Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy znajdę gdzieś duże plastikowe pojemniki, takie aby można było poukładać czapraki, bez ich gniecenia. Najlepiej takie żeby miało dwa wymiary 70x60, trzecia wymiar obojętny. Szukam, szukam i nie mogę niestety nic znaleźć  👀 Może komuś rzucił się gdzieś w oczy taki pojemnik  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2017 18:00
Duza Samla w Ikei.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 listopada 2017 19:52
W Castoramie też są.
Dzięki dziewczyny :kwiatek:

emptyline fajny ten pojemnik jak będę w Wawie to pewnie podjadę i kupię bo cena przesyłki mnie zabiła  🤔wirek:
Facella są mniejsze, ale dużego nie mogę znaleźć
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 listopada 2017 21:35
Gdzie w miarę tanio kupię jakieś fajne, dobre słodycze?  :p
Czy któras z Was mieszka blisko przejscia granicznego z Nimcami i jest czesto w Niemczech? Potrzebuje jedna rzecz z niemieckiego Rossmanna  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 listopada 2017 09:39
Koza1, jak ja szukałam małych pojemników do auta, to były tylko takie wielkie na kółeczkach, w s raz na czapraki 😁
Jak sensownie rozwiązać ewentualną wymianę sprzętu na re-volcie? Ma ktoś sprawdzony patent, żeby obie strony były chronione i była możliwość zwrotu. Sprawa dotyczy siodła więc przymiarka konieczna. Zapłacić sobie wzajemnie pobraniowo zbliżoną kwotę czy ktoś wpadł na prostszy patent?
Kaucja w wysokości wartości siodła plus koszty przesyłki. Ja tak sprzedawałam na Re-volcie i nie było problemu.
mils   ig: milen.ju
07 grudnia 2017 12:22
Gdzie stacjonarnie kupię fajne, męskie akcesoria, ale takie "duperele"? Tak jak są w H&M jakieś kubki, breloki, zawieszki itd., o coś takiego mi chodzi.
Toys4Boys, Yego. Są w różnych Galeriach 🙂
moi drodzy revoltowicze, mam pytanie.
czy istnieją jakieś darmowe lub płatne strony w necie, które informują na bieżąco o wypadkach drogowych??

Yanosik na telefon chyba najskuteczniejszy - kierowcy sami zgłaszają wypadki, kontrole itd. Dobry na trasie, bo informuje cię kilka kilometrów przed zdarzeniem. Na mapce chyba też da się podejrzeć, ale głowy nie dam.
galopada_   małoPolskie ;)
07 grudnia 2017 17:45
aszhar, też miałam pisać o yanosiku. Tylko momentami irytuje mnie nadmiar zgłaszanych tajników :/ ludzie chyba próbują nabić punkty, bo czasem  na mojej 100km trasie do Lublina mam info o kilkunastu co jest dość niewiarygodne 😉
budyń, galopada_, ale yanosik działa tyko w trasie?? Czy jak go sobie odpalę np w domu też będzie mnie informował o wypadkach
Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2017 20:42
aszhar, ja nie znam żadnej takiej strony/serwisu/aplikacji. Na szybko w necie znalazłam coś takiego:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/410/serwis-dla-kierowcow

oraz

http://www.v-traffic.pl/
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 grudnia 2017 21:16
Ja mam ma telefonie zainstalowaną apke RSO, czyli Regionalnego Systemu Ostrzegania. Ma informacje nie tylko dla kierowców, np. ostrzega mnie jeśli przewidywane są opady śniegu czy solny wiatr. Nie zawsze jednak informuje o wszystkim, co się dzieje na drogach, niestety, ale dość często dostaje powiadomienia, np. że na danym odcinku droga jest zablokowana i utworzono objazd. Dodatkowo jeśli jadę do szkoły, a jadę autostradą, to sprawdzam w Google Maps czy się nie korkuje. To jest moja stała trasa, więc wiem jaki jest standardowy czas przejazdu. Jak jest wydłużony czas (drastycznie, bo kilka minut to kwestia natężenia ruchu w mieście i świateł) i zmniejszona przepustowość, to coś się dzieje. Jak już jadę, to z włączonym Yanosikiem. Niestety nie da się sprawdzić wszystkich zgłoszeń na zaplanowanej trasie (albo ja nie umiem, może trzeba korzystać z jego nawigacji, czego nie robie i nie zamierzam :p)
Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2017 21:33
No to ja jeszcze wetnę się z pytaniem: wczoraj czyściłam lodówkę z zamrażarką i znalazłam w niej (w zamrażarce oczywiście) udka z kurczaka, prawdopodobnie z końca 2014 lub początku 2015 roku. Wiem, że w momencie włożenia do zamrażarki kurczak był na 100% świeży. Dziś go rozmroziłam, przyprawiłam i upiekłam, ale mięso miało dziwny zapach i już nie wiem, czy to moje zmysły świrują czy to przyprawa tak "śmierdziała". Nie smakował mi oczywiście z tego powodu. Czy to możliwe, że kurczak się zepsuł tak długo leżąc? Bo mam tam jeszcze 3 spore kawałki mięsa i nie wiem, czy je też wyrzucić.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 grudnia 2017 21:38
"Czas mrożenia mięsa wygląda następująco:

