M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 listopada 2017 11:30
smarcik, o, nie wiedziałam. Brzmi kusząco 🙂
rosek0 Nie uwierzysz...w Real Online  😂 Zaplacilismy jakies 87 euro za sztuke (wzielismy2). Wiem, ze jest polska firma robiaca takie cuda i szyny all inclusive kosztuja ok 500zl, ale nie pamietam juz nazwy. Tutaj podobna firma chciala 1300Euro  😵 Takze ten, wygral Real i absolutnie nie moge sie przyczepic do jakosci, bo jest mega super!

malenstwo Tez bym postapila tak, jak tutaj pisza- odetnij sie i kropka.

Tzn jedne skrzydlo to jedna sztuka? Rzeczywiscie Real to ostatni sklep,w ktorym mozna by bylo sie takich cudow spodziewac  😂 dzieki popatrze 😉
rosek0 Nie skrzydla robilismy sami. Jedna sztuka to jedna szyna pod jedno skrzydlo. Ogladalismy jeszcze np. na amazonie i bylo duzo ofert ale z Chin i nie dosc, ze nie wiadomo co zamawias, to jeszcze trzeba czekac i zaplacic clo  🤔
asds   Life goes on...
23 listopada 2017 22:11
A u mnie nerwik nerwik bo dalej czekam na decyzje z banków....Aaaaaa
Pandurska, Mega drzwi!  😍 Dokładnie takie marzyły mi się do spiżarni i też chcieliśmy zrobić je sami, ale niestety zrezygnowaliśmy bo musiałyby wsuwać się między ścianę a szafki kuchenne, co byłoby zupełnie niepraktyczne pod względem sprzątania takiej szczeliny  😕

smartini, Ślicznie wygląda Twoja szafka łazienkowa  😜 u mnie też będzie "zwykła" odrestaurowana, z lat mniej więcej 70tych/80tych. Widzę, że masz umywalkę nieco większą niż szafkę (dobrze widzę?), jak to się sprawdza i wygląda na żywo? Moja upolowana szafka pod umywalkę jest bardzo wąska i znalazłam tylko jedną umywalkę, która nie będzie wystawał poza obrys szafki... a takich 2 do 5 cm większych jest już cała masa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 listopada 2017 08:25
Qaida, a dziękuję 😀 jak się sprawdza to jeszcze nie wiem, bo nadal nie miałam kiedy dokupić przedłużki do syfonu :P także póki co tylko stoi i ładnie wygląda. Ale na pewno będzie dobrze działać, ja wolę większe umywalki. Na żywo wygląda super, dodaje majestatyczności szafce. Gdyby była szerokości umywalki, to zrobiłby się taki smutny słupek 😉 Jest szersza niż szafka i chyba ciut wystaje od przodu albo jest na styk, nie pamiętam jak ostatecznie wypadło :P. Mi to bardzo pasuje

dorzucę jeszcze trzy foty detali w takim razie 😉 szufladę kocham, mieści się IDEALNIE pudełko na patyczki do uszu i paczka płatków kosmetycznych :P
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23659411_1992320387756183_2853214498680973755_n.jpg?oh=0f22c60955ceee7fb89af2ce4de403e6&oe=5AD59874[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23659292_1992324027755819_1230948998518900207_n.jpg?oh=a7af53f957213533f2095d73c17b8835&oe=5AA0F026[/img]
blat betonowy, zbrojony, zaimpregnowany lakierem do betonu 😀 drewno bejcowane i olejowane
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23754825_1992324061089149_3746421515051766817_n.jpg?oh=4e2cf591ae71f11ff8200b7995f07bf5&oe=5AA40344[/img]
uchwyty w oryginale były czarne, mama doczyściła i dodała niebieski akcent ;D
barn doorsy sa super 🙂 Pieknie wam wyszly!

Ja chyba bede zamawiac szafke lazienkowa u stolarza - musze miec plytka ze wzgledu na olbrzymie wymiary lazienki  😁 ale zlew chcialabym w miare normalny - i znajde takie szafki, ale otwierane (chce szuflady), totalnie plastikowe i niepojemne... Jak zamontujemy brodzik to sobie to zwymiaruje i pojade do stolarza...

