Poczta Polska

bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
25 listopada 2017 10:08
Dziewczyny, można gdzieś  zgłosić skargę  na pocztę? Kierowniczka tej szanownej instytucji ma chyba w de, że ma bajzel na kółkach.


Do Dyrektora na ul.Krasińskiego.
bajaderka-zorro,  serdecznie dziękuję :kwiatek:.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
25 listopada 2017 11:15
Proszę 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
25 listopada 2017 13:08
Ja sie nie pierdziele i dzwonie do centrali. Pracownica poczty ukradła moje dane osobowe z nalepki, wystawała pod moim domem, bo to moja wina, że ona sie pomyliła. Tak samo napisano mi w odpowiedzi na skarge, która trafiła do placówki, gdzie baba robiła - to moja wina, że ona sie pomyliła i owszem, ukradła moje dane na swoje potrzeby..  😵  🤔 🤔wirek: GIODO będzie się cieszyć..
Do mnie od jakiegoś pół roku w ogóle nie docierają awiza   👀  żadne, nawet te powtórne  😁 co ciekawe to tylko do mnie, bo do rodziców mieszkających pod tym samym adresem dochodzą bez problemu  😜  Zawsze musiałam od razu pisać do osoby, która mi coś wysyłała o numer przesyłki żebym wiedziała kiedy to iść odebrać. Chyba ze dwa razy robiłam raban na poczcie dlaczego tak się dzieje, raz się dowiedziałam od osób stojących razem ze mną w kolejce, że dla większości terenu przypadającego pod ten oddział awiza przychodzą raz w tygodniu z datami z przeciągu tygodnia chociaż listonosz przychodzi codziennie.

Złożyłam więc zlecenie na informacje wysyłane do mnie smsem i przynajmniej wiem że muszę coś odebrać 😀 Ale przez to przesyłki do mnie już w ogóle nie są dostarczane i wszystkie na mnie czekają w oddziale  🙄 W każdym razie polecam taką opcję jeżeli macie problemy z dostarczaniem.

Edit. Literówki
Mnie szlag trafia, po numerze paczki wyszło że listonosz był, nikogo nie było w domu ( ciekawe, bo mama nie wychodzi) ale awizo się rozpłynęło. I to już nie pierwszy raz taki numer wywijają, mam dosyć. 3 lata mieszkam na innym osiedlu i jeszcze żadne awizo do mnie nie dotarło, a kierowniczki nigdy nie ma jak się chce iść na skargę. Miarka się przebrała.
Sorry że post pod postem, ale nikt po mnie nic nie napisał.
Może mi ktoś objaśnić , jak krowie na rowie, co to jest paczka +?  Wiem, laickie pytane, ale ja mało co wysyłam, a ostatnio przyszła właśnie do mnie taka paczka, szczękę zbierałam z podłogi, bo prawie ok 19-stej dostałam tel. ze kurier jest z paczką. Pisałam już tutaj że u nas to awiza ani paczki nie uświadczysz, a tu taki szok. Na blankiecie napisane Paczka + i mój nr tel.
paczka plus to to samo co paczki 24 i 48, nowa nazwa i tyle.
Może mi ktoś objaśnić  jak to odbiera się paczki w paczkomatach? Na czym to polega? Sorry za laictwo, ale do tej pory kurier lub  listonosz przynosił paczkę, czy awizo. Z uwagi na naszą pocztę, gdzie szlag mnie już trafił całkowicie, bo nikt nie roznosi awizo, a skarga, jeszcze jak widać nie zadziałała, pomyślałam o tych paczkomatach.
gdy paczka zostanie włożona do paczkomatu dostajesz kod SMS  , jedziesz, wpisujesz na ekranie paczkomatu otwiera się skrytka i już paczka jest u ciebie 🙂
Jest to na tyle fajne, że wybierasz sobie najbliższy paczkomat i możesz z niego skorzystać o dowolnej godzinie.
+ Na bieżąco dostajesz na maila aktualizacje statusu.
blucha,  to wszystko? Nie trzeba się gdzieś  rejestrować?  Chce kupić torebkę i jest opcja  odbioru w paczkomacie. Jakie duże paczki można tam odbierać? Korzystanie z niego jest bezpłatne, czy odpłatne? Jak daję opcję paczkomatu, to piszę adres e- maila, lub telefon?
Watrusia, gdzie chcesz kupić? Na allegro?
yegua, tak
jak jest poprzez allegro to nie powiem , dawno temu zakladałam konto na inpoście i juz z automatu leci , ale jako odbiorce chyba nie powinno być wymagane żadnej rejestracji , ja czaemi sprzedaje coś tak ,,prywatnie,, nie przez allegro i wtedy odbiorca musi tylko podać imię nazwisko , nr tel , mejla i paczkomat w którym chce odebrać, nie musi sie wtedy nigdzie rejestrować
Jesli masz konto Allegro, to musisz tylko po zakupie przedmiotu wybrac opcję wysyłki paczkomatem i wybrac z listy/mapy paczkomat ktory Ci pasuje, Twoj mail i nr tel powinno zaciągnąć automatycznie z Twoich danych w allegro. Koszt tez powinnas mieć widoczny.
Przez Allegro jak wybierasz paczkomat pojawia Ci się wybór paczkomaty mapka lub ręcznie w wpisanej przez Ciebie miejscowości. Wybierasz paczkomat do którego chcesz żeby trafiło, podajesz nr tel sprzedawcy i czekasz na SMS ze jest do odbioru z numerem kodu, wpisujesz go w tym paczkomacie, otwiera się skrytka i to wszystko. Żadnej rejestracji, opłata tylko taka jaka na aukcji w kosztach wysyłki
A co do wielkości skrytek to są od takich na listy z jakimiś zawartościami po konkretne kartony. Na ich stronie są podane wymiary konkretnych skrytek i koszt wg wielkosci
Koszt jest podany w opcjach wysyłki. Dzięki za te wszystkie odpowiedzi, pierwszy raz chcę z tego skorzystać, i nie chcę się wkopać, że kupię i nie będę wiedziała jak odebrać paczkę.  :kwiatek:

