COPD

domięśniowo. 5 ampułek
domięśniowo. 5 ampułek


Dziekuje. Jak dlugo dziala?
Podawałam na koniec września, na razie kaszlu brak. Równie dobry efekt dał syrop z prednizolonu,tylko jest sporo droższy.
U nas Diprophos dotchawiczo działa około 6 tygodni w porywach do 8 - koszt wraz z wizytą weta (jeśli jedzie po drodze) to 50 zł. Polecam z kilku względów tj. długo utrzymujący się efekt, mniejsze obciążenie organizmu ogólnym podaniem sterydu (u naszej podopiecznej zaczęły się cyrki z krwawieniami z macicy), wbrew pozorom mało inwazyjny i stresujący zabieg, do tego stosunkowo niskie koszty.
Jak tam Wasze kaszlaki (głównie pytam o te na wybiegach całodobowych) ?
Moja od lipca non stop na dworze. Poprawa samopoczucia 100% .Na razie znosi złe warunki pogodowe całkiem dobrze.Zarosła futrem i wygląda jak niedzwiedz 🙂
Kaszel nie pojawił się od czasu zmiany stajni,oddech też w normie,pod siodłem równie dobrze,natomiast jeśli chodzi o glutka po wysiłku....jest przeźroczysty!!! Z białego zrobił się przeźroczysty,czasem jest tylko taka delikatna pianka,jak u zdrowych koni. Od niedawna konie dokarmiane są sianem, ale objawów alergii brak.Co cieszy bardzo.. Z lekka obawą czekam na pierwsze minusowe temperatury i śnieg..Na razie nie wspomagam niczym procz czarnuszki i drożdzy .Secreta odstawiona od momentu zmiany stajni. I tak ładnie wszystko samo przeszło..
Mój niestety dziś kaszlał i gorzej oddychał, pierwszy raz po trzech miesiącach wolnowybiegowego chowu. Przez 3 miesiące było super. Siano dostaje z parownika. Od razu dostał paszę dla kaszlaków z Magii, mam nadzieję, że to pomoże.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2017 20:26
Mój niestety dziś kaszlał i gorzej oddychał, pierwszy raz po trzech miesiącach wolnowybiegowego chowu. Przez 3 miesiące było super. Siano dostaje z parownika. Od razu dostał paszę dla kaszlaków z Magii, mam nadzieję, że to pomoże.


a co to za pasz ??
Hyssopus Beet, jest mocno wykrzuśna, podaje się 10-14 dni. Można o niej poczytać na profilu Magic Horse. Nie ma jej w ofercie sklepu, ale można zamówić.  Mój koń miał problem z gęstą wydzieliną, która nie schodziła, i tylko ta pasza pomagała. ACC, Ventipulmin nie dawały rady. 
U nas przy tej pogodzie jest poprawa (zimno, wietrznie i buro), lepiej oddycha, na jeździe kaszlnie sobie raz czy dwa, w końcu bo wcześniej musiałam wspomagać go sterydem  🙁
Dziewczyny gdzie kupujecie diprophos? U mnie w aptekach/hurtowniach nie ma (lubuskie)..