Mamy postepy w "misji podloga" - soda kaustyczna + skrobak daje super rade i idzie to calkiem sprawnie! Oczywiscie troche farby zostaje, ale taka ilosc juz jest dla nas akceptowalna do szlifowania (a i tak i tak trzeba porzadnie zeszlifowac). No i nie wiem czy w koncu sami nie bedziemy tynkowac salonu... nosz szlag mnie trafia z tymi fachowcami, umawiaja sie na telefon, wszystko spoko moga zaczynac pojutrze i dupa, nie odzywaja sie. Moi walcza z lazienka i kuchnia i jeszcze im zleci, a ze maz bierze urlop w przyszlym tygodniu to chyba serio wezmiemy szybki kurs tynkowania i bedziemy jechac sami..
azzawa to wy sami kladliscie tynki? Dobrze kojarze?
nerechta Barn doors to tylko zasluga Bodzia. G. wydrukowal mu schematy z neta i dal czadu. Minus byl taki, ze deski z baumarktu byly kompletnie krzywe i trzeba bylo sie nakombinowac. Teraz czeka nas postarzanie i barwienie drewna. Jeszcze nie mozemy sie zdecydowac na odcien (przez nasze j...e schody) i bedziemy robic kilka prob na wolnych dechach.
Gratulcje z podloga!
My tynkowalismy czesciowo sami i czesciowo tesciu, ale nawet nie wiesz, jaka to jest ciezka i precyzyjna robota  🤔 Lapska bola po paru minutach i trzeba sie nakombinowac, zeby klasc prosto warstwy mimo szlifowania :/
mundialowa, ale wiesz, szafka swoje, powieszone tv swoje 😀 u nas stoi szafka pod tv, zakrywa okablowanie, jest podstawką pod audio i router (który docelowo będzie schowany w szufladzie) a telewizor wisi na ścianie 😀 jest to o tyle wygodne, że a) nie boję się, że pies w ferworze zabawy wpadnie w szafkę i zwali na siebie telewizor b) mogę manipulować ustawieniem telewizora, pochylić go, żeby wygodniej się oglądało na kanapie itp. No i wychodzi to znacznie taniej niż szafka, na którą możecie sobie odłożyć 😉


smartini, przekonałaś mnie. 😀 Kupiliśmy wczoraj uchwyt i... wiertarkę. 😁 (Meise, jakbyś kiedyś potrzebowała, to masz blisko :wysmiewa🙂 Dziś akcja wieszania. 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 listopada 2017 09:14
mundialowa, no to wrzucaj foty wiszącego tv 3🙂
smartini, póki co będzie telewizor i... pudełko. 😀 Muszę dziś po pracy upolować jakieś w miarę ładne, bo w nim wylądują tymczasowo kable i router. Szafki będziemy szukać na spokojnie. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 listopada 2017 09:17
mundialowa, dobry plan. Dzisiaj dobry dzień na polowanie, black friday jest :P ja chyba pójdę do Jyska po koszyki do łazienki, bo widziałam że przecenione mają ;D
Mnie black friday martwi, bo o ile przez neta lubię polować na okazje, tak chodzenie po sklepach w taki dzień to dla mnie udręka. 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 listopada 2017 09:19
mundialowa, to też prawda, ja z zasady nienawidzę bezrozumnych tłumów, także pewnie wpadnę i wypadnę jak poparzona XP najgorsze i tak są oferty psich sklepów na dziś, ale to nie ten wątek :P
Haha dlatego ja dałam sobie osobisty zakaz na wchodzenie do wszelkich psich sklepów (a obroża hauever wciąż kusi...). 😁 Ale może rzeczywiście przejdę się do jyska po poduszki i jakieś dodatki. 😀 Choć i tak najgorsze jest, że jutro będę w Krakowie a nie mogę pójść do Ikei. 🙁
azzawa to wy sami kladliscie tynki? Dobrze kojarze?

dobrze kojarzysz, kładliśmy sami, ale nie całe mieszkanie - tam, gdzie było w miarę równo tylko gruntowaliśmy i gładziliśmy w ramach odświerzenia - wyszło tak pół na pół.
bardzo ciężkie to to nie było, raczej upierdliwe, aczkolwiek ja poległam na równym naładaniu - co bym nie robiła wychodziło nierówno i zostawały ślady pociągniec pacą. Na szczęście mojemu K. szło znacznie lepiej więc ja jechałam przodem rozsmarowując zaprawę, a on ściągał nadmiar i wykańczał. Koślawość gładzenia wyrównaliśmy szlifem, a to co nie wyrównaliśmy zasłonią obrazki 😉. Nierówności widać głownie jak się podswietli ostrym światłem - mistrzostwo świata to to nie jest, ale na pocieszenie - ostatnio jak zaczeliśmy zwracać uwagę na wykończenie przy okazji wizyt u znajomych, to trochę podnieśliśmy sobie samoocenę - bo w większości przypadków to co robiły profesjonalne ekipy wygląda bardzo podobnie, a czasami nawet gorzej 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2017 12:59
Serialu ciąg dalszy. Dziś pani dzwoniła z pretensjami, że dlaczego opłaciłam czynsz tylko do dnia sprzedaży, podczas gdy oni za swoje stare za cały miesiąc... Co za tupet.
maleństwo chyba olałabym już tą pocztę i zablokowała ich numery. Tak się nie da żyć przecież.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2017 13:25
W poniedziałek pojadę na pocztę w sprawie tego przekierowania. Skończy się poczta, nie będzie tyle powodów do dzwonienia...
maleństwo, mam nadzieję, że im dosadnie wytłumaczyłaś co i jak. Obserwuję Twoją historię i powtórzę wcześniejsze rady - odetnij się jak najszybciej bo jeszcze prezentów na gwiazdkę będą od Ciebie oczekiwać.

