Stajnie w Warszawie i okolicach

AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
25 listopada 2017 20:45
Mylittlehorse098 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html tutaj prędzej pasuje. A z tego co wiem to chyba w Koczargach http://www.szkolasportowkonnych.pl/
Hej kochani!
Poszukuje kogoś kto stoi w stajni Sabat lub stajni Siekierki. Potrzebuję informacji na temat tych stajni, jaka jest opieka nad końmi atmosfera i jak ogólnie to wygląda 🙂 Planuje się przenieść ze swoim zwierzem i właśnie te dwie stajnie wpadły mi w oko. Chyba że macie coś jeszcze godnego polecenia z dobrym doajzdem komunikacja miejska najlepiej z Ochoty/Mokotowa i cena max 1000/1100zł.
Dziękuję bardzo z góry! 🙂
A byłaś w tych stajniach oglądać? Ja rozważalam postawienie konia w Siekierkach, ale po wizycie jednak zrezygnowałam, z tym, że nie wiem czy moja opinia będzie pomocna, bo jednak koń tam nie stał 🙂
Jak się ma SSK z Tłuszczem.  🙄
Ja właśnie z Warszawy przyjeżdżam do Tłuszcza,  zeby koniki zobaczyć.

Stajnia Goplana.
Na FB można znaleźć łatwo kontakt.
A byłaś w tych stajniach oglądać? Ja rozważalam postawienie konia w Siekierkach, ale po wizycie jednak zrezygnowałam, z tym, że nie wiem czy moja opinia będzie pomocna, bo jednak koń tam nie stał 🙂

W Sabacie byłam fajnie to wyglada tylko zastanawiam się jak od kuchni. Jak opieka etc?
A znacie jeszcze jakieś stajnie ?
[quote author=dead_inside link=topic=46.msg2733606#msg2733606 date=1511646342]
Hej kochani!
Poszukuje kogoś kto stoi w stajni Sabat lub stajni Siekierki. Potrzebuję informacji na temat tych stajni, jaka jest opieka nad końmi atmosfera i jak ogólnie to wygląda 🙂 Planuje się przenieść ze swoim zwierzem i właśnie te dwie stajnie wpadły mi w oko. Chyba że macie coś jeszcze godnego polecenia z dobrym doajzdem komunikacja miejska najlepiej z Ochoty/Mokotowa i cena max 1000/1100zł.
Dziękuję bardzo z góry! 🙂
[/quote]

Na Siekierkach znajomy konik stoi. Z tego co kojarzę, to chyba wolnych boksów tam teraz nie ma, chyba że jakiś angielski, aczkolwiek też nie gwarantuję.
Ogromnym plusem jest brak rekreacji. Organizacja jest niezła, jest grafik hali i lonżownika i faktycznie ludzię się trzymają. Oficjalnie jak wpiszesz sobie trening skokowy, to na hali może być jeden koń, ale to tak naprawdę kwestia dogadania się. Co do samej hali - porządny namiot, nie wieje w tę i we wtę, podłoże zraszane, więc o żadnym kurzu nie ma mowy. Lonżownik jak lonżownik, zadaszony, okrągły. Plac zewnętrzny nawet spory. Ogólnie padoki są mniejsze, ale podzielone pomiędzy boksy, więc na jeden padoczek wychodzą maksymalnie dwa konie. W boksach całkiem czysto. Stajenni nie oszukują przy karmieniu, jak w niektórych stajniach. Powiesz, że koń ma dostawać 9 miarek owsa dziennie, tyle będzie dostawał.
Jak dla mnie największy minus to fakt, że stajnia jest na zadupiu i jesienno-zimowymi wieczorami strach trochę tam chodzić (może tylko dla mnie, ale ja ogólnie drobna kobitka jestem). No i kiepski dojazd autobusem dla mnie, bo jak samochodem jeździłam, to było 15 min, a autobus pochłaniał godzinę 😉