Edit. izydorex czy taki efekt uzyskałaś z koniem, który pracuje pod siodłem ? (Chodzi mi o wymuszony ruch, który wspomaga usuwanie wydzieliny).
Tak, koń regularnie pracuje.
Cześć,
Mam pytanie..
Koń kaszle,jest to kaszle suchy i duszący.Na głowie ma jakby łupież,a na wiosnę robi mu się często pokrzywka
Jakoś na późne lato miał gzawice (ponieważ na nodze miał takie białe kropki)
Wołałam weterynarza już dwa razy.
Pierwszy raz było bez jazdy wcześniejszej,weterynarz nic nie słyszał przy osłuchiwaniu i powiedział,że wszystko okej.
Drugim razem weterynarz był po treningu,osłuchał go i powiedział,że on nadal nic nie słyszy.Nie kazał dawać żadnych preparatów,ani nic.
Ale problem jest taki,że konisko nadal kaszle.
Kaszel występuje podczas jazdy na początku jest okej,a później się nasila.
Co do RAO to powiedział,że nie znajduję żadnych podstaw do diagnostyki RAO.
Nie mam pojęcia co to może byc....ma ktoś jakiś pomysł ?
(proszę pomóżcie,dajcie radę...jak w złym miejscu napisałam to usunę)
pierwszy raz coś tutaj zamieszczam (w sensie na forum i niezbyt się jeszcze tutaj odnajduję )
Ja bym na Twoim miejscu wezwała innego weterynarza.
Apropos Diphoprosu - mój koń dostaje jeden zastrzyk (10 ampułek domięśniowo) raz na pół roku czy 7 miesięcy i jest spokój. Można jeszcze dostać go w aptekach ale trzeba dobrze poszukać - ponoć mają wznowić produkcję po nowym roku. Ja póki co nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, to jedyny lek po którym koń się dobrze czuje i może normalnie funkcjonować - ni deksametazon ani syrop prednizolonowy nie dawał rady na dłuższą mete...
Ania, zdecydowanie innego weta (moze tamten nie jest zly i ma racje, ale twoj opis wskazuje ze jednak cos jest na rzeczy). Polecam zebys wziela lepszego weta, pewnie drozszego (jak Blanka Wysocka, albo ktos super z Twojej okolicy) bo koniec koncow moze wyjsc co to taniej niz wzywanie slabych a tanich wetow wiele razy.
Dawno ten kon twoj zaczal kaszlec?
Kaszleć zaczął jakoś od października
To "nie tak dawno" - zrozumiałam że lata. Ale niestety za długo żeby to olać + październik to moment w roku kiedy takie rzeczy lubią wychodzić na światło dzienne... Robi się bardziej mokro, a równocześnie konie zwykle spędzają coraz mniej czasu na zewnątrz. Także zdecydowanie polecam skonsultować sie z innym wetem jeżeli jest cień szansy że możesz sobie na to pozwolić.
Nie no to to jasne,tem weterynarz co mowil ze wszystko ok to i tak mocno mnie skasował :/
Ale jasne,zeby pomoc konisku to jasne ze sie skonsultuje,a masz jakiegos dobrego weta od dróg oddechowych? (Najlepiej z Warszawy lub okolic Leszna)
Ania26 Zorilla wspomniała o dr Blance Wysockiej, to specjalistka od dróg oddechowych a jak z okolic Warszawy to ma do Ciebie niedaleko 🙂 Z resztą jeździ po całej Polsce.
Tak dokładnie, ja znam tylko ją jako speca od oddechówki, z okolic Wrocławia dziewczyny miały jakąś inną specjalistke ale nie pamietam nawet nazwiska. Działaj 🙂
Proszek na kaszel https://www.olx.pl/oferta/agro-respirol-wspomaga-uklad-oddechowy-na-kaszel-CID757-IDkBZTM.html#3ff08f7c3c  
czosnek 4 kg za 27zł https://www.olx.pl/oferta/agro-czosnek-na-kaszel-przeziebienie-bydlo-trzoda-drob-4kg-CID757-IDkBZcA.html#12a774157f

edit. bardzo dobry skład mają, używam dla swoich i super działa. 
Dziękuję serdecznie wszystkim! 🙂
monia, ile podajesz tej mieszanki na porcję dla konia?
Czy spotkał się ktoś z Was z preparatem pulmo powder w którymś ze sklepów? Mieliśmy teraz taką mieszankę od weta i dość dobrze się sprawdzała, ale nie mogę nigdzie znaleźć.
Z okolic Wrocławia-dr Biazik 🙂
Magdzior to o ten preparat Ci chodzi? http://www.provitim.com/pl/portfolio-item/pulmo-powder/
Ania26 napewno przyda się spojrzenie innego lekarza, najlepiej siedzącego w temacie kaszlaków. U mnie było tak, że pierwszy wet, który badał konia, niestety troszkę zbagatelizował jego stan i po dwóch tygodniach wiozłam konia na łąki, w stanie bardzo zaawansowanego RAO...
Wspomnianą wcześniej dr Wysocką polecam z całego serca, wyciągnęła mi konia na prostą  🙂
zielona_stajnia Tak właśnie ten, czyli wychodzi na to, że tylko u wetów i przedstawicieli, myślałam, że może można go normalnie ze sklepu zamówić.
Mieszanka podlinkowana przez monię zawiera konserwant. I czosnek. Reszta składu taka, ze bez problemu można skompletowac taką (lub lepszą) w aptece czy sklepie zielarskim. Wyjdzieporównywalnie tanio a na pewno bezpieczniej ;-)
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 listopada 2017 06:33
Ania26 a odrobaczasz regularnie? Może to przez robaki?
monia, ile podajesz tej mieszanki na porcję dla konia?


Prawie kieliszek. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się