PSY

Dziewczyny, a propos - czym się teraz karmi? Wypadłam z obiegu, a zatrzymałam się na karmach typu Royal Canin czy Eukanuba (co jest w sumie syfiaste). Mała je póki co to, co w hodowli - karma Olivers. Po składzie wygląda niegłupio. Co sądzicie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 09:26
amnestria, w składzie im więcej mięsa tym lepiej. I bez zbóż. Wypełniaczami często są ziemniaki, widziałam też takie z dynią. Krąży grafika z dobrymi jakościowo karmami, mogę odgrzebać jeśli chcesz. A wiadomo, jak się ma możliwości to fajnie karmić barfem, ja jak Cho podrośnie to będę próbować swoich sił, tym bardziej że chrupki niezbyt go kręcą
BARF u nas odpada niestety. Nie mamy zamrażarki. Tzn mamy, ale jest taka mikra 🙁 A już nie mam gdzie upchnąć większej.
Będę wdzięczna za grafikę!



Ej a w ogóle! Mój pies nie ma żadnych lęków 😉 Wczoraj ją nagrałam i aż mnie serce zabolało 😀iabeł: 😂 bo mój piesek już ma mnie gdzieś jak wychodzę 😂 Zerknęła na drzwi i żarła dalej kości polecone przez dziewczynkę (kobieto ozłocę Cię! :kwiatek🙂. Na razie zostaje sama 3h, ale wydłużamy każdego dnia. Pies nie piszczy nawet sekundę, jest poza klatką, zero zniszczeń póki co.
no te kości robią cuda 🙂 fajnie, że się udało  💃
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 09:57
amnestria, świetne wieści!!!

Zestawienie z grupy barfowej, im wyżej tym lepsza jakościowo ale wszystkie się nadają
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23659137_1764249333649335_2196608549744292307_n.jpg?oh=490c0f34e1d9499d03686585cd22067a&oe=5AAD57A5[/img]

co za kości macie? Chorizo ma suszony ogon wołowy i poroże, szaleństwo jest 😉
Ej ja też chce poznać nazwę magicznych kości! 👀
nogi naturalne alpha spirit 🙂
dziewczynka, dzięki! :kwiatek: Sporo tego leży w moim zoologu, może kiedyś spróbuję. Choć u nas system miska = wyjście sprawdza się idealnie i w końcu nie musze kombinować. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 10:49
mundialowa, takie gryzaki fajne nie tylko na wyjście 😀 Cho celebruje konsumpcję ogona po powrocie z głównego spaceru. Do klatki nie daję, bo wewnątrz jest kość i wolę jednak dawać w kontrolowanych warunkach, jak sam siedzi to ma poroże ale takie mymlacze są super. Młody jak słyszy dżwięk otwieranej reklamówki z której wychodzą albo kawałki kaczki albo wołowe żołądki-trawieńce, to leci na łeb na szyję do klatki i czeka na smaka 😉
Kości alpha spirit są spoko, ale imho absolutnie nie nadają do podawania na co dzień - moje psy po tym zawsze robią milion twardych kupali.

amnestria spróbuj może wymiennie ze "śmierdziuchem", czyli gryzakiem wołowym light, czy jak to się zwie. To taki długi kawałek wołowej skóry (?), też mega twardy i bardzo aromatyczny 🤣, psy za tym szaleją. Można podzielić (z trudem, ale da się) na mniejsze kawałki.

https://www.tofivet.pl/pl/o/maced-gryzak-wolowy-light-przysmak-psa-tanio?gclid=CjwKCAiArrrQBRBbEiwAH_6sNK1w92icomu7adnxOLXfaQvmVaJSOfzc0jIroTTZloqJQSkKgZiwuhoCHB4QAvD_BwE
Hiacynta, dla dorosłych nie bardzo na co dzień ale póki szczenior ma mleczaki to tej kości nie da rady zjeść, obskrobie to mięsko tylko.
Cricetidae, przejście od razu na hipoalergiczną jest spoko, ale  - nie będzie wiadomo na co było uczulenie 😉 podkarmianie i smaczki też bym wyłączyła ale bez przesady, w barfie też się stopniowo wprowadza elementy żeby wiedzieć, co uczula a jak zacznie uczulać to się wyłącza 😉
Kilka naszych psów miało uczulenie na kurę, moi weci radzili właśnie najpierw wykluczyć z karmy kurczaka (ostatni alergik przeszedł na jagnięcinę). Co ciekawe, często po dłuższym wykluczeniu kury (na pół roku, rok) można do niej wrócić, u nas 2 psy po roku na bezkurczakowej mogły potem jeść bez żadnej reakcji alergicznej.
Ale nie wykluczałabym konsultacji dermatologicznej bo to może być coś zupełnie innego 🙂


