... ślub :) ...

Breva, również zrobione 😉 Powiem Ci jeszcze tak: my za fotografa płacimy naprawdę nie mało (w dodatku chcemy jechać na sesję plenerową poza miejsce zamieszkania), ale ja powiedziałam, że cena fotografa dla mnie nie gra roli, bo to prócz obrączek (i wspomnień oczywiście) najważniejsza pamiątka ze ślubu i chcę mieć dokładnie takie zdjęcia jakie sobie wymarzyliśmy. Mój M. się z mną zgodził, więc nie patrzyliśmy w ogóle na ceny szukając tego "czegoś" 😉
Doubler, dziękuję🙂 I dobrze wiedzieć że są na tym świecie klienci idealni!😉))
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2017 22:30
Ja ciągle nie zamknęłam sprawy z fotografem... w grudniu minie pół roku od ślubu. I prawdopodobnie w tym roku nie zamknę sprawy. Już mi się niedobrze robi, jak o tym pomyślę 😉
Scottie, a mialas tego „mojego” w koncu? Czemu sprawa niezamknieta?
Scottie   Cicha obserwatorka
14 listopada 2017 01:13
Dzionka, tak, Twojego 🙂 napiszę na priv.
A ja dostałam zdjęcia, jestem zachwycona, wstawiam 4, chwilę sobie powiszą, niestety jakoś facebookowa. Zaczęliśmy ślub motywem naszych pasji i tak go też zamknęliśmy, fotograf był sceptyczny co do moich pomysłów, a potem się cieszył jaki ma dobry materiał 😀. Wybranie 70 zdjęć do albumu graniczyło z cudem...





Breva, wypełnione, chociaż zakres cen w jednym pytaniu dodałabym większy - 3000-4500, 4500-6000 🙂
Ja patrzyłam na cenę tylko w ten sposób, że jednak dla mnie 5000 zł to już było za dużo i za mniejszą cenę znajdowałam sporo fajnych fotografów. My mieliśmy wybranych 4 w podobnym przedziale cenowym, ostatecznie wybraliśmy najdroższego z tych 4 ze względu na portfolio i ze względu na prozaiczną rzecz, po prostu szybko zaproponował spotkanie i na tym spotkaniu podpisaliśmy umowę, chociaż on sam kazał nam się zastanowić 😉 tak teraz o tym myślę to nam się też nie chciało już na te spotkania chodzić, sale też wybraliśmy po pierwszych odwiedzinach a wiem że niektórzy potrafią pół roku jeździć i szukać 😉
Breva, ciekawe czy nasz footgraf wie, że my tacy idealni 😁

Scottie, no coś Ty 😵 A co tam się jeszcze dzieje z nim?

Cricetidae, extra, zwłaszcza 1 i ostatnie 😜 My wszystko załatwialiśmy chyba za pierwszym razem. Tylko przy wyborze obrączek byliśmy w 2 salonach. 😉 Ale podejrzewam, że tort będzie wyzwaniem. 😁
Doubler, stajenne są fajne, mam jeszcze bardzo dużo ładniejszych 😉 Ale zaskoczyły mnie te zdjęcia z Warszawy, nie sadziłam, że tak fajnie wyjdą. Nasze klimaty 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
17 listopada 2017 06:20
Doubler, w zasadzie to nic się nie dzieje 😉 Mieliśmy z mężem głowę zajętą czym innym i nie myśleliśmy o tym, żeby powybierać zdjęcia do albumów itd. A ostatecznie zdecydowaliśmy się na cały materiał, teraz na niego czekam 🙂

Cricetidae, piękne zdjęcia!! Pisałam Ci to już chyba milion razy, ale serio bardzo mi się podobają. Piękna sceneria, a zdjęcia na Wiśle- kozak!! Podobają mi się na maksa, po obejrzeniu Twoich przyspieszyłam sprawę z moim fotografem 🙂
Dziewczyny, moze pomozecie 😉 Szukam oprawy muzycznej na msze w czerwcu, okolice Rabki (malopolska). Najchetniej gitara i wokal lub duet gitara + wokal. Mozecie kogos polecic? Szukalam troche, ale niestety artysci, ktorzy mi sie podobali juz nie maja terminow. Licze na Was 😉
Ce_dra, masz w Marii Magdalenie w Rabce? 😁 Niestety gitary nie polecę, jedynie skrzypaczkę, jeśli byłabyś zainteresowana zamianą i - prawdopodobnie będzie grała u nas. 😉 Koleżanka koleżanki, nie bierze jakoś wiele, a bardzo polecana. 😉
Nie w Rabce, dalej na poludnie, w Kamienicy. Skrzypce sa piekne ale potrzebuje tez kogos z wokalem. Wolalabym zrezygnowac z organisty 😉
Ce_dra, już myślałam że w jednym kościele będziemy miały 😁 To niestety nie pomogę, ale rozumiem chęć rezygnacji z organisty, sami się nad tym własnie zastanawiamy. Ewentualnie szukałaś po grupach na FB? Jest grupa "Rozsądne Panny Młode" (chociaż często daleko im do rozsądności :wysmiewa🙂, może tam coś dziewczyny doradzą. 😉
Wlasnie nie szukalam, bo nie mam konta na fb. Rozgladalam sie w pozostalej czesci internetu, ale chyba za pozno sie obudzilam, bo z terminami jest slabo 🙁
Dziewczyny! Wiem, ze goscie gosciom nierowni, ale powiedzcie mi prosze - duzo osob odmowilo Wam przyjscia na wesele? Mamy liste na ok. 130 osob i wydawalo nam sie, ze to duzo, a dzis sie okazalo, ze na naszej wymarzonej sali minimum to 125 😵

