaje ciać  🤔wirek: Ostrze identyczne jak poprzednie, maszynka też, oliwię tak samo jak poprzednio, olej ten sam, koń ten sam. Jak wyczyszczę i jadę suchym to jest ok. o co chodzi?
Chciałam prosić o poradę. Czy może ktoś polecić mi jakąś maszynkę do kwoty 500 zł ? Czy to bez sensu kupować za takie pieniądze ?  🙇
Ja mam mala z Alieexpress do psow i kotow 😉 Kosztowala 70zl i na razie golilam 3 razy - wciaz dziala.
Golisz całego konia tą małą?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się