paznokcie, żele, tipsy

Dzięki, spróbuję. Najwyżej będę piłować.
a jak działa ten akryl? Wzmacnia paznokcie? Mniej się łąmią?
Używam harda/reinforce ale i tak gdzieś w stajni mi się łamią.
Julita, utwardza 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
17 listopada 2017 06:40
Julita, podobno Hardi (np. z Semilaca) pod wpływem użytkowania i styczności z wodą mięknie. A sypki akryl posypany na bazę utwardza na mur-beton.

Który proszek akrylowy polecacie? Ja co prawda jeszcze daję wytchnienie paznokciom po żelach (czekam aż całe zrosną, czyli jeszcze jakieś... 1,5 miesiąca...), ale już powoli kompletuję sprzęt do samodzielnego nakładania hybryd w domu 🙂
Hardi Semilaca faktycznie miękkie pod wpływem ciepła 😉 Dla mnie to akurat okazał się nieoczekiwanie pozytywny efekt w stajni - jak mam dłuższe paznokcie to jak przyhaczyłam gdzieś paznokieć pracował i się nie łamał. Więc zostałam przy tym produkcie, czasami go używam bo akurat moje paznokcie utwardzenia większego niż kilka warstw baza-kolor-top nie potrzebują.
Natomiast czytałam o milionach "Reinforce" czyli tych utwardzaczo-przedłużaczy i można znalaźć takie, że paznokcie są sztywne na amen :P A w aceton ie się normalnie rozpuszczają i niczego nie trzeba dodawać 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 listopada 2017 07:34
BlueHorse, miałam to samo, na hardzie paznokcie się ugięły, odgięły i dzięki temu nie łamały, jak miałam czymś twardszym to z braku elastyczności trzaskały aż 'miło'
Bo tak działa utwardzanie naturalnej płytki 😉 jeżeli już kładziemy coś sztywnego i  niepracującego to trzeba ten paznokieć też odpowiednio zbudować tak jak przedłużony. Elastyczny żel przeznaczony do naturalnej płytki (który swojaw droga istniał już z 10 lat temu i też ściąga się acetonem😀) sprawdzi się lepiej do naturalnej płytki właśnie przez to że pracuje razem z paznokciem. Oczywiście da się nałożyć akryl lub twardy żel na naturalną płytkę ale to już trochę co innego niż hybryda. Chociaż ja jestem zwolennikiem budowania paznokcia też hybryda szczegolnie gdy naturalne paznokcie nie maja apexu a chcemy by były dlugie.
Ja akurat akryl chciałabym do zdobień😉
Hardi nie używałam, natomiast koleżanki pracujące w służbie zdrowia i noszące kilka godzin rękawiczki, narzekały że mocno miękknie i przestaje się trzymać na paznokciu.
Dużo lepiej sprawdza się ponoć extra base z NN w takich warunkach.
Mnie sie hybryda zupelnie nie trzyma w nowej pracy... 🙁
Poza zmiana stylu zycia podejzewam tez ze cos jest niesprawde, stawialabym na lampe. Mozliwe? Mam wrazenie ze nie do konca sie te lakiery utwardzaja, rozwarstwiaja. Wszystko robie tak samo jak jakis czas temu, a wtedy wszystko super dzialolo. Jak sadzicie, lampa czy jakis produkt (baza/top)?
Zorilla, A sprawdzałaś, czy wszystkie diody/lampy świecą?
No wyglada jakby świeciły.... Aż sprawdziłam pisząc ten oto post - świecą. Lampę mam bardzo słabą, no ale jak mówie z rok temu wszystko śmigało.
Nie wiem jaką lampę masz ale ja miałam taki mostek Ledowy, niby był dużej mocy nie pamiętam gdzieś go jeszcze mam. Ma początku wszystko ok a po 4-5 miesiącach hybrydy zaczęły mi szybciej odpadać i ogólnie kiepsko sie utwardzały... Może jednak zmęczenie materiału lampy? Ja się nie bawiłam kupiłam nową na Ali, a w między czasie poświęcałam więcej czasu i korzystałam z mojej UV pierwszej z Semilaca🙂 Można narzekać na czas ale zawsze dziala a żarówki można wymienić🙂 Więc na w razie w nie sprzedaje::
Nie znam się na tym kompletnie, ale mam lampę i jakiś skromny zestawik, więc dokupiłam żel i postanowiłam coś stworzyć. Skórki i paznokcie, a właściwie ich brak, wyglądały jak koszmar kosmetyczki. Przedłużyłam na szablonie i poszalałam z blingiem. Jak na pierwszy raz, jestem całkiem zadowolona, więc aż mnie naszła ochota na przechwałki
Ps. Wszystkie mają ten sam kształt, ale nie potrafię zdrobić dobrego zdjęcia

