Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Gllosia dzięki za opis :kwiatek: Ja tak samo od lat zmagam się trądzikiem (gdy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych) albo z wypryskami w czasie okresu, po których zostają przebarwienia (kiedy biorę tabletki). 👿 Cerę mam szarą, zmęczoną, sińce pod oczami, przesuszoną różnymi kosmetykami antytrądzikowymi i ograniczającymi wydzielanie sebum (święcę się). Jesteś kolejną osobą, która wypowiada się pozytywnie o tej formie pielęgnacji przy tego typu problemach.
Na razie sobie ogarniam temat koreańskiej pielęgnacji. Póki co kocham maseczki <3 Pewnie powoli będę po kolei kompletować kosmetyki. Chcę zacząć właśnie od dwueatapowego oczyszczania: jedno na bazie olejku (tu słyszałam wiele dobrego o firmie Banila) i drugie na bazie wody. Potem chcę kupić tonik (nie wiem jaki?), esencję Mishy, bo słyszalam wiele dobrego o niej. I pewnie jakieś serum na przebarwienia (z wit.C?). Trochę się jeszcze gubię w temacie, ale im więcej czytam i oglądam filmików, tym więcej kumam.
Ja nie miałam trądziku, ja miałam masakrę 😉 Dziś ani śladu i bez względu na to czy łykam anty czy nie, mam okres czy nie.. Moje cera jest w porządku. Jeśli coś mi wyskoczy to okazjonalnie i to pojedyncze sztuki co bardzo mnie cieszy. Zabawę z pielęgnacją zaczynałam w okresie liceum, śledziłam bloga Azjatycki Cukier i to z niego dowiedziałam się wszystkiego. Kosmetyki kompletowałam bardzo powoli ze względu na ich cenę, ucząc się i nie pracując nie mogłam sobie na wiele pozwolić :P Ale pamiętam, że dobierałam parę rzeczy z Biochemii Urody jak np. olejek myjący czy żel hialuronowy. I raz na zawsze pożegnałam wszelkie produkty matujące, regulujące wydzielanie sebum itp itd, bo one tylko pogarszały stan. Kosmetyków konkretnych ci nie polecę, bo za każdym razem jak robię zakupy to biorę co innego na wypróbowanie xD I właściwie zawsze jestem zadowolona, nie mogę sobie przypomnieć czy coś mnie zawiodło.. Wybór jest ogromny i chce się sprawdzić wszystko 😀 Ja głównie kieruję się ceną (wybieram te tańsze rzeczy, które i tak tanie nie są) i opisem. Ale mam tonik, który uwielbiam (i właśnie dlatego nie chcę, żeby za szybko się skończył :P) Secret Key syn-ake anti wrinkle & whitening toner więc jak coś to ten bardzo polecam. Również polecam lotion z tej serii, jest trochę cięższego typu i super nawilża, lubię nakładać na noc. I jak coś to ja kupuję na roseroseshop.com i jeszcze pamiętam jest asianstore.pl (polski sklep z siedzibą w Krakowie) tylko oni mają mocno ograniczony wybór. Znam jeszcze jeden sklep, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. No i ebay, ale ja nie przepadam na nim kupować.
Dziewczyny, polecicie jakieś blogaski sensowne, gdzie można o tym poczytać? Mam cerę trądzikową i już wymiękam czasem 🙄
amnestria, odsyłam do wspomnianego wyżej Azjatycki Cukier (na blogspocie). Tylko musiałabyś się cofnąć do postów z 2013 r 😁 Ja miałam to szczęście, że czytałam na bieżąco. Najlepiej jak będziesz szukać pod hasłem "pielęgnacja cery" itp.
Od siebie polecam ci używać jak najdelikatniejszych kosmetyków i takich, które są nastawione na nawilżanie/nawadnianie. Koreańskie kosmetyki mają mnóstwo serii i ja na początku szukałam właśnie nawilżenia, łagodzenia i uspokojenia cery. Na pewno coś łagodnego do mycia (jak makijaż to olejek, a jak nie to jakaś pianka, mus, krem), a na to lekkie emulsje, lotiony, kremy i najprościej - żel hialuronowy. I polecam maseczkę z fasoli mung! Ja zmieloną fasolkę mieszałam z jogurtem naturalnym - fajnie wyrównuje koloryt i uspokaja cerę, moja ulubiona za czasów trądzikowych 😀 O tym wszystkim poczytasz na blogu 😉
Mi sporo uporządkowały wpis + filmik Weroniki Załazińskiej. Jakoś imho przejrzyście jest to ujęte 🙂
http://weronikazalazinska.net/2017/07/20/my-5-tips-for-better-skin/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 października 2017 13:10
Będąc w gościach umyłam twarz o zgrozo mydłem i nie nasmarowałam twarzy żadnym kremem  😵
Cała mi się napięła i zrobiła się szorstka. Teraz nie mogę dojść z nią do ładu, a to już dobre ponad 2 tygodnie.
Mam suchą i schodzącą skórę na brodzie i na nosie. jakbym miała taką pękającą skorupę. Robię peelingi i smaruje kremem, ale kompletnie nic się nie zmienia.