    wołowina i cielęcina do 8 miesięcy,
    wieprzowina do 6 miesięcy,
    mięso mielone do 2 miesięcy,
    schabowe, gulasz do 6 miesięcy,
    ryby słodkowodne od 3 do 4 miesięcy,
    mięso drobiowe – możesz przechowywać najkrócej bo do 3 miesięcy ( zawiera dużo tzw. tłuszczów nienasyconych, które łatwo się utleniają).

Generalna zasada jest taka, że im mięso jest bardziej tłuste, tym krócej możesz je przechowywać w stanie zamrożenia, gdyż głęboko zamrożony tłuszcz z upływem czasu jełczeje i mięso jest niezdatne do spożycia."

Więc to bardzo prawdopodobne, że 3 letnie mięso nie było już ok.
Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2017 21:41
Strzyga, no właśnie tak mnie tknęło jak zobaczyłam na drzwiach zamrażarki ikonki zwierzątek z czasem przydatności do spożycia. W takim razie wywalam całe to mięso, ufff! Nawet nie wiem, co tam jest. Że też o googlach wcześniej nie pomyślałam 😉 dziękuję!
Dziewczyny, ile jest ważne skierowanie na morfologię, a ile na RTG? :kwiatek:
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
09 grudnia 2017 00:01
Wydajemi sie, że każde skierowanie jest ważne 2tyg.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 grudnia 2017 00:49
Miesiąc
skierowanie do specjalisty jest ważne rok, prawda? 👀 ale rok od wydania go czy do końca roku, bo już świruję 🤔
Mnie endo wystawia skierowanie na badania krwi bez daty. Ale to lux med i tylko w ich placówkach jest ważne. A tak, to chyba miesiąc, tak jak recepta?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 grudnia 2017 11:23
Cynamonowa_, 3 miesiące sa ważne, sprawdź w zakładce „skierowania”
Dziewczyny, macie może pomysł, czego herbem/symbolem/czymkolwiek jest to w prawym dolnym rogu. Na Urzędzie Miasta w Szczecinie to jest, a nie mogę nigdzie znaleźć, jaki to ma związek z miastem. 👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 grudnia 2017 12:19
borkowa co do zasady rok (od wydania oczywiście) 😉 ale prywatne placówki mają swoje własne zasady 🙂
borkowa co do zasady rok (od wydania oczywiście) 😉 ale prywatne placówki mają swoje własne zasady 🙂

ooo to dobrze, bo mama mnie postraszyła, że tylko do końca roku i trochę się wystraszyłam, dziękuję 🙂
Poszukuję słuchawek, raczej nauszne, do słuchania muzyki w domu, w mpk etc. Rozważę też NAPRAWDĘ dobre douszne. Do tej pory rozglądałam się za przewodowymi, jednak jeśli są łączone kabel plus BT to może być o ile bezprzewodowo nie jest zniekształcony dźwięk. Zależy mi nad czułością +115dB a najchętniej tylko 120dB bo o ile wiem głośniejszych nie znajdę. Nie muszą mieć mikrofonu.
Najchętniej Senncheiser'y, JBL, w ostateczności Beatsy (słyszałam że nie mają super czystego dźwięku i że są przereklamowane, dlatego to ostateczność i tylko w sytuacji gdy ktoś będą polecane z DOŚWIADCZENIA). Do 500-550zł.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się