Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

do Harmony dla trenera dojezdza kilka osob spoza Poznania, ok. 30km, jedna osoba z Wolsztyna, jedna osoba z Wrocławia (!), dwie osoby z Nowego Tomysla... jezeli gdzies znajdzie sie to, czego sie chce, to odleglosc sie nie liczy.
amazaonka1993 Ja wypowiem się z perspektywy osoby która przez ponad rok dojeżdżała do stajni za Rogoźnem (czyli porównywalny dystans). Jeździłam do konia trzy razy w tygodniu, trwało to około 1,5 roku po tym czasie się poddałam. Odległość około 60-70 km od Poznania jest nie do przeskoczenia. Chyba żeby znaleźli się chętni z okolic. Teraz jestem w stajni około 45 km od Poznania i też wiele osób twierdzi że to daleko.

Ja mam 38 km do obecnej stajni i jak na razie odległość to sprawa drugorzędna. Podoba mi się tam, koń ma dobrze. Wcześniej stała bliżej, a "zabijał" mnie dojazd - nimi km mniej, ale stanie w korku to nie dla mnie. Nagle i tak było się na miejscu w godzinę...
Dobra znajoma ma do pensjonatu dobre 70 km i miała możliwość przeniesienia konia bliżej, ale wygrali ludzie i warunki dla konia (chociaż infrastruktura nie jest na poziomie najwyższym). Zależy czego się szuka i pod jakim kątem patrzy.

fender Dla treningów to można dużo "wycierpieć" . Ja obecnie jeżdżę około 200 km ale nie częściej niż 1 w tygodniu.
kwestie dojazdu SĄ ważne... dlaczego? ja pracuję od 8.30 do 16.30, małe dziecko, inne obowiązki... i co ? nie da sie codziennie dojeżdzać i poświęcać czasu na jazdę konną, jak ktoś ma inną sytuację (jest wolny, ma duże dzieci bądź ich brak) to ok,
A zawsze najbardziej mnie śmieszy np. stajnia 40 km za 500zł... i ktoś jest u konia codziennie BO TANIO - bo tylko 500zł ... tak... jak doliczy dojazdy (paliwo) + czas to stać go na stajnię za 1000zł 5 km od domu...


BTW - latem spoko, fajnie jeszcze jeździć - ale zimą ciemno o 16, ślisko, pada śnieg i gdzie tam się telepać 40 km?
A jak wygląda sprawa w Mustangu? Właściciel bywa, czy prowadzi ktoś inny? Warunki się zmieniły ? (chodzi mi o różnicę teraz a 10 lat temu)
Kwestia Mustanga też mnie interesuje
Mustang ma dalej tego samego właściciela, ale pojawia się rzadko. Końmi zajmują się dwie osoby obecnie, chłopak i dziewczyna, którzy są tam na miejscu. Bywałam tam w marcu i kwietniu i moim zdaniem opieka jest dobra. O wiele lepsza niż kiedy miałam tam konia jakieś 4 lata temu. Dziewczyna, która się końmi zajmuje ma tam dwa swoje konie w pensjonacie, więc bardziej zależy jej żeby konie dostawały dużo siana (bo wcześniej bywało  tym różnie). Hala wreszcie jest bardziej zadbana, bo ktoś się tym zajmuje. Konie wychodzą od rana do południowego odpasu i z tego co słyszałam jest jeszcze możliwość wypuszczenia po odpasie. Z tym, że tak jak tam pastwisk nie było, tak ich dalej nie ma.
Stajnia w Kicinie (Dominanta) znowu ruszyła z kolejnym, nowym dzierżawcą. 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 listopada 2017 19:15
Mamy kogoś w [s]Twardogorze? [/s] oczywiście pomyliłam nazwy....W Dębogórze?
Cześć,

jakie godne polecenia stajnie znacie w okolicach Szamotuł i Rokietnicy?
Najchętniej z pastwiskiem i halą, oraz dostępem do terenów.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 listopada 2017 17:16
Co do Mustanga to z wychodzeniem na padok jest na pewno różnie  😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
13 listopada 2017 21:25
kabacinek,Piotrkówko-stajnia Lucky.
Niestety nie mają nic wolnego 🙁
To fajnie że Dominanta odżyła. Oby nowy dzierżawca się sprawdził bo szkoda tego obiektu bardzo.
Cześć 😉 Czy orientuje się ktoś jak wygląda pensjonat w Trzebawiu? Potrzebuję pilnie zmienić stajnię, a niedawno zostało dodane ogłoszenie o wolnych boksach. Szukam informacji na ten temat, ale wujek gogle milczy, nie jestem w stanie nic sensownego znaleźć... proszę o pomoc  😀
Co do Mustanga to z wychodzeniem na padok jest na pewno różnie  😉


Skąd taka informacja?
Od prawie 2,5 roku mój koń nie wyszedł tylko na moją wyraźną prośbę.
Ktoś stał bądź stoi w Dębogórze?
Chciałabym zadać parę pytań na PW.
maluda w sumie również bym się podłączyła pod pytanie 🙂
Koleżanka trzymała tam konia kilka lat temu
Mowila ze w weekendy musieli się dogadywać na wypuszczenie po południu. Jak w obecnej stajni miało nie być miejsca to tam zajechaliśmy na chwilkę żeby się rozejrzeć i niekoniecznie było to niezapomniane wrażenie. Po krotkiej rozmowie wyjechaliśmy nawet nir zaglądając do środka..
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
20 listopada 2017 19:48
Oj w środku nie lepiej.. Bród,smród i konie głodne.
Pilnie szukam dla kobyły zimnokrwistej prywatnej przydomowej stajni z całodobowymi wybiegami lub  minimum 12 h  na dobę. Ważna dojazd komunikacją.
Cześć. Mam ogromną prośbę, szukam stajni z halą i dojazdem komunikacją miejską w okolicach Poznania. Z racji tego, że w ogłoszeniach wieje pustka, to może wiecie gdzie nie długo będzie zwalniać się miejsce?
Mam pytanie czy jest na forum ktoś kto jeździ rekreacyjnie w Swadzimiu? Albo ktoś stoi w pensjonacie i z obserwacji może coś powiedzieć? Interesuje mnie jakie mają konie w szkółce, jaki instruktor itp.? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
Jeśli chodzi o Kicin to znam dobrze obecnych dzierżawców, na pewno ośrodek trafił w bardzo dobre ręce. Bardzo mili ludzie do tego fachowcy zakochani w swoich koniach.
Pensjonat Koński Raj na facebooku dodał ogłoszenie, że mają dwa miejsca wolne 😉
Dziękiiii, już ogarniam.
Sa swietne warunki dla konia, ale nie ma hali i  dojazdu komunikacją miejską bo jest chyba ponad 40 km od PZ
No ten dojazd... Więc moje zapytanie, nadal aktualne.
A Kicinland? nie wiem jak tam z dojazdem ale jest hala i chyba miejsca
MalinaZGryzina  Dominanta Kicin tez na nowo ruszyła, blisko Poznania, dobry dojazd komunikacja
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się