Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2732190#msg2732190 date=1511284821]
[quote author=Ania26 link=topic=46.msg2732156#msg2732156 date=1511279864]
Cześć,
Co sądzicie o Poland Parku w Warszawie?
Dobry pensjonat dla koni?
Może ktoś tam ma konia lub jeździ?bo mam parę pytań  🙂   :kwiatek:


Pierwsze słyszę ze Poland Park prowadzi pensjonat...skąd takie info??
[/quote]

Chociażby z ich strony internetowej
http://www.polandpark.pl/pl/aktualnosci/482-pensjonat-dla-twojego-konia-w-poland-park
[/quote]

No dobrze, zakładając nawet ,że mają konie w pensjonacie (chociaż nie słyszałam o jakimkolwiek koniu trzymanym tam w pensjonacie) to co za sens trzymania konia między końmi wyścigowymi a kucykami...Dalej nie rozumiem...Po co się kitrać między rekreacją na kucykach jeśli możńa konia wstawić do normalnej stajni, nawet z rekreacją,no ale nie okupującej hali od świtu do zmierzchu...
A jazda a koń to 2 rózne sprawy...ja tam chciałam dziecko do szkółki zapisać,ale wspólnie z instruktorem doszliśmy do wniosku ,żeby poczekać jeszcze rok na rozpoczynanie treningów...
Na dobrze,a znasz jakąś stajnię po lewobrzeżnej części Warszawy z halą i dobrym pensjonatem? 😉
Lub czy ktokolwiek zna jakąś fajną stajnie z pensjonatem w Warszawie po lewej stronie??
Najlepiej z hala itd
Na dobrze,a znasz jakąś stajnię po lewobrzeżnej części Warszawy z halą i dobrym pensjonatem? 😉

Jesssssuuuuuu... Moja Droga to się określ bo zgłupiałam już totalnie...szukasz pensjonatu z halą z dobrym dojazdem skąd?, jakie masz wymagania? (oprócz hali), jaki masz budżet, jakie masz oczekiwania: nie wiem skoki,ujezdzenie klepanie rekreacyjne dupogodzin...Zadaj normalne sensowne pytanie, to uzyskasz normalną sensowną odpowiedź.
Czy ogólnie,byle,gdzie,byle jak,byle była hala i w srodku miasta a jedzenie dla konia ,padoki ect. mało Cię interesuje
[quote author=Ania26 link=topic=46.msg2732208#msg2732208 date=1511286719]
Na dobrze,a znasz jakąś stajnię po lewobrzeżnej części Warszawy z halą i dobrym pensjonatem? 😉

Jesssssuuuuuu... Moja Droga to się określ bo zgłupiałam już totalnie...szukasz pensjonatu z halą z dobrym dojazdem skąd?, jakie masz wymagania? (oprócz hali), jaki masz budżet, jakie masz oczekiwania: nie wiem skoki,ujezdzenie klepanie rekreacyjne dupogodzin...Zadaj normalne sensowne pytanie, to uzyskasz normalną sensowną odpowiedź.
Czy ogólnie,byle,gdzie,byle jak,byle była hala i w srodku miasta a jedzenie dla konia ,padoki ect. mało Cię interesuje
[/quote]

Skoro nie Polecasz polan parku,to zapytalam sie o jakies inne stajnie,ktore Twoim zdaniem sa okej (sadze,ze to normalne pytanie),a Boga nie ma co tutaj włączać 😉
Wymagań nie mam jakis bardzo rygorystycznych,chce uzyskać informacje od innych na temat pensjonatów w Warszawie  Oczywiscie siano,owies musi byc dobre,a wręcz idealne,padoki/pastwiska tez musza byc.budżet nie gra roli.
Szukam stajni w ktorej mozna zarówno rozwijać swoje doświadczenie w skokach,jak i  w ujezdzeniu
Mieszkam w Warszawie i tu też szukam pensjonatu po lewej stronie Warszawy
Ania26, stajni w okolicach lewobrzeżnej Warszawy jest całkiem sporo. Musisz określić na czym Ci zależy jeśli cena nie gra roli: dojazd?, hala?, tereny do jazdy? trenerzy?. Generalnie możesz postawić konia na Legii Kozielskiej prawie w centrum Warszawy i możesz w Bobrowym Stawie, Garo, TKKF Hubert, Centurion, Bajardo, Poczernin, Salerno, Lider lub Liderówka w Łomiankach  - no wszędzie tam są hale. A jakości siana to Ci nie sprawdzimy..., pastwisk w okolicach Warszawy raczej nie ma, są co najwyżej trawiaste padoki.

