paznokcie, żele, tipsy

w tej cenie polecam taką:
https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac

używam jej od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona 🙂


Co do tego trzeba dokupić, żeby mieć pełen zestaw na start? Całkowicie zielona jestem a chciałabym dostać pod choinkę komplet i od razu w pierwszy dzień się bawić.
baza, top, cleaner, bloczek polerski, lakier hybrydowy, waciki bezpyłowe i do ściągania aceton.

edit. tu masz gotowe zestawy:

https://semilac.pl/pl/lampy-i-zestawy/zestawy-startowe

i ten jest bardzo fajny, ale ze słabszą lampą  https://www.indigo-nails.com/pl,a2740,indigo-box-zestaw-hybrydowy.html
szalonaBibi Ja dostalam zestaw zamawiany przez allegro z firmy semilac za chyba 340 zl z darmową wysylka od męża na urodziny. I jestem baaaardzo zadowolona. Jest instrukcja obsługi i opisane wszystko krok po kroku. Dasz rade !  🙂
Dzięki dziewczyny, wieczorem coś popatrzę dokładniej. Chciałam trochę przedłużyć i jak patrzę to wyższa szkoła jazdy. Mam nadzieję, że też sobie poradzę, bo o to mi głównie chodziło. Opuszkę mam ze 2-3 mm dalej niż przyrośnięty paznokieć a chciałam, żeby było na równo. A mam tak miękkie paznokcie, że się gną i łamią jak tylko trochę podrosną. No i tak sobie wykombinowałam, że jak trochę poprzedłużam to narosną mi bardziej, bo nie będą się zdzierać.
Niech mnie ktoś poprawi jak źle myślę.
ja też myślałam, że to przedłużanie to czarna magia, a okazało się bardzo proste. Ja używam tych szablonów i hardi milk/rosa, później pilniczkiem nadaje kształt, odtłuszczam i nakładam kolor. 🙂
https://semilac.pl/pl/semi-hardi-shaper-slim-100szt
https://semilac.pl/pl/lakiery-hybrydowe/hybrydowe-lakiery-budujace


edit. bardzo fajny filmik o przedłużaniu paznokci przy użyciu hardi semilaca
mils   ig: milen.ju
01 grudnia 2017 17:51
Mi przedłużanie za pierwszym razem tak średnio wyszło, potem było tylko lepiej. 🙂
Wybaczcie marudzenie żółtodzioba: czym różnią się w praktyce lampy LED i UV?
Dziewczyny! 🙂 ta lampa semilaca za 99zl jest IDENTYCZNA jak lampy z AliExpress, tylko ma logo semilac. Porównywałam kiedyś z koleżanka, która ma semilaca, ja mam Ali express 😉 http://s.aliexpress.com/mym6RVna
Może. Ale ja potrzebuję kupić przed świętami więc opcja alliwxpress odpada. Musi być na miejscu w Polsce.
Czy jednorazowe ściągnięcie hybryd acetonem zrobi moim paznokciom dużą krzywdę? Straszą mnie w domu  🙄
SzalonaBibi ja zdecydowałam się jednak na ten zestaw (polecały koleżanki z pracy, a mnie skusiło to, iż jest to komplet i o nic nie muszę się troszczyć). Ma być to prezent na święta więc zależało mi na czasie. Gdyby tak nie było, to zamawiałabym z AliExpress.
oollaa12, oczywiście, że nie 😉 Ja ściągam odkąd robię sobie hybrydy (prawie rok) i nic złego mi się z paznokciami nie dzieje, wręcz  przeciwnie - mogę je w końcu zapuścić ile chcę 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2017 15:12
Mi tydzień temu kosmetyczka zrobiła paznokcie tytanowe i jestem zachwycona, zobaczę jak będą się trzymały po kilku tygodniach i jak w efekcie będą wyglądać paznkocie po kilku miesiącach, bo podobno dopiero po 3 miesiach widać efekty 🙂
Doszły moje pierwsze lakiery hybrydowe z ali. Jeszcze nie mogę ich przetestować na paznokciach bo baza i top jeszcze nie dotarły 😉
W każdym razie mam pytanie.
Jak robiłam próbnik na papierze to po utrwaleniu pod lampą przez 2 minuty lakier (jeden z lakierów głównie) był lekko klejący. Za krótko trzymałam, lakier jest zły, można go kłaść tylko na bazę czy jest jakiś inny powód?
Chess jeżeli pod spodem jest utwardzony to jest to warstwa dyspersyjna 😉 Ma ona za zadanie łączyć ze sobą kolejne warstwy żelu/hybrydy ze sobą, zwykłe topy też ją mają, i trzeba je po utwardzeniu przetrzeć cleanerem/alkoholem. Topy typu ,,no wipe" jak nazwa wskazuje jej już nie mają i utwardzają się do suchego.
To tutaj to był zwykły lakier za 1$ położony na kartkę papieru i utwardzony 😉
Teraz idę poczytać o tym czym jest warstwa dyspersyjna 😀
http://www.patabloguje.pl/2017/07/hybrydowy-slownik.html
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 grudnia 2017 16:40
Powinnam dostać bana na zakupy pazurowe, wydałam grubo ponad 300zł na lakiery, pyłki, kryształki, akryl a wciąż czuję niedosyt. Nie zaczynajcie robić pazurów samemu to uzależnia.
Cholercia... 🤣
Ja mam lakiery, lampę, pilniczki i parę innych rzeczy. Dzisiaj pożyczyłam od siostry bazę/top i bloczek polerski. Nawet paznokcie wyhodowałam takie, że da radę je pomalować (nie umiem malować krótkich).
Brakuje mi tylko... czasu!
Właśnie wróciliśmy z urodzin przyjaciela. Jutro od rana praca, potem robimy urodziny Chłopa. W niedzielę urodziny dla rodziny i w sumie calutki weekend mi zniknie. Najwcześniej w poniedziałek będę mieć na to czas :/
Przepraszam za post pod postem ale znalazłam wieczorem "chwilę".
Oto moje pierwsza hybryda. Wcześniej paznokcie malowałam bardzo sporadycznie, jak była jakaś okazja.
Lakiery z aliexpress ( O, takie )i baza/top firmy krzak.