Tak jak JARA napisała, wieprzowina i wołowina są tak samo mocno alergizujące. Jasne, można przejść na karmę z jagnięciną czy teraz jest nowa karma z białkiem pochodzącym od owadów i próbować.  Przy karmie hipo też powoli wprowadza się nowe źródła białka i patrzy na reakcje i wtedy mniej więcej wiadomo co może uczulać.
Nie napisałam przecież że pies ma być do końca życia TYLKO na hipoalegicznej karmie, tylko, że od niej dobrze wystartować i wprowadzać nowe rzeczy powoli i sprawdzać reakcje i w ogóle sprawdzić czy dieta pomaga.
O ile to jest w ogóle alergia.
Hiacynta, dla dorosłych nie bardzo na co dzień ale póki szczenior ma mleczaki to tej kości nie da rady zjeść, obskrobie to mięsko tylko.


No tak, racja 🙂
ushia   It's a kind o'magic
17 listopada 2017 11:45
kalaarepa - tylko pamietajcei, ze objawy uczulenia moga sie utrzymywac do trzech tygodni po odstawieniu alergenu
spotkalam sie tez z psami ktorych nie alergizowalo konkretne bialko tylko cos uzywane przy produkcji kulek, drapaly sie nawet na hipoalergicznej, dopiero zmiana na puszki pomogla


a w kwestii gryzakow - uwazajcie na te produkowane z suszonej skory - niestety czesto sa produktem ubocznym przy garbowaniu skor i zawieraja tone chemii, chociaz "sklad" to 100% suszona skora wolowa...
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 11:47
Ja słyszałam o możliwości uczulenia na 'coś', co sobie rośnie na karmie po otwarciu. Jakieś mikro syfy, które po kontakcie z tlenem się wytwarzają po jakimś czasie od otwarcia paczki
efeemeryda   no fate but what we make.
17 listopada 2017 12:02
nic nadzwyczajnego - roztocza mogą uczulać, dlatego alergikom należy kupować jak najmniejsze opakowania karmy lub mrozic porcje
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 listopada 2017 12:06
Roztocza mączne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 12:08
🙇 dziura w mózgu pozdrawia
Laski, błagam, powiedzcie, że nie potrzebuję teraz drugiego psa. 🙇
efeemeryda   no fate but what we make.
17 listopada 2017 12:19
mundialowa
a to w ogóle można mieć JEDNEGO ?  😜 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 12:26
mundialowa, a przepracowałaś wszystkie problemy Brands? :P
efeemeryda, można. Szczeniaka 🤣
efeemeryda, ja wiem, że nie można 😁, ale nie planowałam teraz powiększać stada (które i tak jest już spore). A tu na fejsie mi się taka czarna kopia Brandy pokazała, skradła serce i wyjść z głowy nie może. 😍

smartini, właśnie od wczoraj chodzę dumna jak paw, że wyjścia z domu to już nie trauma dla obu stron, a spacery to czysta przyjemność, no i masz - od razu wpadł mi w oko szczeniak. 😜
Chciałabym drugiego psa, ale jeszcze nie teraz. Poza tym, wzięłabym już rasowego. Mam upatrzoną, może los mi pozwoli.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 12:30
maluda, upatrzoną rasę czy miot czy już psa konkretnego ;D
mundialowa, gratsy 😀
Gdzie psa! Rasę. Z pomocą Lil, która pomogła mi w wyborze. Interesują mnie smooth collie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 12:40
maluda, napisałaś enigmatyczne 'mam upatrzoną' to pytam :P
amnestria, ja ze swojej strony polecam moje najświeższe odkrycie: http://www.karmopedia.pl/. Jeśli masz trochę czasu i chcesz poszperać, to baza jest naprawdę rozbudowana, wgląd w składy i od razu opinie 🙂.
maluda, napisałaś enigmatyczne 'mam upatrzoną' to pytam :P

Ze spokojem.  😉
Może za lat 10 będzie już pies upatrzony.  🤣
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 listopada 2017 08:47
zdrówka dla Cho smartini
maluda to trzymam kciuki by szczeniaczek przyszedł wcześniej niż 10 lat 😀

ah mieć drugiego psa, byłoby pięknie, ale oglądając psy z danych skojarzeń...nie spotkałam jeszcze tego "czegoś" co mam od mojego, ahhhh (może to i lepiej.... dla portfela) 😀



Helpunkuu, chcemy zrobić sobie małą wycieczkę do Karpacza, gdzie pochodzimy bez problemu z psem?
My jesteśmy po pierwszym szkoleniu IPO i Sigi ewidentnie się odnalazła. Przy drugim podejściu był już podbieg, a nie tylko zabawa z szarpakiem. Szybko zakumala, także będziemy regularnie brać udział  😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się