Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Wianek Lato 2007




Wianek Wiosna 2009



incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 czerwca 2009 10:31
Wtścigówakawał dobrej roboty 😉i to w dwa lata gratuluje :kwiatek: zad,szyja,ogólnie praca pod siodłem jesli chodzi o ruch ustawienie,całe konisko sie rozbudowało na +.
😉Wyścigówa(;, opad szczeny, kawał dobrej roboty z nim zrobiłaś 🙂
incognito dziękuje  :kwiatek:
Burzarówniez wielkie dzięki  :kwiatek:
Mija sześć lat wspólnej pracy mojej i Andorii. Z tej okazji pozwoliłam sobie na małe podsumowanie:





P.S. Pomyłka - pierwsze zdjęcie, to październik 2003, a nie 2004 roku 😉.
Żolka pieknie! siwusek nie do poznania  😉
Kary siwek ? 😀
Ano był, taki paradoks 😉. Ale szczerze, była ciemnosiwa, a na pierwszym zdjęciu jeszcze ciemniejsza, bo w zimowej kreacji 😉. Bardzo wyjaśniała od tego czasu.
Dla porównania, zdjęcie zrobione na trochę przed tym, kiedy ją kupiłam:



I troszkę później:


żolka a pamiętam jak się upierałaś że ten typ tak ma i nigdy nie wypracuje grama mięśni i będzie śledź  😎 a tu proszę,  👍
k_cian, no bo tak było 😀. Ale cieszę się, że w końcu się Siwa choć troszkę zaokrągliła i udało się co nieco na nią narzucić - czekałam na to 6 lat!
Dziękuję za miłe słowa 🙂  :kwiatek:
Magda, rewelacja!
Żolka, jakby ten typ tak miał - to byś do tej pory jej nie ruszyła 😉
.,
Co ten kon ma na pierwszym zdjeciu w zgieciu przedniej nogi??
sarkoida, ale to chyba nie na temat? 🙂
Temat nie ten, ale hmmmm.... "zaintrygowalo" mnie takie cos w zgieciu nogi u konia, ktory jak widac jest w robocie.
wygląda jak żywe mięcho - innymi słowy rana
Właśnie tez przed chwilą to zauwazyłam jak oglądałam zdjęcia... To chyba wygląda na jakąs głęboką ranę...  🤔 A te białe to co to jest na tej ranie?
Znam konia który ma mnóstwo sarkoidów na ciele i rzeczywiście wygląda to podobnie.. Ale moim zdaniem koń nie powinien pracować do czasu zaleczenia tego sarkoida - przecież to jest ciągle w ruchu, dodatkowo konie tam mocno się pocą i cały czas syf jest na ranie..
Quendi, dokladnie o to mi chodzilo. Kon z tak umiejscowionym sarkoidem nie powinien pracowac do wygojenia tego.
1) boli
2) na pewno zle sie goi
To zwykły aktywny sarkoid w typie fibroblastycznym - one wyglądają dość paskudnie, ropieją, krwawią. Odstawienie konia od roboty nic nie daje - miałam u siwego sarkoidy w tym samym miejscu, które najbardziej wybujały kiedy koń stał po zabiegu przez dłuższy czas w boksie. Rosło więcej i paskudniej, niż kiedy koń pracował, rozwalało się itd.
Quendi, a w boksie czy na padoku miejsce nie jest w ruchu? A przy tarzaniu albo kładzeniu się, dopiero katastrofa, wszystko się napina i czasem skóra pęka.

Tu się nie da "naprawić" konia ot tak, leczenie trwa długie miesiące, jak nie lata. Przypadkiem wiem, że Hidalgo z tym sarkoidem walczy (w lutym rozmawiałam z nią o XXterrze i moich wrażeniach z leczenia na PW). Jej koń był dotknięty sarkoidozą w bardzo intensywnym stopniu - tutaj na tej fotce jest może z 25% stanu pierwotnego). Krzywda mu się nie dzieje, stan konia naprawdę bardzo się poprawił, akurat tutaj nie ma przypadku popylania sobie na koniu, z cytuję, głęboką raną z czymś białym  😫
Pierwsze zdjęcie było zrobione, gdy koń nie był mój, a zaczynałam go dzierżawic, nie mialam wplywu na to, że przez kilka lat był zaniedbywany przez poprzednich wlascicieli...
zdecydowalam sie na kupno pomimo jego choroby, teraz sarkoidy wygladaja duzo lepiej - nie otwieraja, sie nie krwawią, nie ropieja, mimo to leczenie tego jest jak walka z wiatrakami, bo nie przynosi rezultatów..

wydaje mi sie, ze robimy off topa :]


quanta - :kwiatek:
nie mam pojęcia gdzie o to zapytać: ale ponad rok temu kupiłam klacz - totalna surowizna.
pracujemy już rok i widać że nabrała mięśni zadu itp.
Kłopot mam z tym, iż klacz ma wąską klatę piersiową(nierozbudowana wogóle).
Pytałam wiele osób, ale jednak mam niedosyt.
Czy to jest wada budowy czy można jeszcze ją trochę "rozbudować", a jeśli tak to jakimi ćwiczeniami?
Hidalgo
moim zdaniem, koń się rozbudował. Trudno powiedzieć czy jest to zasługa treningu czy lepszego żywienia, bo zdjęcia kiepsko to pokazują. Może jakbyś miała i dobrała zdjęcia w tej samej pozycji na przestrzeni czasu? albo choć w zbliżonej  🙂

Unicorna
może spróbuj tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1042.0.html
Tak sobie patrzę na zdjęcia i chyba mi koń trochę poszedł do przodu, szczególnie plecki i szyja.
A może to tylko moje prywatne halucynacje, bo mało czasu upłynęło? Ni ma irokeza, więc weźcie poprawkę na to, że to optycznie pogrubia szyję jednak  🙂

1 maja 2009:



połowa czerwca 2009:



Mam zwidy czy nie  😁 ?
Dzionka nie masz zwidów 😉 Od dłuzszego czasu przygladałam sie Twojemu zwierzakowi i rozbudował sie bardzo... W ogóle patrząc na pierwsze i ostatnie zdjęcie mozna pomyslec,ze to inny kon, fakt, ze ostatnie zdjecie jest robione troche pod katem i moze się wydawac, ze koń jest bardziej okragły to i tak zmiane widze 😉

Czy to koń Lukasowej tak łypie na Twojego 😀?
silverstar dziękować  🙂 Cieszę się, że nie tylko ja widzę u niego postęp  :kwiatek:
Tutaj są zdjęcia pod lepszym kątem z tego samego dnia:



Tak, to Lukas łypie na Dzionka - złośnik z niego straszny  🙂
Tak oglądam zdjęcia z ostatniego roku i chyba po raz pierwszy dorzucę coś do tego wątku. W zeszłe wakacj koń mocni spadł z kondycji i wyglądu. Teraz zaczyna wreszcie wyglądać porządnie 🙂
Sierpień 2008

Październik 2008

Marzec 2009 ( Tutaj ma irokeza, więc może trochę zmylić 😉 )

Maj 2009
cieciorka   kocioł bałkański
21 czerwca 2009 10:54
Dzionka, bardzo mi sie podoba jak twoj kon nabiera masy. nawepno jest w tym twoj udział ale on sam tez chyba ma predyzpozycje do pączkowania 🙂
ciacho  🍴!
Dzionka ja generalnie jestem fanką Twojego koniska 🙂 I widać, że fajnie pracujecie, z dnia na dzień wygląda coraz lepiej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się