Ale tak to myślę, że stajnia warta polecenia.
Na Siekierkach są dwie stajnie. Jedna, w której faktycznie nie ma rekreacji jak i wolnych boksów i druga, w której oficjalnie nie ma rekreacji, ale właściciele regularnie udostępniają swoje konie turystom i tłuką rekreację.... Oczywiście polecam pierwszą...
dead_inside wpisz sobie Sabat w wyszukiwarkę w tym wątku, było o nim dosyć dużo pisane 😉
Teraz trochę się pozmieniało - lepsze podłoże na zewnątrz i na hali (która swoją drogą jest malutka) i pewnie jeszcze kilka rzeczy. Jednak po tych zmianach na żywo Sabatu nie widziałam, a moje doświadczenia są raczej negatywne, więc polecić nie mogę.
No i jeszcze zależy jak Ci się atmosfera i ludzie spodobają, kiedyś był to DUUUŻY (ogrooooooooomny) problem.
Ja byłam na Siekierkach jakieś 1.5 miesiąca temu to był wolny boks angielski. Tzn stał tam jakiś koń, ale mówili, że coś poprzestawiają i ten boks będzie wolny. Z tym, że ten co mi pokazywali (angielski) i boksy w stajni murowanej były trochę klaustrofobiczne. W każdym razie takie było moje pierwsze wrażenie. Poza tym padoki faktycznie sa małe. Są też większe pastwiska, ale rozmiar padoków też mi mało odpowiadał, dlatego nie zdecydowałam sie tam postawić konia. A bardzo chciałam, bo to 5 min ode mnie... Jeśli opieka jest fajna to jednak jest to stajnia warta rozważenia. Hala i lonżownik naprawdę były ok.
[quote author=dead_inside link=topic=46.msg2733658#msg2733658 date=1511685750]
A byłaś w tych stajniach oglądać? Ja rozważalam postawienie konia w Siekierkach, ale po wizycie jednak zrezygnowałam, z tym, że nie wiem czy moja opinia będzie pomocna, bo jednak koń tam nie stał 🙂

W Sabacie byłam fajnie to wyglada tylko zastanawiam się jak od kuchni. Jak opieka etc?
A znacie jeszcze jakieś stajnie ?
[/quote]

Ja stoję w Sabacie od ponad 4 lat, więc jakby coś to śmiało pytaj na pw.
ashtray, czy to prawda, że w Sabacie jest nowy dzierżawca?
Tak.
Rozglądam się ostatnio za stajnią. Przeszukiwałam ogłoszenia, ale wszystko co by mnie interesowało jest po złej stronie Warszawy. Może będziecie mi mogli polecić jakąś? Chodzi o południe Warszawy, najlepiej okolice Wisły (wtedy łatwiej mi ominąć korki), ale generalnie południe Warszawy już jest ok. Boksy przestronne, konie całe dnie na padoku (od świtu do zmierzchu a nie na 4-5 godzin). Jeśli nie ma trawy w zimie to żeby dostawały siano. Suchy, ogrodzony plac do jazdy wystarczy. Jakby był jeszcze oświetlony to super, ale to nie jest priorytet (na halę narzekać nie będę 🙂 ). Priorytetem jest dobra opieka nad koniem. Wiecie o jakiejś? Bo narazie albo nie spełniają moich wymagań (które chyba az tak wygórowane nie są), albo są pełne, albo nie po tej stronie Warszawy.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 listopada 2017 10:12
Dambala szukasz po lewej czy po prawej stronie Wisły?
Po obu, ale preferuję po lewej.
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
29 listopada 2017 17:54
Dambala, a UP Ranch? Wszystko co napisałaś jest, spełnia w 100%. Nie wiem tylko jak dojazd dla Ciebie 🙂
Strasznie mi sie podoba ta stajnia, ale ponad 50 km ode mnie i w dodatku mam mordor po drodze, czyli wieczne korki 🙁 Najbardziej bym chciała coś przy Wiśle, Wilanów, Konstancin-Jeziorna, lub po drugiej stronie. Może znacie jakieś przydomowe stajnie, które przygarnęłyby jednego bezproblemowego konika?
Póki co przeglądam wyszukiwarke stajni na re-volcie. Wiecie coś o stajni Brześce, o stajni Equi-sense, albo o stajni Katarzyny Żórawskiej w Józefowie?
emptyline   Big Milk Straciatella
29 listopada 2017 22:04
Dambala, o Brzescach nie masz co myslec. 🙂
Equi-sense już od dawna nie istnieje :kwiatek:
Dzięki za info 🙂 Dzwoniłam dzisiaj do stajni K. Zórawskiej, powiedziała, że może mieć miejsce, ale nie ma trawiastych padoków. Za to konie od rana do wieczora i mają sianko. Zna ktoś tą stajnię?
Dzwoniłam też do stajni nad Świdrem, tez jest szansa. Szukam opinii  :kwiatek:
I może coś jeszcze możecie polecić?
Strasznie mi sie podoba ta stajnia, ale ponad 50 km ode mnie i w dodatku mam mordor po drodze, czyli wieczne korki 🙁 Najbardziej bym chciała coś przy Wiśle, Wilanów, Konstancin-Jeziorna, lub po drugiej stronie. Może znacie jakieś przydomowe stajnie, które przygarnęłyby jednego bezproblemowego konika?
Póki co przeglądam wyszukiwarke stajni na re-volcie. Wiecie coś o stajni Brześce, o stajni Equi-sense, albo o stajni Katarzyny Żórawskiej w Józefowie?


