literatura końska

Potrzebuję kupić książkę na prezent dla młodego miłośnika jeździectwa. Na https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiazka-o-koniach-polecane-i-bestsellery-ktora-wybrac/5437/ widziałem, że nada się 'Młody jeździec' Caroline Stamps. Czy ktoś miał styczność z tą książką i może ją polecić? Z góry dziękuję za każdą rekomendację 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 września 2017 05:56
Poszukuję książki "Podstawowe szkolenie młodego konia" R. & I. Klimke. W żadnej księgarni nie jest dostępna, nie mogę też trafić żadnej używanej w ogłoszeniach.. Może ktoś coś wie? A najchętniej - ma do odstąpienia?


Gdybyś jednak się zdecydowała na tą książkę, odezwij się na pw  😉
Szukam fajnej książki opisującej dosiad (z dokładnością jaki mięsień jak i kiedy działa) najlepiej w języku polskim 😀 ktoś coś?  :emota2006098:
wecia72 a "Dosiad przepuszczalny'?
Szukam
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 października 2017 11:05
Mariah jeśli dla dorosłego czytelnika to może Jojo Moyes "we wspólnym rytmie". Ja ostatnio zachwyciłam się "wyścigiem śmierci" Maggie Stiefvater, trochę fantasy trochę romans ale wątek koński bardzo mocny. Ponadto cała seria "Bezcenny". Jeśli dla młodzieży to moja córa lat 12 zakochała się ostatnio w "Zwiadowcach"
Mariah jeśli dla dorosłego czytelnika to może Jojo Moyes "we wspólnym rytmie". Ja ostatnio zachwyciłam się "wyścigiem śmierci" Maggie Stiefvater, trochę fantasy trochę romans ale wątek koński bardzo mocny. Ponadto cała seria "Bezcenny". Jeśli dla młodzieży to moja córa lat 12 zakochała się ostatnio w "Zwiadowcach"

Dziękuję  💘
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
20 października 2017 21:52
Hej wszystkim mam pytanie,szczególnie do tych po kursie  z jakich książek lub materiałów przygotowywaliście się na kurs IRR ?  😀 😀
Posiadacie może jakieś  PDF ktore niepotrzebnie wam zajmują miejsce,ale jeśli nie to dziękuje za każdą szczerą rade co do materiałów  ?🙂  :kwiatek: :kwiatek:
Z materiałów z kursu
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
18 listopada 2017 21:28
Szukam i szukam ale nie moge znalezc i przypomniec sobie tez nie  😉 Mialam kiedys ksiazke , kryminal, byla bardzo gruba, tytul jak dobrze pamietam to jedno słowo. Akcja toczyla sie na wycigach, byly jakies machlojki, oszustwa itp.
Poratuje ktos co to moglo byc??
Chmielewska, Wotowski ?
Obstawiam, że chodzi o "Florencję, córkę Diabła" Chmielewskiej. Aczkolwiek tytuł dłuższy niż jedno słowo, a książka umiarkowanie gruba, koło 300 stron.
Wotowskiego to Demon wyścigów.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 listopada 2017 19:41
Niestety ani to ani to. Jak dobrze kojarze to autor niepolski... 🙄
.
domiwa - może Dick Francis?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 grudnia 2017 22:14
[quote author=polish_equestrian link=topic=176.msg2734540#msg2734540 date=1511947235]
Niestety ani to ani to. Jak dobrze kojarze to autor niepolski... 🙄


Może to było coś Tami Hoag? Czarny koń albo Alibi? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


Szukam Rozwadowski "Koń śląski".
[/quote]


AAA dokladnie to! Czarny koń 🙂 Dzieki ogromne 🙂 :kwiatek: Szkoda tylko,ze nigdzie nie moge jej dostac🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2017 06:29
Domiwa Ja mam tą książkę (musiałabym poszukać, czy na 100%, ale miałam na pewno) mogę Ci odsprzedać za parę zł jak chcesz 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2017 09:48
Kurcze potrzebuje na prezent🙂 musialaby byc jak nowka sztuka🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2017 12:01
Poszukam jej i dam znać 🙂 Ja ją dostałam, przeczytałam i odłożyłam grzecznie na półkę 😉 więc powinna być w idealnym stanie, ale zdążyłam się w międzyczasie dwa razy przeprowadzać i nie wiem gdzie ona jest w tej chwili i czy podczas tych przeprowadzek nie ucierpiała jakoś.
Edit. Szukałam, nie mam jej u siebie, najprawdopodobniej jest w moim domu rodzinnym, ale będę tam w piątek więc ją wezmę i dokonam oględzin, czy się nada do puszczenia dalej 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2017 19:59
Ok super🙂 Czekam na info🙂
Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców - Karin Blignault Koleżanka poszukuje tej ksiazki miałby ktos moze w pdf albo na sprzedaż  🙄
Szukam czegoś dla młodej adeptki jeździectwa, lat 10. Z sensownie wytłumaczonymi podstawami jazdy konnej i opieki nad koniem. Coś w stylu dawnego "ABC jeździectwa". Dziewczynka mądra i oczytana jak na swój wiek.
Zależy mi, żeby miała dobre podstawy przed wyszukiwaniem informacji w internecie. Rodzice zupełnie nie końscy, a skorzystaniem z mojej wiedzy nie są zainteresowani (pominę swoje zdanie dlaczego...).
Jeśli chodzi o jazdę konną to dla dzieci i młodzieży polecam pierwszą część Sally Swift. Jeśli chodzi o opiekę to ABC jeździectwa nie jest czasem jeszcze dostępne?

O opiece nad końmi to w ogóle ciężko fajną pozycję znaleźć.
Dzięki Atea. Wybadam wcześniej, czy ma jakieś książki.
A na Sally Swift dla dzieciaka w tym wieku to bym nie wpadła  :kwiatek:
Ej, tfu, w zasadzie to miałam na myśli Jane Savoie, przepraszam!

Sally Swift zależy - sporo dzieci się śmieje z tego podejścia.
A co dla dorosłego, który zaczyna dopiero przygodę z końmi?
Atea spoko  😉
Żeglarz, Karla. Świetna książka o jezdzie konnej to Nos do przodu Gerd Heuschmann, o opiece dla koni - dość rozbudowana pozycja Hodowla konia w zgodzie z naturą. Jo Bird
Hej 🙂 Piszę pracę licencjacką na temat predyspozycjach jeźdźca do uprawiania jeździectwa oraz wpływu jazdy konnej (różnych dyscyplin m.in. sport, turystyka, hipoterapia) na fizjologię, psychologię, ogólną sprawność jeźdźca itp. Szukam literatury która porusza tą problematykę. Jest tu ktoś kto może miał do czynienia z takim tematem? Mogą być książki czy też artykuły z czasopism, mogą być też anglojęzyczne. Bardzo proszę o pomoc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się