Sporo napisano w tym wątku, jest tu też gdzieś chyba wyszukiwarka pensjonatów.
Ania26, stajni w okolicach lewobrzeżnej Warszawy jest całkiem sporo. Musisz określić na czym Ci zależy jeśli cena nie gra roli: dojazd?, hala?, tereny do jazdy? trenerzy?. Generalnie możesz postawić konia na Legii Kozielskiej prawie w centrum Warszawy i możesz w Bobrowym Stawie, Garo, TKKF Hubert, Centurion, Bajardo, Poczernin, Salerno, Lider lub Liderówka w Łomiankach  - no wszędzie tam są hale. A jakości siana to Ci nie sprawdzimy..., pastwisk w okolicach Warszawy raczej nie ma, są co najwyżej trawiaste padoki.

Sporo napisano w tym wątku, jest tu też gdzieś chyba wyszukiwarka pensjonatów.


Okej okej,dzięki  :kwiatek:
Dojazd chodzi mi taki,aby mogła na bilecie 1 strefy dojechać do stajni mieszkając w Warszawie
Hala też jest dla mnie ważna,ponieważ jest to spory plus w zimę,co do terenów no to raczej żeby byly..chociaz nie zawsze jest to mozliwe w Warszawie
Ale dzięki,sprawdze sobię w tej wyszukiwarce 🙂
No i mamy postęp informacji...dojazd ztm...czyli większosć stajni wymienionych przez Dance Girl odpada...no a Poczernin to już w ogóle  🏇

Z tego co wiem dobra opieka ,hala,tereny i dojazd ztm to Polana , ale błoto nieziemskie tam jest..no i niedługo stajnia będzie sąsiada w postaci CH Auchan Góraszka...

P.S. Kocham Salerno  😍 mam tam 62km  🤔 muszę namówić męża na przeprowadzkę
Ok,dziękuję 🙂
Jeszcze jeśli chodzi o Poland Park, to ja sobie nie wyobrażam tam pensjonatu m.in. z tego względu, że tam jazdy są średnio od 13-14 do 21, czasem 22... W weekendy 9-16, czasem dłużej. Plus często jakieś imprezy typu zawody klubowe, urodziny itp. I przez zdecydowaną większość czasu hala jest zajęta, potrafiły być 2 grupy jednocześnie, z dwoma różnymi instruktorami (jak w grupie więcej osób, to dwóch instruktorów na grupę). Place zewnętrzne zajęte przez jazdy indywidualne i lonże. I nie sądzę, żeby ktoś się tam chciał dzielić placem, bo klient płaci za to, że jeździ sam... To raczej jest taka opcja dla obecnych klientów klubu, jakby przypadkiem kupili swojego konia - czyli wstawienie go tam i jeżdżenie dalej z instruktorami klubowymi (i z normalnym wpisaniem się w grafik). Ale czy ktoś z tego kiedykolwiek skorzystał? Nie sądzę. 😉 No nie jestem w stanie sobie wyobrazić samodzielnego użytkowania tam konia, w godzinach, w jakich Ci pasuje. Tam jest wszystko tak podporządkowane pod klub, że to jest niezbyt realne... Pastwisk to tam nie ma, tam nawet z padokami jest problem. 😉 Są kwatery, małe, piaszczyste (z jakąś trawą na początku sezonu na zasadzie "co wyrośnie", taki trawnik...) i całe 4-5 (już nie pamiętam dokładnie). Trochę słabo, zwłaszcza jak na tyle koni (ok. 30). A Ty byś pastwiska chciała 😂 Na teren też brak szans.