PS. Komputer mi odmowil posluszenstwa i nie mam polskich znakow, przepraszam :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
28 listopada 2017 19:03
warta2009, im więcej osób zapraszasz tym więcej odmawia. Wszystko zależy od gości, jeśli zapraszasz 130 osób, to mogą przyjść wszyscy albo możesz nawet nie mieć setki.
U mnie na 260 osób zaproszonych przyszło około 160-70.
Scottie, o kurka rurka. No to chyba pozostaje mi miec nadzieje, ze jednak zapraszam najblizsza rodzine i przyjaciol i nikt nie odmowi, bo inaczej bede w czarnej... 😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 listopada 2017 20:13
warta a to nie jest tak, że po prostu za tyle musisz zapłacić? Wykupujesz 125 miejsc i możesz sobie zaprosić jedną osobę?  👀
smarcik, oby bylo tak jak mowisz!
Na pewno jest jak mówi smarcik, dla nich to przecież nawet lepiej 😉 U nas odmówiło 15% osób z tym, że my wiedzieliśmy o 10% na pewno już zapraszając, 5% to przypadki różne, od obrażenia się przez problemy logistyczne do wymyślenia byle jakiej wymówki 🙂 U mnie zaproszonych było 230 osób a przyszło 195.
Aaaa, trochę mało te 3 miesiące, ale jakoś dajemy radę 😉

Właśnie dziś zamówiliśmy obrączki! Oby jubiler zdążył 😉

Ale HELP! co dawaliście na prezenty dla gości?!? Zero pomysłu, czasu coraz mniej 😀

mery, my dawaliśmy krówki ze sklepu https://krowki.sklep.pl/ 🙂 I tym którzy zostali do końca wódkę weselną 🙂
mery, my dawaliśmy takie pudełeczka, w każdym pralinka Rafaello 🙂
Mery, ja sadziłam sukulenty w szklanki. Sukulenty ok 1zł/szt (kupione przez allegro i przysłane w kartonie  😉 ) i różne szklanki kupowane w promocji w supermarketach. "Flagi" to wykalaczki i czarna taśma izolacyjna.  🤣 Chyba najdroższy z tego wszystkiego był biał cienkopis.
Wyszło tak:
warta2009, u nas na sali minimum to 150 osób 😉 Chciałam max wesele na jakieś 120... A zapraszamy w sumie prawie 180  😵 No ale wybór narzeczonego też mi zweryfikował plany (czytaj: jego wieeeeelka rodzina :hihi🙂 Jeśli przyjdzie mniej niż 150 osób to wtedy płacimy większa cenę za talerzyk - żeby wyszło tak jakby było 150 przy ustalonej cenie 😉

mery, my prezentów nie mamy - dajemy standardowo ciasto i wódkę na odchodne, nie udało mi sie przeforsować żeby tego nie robić. 😉

wiadb, extra! 😍
Cricetidae, właśnie krówki za nami najbardziej przemawiają... łatwo zrobić i niewielki koszt 😉

Achaja, rafaello sami nie lubimy 😀 😉

wiadb, ekstra! Ale ani nie mam do tego głowy, ani za bardzo czasu 😉 potrzebne coś szybkiego i mało pracochłonne 😉 btw... nie wyobrażam sobie sadzenia... 160 sztuk 😉
wiadb jakiej wielkości te szklaneczki? 🙂 stawialiście na talerzyk każdemu? Możesz wstawić foto swoich winietek oraz zaproszeń (pewnie pasowało do stylu?) 🙂
mery, nasze wyszły bardzo ładne 🙂 i same krówki z tej strony też dobre. A jak ktoś zostawił to potem to pozbierałam i z tymi co zostały zanieśliśmy do pracy.
aien, wiadb wstawiała już foto swoich zaproszeń i dodatków, sama się inspirowałam zaproszeniami, bo były świetne 🙂
mery, nasze wyszły bardzo ładne 🙂 i same krówki z tej strony też dobre. A jak ktoś zostawił to potem to pozbierałam i z tymi co zostały zanieśliśmy do pracy.


napisałam prv 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
29 listopada 2017 13:00
U mnie też były krówki- w ogóle to miały iść tylko do mnie do pracy, ale tak się spodobały teściowej, że były "w podziękowaniu" na każdym talerzyku + u mnie w pracy + u teściów w pracy 😉 Zamawiałam na allegro, ale chyba nawet od tego sprzedawcy, u którego Cricetidae 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się