Kącik Ujeżdżenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 grudnia 2017 09:46
Bardzo chętnie zobaczę filmik jak to sie z konia wypadającego lopaktka i nie idącego zadem, po poradach internetowych w jeden dzien zmienia w swietnie podstawiajacego sie 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2017 11:42
Ja chciałabym być taka utalentowana 😡
Nawet z trenerem na ziemi nie potrafię podstawowych ćwiczeń wykonać prawidłowo, a co dopiero na podstawie internetowych czy książkowych opisów.
Podziwiam i zazdroszczę 👍
Zabajone   Zabajone zjada ludzi.
11 grudnia 2017 22:30
Witam serdecznie!
Mam pytanie, najpewniej laikowe, ale każdy kiedyś zaczynał. Chodzi mi o klasy ujeżdżenia za granicą. Skoro L jest klasą, w której mamy pokazać podstawowe chody, to klasa E będzie z nią porównywalna?
Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, jeżeli w takowym żyje  🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 grudnia 2017 02:18
Zabajone:

Tu masz tabelkę z nazwami poszczególnych poziomów w różnych krajach

lusia722- może masz tego trenera b słabego, ja sobie coraz bardziej cenię te internetowe tutoriale, jak pochodza z dobrych zródeł.
Gillian   four letter word
12 grudnia 2017 06:54
och noł  😂  😜 😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 07:03
iza-bellowata, nooo, ta trenerka Lusi to jest wyjątkowo słaba 😀 każdy jeden na volcie ma wieksza wiedzę i doświadczenie niz ona. A 101 ćwiczeń dresażu to juz w ogóle 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 07:30
iza-bellowata myślisz 😎?
Może coś jest na rzeczy, bo już wiem od ludzi z youtube, że mam bardzo utalentowanego kucyka i już wiem co było przyczyną niepowodzeń na skokach.
Super skacze i ma rewelacyjny ruch 💘
Ja jestem trochę mniej utalentowana niż on, ale to zmienia faktu, że powinien już na wyższym poziomie być.
Pogadam z trenerką, bo chyba faktycznie coś jest tak. Dzięki za radę.
Ja i tak kończę za chwilę kończę przygodę z ujeżdżeniem, bo na samym początku powiedziałam pani trener, że jak już będzie robił ciągi w pasażu i lotne co tempo,
to kończę ujeżdżenie i idziemy w naturals. A teraz kiedy już wiem, że trzeba po prostu tutoriale z neta oglądać, to już pójdzie z górki 🏇 😜
Strzyga Coś w tym jest, miałaś okazję siedzieć na Księciu to wiesz jaki w nim drzemie potencjał. Zobacz ten koń prawie identyczny jak mój, ale chodzi jakby trochę lepiej. Także rzeczywiście chyba się mało ta moja pani trener przykłada 😵
No nic kupię książkę 101 ćwiczeń z dresażu, rzutnik na hali zamontuję i będziemy tutoriale wałkować.
Btw. to polecacie książkę 101 ćwiczeń z dresażu, bo właśnie się przymierzałam ? 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 07:37
lusia722, widzisz, kucyk Książę jest wszechstronnie utalentowany, tylko trenerkę masz do kitu.
Czy to działa też w tę stronę, że jak mam dobrą trenerkę to renwers jedzie się sam?  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 08:03
malaga, nie. Ale jak przeczytasz na forum (przykład wyżej), to tak 😀
Btw. to polecacie książkę 101 ćwiczeń z dresażu, bo właśnie się przymierzałam ? 🙂


Wg mnie szału nie ma. Kilka stron o kole prostej i kwadracie, a potem nagle piruety w galopie :p
[quote author=Wigorrr link=topic=11.msg2738353#msg2738353 date=1513063972]
Btw. to polecacie książkę 101 ćwiczeń z dresażu, bo właśnie się przymierzałam ? 🙂


Wg mnie szału nie ma. Kilka stron o kole prostej i kwadracie, a potem nagle piruety w galopie :p
[/quote]