Czym mam się naprawić?  😵
Może spróbuj żel hialuronowy? Lub olejek? Ja jedno i drugie kupuję na Biochemii Urody, olejek obecnie używam Marula (choć nie ma go chyba w sprzedaży w tym momencie niestety) i bardzo sobie chwalę. Maja duży wybór, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
JARA

Polecam olejek różany 🙂.
Dziewczyny, czy ktos ma jakies sprawdzone domowe maseczki oczyszczajace i nawilzajace?
Siedze teraz na zwolnieniu w domu, zajelam sie juz wlosami, ale mordką tez bym mogla w sumie 🙂
A w dodatku po pokrzywie i drozdzach nieco mnie w pierwszym rzucie wysypalo 😉
Z fasolki mung jest świetna. Ziarna trzeba zmielić na mączkę i wymieszać z kefirem lub jogurtem naturalnym. Najlepiej robić jednorazowe porcje, ale jak się zrobi więcej to można przechowywać w lodówce przez parę dni. 20 minut trzymać na twarzy, zmyć wodą.
Laski, używa któraś podkładów z Meow Cosmetics? Chciałabym coś na gwałt zamówić, używałam do tej pory tylko Annabelle Minerals jeśli chodzi o podkłady mineralne, a nie wiem w jaki kolor celować. Wiem, że mogę najpierw zamówić próbki, ale dzisiaj Black Friday :P
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
25 listopada 2017 17:07
Ja używam meow i pamiętam, że dobierałam na podstawie porównania z everyday minerals, których wtedy używałam i trafiłam w dziesiątkę.
Dzięki, ja w końcu zamówię próbki, a międzyczasie wypróbuję zapas koleżanki. Ja porównenie mogę mieć tylko z anabelkami, ale zobaczę co przyjdzie 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2017 19:28
Kojarzy ktoś albo stosował ktoś sprawdzone serum z witamina C?
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
05 grudnia 2017 19:47
Jara ja stosowałam liq c serum. Lubiłam te w wersji lżejszej. Fajnie wyrównywalo przebarwienia . Skóra bardziej elastyczna itd. Cena nie zabija.
Babki polecają tez serum z mincer vitac infusion, jednak nie miałam okazji wypróbować. Mogę za to polecić jeszcze nie serum, ale bardzo fajny kremik https://www.rossmann.pl/Produkt/Hada-Labo-Tokyo-Special-Repair-Treatment-Night-Cream-gleboko-odbudowujacy-krem-zabieg-na-noc-50-m,407002,7118 Krem mimo,że jest na noc ma fajną lekką konsystencję. Można stosować też na dzień. Ja tak robiłam. Nie zapycha skóry, a u mnie o to łatwo. Fajnie nawilża, napina skórę. Nie uczula i nie podraznia- mam wrażliwą cerę naczynkową.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2017 19:48
cranberry, własnie chodziło mi o Liq CC! I własnie to Ty mi je polecałaś, a ja nie mogłam zlokalizować wątku! Dziękuję :kwiatek:
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
05 grudnia 2017 19:54
W aptece doz.pl masz chyba najtaniej. Tunw wersji lekkiej https://www.doz.pl/apteka/p130846-Zestaw_Promocyjny_Liq_CC_Serum_Light_15_Vitamin_C_Boost_lekkie_serum_rozswietlajace_30_ml__2_mini_produkty Możesz odebrać w aptece albo jak dziś zamówisz to masz darmową dostawę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2017 20:16
cranberry, dzięki! Zamówione!  😅
Stosował ktoś krem Azelac z Sesdermy ? Dostałam próbki,w sumie po tygodniu stosowania jestem zachwycona, ale cena dość wysoka i nie wiem czy warto zamawiać, jak się ten krem sprawdza długofalowo ?
Bischa   TAFC Polska :)
07 grudnia 2017 17:46
Kompletnie brakuje mi pomysłu, gdzie o to zapytać. Jeśli znacie lepszy temat, poproszę o link :kwiatek:
Potrzebuje na konkurs ucharakteryzować się na faceta, konkretna osobę. I mam jeden problem. Jak "zrobić" sobie zarost na twarzy, niezbyt ciemny. Ktoś mi mówił o odpowiednio dobranej kolorystycznie paście do butów? Oczywiście musi to być coś zmywalnego łatwo 😉 Na całą resztę mam juz koncepcję i tylko tego zarostu mi brakuje.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 grudnia 2017 18:00
O matko, smarować sobie twarz pastą do butów?!  😲 ja bym się pewnie z rok musiała leczyć po czymś takim. Może kredka do brwi?


Czy ktoś widział gdzieś jakieś promocje na serię Lierac Hydragenist? 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
07 grudnia 2017 19:15
A ciemniejszy fluid myślicie ze da rade? Kredki chyba by sporo zeszło. Cienie do powiek?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2017 19:20
Bischa, [url=
]KLIK[url]
cienie do powiek, kredka, liner brązowy 🙂
Zajrzyj do sklepów z kosmetykami do charakteryzacji.
Farbki do twarzy/ciała
Potrzebuję kupić na prezent jakieś kosmetyki różane. Na pewno musi być krem do twarzy i balsam do ciała, dla osoby po 60.  Macie sprawdzone firmy?  Zapach róż jest tu priorytetem.
Różaną serię ma Bielenda. Osobiście nie używałam akurat tej, ale firmę bardzo lubię i polecić mogę.
Evree ma też na pewno tonik różany, który jest genialny, możliwe że inne kosmetyki z tej serii też są, ale nie sprawdzałam.
Ja mam żel do mycia twarzy Evree różany i jest całkiem spoko. 🙂 Jakiegoś szału nie robi, ot- myje. 😉
dzięki dziewczyny. evree znam - pachnie super. Ale potrzebuję czegoś bardziej luksusowego 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się