Pandurska, dzięki za inspirację. Mam mini garderobę i zastanawiałam się jakie drzwi zainstalować. Skoro ten typ jest tak łatwy do ogarnięcia to już nie mam wątpliwości.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 listopada 2017 13:27
maleństwo, szajka cwaniaków, masakra! Przekierowuj pocztę i ucinaj kontakt, bo oszalejesz :O
maleństwo współczuję. Co za typy.
Wszelkie jakieś takie rzeczy (co zostaje w mieszkaniu, opłaty itp.) to się załatwia wcześniej. My po prostu dogadaliśmy się ze sprzedającą, że musimy sobie sprawdzić MPZP, gleby (zależało nam na dobrej przepuszczalności, żebu błota nie było - będą konie), media. I nie było problemu, poczekała. Mówiła, że ważne, aby każda ze stron była zadowolona.
U nas też się okazało, że podatek był opłacony do połowy roku, a nie do końca (Pani miała kilka działek, więc możliwe, że zwyczajnie się pomyliła - nie sprawdzała, tylko mówiła z pamięci). Ale nie przyszło mi nawet na myśl, żeby wymagać od niej opłaty. Wręcz przeciwnie - bardzo dumna opłacałam podatek 😁.
Niby nie pierwszy raz, bo jeden dom na współwłasność mam, ale on był budowany jak byłam mała i teraz jest mi potrzebny tylko do wynajmu jak przyjdzie czas na emeryturę (bo w zusy średnio wierzymy) 😁.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2017 14:15
Muchozol, ale ja wszytsko pozałatwiałam wcześniej, przecież wiem. Co było, to opłaciłam, niestety po transakcji jeszcze rzychodzą opłaty za ten ułamek miesiąca, zanim sprzedaliśmy, norma, do mnie tu też jeszcze przychodzą rzeczy poprzednich właścicieli, ale wszyscy jesteśmy normalni i nikt nie robi cyrku. Po prostu tu trafiłam na jakichś oszołomów... Przekieruję pocztę i blokuję numer.
To odnośnie załatwiania wcześnie to było o nich, nie o Tobie 😉. faktycznie, jak teraz czytam, to źle ujęłam. W sensie chcieli mieć zapłacony jakiś rachunek/podatek (nie wiem na jakiej podstawie, ale nie wnikam w ich myślenie), to trzeba było się próbować dogadać z Tobą wcześniej.
Albo zwykłe cwaniaki, co myślą, że jak na młodą trafili, to starszym ustąpi.
Ich postępowanie skojarzyło mi się z tym 😁:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2017 14:38
Muchozol, a, spoko. Hehe, no nie powiem, rzeczywiście brzmi podobnie. Dobrze, że te dziady nie mają prawka :p
Wszystko przed nimi 😁. Może jak nie samochód, to prywatna taksówka 😁.
malenstwo Cos okropnego, co piszesz. W razie w maz meza prawnika, niech im wystosuje odpowiednie pismo z paragrafami do nich i pewnie sie zamkna jesli juz nic nie pomoze.

abre A prosze bardzo! Drzwi sa do ogarniecia jak najbardziej, tylko trzeba byc troche sprytnym. Poszukaj tutoraiali w necie, bo czesto sa z dokladnymi wymiarami i ilosciami desek, jakie trzeba sobie sprawic do projektu. Albo oczywiscie kombinowac samemu, jesli sie wie choc troche jak. Tak nam sie drzwi spodobaly, ze bedziemy sobie robic takie same jako przepierzenie miedzy sypialnia a garderoba 🙂
maleństwo nie rozumiem dlaczego Ty im nie opłaciłaś czynszu na pół roku z góry  😉 Święta idą i mogłaś im zrobić prezent  😎  serio, serio - nie dobra Ty  😎
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 listopada 2017 16:35
Co nie? Opłacić, oddać kuchenkę i pralkę, wozić ich codziennie do klubu seniora i niańczyć wnuki... Serio, załuję, że nie kupił ten, kto miał kupić pierwotnie... Ale. Poradzę sobie.
smartini, dzięki za foty! Właśnie chodzi mi o to wystawianie od przodu 🙂 jak już pokorzystasz to daj znać  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się