Nadawanie paznokciom kształtu zawsze sprawiało mi problemy. No po prostu nie ogarniam tego...
Muszę też znaleźć jakąć cudowną metodę na wycinanie skórek. Ogólnie sporo nauki i ćwiczeń przede mną.
Samo malowanie tymi lakierami było znośne. Krycie mają całkiem spoko, nałożyłam po dwie warstwy. Lewa ręka całkiem przyzwoicie, prawa z problemami, jak zawsze. Tu krzywo, tam gruda.
No ale zobaczymy ile toto utrzyma mi się na paznokciach. Czy zaraz odpadnie czy sama będę musiała zdjąć 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 grudnia 2017 09:11
Bardzo ładnie 🙂
Chess mi moje pierwsze hybrydy trzymały się raptem kilka dni przy dobrych wiatrach a teraz trzymają się aż do zdjęcia także to kwestia wprawy 😉.
Ja wiem, że to też kwestia jakości lakierów. Moja siostra na początku kupiła zestaw startowy gdzie miała lakiery no name i toto odpadło mi właśnie po paru dniach. Jak zrobiła mi semilac'iem to trzymały się mega długo. A, że trzeba dojść do wprawy to wiadomo. Nie od razu Rzym zbudowano 🙂
Mam nadzieję, że hybrydy pomogą mi w pracy 🤣
Prowadzę zajęcia plastyczne dla dzieciaków i a to mamy gips a to farby. Moje gołe paznokcie słabo to znosiły...
Chess, AliExpress moim zdaniem to dobre lakiery 😀 a co do skórek - jest tez teoria, ze lepiej je tylko posmarował oliwka i odsunąć, zamiast wycinać.
Libeerte, na Aliexpress jest taka masa tych lakierów...
Z tym, że ja najpierw zamówiłam takie, które odpowiadały mi ceną a później dopiero poczytałam jakie są polecane firmy. Czekam aż przyjadą do mnie lakiery 3 polecanych firm ale nie wiadomo ile to potrwa.
Coś czeka na mnie w skrzynce ale nie mam kluczyka 🤣
Jak Chłop wróci to się dowiem czy to własnie lakiery.

Jak patrze na te swoje to już widzę, że jeden jest słaby. Ma bąbelek powietrza na środku i lakier tam nie przylega dobrze. Znajoma mówi, że za grubą warstwę położyłam. Na razie nie ruszam ale najwyżej pomaluję go jeszcze raz 😉
Hybrydy mają tę wadę, że rzadko się je nakłada więc też nie bardzo jest powód do ćwiczenia lewej ręki. Chyba, że kupię sobie próbniki i po prostu będę ćwiczyć na sztucznych aznokciach.

