Stajnie w Warszawie i okolicach

Znacie jakieś stajnie w gminie Tłuszcz? (Jaźwie, Tłuszcz itd.)

Pod jakim względem fajne?
Czy jest na forum ktoś, kto aktualnie stoi w:
- Plejadzie
- Largo
- Prado
Potrzebuję kilku info z pewnego źródła😉


Ja mam konia w Prado
Szukam stajni ujeżdżeniowej w Warszawie i okolicach. Chodzi mi o treningi w stronę ujeżdżenia, na ich koniach, bo swojego nie posiadam. Ktoś coś? Dojazd koniecznie komunikacją miejską, bo auta na razie szukam  :kwiatek:

[quote author=zduśka link=topic=46.msg2723835#msg2723835 date=1508906362]
Słuchajcie, potrzebuje na okres rekonwalescencji stajni dla mojego RAO, gdzie będzie miał naprawdę super opiekę. Zależy mi na bliskiej odległości od Pruszkowa abym mogła przyjeżdżać. Koń wymaga podawania leków wziewnych, syropow oraz kontroli pod względem duszności 🙁 niestety aktualnie ma ogromny spadek formy i w obecnym miejscu nie mam nikogo kto by zapewnił mu taki standard.
Musi być to miejsce sprawdzone nie mogę pozwolić sobie na "testy"
[/quote]
W KJ Podkowie są teraz angielskie boksy, a co do podawania leków, to nie wydaje mi się, by były jakieś problemy. Co prawda z padokami słabo trochu u nas.
[quote author=Mylittlehorse098 link=topic=46.msg2726732#msg2726732 date=1509710664]
Znacie jakieś stajnie w gminie Tłuszcz? (Jaźwie, Tłuszcz itd.)

Pod jakim względem fajne?
[/quote]
Chodzi o to, że czy ogólnie fajne np. czy polecacie, czy dobrzy instruktorzy, konie itd.
Chodzi o to, że czy ogólnie fajne np. czy polecacie, czy dobrzy instruktorzy, konie itd.


W tym wątku nie ma innych koni, same fajne.  Stajnie różne, ale konie niezmiennie fajne  🤣
Nie wiecie, czy może gdzieś w Warszawie i dostępnych komunikacją okolicach nie szukają instruktora? 🙂
@SmalecTropikalny jakoś we wrześniu SGGW szukało instruktora, ale nie wiem, czy znaleźli... Planuję wpaść niedługo, mogę wybadać
Czy zna ktoś i poleca stajnie w gminie Tłuszcz i okolicach?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 listopada 2017 05:33
Mylittlehorse098, sprecyzuj, czy potrzebujesz do rekreacji (ale z tego co wiem jest specjalny wątek do tego), czy szukasz pensjonatu i jakie masz wymagania.
PepeKoń, jeśli coś wybadasz, to chętnie się dowiem. 🙂
Nie wiecie, czy może gdzieś w Warszawie i dostępnych komunikacją okolicach nie szukają instruktora? 🙂


Dowiedz się w TKKF Hubert na Sadybie, może kogoś szukają.
Nie wiecie, czy może gdzieś w Warszawie i dostępnych komunikacją okolicach nie szukają instruktora? 🙂


Stajnia SGGW
Zauważyłam takie ogłoszenie:
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/78734?q=&kategoria=5&lokalizacja=6&widok=0&strona=
Nie kojarzę zbytnio, czy ktoś coś wie o tej stajni?
marszylka, ja tam na zdjęciach hektarów pastwisk nie widzę. Patrząc na to co rośnie wnioskuję, że raczej trawiaste padoki. Fajnie jak na stolicę, drzewa do osłony przed słońcem, ale jednak na full wypas to bym nie liczyła. Chyba, że nie ma zdjęć tej części.
bera7
Nie szukam niczego na razie, ale jak widzę coś nowego to wolę się czegoś dowiedzieć.
Ja bylam w tej stajni. Tam obecnie jest wszystko w powijakach. 
Mnie tylko przeraża siatka odgradzająca padoki. Skoro już się projektuje coś dla koni od początku to skąd taki pomysł?
Jakieś opinie o Stajni Pgr Bródno? Ktoś wie jak wygląda tam pensjonat?  🙂 może ktoś tam trzyma konika? Z góry dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
20 listopada 2017 16:28
Mnie tylko przeraża siatka odgradzająca padoki. Skoro już się projektuje coś dla koni od początku to skąd taki pomysł?


