CAVALIADA Tour 2017/2018

Był cały konkurs kucykowy, tylko sie skonczyl szybciej
no niestety w zamian za pirata trzeba pokasować trochę reklam czasem z nie moralnymi propozycjami  😁
[s]Hm, a ja mam na nsport+ mecz jakiś....[/s]

już ok 🙂
Mi już dzisiaj link pestki nie działa  🤔
Gdyby ktoś jeszcze poszukiwał działającego streamu, to faktycznie player.pl jest dobrą opcją 😉. Zalogowałam się i wybrałam opcję 14 dni za darmo (pakiet Canal+), śmiga bez najmniejszych problemów 😉
My po swojej "pierwszej" Cavaliadzie, Mała Runda 1* za nami, tak na prawdę pierwsze dwa dni to stres mnie zjadł  😡 nic nie pasowało, nic nie widziałam i jechałam zachowawczo.
Dopiero Sobota była super, jedna zrzutka na ostatniej przeszkodzie ( z mojej winy ), koń spisywał się znakomicie.
Mam nadzieje, że będzie coraz lepiej. 
Emocje były ogromne, żałuje tylko, że nie udało mi się zobaczyć wszystkich konkursów  🙁

Czy może robił ktoś zdjęcia z Małej Rundy ?
Można gdzieś teraz obejrzeć retransmisję z Cavaliady , żadnego konkursu na żywo
nie udało mi się zobaczyć 😵
Byłam na Cavaliadzie 3ci raz i po raz pierwszy widziałam owacje na stojąco... Wygrana Adama Grzegorzewskiego była niesamowita, zdarzyło mi się z nim zamienić parę słów i to chyba mój ulubiony młody jeździec 👍 Cała Cavaliada miała wysoki poziom, szkoda tylko tych pokazów - co roku to samo w kółko i w kółko, chociaż łucznictwo konne zrobiło na mnie ogromne wrażenie 😍
Adaś był wspaniały ale Andrzejek zadał klina wszystkim . I starym wyjadaczom z Polski i wspaniałym gościom z zagranicy . Goście byli zachwyceni  nie tylko oprawą ale także poziomem technicznym i skalą trudności konkursów.  😉 Nawet Niemcy byli pod wielkim wrażeniem i powiedzieli że u nich tak bajeranckich zawodów nie ma . 🤣
Byłam pierwszy raz i nie żałuję🙂 Na samą niedzielę byłam z mężem, obejrzeliśmy małą i dużą rundę 3*, future i trochę woltyzerki oraz ujezdzenia🙂 Impreza super, mega rozmach🙂 Apropo jedzenia o które pytałam ro nie skorzystaliśmy z niego na imprezie. Szału nie było. Za to sam Poznań 🙂
No i czadersko pojechać ma Cavaliade i oglądać wygraną Polaka🙂 Bezcenne 🙂

Fajnie że tyle stoisk jezdzieckich załatwiłam na miejscu kilka spraw z siodłem i żywieniem konia także jestem podwójnie zadowolona🙂 Ma plus ogromny chcę wiecej🙂 Może Warszawa kto wie🙂

Smok10 - taak, Opłatek też jest świetnym jeźdźcem, fakt 😀 Generalnie przyszłe pokolenie jeźdźców zapowiada się świetnie 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 grudnia 2017 14:08
Byłam na Cavaliadzie 3ci raz i po raz pierwszy widziałam owacje na stojąco...

Ja się zerwałam z fotela jak Opłatek wygrywał GP  😁
Mega emocje nawet przed komputerem. W sumie dawno nie było tak owocnej i, moim zdaniem, zaskakującej edycji.
Fajnie że 20 -to latek zostawił za sobą takich doświadczonych zawodników z czuba światowego jeździectwa  jak Pius Schwitzer czy Ralf Goran Bengston  🤣
http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/3428-historyczne-zwyciestwo-2.html

Żeby nie było . Reszta młodzieży też zachwycała .  😀 😀 😀

http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/3425-postawil-wszystko-na-jedna-karte.html

Co by nie było , Polacy pokazali że są coraz lepsi.  😉
Konkursy były niesamowite, Adam w Speedzie pokazał klasę 😀 Niesamowicie podobał mi się też przejazd Ilony Janas na ujeżdżeniu, no i tradycyjnie zaprzęgi - choć uważam, że na hali dużo lepiej wyglądają pary i większy show robią 😉 Sztafeta future też była super. Wydaje mi się, że z roku na rok konkursy stoją na coraz lepszym poziomie, przy okazji bardzo podoba mi się ich atmosfera. Szkoda tych pokazów, że nic nie zmieniają... choć w sumie akurat jest czas na łażenie po targach 🤣
Z targów jestem tak sobie zadowolona. Z roku na rok coraz więcej "tego co wszędzie", dużo takiej taniochy i tandety, ciężko znaleźć perełki, nowe firmy, nowe produkty, obsługa też czasem leży. Udało mi się pomierzyć fraki, dwa-trzy mi przypasowały (nawet nie wiecie, jaka euforia, jak po 2/3 latach szukania coś łaskawie pasuje i nawet mi się podoba... szkoda, że cena mniej :hihi🙂, ale za to poza hippicą, freejumpem i sergio grasso w equishopie nie widziałam żadnych oficerek 🙁
Z drugiej strony strasznie fajne były te chodzące maskoty końskie, z jedną mam fotę, drugiej nie zdołałam upolować. Mega uroczy pomysł 😀 W dodatku mój koń ma piękne świąteczne torciki i wiadro smaczków z końskiej cukierenki, świetne mają te produkty, a jak pachną! 😍 Do tego ja przygarnęłam kubeczek z equiberry. Super, że takie małe, polskie marki się przebijają. I zakochałam się totalnie w szaro-różowej wersji paki alfako, taka cudowna jest! Coś czuje, że świnka skarbonka będzie na nią się tuczyć 💘
Skoki luzem na pewno lepiej (i chyba skuteczniej) wypadły niż aukcja
Skoki luzem ???  😲 Jeden koń mi się podobał ,  ten Reni  😀