RatinaZ, ale Polana to nie jest lewa strona Wisły. 😉
Okej okej,dzięki  :kwiatek:
Dojazd chodzi mi taki,aby mogła na bilecie 1 strefy dojechać do stajni mieszkając w Warszawie
Hala też jest dla mnie ważna,ponieważ jest to spory plus w zimę,co do terenów no to raczej żeby byly..chociaz nie zawsze jest to mozliwe w Warszawie
Ale dzięki,sprawdze sobię w tej wyszukiwarce 🙂


Legia Kozielska, TKKF Hubert, Argos, Agmaja - chyba wszystkie mają swoje strony internetowe to adresy i dojazd sobie znajdziesz. Żadna nie ma sensownych terenów. Minusem tych stajni jest w zasadzie bardzo ograniczona powierzchnia padoków oraz to, że są prowadzone jazdy rekreacyjne. Jedyną stajnią, gdzie rozważyłabym postawienie konia z wyżej wymienionych jest Legia. Z tym, ze wypuszczanie na padok trzeba tam jakoś ogarnąć.
PepeKoń, jeśli coś wybadasz, to chętnie się dowiem. 🙂


Byłam na SGGW w niedzielę i tak, dalej szukają instruktora. Moja znajoma chce się zwolnić od 2 miesięcy, bo na prowadzenie jazd zwyczajnie nie ma czasu. Były 2 kandydatki, ale 'żadna się nie sprawdziła'.
W sumie to poziom tam jakiś wysoki nie jest, raczej jakieś drągi maksymalnie w większości grup, aczkolwiek jest z tego co kojarzę na pewno jest grupa zaawansowana w środy o 20. Sama chodziłam, dopóki nie nawinęła się fajna dzierżawa 😉

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało na priv, ze 4 lata się na SGGW jeździło 🙂
[quote author=Ania26 link=topic=46.msg2732233#msg2732233 date=1511289541]
Okej okej,dzięki  :kwiatek:
Dojazd chodzi mi taki,aby mogła na bilecie 1 strefy dojechać do stajni mieszkając w Warszawie
Hala też jest dla mnie ważna,ponieważ jest to spory plus w zimę,co do terenów no to raczej żeby byly..chociaz nie zawsze jest to mozliwe w Warszawie
Ale dzięki,sprawdze sobię w tej wyszukiwarce 🙂


Legia Kozielska, TKKF Hubert, Argos, Agmaja - chyba wszystkie mają swoje strony internetowe to adresy i dojazd sobie znajdziesz. Żadna nie ma sensownych terenów. Minusem tych stajni jest w zasadzie bardzo ograniczona powierzchnia padoków oraz to, że są prowadzone jazdy rekreacyjne. Jedyną stajnią, gdzie rozważyłabym postawienie konia z wyżej wymienionych jest Legia. Z tym, ze wypuszczanie na padok trzeba tam jakoś ogarnąć.
[/quote]

Jeszcze PGR Bródno.
Czeremchowa - ale tej stajni absolutnie nie polecam.
Złoty Koń?  Nie wiem czy to Białołęka czy juž Jabłonna?

sumire fakt...lewa/prawa strona..hmmm no mnie się wydaje się jak się szuka stajni z dojazdem ZTM do niestety ale nie można wybrzydzać w lewej czy prawej stronie..no ale to już inna kwestia...Koń stoi w Kobra Park więc takie stajnie jak Agmaj czy PGR Bródno to bedzie mega zderzenie z rzeczywistością  😀 😉 No ale co kto lubi...tylko koni żal
Złoty Koń?  Nie wiem czy to Białołęka czy juž Jabłonna?


Przystanek pod stajnią jest granica strefy biletowej także jeszcze na 1 strefie się łapie.
nagana, a gdzie Wy stacjonujecie teraz? :kwiatek: Platyna jeszcze istnieje? 👀

Dance Girl,
a mogę być bezczelna i spytać też gdzie Ty stoisz z końmi (koniem? oba są w tym samym miejscu?)?