W okolicy Konstancina jest stajnia Prado. Jest Hala  😉 ale nie wiem jak jest z padokowaniem koni tzn padoki są, ale konie długo na nich nie stoją z tego co widuję 🙁
Być może to na ile czasu konie są wypuszczane jest do ustalenia indywidualnego, nie wiem, tylko piszę co widuję bo mieszkam niedaleko.
Z prado akurat cena mnie blokuje, bo chcą 1400 miesięcznie. 1200 to mój maks 🙁
No i z tego co słyszałam w Prado ciężko sensownie w godzinach popołudniowych pojeździć - jest szkółka  :kwiatek:
Chociaż faktycznie - opieka podobno fajna.
A vethorse? Właśnie się natknęłam na to miejsce. Jeszcze konie i kropka oraz siedliska mam w sensownej odległości. W przyszłym tygodniu robię wycieczkę po stajniach ale zbieram opinie  :kwiatek:
Nie moge przeboleć, że UP Ranch mam tak daleko 🙁 Powoli rozważam opcję zmiany swojego mieszkania 😀
Słuchajcie, jakie opinie o Vena Sport? I czy bardzo trudno o boks?

Byłam wczoraj w Salerno, mega mi się podobało 😍 Ale daleko... bardzo 🙁
rybka   Różowe okulary..
04 grudnia 2017 10:14
A vethorse? Właśnie się natknęłam na to miejsce. Jeszcze konie i kropka oraz siedliska mam w sensownej odległości. W przyszłym tygodniu robię wycieczkę po stajniach ale zbieram opinie  :kwiatek:
Nie moge przeboleć, że UP Ranch mam tak daleko 🙁 Powoli rozważam opcję zmiany swojego mieszkania 😀

W vethorsie nie będziesz teraz miała gdzie jeździć, wszędzie na maxa błoto. Jak szukasz stajni z dobra infrastrukturą to podjedź zobaczyć EZ Ranch w Rumiance (jeśli nie jeździsz do stajni w godzinach szczytowych to można z Centrum w 40 min spokojnie dojechać).
A vethorse? Właśnie się natknęłam na to miejsce. Jeszcze konie i kropka oraz siedliska mam w sensownej odległości. W przyszłym tygodniu robię wycieczkę po stajniach ale zbieram opinie  :kwiatek:
Nie moge przeboleć, że UP Ranch mam tak daleko 🙁 Powoli rozważam opcję zmiany swojego mieszkania 😀


O konie i kropka słyszałam średnie opinie. Koleżanka ma tam konia i mówi, że infrastruktura całkiem okej ale gorzej z atmosferą w stajni  🙁
A vethorse? Właśnie się natknęłam na to miejsce. Jeszcze konie i kropka oraz siedliska mam w sensownej odległości. W przyszłym tygodniu robię wycieczkę po stajniach ale zbieram opinie  :kwiatek:
Nie moge przeboleć, że UP Ranch mam tak daleko 🙁 Powoli rozważam opcję zmiany swojego mieszkania 😀


Ja ogólnie vethorse nie polecam. Szczegóły mogę podać na priv.
Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o stajni Złoty Koń na Białołęce? Będę wdzięczna  :kwiatek:
Czy ktos stoi w Podolszynie i może mi powiedzieć jak wygląda tam pensjonat i ile kosztuje (nie moge tego znaleźć nigdzie na stronie).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się