A propo ' s . do Polski trafiły następne 4 wspaniałe konie skokowe zakupione na aukcji za olbrzymie pieniądze . I to do stajni zwycięzcy GP  😀
Ale to nie ty kupowałeś 😉
Ale to nie ty kupowałeś ;)


Nie , za to bardzo się cieszę że są w tym sporcie  ludzie którzy kupują konie  i inwestują gigantyczne pieniądze w jeździectwo . Dzięki temu możemy się cieszyć z sukcesów Polaków a nie ciągle płakać . 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 grudnia 2017 17:22
Atmosfera na trybunach podczas GP była fantastyczna. Odczucia jak na wielkim stadionie. Jak Andrzej jechał rozgrywkę, napięcie było wręcz namacalne. Jak skoczył przedostatnią przeszkodę to wszyscy się cieszyli. Do ostatniej w połowie tego długiego dystansu wszyscy się uciszali i była cisza na dojeździe do ostatniej. Po skoku tłum oszalał. Telewizja tego nie oddaje.
Odnośnie zaprzęgów - czy tylko mnie irytuje tak bardzo niesportowe zachowanie p.Kostrzewy? 🙄 Rozumiem, że liczył na wygraną, ale to już druga poznańska Cavaliada z rzędu, gdzie jest on niesamowicie irytujący swoim zachowaniem i sposobem bycia... Szczególnie to było widać przy rundzie honorowej (bodajże w czwartek, ale nie mam 100% pewności), gdzie zawodnicy - wygrani i Ci z ostatnich miejsc - uśmiechali się niezależnie od miejsc, mieli bardzo fajny kontakt z publicznością (np. p.Kwiatek, p.Mazurek czy pan od arabo-fryzów, nazwiska nie pamietam), a p.Adrian wyjechał obrażony z hali... :/
Jeszcze WKKW było świetne, przejazd Mateusza w rozgrywce był po prostu cudowny 😀 Ale to moje osobiste odczucie, bo jednak z Mateuszem znam się prywatnie i miałam z nim parę treningów 😀
I strasznie żałuję, że nie zostałam na GP, niestety rano musieliśmy wyjeżdżać z Pzn 🙁

EDIT - poprawa powtórzeń i błędów
siwa300 nsport+ na pewno będzie powtarzał przez najbliższy tydzień
siwa300 nsport+ na pewno będzie powtarzał przez najbliższy tydzień

Niestety nie mam nc+ ,da się jakoś inaczej obejrzeć
mnei zastanawia po co połowa wystawców się wybrała na te targi. Jak mozna do takiej sprzedaży puścić osobę która prawie nie mówi po polsku albo coś niechętnie odburkuje... O wiele mniej bud niż w zeszłym roku, trochę jestem zawiedziona. Powożenie i WKKW to było to na co czekałam, strasznie mi się podobało. Najlepszy dla mnei był zaprzęd kuców poza konkursem, straszna szkoda że im się te szory urwały 🙁
Super była runda zaprzęgów w sobotę - 24 konie, 6 (?) powozów a ci kołka zwrotki okrązenia, proste, w kłusie, galopie i wszytko bez niebezpieczeństwa że wjadą jeden w drugiego. A skoki co? połowa się prawie zabijała wjeżdżając w siebie  🤣
A skoki co? połowa się prawie zabijała wjeżdżając w siebie  🤣


Ciekawe jak to skomentować  🤣 Zdaje się że Cavaliada to impreza skokowa i można choć spróbować powstrzymać się od złośliwości jak się podłącza do gospodarzy  😉
Pech, reprezentuje media 😉
drabcio, - to fakt, runda honorowa była cudowna 🙂 Świetny pokaz, jeszcze jak kręcili te wąskie kółka... podziwiam! I też mi szkoda tych kucyków. Za to podziwiam kondycję koni, bo dwie rundy zręcznościo-maratonu, a potem jeszcze całkiem sporo galopu na tej rundzie... niski pokłon. Bardzo mnie też cieszy, że pojawiły się nowe zaprzęgi, z nowymi powożącymi i było ich więcej.
Pech, reprezentuje media 😉


Rozumiem że nowej władzy  🤣

P.S Ciekawe z czego zrezygnują jak zrobią 4 albo 5 * . Rozwój i wyższa ranga zawodów to naturalna kolej rzeczy  🙄
Widzę że smok w formie
Widzę że smok w formie


Jak zwykle   😉  Nie gryzie się ręki która karmi ( skoki )  🤣
Czy można już gdzieś w necie obejrzeć chociaż część konkursów ?
Hej 🙂 mam takie pytanko, czy wybiera się ktoś może na cavaliade ze śląska do Lublina i miałby miejsce w samochodzie? 🙂 ewentualnie czy jest ktoś tutaj kto się wybiera, ale innym środkiem transportu? Jeżeli jest od tego jakiś inny osobny wątek to będę również wdzięczna za przekierowanie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się