Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

flygirl, odcięta głowa na tacy kojarzy mi się tylko z Janem Chrzcicielem i Salome. Ale niestety nie mam pojęcia jak miałoby się to łączyć ze Szczecinem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to bazylika. Jeśli bardzo interesuje Cię ten temat to proponuję wysłać pytanie do Muzeum Historii Szczecina. Jest spora szansa, że odpowiedzą 🙂
Poszukuję słuchawek, raczej nauszne, do słuchania muzyki w domu, w mpk etc. Rozważę też NAPRAWDĘ dobre douszne. Do tej pory rozglądałam się za przewodowymi, jednak jeśli są łączone kabel plus BT to może być o ile bezprzewodowo nie jest zniekształcony dźwięk. Zależy mi nad czułością +115dB a najchętniej tylko 120dB bo o ile wiem głośniejszych nie znajdę. Nie muszą mieć mikrofonu.
Najchętniej Senncheiser'y, JBL, w ostateczności Beatsy (słyszałam że nie mają super czystego dźwięku i że są przereklamowane, dlatego to ostateczność i tylko w sytuacji gdy ktoś będą polecane z DOŚWIADCZENIA). Do 500-550zł.


Pytanie dwa. Czy korzysta ktoś z Showmax i HBO Go z sieci Play? potrzebuje pomocy
ChemiK, ja korzystam z Showmaxa w Play.
Drodzy Revoltowicze mam pytanie
Czy jest szansa że w jakimś lepszym sklepem z bielizną dostane rajstopy wyszczuplające ( spłaszczające ) brzuch.
Czy zostają mi tylko gacie z golfem do zakupu. Mam fajna obcisła kieckę i muszę schować małe  co nie co
Adrian ma takie rajstopy. Czasami zdarzało mi się zakładać, do meega odcislych kiecek i mocno trzymały.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 grudnia 2017 22:04
czy mogę w internecie sprzedać leki na receptę (hormony)?
aszhar, - calzedonia, Total shaper. Są w grubości 15, 30, 50 i 80 den, wysoki stan na brzuch, kieszonki na tyłek, żeby podnieść zamiast spłaszczyć 🙂 Na prawdę rewelacja, są nawet 3 wzorkowe modele. Są też dość porządne, nie na 1 raz.
madmaddie, nie możesz. Sprzedaż leków przez internet, poza aptekami, jest nielegalna.
Sonkowa, keirashara, dzięki wielkie
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 grudnia 2017 06:00
Dziewczyny, macie może pomysł, czego herbem/symbolem/czymkolwiek jest to w prawym dolnym rogu. Na Urzędzie Miasta w Szczecinie to jest, a nie mogę nigdzie znaleźć, jaki to ma związek z miastem. 👀


flygirl, odcięta głowa na tacy kojarzy mi się tylko z Janem Chrzcicielem i Salome. Ale niestety nie mam pojęcia jak miałoby się to łączyć ze Szczecinem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to bazylika. Jeśli bardzo interesuje Cię ten temat to proponuję wysłać pytanie do Muzeum Historii Szczecina. Jest spora szansa, że odpowiedzą 🙂


Głowa należy do Jana Chrzciciela, a sam herb jest herbem Koszalina. Budynek Urzędu Miasta w Szczecinie jest ozdobiony 4 herbami różnych miast. Należą do nich Szczecin, Stralsund, Greifswald i Koszalin właśnie. 🙂

Nie wstydzę się ale pytam, ze względu na popularność tego wątku.
Mamy trochę forumowiczów za granicą, a i rodzimi mogą się orientować.
Oto pytanie za 100 punktów:

Jaki internet (na kartę, lub starter z modemem) najlepiej kupić w DE?  👀
Musi działać w Krajach Beneluksu oraz we Francji.
Julie, zapytaj w wątku o emigracji 🙂
Julie, - T-mobile? Chyba działa we wszystkich tych krajach.
keirashara, Działa. Właśnie w T-Mobile mamy abonament. Tylko, że tyle co jest tego internetu w ramach abonamentu, to o kant d*** można sobie rozbić. 😁
Oczywiście można dokupić za 40 zł kolejną śmiesznie małą porcję na tydzień.
Chodzi o jakieś lepsze i tańsze rozwiązanie, o ile takie istnieje.
Julie Nie wiem, czy spelnialby twoje wszystkie kryteria, ale chwilowo mamy Internet LTE z 1&1. Oczywiscie mies. Limit to cale 5GB, ale generalnie oferta jest jedna z lepszych na rynku.
Julie, - a to dziwne. Bo ja mam 20GB z telefonu, w ramach abonamentu (abonament z S7 kosztuje mnie 130zł miesięcznie i nie miałam opłaty wstępnej za telefon) i no-limit całkowity dzięki przenośnemu routerowi. Za router płacimy 45zł miesięcznie, a pierwszy rok jest za darmo i działa też za granicą, do tego można podpiąć pod tą usługę do 3 telefonów 🙂
busch   Mad god's blessing.
13 grudnia 2017 14:54
Julie, tak tylko dla porządku, obecnie prawo wymusza na wszystkich dostawcach usług telekomunikacyjnych żeby oferowali je bez żadnych dodatkowych opłat roamingowych w ramach UE. Więc Niemcy i kraje Beneluksu absolutnie nie powinny być dla Ciebie problemem jeśli miałabyś aktualnie dobry abonament. Może więc warto zastanowić się też czy korzystniej finansowo będzie zmienić swoją obecną umowę, czy też mieć np. dwie umowy albo jedną umowę i drugi jakiś miks z Niemiec.

