Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

faith, w którym miejscu przypisałam Ci jakąś opinię - pytam serio, bo nie ogarnęłem ...

Wydawało mi się że znasz mnie na tyle długo / dobrze, aby nie przypisywać mi tworzenia plotek...  🤔
Nie Tobie, ludziom, którzy czytają i potem rozpowiadają głupoty 🙂

Ale tak, masz racje, nie ma sensu kontynuować tej dyskusji bo nie ma o czym.
Lesno ma po prostu bardzo fajne warunki treningowe i bytowe 🙂
Ma. I ma mega super właścicielkę  😍 Cudowne, wielkie, czyste boksy, zielone pachnące siano "pod korek"
Ja jestem zachwycona Leśnem  😅 myślę, że Ty również będziesz 🙂
faith trochę of top ale chciałam zapytać jaki jest powód wymiany podłoża na hali w Pilchowie? Pytam bo u mnie w stajni interesowali się tym podłożem i żeby zebrać opinie byłam tam zobaczyć na własne oczy. Właścicielka mówiła wtedy ze jest bardzo zadowolona.
Problem z drenażem, podmaka.
dziewczyny czy ktoras z was jedzie na targi do Berlina jeżdzieckie w niedziela??
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 stycznia 2018 10:23
Czy mamy na forum kogoś kto stoi/orientuje się co i jak ze stajnią w Kołówku?
Hej!
Czy jest jakaś stajnia w okolicy Szczecina? (bliska, jak najbliższa okolice, może "samo miasto"😉
Zależy mi żeby koń był padokowany jak najdłużej, nawet 24h w lecie, żeby warunki były w miarę, może być bez hali 😉 Fajnie jak by było miejsce na normalną jazde (starczą mi 2 przeszkody) no i możliwość wyjazdu w normalny teren
Może jakiś rolnik? Może ktoś trzyma sobie konie i ma miejsce dla konia "towarzyszącego"?

I od razu czy ktoś wie o miejscu gdzie można wysłać konia "na łąki" np na okres tylko 3 miesiecy (lato)?

I oczywiSćie i jedno i drugie nie za miliony monet 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 stycznia 2018 05:52
150 zł miesiąc są łąki w lubuskim obok Drezdenka , ale w Szczecinie nie słyszałam.
cysia15, najwięcej na pastwiskach przebywają konie w Trzeszczynie (były Dygant). Plusem jest kilka ha łąk, konie od 9/10 (zależy jak wstanie stajenny) do obiadu (ok 13), potem do 19. Jak się chce latem wypuszczać, trzeba się dogadać z pensjonariuszami (sami wypuszczają po kolacji). Z tym, że zewnątrz nie ma siana, zatem jak np przysmaży i trawę wypali to trochę słabo generalnie. Poza tym boksy są sprzątane raz w tygodniu , stajnie śmierdzące, niskie (mało powietrza)i w ogóle poziom usług pensjonatowych maga niski. Za to jest hala i spora ujeżdżalnia, z piachem równanym (z tym, ze raz w roku :hihi🙂. Osobiście stamtąd uciekłam...
Kolejną niedrogą stajnią jest Uniemyśl, ale tego miejsca już się raczej nie zaliczy do "blisko Szczecina"...
Poza tym nie ma chyba blisko Szczecina taniej stajni pensjonatowej z łąkami...
Zawsze mnie to zastanawia, jakim cudem hektary łąk mają się znajdować w centrum miasta...między kamienicami?  Czy między blokiem a Żabka?  😎
faith, w ogóle się nie znasz. Przecież Szczecin to zielone miasto 😂
Zobacz na zdjęcie poniżej: 2 duże pastwiska, 3 mniejsze i 2 ogierkowe, karuzelę na tym "kółku" (pod orłami) by postawił, a stajnie... hm - chyba najwygodniej w Urzędzie Miejskim z ujeżdżalnią w podwórzu (znaczy że tam, gdzie choinka co roku stoi). No i prosty wyjazd do lasu, bo tu w lewo masz już Las Arkoński zaraz. A pod platanami koło na galopy.  🥂




martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 stycznia 2018 08:33
To podwórze, to nie podwórze tylko pl. Armii Krajowej. Niemniej jednak ja tam bym była za, chociaż bym miała blisko do konia  😁
Prawie jak central park 😉

Wracajac do tematu merytorycznie - cysia15 - łąk i rolników to możesz szukać ok 30km od Szczecina, blizej nie ma opcji. Tozsamo z tanszymi stajniami - Uniemyśl, Niekłończyca, Tatynia, po prawie stronie Odry Bukowe i Zdroje chyba najblizej ale nie wiem jak ceny, dalej Płonia. Chlebowo chyba jeszcze istnieje, Przekolno.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 stycznia 2018 08:58
W Płoni u Karoliny brak miejsc na ten moment.
Patryk Bas ogłaszał ostatnio na FB że ma wolne miejsce.
seczuanowa, Uniemyśl to lokalizacja raczej nie blisko Szczecina. W dodatku tam sienie dostaniesz zwykłą komunikacją. To raczej lokalizacja dla zmotoryzowanych...
[quote author=_Gaga link=topic=14602.msg2752001#msg2752001 date=1517124073]
seczuanowa, Uniemyśl to lokalizacja raczej nie blisko Szczecina. W dodatku tam sienie dostaniesz zwykłą komunikacją. To raczej lokalizacja dla zmotoryzowanych...
[/quote]

Pardon, nie doczytałam.