Znalazłam idealną ciemną czerwień, cherry lady neonail :
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2017 13:51
anai, tez mam, jest asolutnie piekna. Z pylkiem tez. 😍
Dziewczyny! Macie kogoś poleconego w Lublinie? Marzą mi się jakieś piękne paznokcie na święta, sama nie mam ani rzeczy do takich, ani umiejętności. 😁
w Lublinie moge polecić: https://www.instagram.com/inka.zmaluje/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 listopada 2017 16:16
JOLIQUE w Swidniku 🙂 to blisko, a dziewczyna robi naprawdę niesamowite stylizacje.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 listopada 2017 15:37
Pochwalę się moimi ostatnimi, mam ostatnio mega fazę przez co zmieniam pazury pod byle pretekstem  😜

Warming Memories NeoNail z pyłkiem NeoNail mat i błyszczące
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23519323_299356253903251_7696090173182403074_n.jpg?oh=207a1778ae06329ab9e1614a16bc6852&oe=5A98234B[/img]

Moje obecne, Grey Semilaca i White Collar NeoNail plus syrenka z NeoNail.
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23795505_302698290235714_8003647864214726753_n.jpg?oh=b3341d97eea04194abceafc5ae4c01d5&oe=5AD1A414[/img]
Jak jest z wytrzymaloscia naklejanych ozdob na paznokcie? Cyrkonie, zlote koleczka, gwiazdki itp? Ktos probowal?
Kraja to zależy co przyklejasz i jakim sposobem  😉 no i co na co dzień robisz rękami  😉
Takie cos mi sie marzy na hybrydach:
http://paulinaspassions.com/tag/black-and-gold-nails/
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 listopada 2017 21:01
Jak zatopisz w topie, powinno się trzymać aż do zdjęcia koloru.
Mi na topie cyrkonie się średnio trzymają. Chyba, że da się sporo topu tak żeby faktycznie się w tym jakby zatopiła na brzegach ale wtedy po utwardzeniu mogą wychodzić jakieś nierówności. Znacznie lepiej jak się na zmatowionego pazura naklei na klej do tipsów i potem na koło tego delikatnie topem objechać (tak by nie zalać cyrkonii z wierzchu)  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 listopada 2017 21:09
Cyrkonie są mocno odstające je też przyklejam klejem do tipsów i dookoła zalewam topem, na zdjęciu są małe dyski i je spokojnie można w całości pojechać topem.
Dzieki! A jest roznica czy to hybryda czy akryl?
A ja zatapiam cyrkonie itp. hardem z Semilaca 🙂 Jeszcze nigdy mi nic nie odpadło 😉
Dziewczyny, czy np. ta lampa będzie dobra do domowych robótek? 😉
Dziewczyny, czy np. ta lampa będzie dobra do domowych robótek? 😉


Podbijam pytanie. Jeśli nie to, to co w zbliżonej cenie. Koniecznie z dostawą z Polski, bo potrzebuję prawie na już. I co trzeba dokupić, żeby mieć pełen podstawowy zestaw. Chcę dostać pod choinkę, mam nadzieję, że ogarnę i nauczę się robić... Jak nie, to poproszę córkę, ona jest niezła w paznokciach (na razie tylko lakiery) więc pewnie też będzie korzystać.
w tej cenie polecam taką:
https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac

używam jej od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się