Jest to "siatka leśna" tak zwana, teoretycznie nieszkodliwa dla zwierząt. Dlaczego nieszkodliwa? Bo z założenia ma się rwać jakby coś.
Konsultowałam pomysł, ponieważ mam część padoków blisko drogi i chciałam dać jako ogrodzenie "zewnętrzne" (mam bufor między ogrodzeniem padoków a ogrodzeniem zewnętrznym od drogi dla bezpieczeństwa i zdrowia koni). Ta część ziemi jest dzierżawiona i nie mogę postawić stałego dobrego ogrodzenia, a siatka leśna jest tania i łatwa w montażu. Niestety po konsultacji z kilkoma osobami, które miały styczność z tą siatką okazało się, że wersja tania "chińska" owszem, drze się, nawet dość szybko puszcza, niestety nie na tyle by nie poprzecinać skóry. Dla odmiany wersja droższa i lepsza- puszcza jak koń się powiesi, czyli zdecydowanie za późno. Osoby z którymi rozmawiałam stanowczo mi odradziły, a one same zrezygnowały po bardzo poważnych wypadkach z udziałem zwierzaków.
Niestety opinie o tej siatce można wyczytać w necie i są one dość pozytywne, więc ludzie myślą, że to dobre rozwiązanie...
A ja podbijam kolejny raz. Stajnia Olender ktoś, coś? Pamiętam, że miała złą prasę - jak jest teraz?
teoretycznie nieszkodliwa dla zwierząt. Musi co moja kobyła wybrała droższą wersję siatki "do testów", bo siatka nie przerwała się ani troszkę... A skoro siatka nie ustąpiła to ustąpiła noga - na szczęście obyło się bez uszkodzenia ścięgien, ale... nigdy w życiu nie chcę mieć takiej siatki w pobliżu końskich padoków. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co może się stać - również z wersją "tańszą" ciągnącą się za spanikowanym koniem.

amnestria, napisz na PW co Cię interesuje - znam osobę, która się wyprowadziła w ostatnim roku, mogę podpytać.

/Edit
Uzupełnienie
[quote author=Saccarin link=topic=46.msg2731778#msg2731778 date=1511195325]teoretycznie nieszkodliwa dla zwierząt. Musi co moja kobyła wybrała droższą wersję siatki "do testów", bo siatka nie przerwała się ani troszkę...
[/quote]

Z tego co wiem to ona nie bardzo daje się porwać. Może u nas w lesie też droższa. Ale chyba w zeszłym roku łoś tak się porożem zaplątał, że z siatki zrobił grubą stalową linę jak się szarpał. Nie puściło nic - trzeba było zwierza uśpić (sedacja, nie likwidacja) i z trudem udało się siatkę przeciąć.
A ja podbijam kolejny raz. Stajnia Olender ktoś, coś? Pamiętam, że miała złą prasę - jak jest teraz?


Jak byłam tam to byłam mega pozytywnie nastawiona..niestety ostatnio usłyszałam parę nieciekawych opinii o tym miejscu. Reszta na PW 🙂
amnestria, ja o Olendrze nic nie wiem, poza faktem, że trzy konie stamtąd przeniosły się niedawno do Rzęszyc - a była to ekipa stojąca długo w tamtym miejscu i mocno animująca życie stajni (konsultacje etc.). Więc coś tam słabo.
Quanta, dzięki - już odpuściłam tę stajnię, sporo niepokojących sygnałów do mnie zaczęło docierać.
Cześć,
Co sądzicie o Poland Parku w Warszawie?
Dobry pensjonat dla koni?
Może ktoś tam ma konia lub jeździ?bo mam parę pytań  🙂  :kwiatek:
Cześć,
Co sądzicie o Poland Parku w Warszawie?
Dobry pensjonat dla koni?
Może ktoś tam ma konia lub jeździ?bo mam parę pytań  🙂   :kwiatek:


Pierwsze słyszę ze Poland Park prowadzi pensjonat...skąd takie info??
[quote author=Ania26 link=topic=46.msg2732156#msg2732156 date=1511279864]
Cześć,
Co sądzicie o Poland Parku w Warszawie?
Dobry pensjonat dla koni?
Może ktoś tam ma konia lub jeździ?bo mam parę pytań  🙂   :kwiatek:


Pierwsze słyszę ze Poland Park prowadzi pensjonat...skąd takie info??
[/quote]

Chociażby z ich strony internetowej
http://www.polandpark.pl/pl/aktualnosci/482-pensjonat-dla-twojego-konia-w-poland-park
Tylko że tam raczej zawsze wszystkie boksy były zajęte, koni klubowych potrafiło być więcej, niż boksów i np. mniejsze kuce stały po dwa.
Tylko że tam raczej zawsze wszystkie boksy były zajęte, koni klubowych potrafiło być więcej, niż boksów i np. mniejsze kuce stały po dwa.


Okeej,rozumiem.
Ale nadal szukam kogoś kto tam jeździ bądź ma konia  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się