W sumie w samym Szczecinie to jest tylko jedna "większa" stajnia. Błotne zabiegi spa gratis  🏇
seczuanowa, z tym, że na Osowie nie ma ani pensjonatu , ani pastwisk ... a jak był pensjonat to było mega drogo...
jest tutaj ktoś kto stoi w Żarowie ?
Czy znacie stajnię Ostoja Szamana? Oferują tam pensjonat dla koni.
http://ostojaszamana.pl/
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 kwietnia 2018 15:44
Szukamy pracownika do stajni z ładnym dużym mieszkaniem okolice Wolina- można zamieszkać np z rodziną

Więcej inf w ogłoszeniach- ktoś nie szuka pracy? 
[quote author=_Gaga link=topic=14602.msg2752001#msg2752001 date=1517124073]
seczuanowa, Uniemyśl to lokalizacja raczej nie blisko Szczecina. W dodatku tam sienie dostaniesz zwykłą komunikacją. To raczej lokalizacja dla zmotoryzowanych...
[/quote]

Co godzinę jeździ linia samorządowa z Polic do Trzebieży i odwrotnie więc nie jest tak źle z tym  dojazdem  😉
Czy znajdę w okolicy Szczecina (najlepiej do 20km) stajnię, w której będzie:

- kwarc na hali i otwartym placu,
- karuzela,
- solarium,
- bardzo dobrej jakości siano,
- padoki trawiaste z możliwością wypuszczania ogiera, które nie byłyby kwaterkami, tylko trochę solidniejszych rozmiarów padokami,
- sprzątane minimum raz dziennie

Karmienie wg zaleceń i puszczanie na padok/zmiana ochraniaczy/derek nie jest konieczne, gdyż sama szykuję posiłki i puszczam.
Cena nie gra roli. Jest coś takiego, czy proszę o zbyt wiele?  🙇  🤔wirek:
Karibou, kurcze, w samej Polsce może się znajdzie jedna 😀
Karibou nie. Musisz trochę zmniejszyć wymagania, coś za coś. 😉
Ok, czyli tak jak myślałam  🙄
To inaczej, trawiasty padok i sprzątanie raz dziennie całego mokrego to must, ale sprzątać bez problemu mogę sama włącznie z dokupowaniem własnej słomy do dościelania, byle by to nie był problem dla stajni i było miejsce do składowania obornika (nie wywożony tylko przy sprzątaniu wszystkich boksów).
Kwarc nie jest koniecznością, ale podłoże musi być bardzo przyzwoite. Tak samo siano. Karuzelę jestem w stanie odpuścić na rzecz spacerów w ręku. Solarę wolałabym mieć.
Nadal nic?  :kwiatek: 
Nie wiem czy w ogóle jakakolwiek stajnia oprócz Leśna ma ogiery. I czy Leśno przyjmuje je w pensjonat. Ale solary nie ma.

U nas jest solarium, karuzela, padoki i sprzątanie, ale no nie dla ogiera. Jedyny ogier jaki jest, stoi w boksie 24/7.
Karibou, w Warniku będzie padok, ale kwaterowy i piszczysty i spełnione wszystkie pozostałe wymagania. Nie wiem czy Kościno przyjmuje ogiery, tu również większość wymagań spełniona (brak karuzeli). Leśno ma full ogierów, nie wiem czy wzięliby jeszcze jednego - trzeba  by zapytać. Ogiery też wychodzą na padoki, ale na krócej, jak reszta jest w boksach. Chyba, że ogier mega grzeczny, może poszedłby z wałachami, ale wątpię. Solarium brak, jest karuzela.
Twoje wymagania, nawet te obniżone, nadal spełni może 1 stajnia w kraju... Pastwiska dla ogierów w stajni pensjonatowej są raczej nierealne. Sprzątanie, dobre siano, karuzelę, halę, podłoża, solarę, ciepłą myjkę itd. ma dziś większość pensjonatów, ale pastwisk dla ogierów raczej nie ma.
Masz kryjącego ogiera?
Gillian   four letter word
17 maja 2018 07:28
_Gaga, ogier Klami chodzi na pastwisko 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się