Jak nr sprzedawcy?  A nie swój?
Swój
skrót myślowy- podajesz swój nr telefonu w formularzu u sprzedawcy  🤣
Dziękuję :kwiatek:

Poszło. Kupiłam,musiałam podać tylko adres paczkomatu.
Ja jestem świeżo po aferze z pocztexem  😎 (innego wyjścia niż ten kurier nie było, bo akcja na szybko w ostatnim momencie ze wsi). Przesyłka nadana w czwartek o 8:11. Pani zapewniała dostawę w 24h. Później dokładnie prześledziliśmy trasę paczki przez stronę poczty. Najbardziej zainteresował nas status ,,dostarczenie, pt o 18:49, a paczki brak  😎 Cały dzień na nią czekałam, dwa razy sprawdzałam skrzynkę (na wypadek jakby gościowi ciężko było wejść na 1 piętro).

Nadawca zadzwonił do centrali w Warszawie, bo do Lubelskiej nie było mu dane się dodzwonić. Dzisiaj o 9 rano dzwonek do drzwi - kurier ze smutną miną. Bo mu się auto zepsuło, bo to bo tamto, bo ma horom curke. No ściema wyczuwana na kilometr. Jeszcze bym podarowała, jakby nie to, że ani ja ani nadawca nie dostaliśmy żadnej informacji o opóźnieniu, a co gorsze, paczka niby była dostarczona (tu mną mocno telepnęło). Do tego w przesyłce był element niespodzianki urodzinowej, więc mi zepsuli plan idealny  😤 Skarga poszła, jeszcze gość mi się próbował żalić, że dostał 300 zł kary. Może następnym razem się wysili i nie będzie fałszował danych o dostarczeniu i wyśle smsa/zadzwoni.
Taki temat, może ktoś ogarnia czy to się da...

Paczka nadana za pobraniem, odbiorca odmawia zaplaty. Czy paczka może od razu wrocic do nadawcy czy koniecznie na mur beton musi zalegać 2 tyg na magazynie?
Jak odmowi na poxzcie to chyba od razu odeślą.
Wszystko zależy od listonosza, ale jeśli jest wyraźna odmowa to paczka jest odsyłana do nadawcy.
Co do pobrań to różnie bywa, bo może się zdarzyć też pomyłka przy nadawaniu, np. wskoczyło samo i pracownik nie odznaczył. Wtedy jest zmiana danych i ponowne doręczenie.
Słuchajcie co mogę zrobić w sytuacji gdy paczka wysłana paczką+ ekspres miała dotrzeć do mnie wczoraj (taka jest gwarancja na stronie i tak mi pani na infolinii powiedziała) a nie ma jej do dzisiaj. Dzwoniłam już kilka razy na infolinię, na moją pocztę i nigdzie nic nie wiedzą. Wg śledzenia przesyłki znajduje się ona w Warszawie (nie wiem chyba to jest sortownia), skąd od razu miała jechać w podróż do mojego miasta. Ślad się w tym miejscu po niej urywa, tak jakby utknęła w tej Warszawie i do tej pory stamtąd nie wyszła. Martwię się, bo w paczce jest siodło i wolałabym go nie stracić.
larabarson, opisałem wyżej podobną sytuację. Napisalismy skargę i oddali nam pieniądze za przesyłkę
galopada ale ty paczkę finalnie dostałaś tak? Ja jej nie mam, jak mi zaginie to będzie tragedia. Wpadam już w lekką panikę. Jak złożyłaś tą skargę i gdzie dokładnie? Pisemnie, przez internet?
ja kilka lat temu miałam podobny przypadek , paczka wysłana ,,na jutro,, doszła dopiero po tygodniu, złożyłam reklamacje i w ramach ,,zadośćuczynienia,, dostałam zwrot kosztów przesyłki. co mi z tego jak kupa nerwów i tłumaczenia sie odbiorcy.
WER Warszawa to generalnie najsłabszy punkt całej poczty... Pocztowcy też na to klną i zawsze starają się omijać ta sortownię.
Najlepiej jest zrobić screen ze śledzenia i złożyć reklamację.
Jeśli potrzebujesz pomocy to wal na pw.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się