Odnośnie skórek to muszę jakąś oliwkę kupić (albo wygrzebać z domowych rzeczy). Teraz użyłam takiego niebieskiego preparatu co niby ma pomagać skórki usuwać i nie dał nic... Równie dobrze mogłam pod wodę je wsadzić na parę minut.

Edit.
Mam bazę, top i jeden lakier termiczny 🙂
Chess, jeśli chodzi o Sally Hansen to jest bardzo dobry, ale nie usuwa dosłownie skórek na wale paznokciowym, tylko rozpuszcza te błonki, które przylegają do paznokcia tak, ze można je zdrapać patyczkiem. No i zmiękcza skórki na wale tak, że można je wyciąć.
Ja mam okropne, suche skórki. Jedyne, co im pomagało, to regularne smarownie na zmianę tym i tym. Smaruję od wielkiego dzwonu i jest dramat 😤

Jeszcze z paznokciowych rzeczy, to na Święta zażyczyłam sobie kuferek 😀 Mniejszy byłby spoko, gdyby nie to, że lakiery wchodżą tylko na leżąco, a ja chcę je mieć w pionie. W ogóle - podliczyłam ostatnio moje hybrydy i wyszło mi prawie 40 kolorów  😵
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 grudnia 2017 19:36
Używam tego
[img][[a]]http://static.wizaz.pl/resize/kwc/image/product/240/014/14240/308811.jpeg?type=thumbnail&filter%5B%5D=fill%2Ccenter%2Cffffff&width=500&height=500&fallback=%2Fkwc%2Fimages%2Fno_product.png&t=1475487935[[a]][/img]

Rozpuszcza te cieniutkie skórki, które zarastają paznokieć i ułatwia odsuwanie tych grubych, dla mnie się sprawdza super, odsuwam kopytkiem, jak są za duże wycinam.

Ja się zaczęłam bać lakierów z alli bo u znajomej takie uczulenie wyszło że wyglądało to okropnie, zrobiła jej się dosłownie dziura przy macierzy a dookoła zrobił się taki wał. Teraz przy każdej hybrydzie ją pieką paznokcie. Malowała ją siostra kosmetyczka, ponoć kilku klientkom tez uczulenie wyszło.

Teraz mam takie pazury:
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/24852388_307686023070274_7635157258495996577_n.jpg?oh=794589802db62e0b7992a3b6c87bef7d&oe=5A91ED5B[/img]

Biczowa a wiesz jaki to był konkretnie lakier?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 grudnia 2017 20:05
Właśnie nie 🙁 dlatego się boję zamawiać jakichkolwiek, ona nam się nie przyznała, mówiła że Semilac, wydała ją siostra, która jej paznokcie malowała, powiedziała że kilku jej klientkom też wyszło takie uczulenie a Semilaca nie używały. Stawiam że nie konkretny lakier a lakiery bo ona miała w ciul zamawianych z alli najróżniejszych firm.
Ja ze strachu przed uczuleniami, gdzie wszędzie o nich piszą postanowiłam zaczynać od Semilaca i z racji, że nic mi po nim nie wyszło zostałam przede wszystkim przy bazie Semilacowej resztę mam z rożnych firm już. Zdaje egzamin, uczuleń żadnych nie zaznałam a mam już z Ali markę Rosalind, Canni i GDCoco i na razie spokój. Polecam taki układ 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 grudnia 2017 20:27
Ja tam jestem zakochana w bazie proteinowej Indigo, bazy Semilac nie sprawdziły się u mnie i uwielbiam NeoNaile dużo lepiej kryją niż Semilac no i mam pod nosem hurtownię kosmetyczną z NeoNail i Vanessą Vynn. Ostatnio mi wszyscy zachwalają Słowiankę chyba poszukam i coś wypróbuje.
Biczowa, BlueHorse, a mojej mamie wyszło od semilaca takie uczulenie jak jest opisane wyżej, dodatkowo miała czerwone plamy na rękach i dekolcie 🙂 fakt - lakiery Ali na pewno nie maja jakiegoś super składu, ale to jak ze wszystkim, jednego uczuli Ali, drugiego Semilac, trzeciego każda hybryda. Nie ma reguły
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się