Sytuacja nieco się podobno zmienia jeśli ktoś jest na stałe w Niemczech itp., wtedy podobno sieć komórkowa może sprawdzić statystyki i naliczyć dodatkowe opłaty, więc pewnie w razie wyprowadzki na stałe też trzeba inaczej kombinować. Ale szczerze, to podobno dotyczy to bardzo niskiego odsetka osób i mam znajomych z podpisanymi umowami w Polsce, którzy pracują za granicą i nie uskarżali się dotąd na nic takiego, więc nie wiem jak to dokładnie działa.
Julie
Ja mieszkam na takim zadupiu bez zasiegu, ze przelecielismy przez kazda oferte internetu jaka tylko byla na rynku. Najlepsza oferte PrePaid jesli chodzi o zasieg i szybkosc miala dla nas Lebara (my z niej nie dzwonilismy, ale wiem ze ma tam jakies "udogodnienia za granica ). Sporo podrozowalismy przed dzieckiem i nigdy z nia nie bylo problemow. A ogolnie cala reszta to ten sam "szajs". Wszystko to w sumie kosztuje jakies 10-20e miesiecznie za smiesznie malo internetu od 1-5GB.
Jesli chodzi o internet w domu, to u mnie dziala tylko jeden (!), Giga Qube z Vodafone - 34e za 50GB. I od 2 miechow, po 3 latach pobytu w DE mam internet lepszy niz wystarczajacy do ogladniecia re-volty, bez zdjec ofc 😉
jest jakaś możliwość, żeby prześledzić drogę jaką przebył koń (w sensie jego kolejnych właścicieli)?
Dziękuję za odpowiedzi dziewczęta. :kwiatek:
Przeczyta sobie mój monsz (jak gdzieś się z internetem połączy). 😉
Graba.   je ne sais pas
18 grudnia 2017 10:01
Gdzie mam zglosic zgubienie dowodu osobistego, zeby go 'zastrzec'? Jestem w uk, wiec to troche komplikuje sytuacje... 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2017 10:07
Graba., zadzwonić do pierwszego lepszego banku.
majek   zwykle sobie żartuję
19 grudnia 2017 11:58
a dlaczego ma dzwonic do banku?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2017 12:04
Bo bank zastrzega dowód osobisty w niemal wszystkich możliwych instytucjach finansowych, przez co nikt nie weźmie na nas rat, kredytu itp 😉
Można zrobić to również przez internet lub przez konto bankowe (niektóre banki m.in. mbank, pko oferują taką usługę), ale trzeba mieć profil zaufany 😉
Graba.   je ne sais pas
19 grudnia 2017 12:37
JARA, dziekuje za odpowiedz :kwiatek: balam sie, ze bede musiala jezdzic do ambasady 😀
Gdzie kupię stacjonarnie maskę antysmogową? Nie taką najprostszą i najtańszą, tylko dobrze dopasowaną do twarzy, z wymiennymi filtrami.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 grudnia 2017 17:03
Często widziałam maski Dragon jako polecane, ładne, dobrze dopasowane i mają wymienne filtry, sama się na taką czaję. Na stronie mają oznaczone dużo punktów, z tego co widziałam są to np. apteki itp, może coś jest w twojej okolicy i akurat będą mieli te maski stacjonarnie
Czy poleci mi ktoś jakąś apkę albo stickery, które pozwolą bez zbędnych problemów pododawać do zdjęć jakieś świąteczne motywy?
Czapka mikołaja, rogi renifera itp?
Na androida.
Gniadata   my own true love
23 grudnia 2017 16:06
Czemu mistboy nazywa się mistboy?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 grudnia 2017 11:42
Czy zapis w umowie-zleceniu o okresie wypowiedzenia jest zgodny z prawem i muszę go bezwzględnie przestrzegać? Chcę zrezygnować z dwóch zleceniowek, jedną zerwałam praktycznie przez telefon, bez żadnych papierów, natomiast druga ma zapis o okresie wypowiedzenia. Czy to już nosi znamiona umowy o pracę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się