Dziewczyny - jeśli w ogóle zechcecie - może być na pw :kwiatek: :kwiatek:
nagana, a gdzie Wy stacjonujecie teraz? :kwiatek: Platyna jeszcze istnieje? 👀


Platyna się zamknęła końcem czerwca. Teraz stoimy w małej przydomówce na 3 konie w Skrzeszewie. Niestety po rekonesansie pensjonatów w okolicach zrezygnowałam z dobrej infrastruktury do jazdy stawiając super warunki dla konia.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 listopada 2017 14:43
Złoty Koń jeszcze Białołęka, bo Ostoja była tuż na granicy z Jabłonną, a to jednak o płot dalej.
Platyna się zamknęła końcem czerwca.


Ta PLATYNA w Łajskach się zamknęła ? ? ? Nie ma tam już koni wcale ?

edit. Wytłumaczcie proszę postronnemu obserwatorowi, czemu zbudowana z rozmachem stajnia, z fajną infrastrukturą się zamknęła po tak krótkim czasie funkcjonowania ?
Nie wiem czy mówimy o tej samej stajni ale doszło tam do podpalenia..
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 listopada 2017 18:36
Montana, powiedzmy, że właścicielowi zmienił się pomysł na biznes. I podziękował ludziom.
[quote author=nagana link=topic=46.msg2732517#msg2732517 date=1511361112]
Platyna się zamknęła końcem czerwca.


Ta PLATYNA w Łajskach się zamknęła ? ? ? Nie ma tam już koni wcale ?

edit. Wytłumaczcie proszę postronnemu obserwatorowi, czemu zbudowana z rozmachem stajnia, z fajną infrastrukturą się zamknęła po tak krótkim czasie funkcjonowania ?
[/quote]

Kto bogatemu zabroni?? Zostały 3 konie właściciela i tyle. Delikatnie rzecz ujmując właściciel nie należał do koniarzy pasjonatów i nie podołał specyfice tego biznesu.

Szkoda, bo miejsce z przeogromnym potencjałem. Poprowadzone z głową z pewnością byłoby najlepszą stajnią w tym rejonie.

dar nie siej plotek. Żadnego podpalenia tam nie było.
Pożar był w stajni Złoty Koń.Zapaliło się siano/słoma składowana w hali namiotowej ale to albo w zeszłym roku ,albo 2 lata temu z tego co pamiętam. Chyba 2 czy 3 konie zostały były poparzone(jeden chyba znacznie).
Stajnia Platyna była fajna jeśli chodzi o infrastrukturę,ale słyszałam niepochlebne opinie o karmieniu. W każdym razie Pan stwierdził,że stajnie zamyka z dnia na dzień i pensjonariusze musieli się wyprowadzać z końmi w szybkim tempie.
W każdym razie Pan stwierdził,że stajnie zamyka z dnia na dzień i pensjonariusze musieli się wyprowadzać z końmi w szybkim tempie.


Info dostaliśmy na początku czerwca z terminem do końca czerwca, więc też nie tak do końca z dnia na dzień. Faktem jest, że nic wcześniej nie wskazywało na taką decyzję i była ona dla wszystkich szokiem.
Dziękuję, brzmi aż nieprawdopodobnie, zdjęcia ośrodka zrobiły na mnie kiedyś duże wrażenie. No szkoda
Ja tylko tak z wiadomością dla osób rozważających postawienie konia w stajni przy DK17.

Wygląda na to, że rozpoczynają się prace związane z budową węzła na A2. Maszyny jeszcze nie wjechały ale teren przy trasie jest już wykoszony i tablice informacyjne stoją.
Abre a o jaką stajnię chodzi?
amnestria, nie o konkretną stajnię a o dojazd w nasze okolice. Gdy zaczną budować węzeł dojazd do Malcanowa, Wiązowny czy Pęclina będzie utrudniony, zwłaszcza w godzinach szczytu. Absolutnie nie zniechęcam do tych stajni ale osoby zainteresowane postawieniem tam konia powinny mieć to na uwadze. Za to za dwa lata będzie można śmigać do stajni autostradą 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
25 listopada 2017 09:51
nagana a gdzie mniej więcej jets stajnia, w której masz konia? Pytam z ciekawości, bo mój sierściuch stoi też w Skrzeszewie  😉
Nasturcja-Renata, przydomowa stajnia przy sklepie w Skrzeszewie.
Szukam stajni, w której można jeździć na zawody itd. może nie sportowej. Okolice Tłuszcza. Zna ktoś i poleca?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się