Mam ta ksiazke i mi pasuje, ale nie zeby zastapic trenera, a zeby urozmaicic treningi. Sa ciekawe kombinacje elementow, ogolnie sporo dobrej gimnastyki na roznym poziomie zaawansowania.
Zabajone   Zabajone zjada ludzi.
12 grudnia 2017 14:33
Dziękuję bardzo za tabelkę!
Btw. Jeździł ktoś na treningi do p. Natalii Kozłowskiej?  🙂
lusia722- nie znam twojego trenera, ale wiele osób tu ocenia na podstawie ze jak cos nie idzie to wina jezdzca /trenera. Ja po kilkunastu latach jezdzenia, wprawdzie tylko rekreacyjnego, dopiero z internetu sie dowiedziałam np.  o rotacji uda. W wielu osrodkach uczyli, i ucza nadal, zeby trzymac sie kolanami, mogłabym wyliczac te bzdury godzinami. Więc mam znacznie większe zaufanie do np. forum, gdzie jak ktos powie cos nie tak, to inny sprostuje.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 19:55
iza-bellowata, to trzeba znaleźć dobrego trenera 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 grudnia 2017 21:04
Trener, nawet najlepszy, wszystkiego nie załatwi moim zdaniem. Nie wspominając o tym, ze naprawdę można nie mieć możliwości z trenerem w ogóle czy z dobrym trenerem w szczególności jeździć (o czym ja się tu gdzie obecnie jestm niestety przekonałam).

Temat jest zbyt obszerny, by dało się przekazać zarówno teorię jak i praktykę podczas treningów.  Trzeba samemu się doszkalać tak z podręczników, jak i materiałów dostępnych w internecie. Tylko kwestia wyboru właściwych materiałów, a nie jakichś naturalno-oszołomskich, czy innych samozwańczych trenerów na każdym kroku czyhających na swe ofiary.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 21:19
Dla mnie jazda bez trenera to głupota, nie da się samemu siebie poprawiać, bo nikt nie widzi siebie z boku w czasie rzeczywistym, tak jak trener.
Cóż, Robert Dover mówi tak:
Zabajone   Zabajone zjada ludzi.
12 grudnia 2017 21:22
Śledzę cicho, ale zgadzam się ze Strzygą  😅
vissenna   Turecki niewolnik
12 grudnia 2017 22:17
lusia skoki to nie moja bajka, ale zastanawia mnie Twoje działanie ręki w skoku i na kawaletkach. Koń często zrzuca, przechodzi do kłusa po skoku lub drobi w dojściu do skoku, bo nie "oddajesz wodzy" nawet na sekundę. Jaki to ma cel?  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 22:23
vissenna, to nie Lusia jest na filmiku 🙂 Żebyś w pełni mogła zrozumieć, musiałabyś wsiąść na Księcia 🙂 To bardzo specyficzny koń i tak samo uzdolniony w skokach jak i w ujeżdżeniu 🙂
Ale za to śliczny jak z obrazka <3
vissenna   Turecki niewolnik
12 grudnia 2017 22:34
Strzyga no widzisz, aż tak nie siedzę w re-voltowych koniach  🤣
Po prostu na filmie coś mi się nie zgadzało i dlatego zapytałam, czy to jakieś dziwne metody. No i właśnie dopuszczałam myśl, że środki specjalne na specjalnego rumakokuca 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 22:41
visenna to nie ja siedzę, ale odpowiem. Kucyk nie potrafi się skracać galopie, na półparadę odpowiada usztwnieniem w szyi i wyciąganiem głowy w dół i przejściem do kłusa.
To nie tak, że ktoś go trzyma. Zrzutki brały się z tego, że on nie ma koordynacji ruchowej, balansu i świadomości zadu co poniekąd wynika z jego budowy.
Z resztą już karierę skoczka zawiesiliśmy 😁
Strzyga spokojnie już przywykłam, że ludzie myślą, że jak łaciaty kucyk to jeżdżony na polu za stodołą przez Januszy i Grażyny.
W sumie nic dziwnego, kto normalny wpadłby na to, żeby z nim normalnie próbować pracować 😜 🤔wirek:
I z pewnością utalentowany wszechstronnie, tylko ja jego potencjał marnuje.
Pewnie częściowo marnuję, ale co począć muszę z tym żyć.



Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2017 22:56
Z resztą już karierę skoczka zawiesiliśmy 😁



a tak się dobrze zapowiadało 😀
Czy ktoś jest mi w stanie polecić książkę gdzie będzie opisane + ćwiczenia- takie jak lotna zmiana nogi, łopatki, trawers itp?
101 ĆWICZEŃ Z DRESAŻU może ? 🙄
Biomechanika ruchu konia dla jezdzca, ujezdzenie na 21 wiek, czesc 2 podrecznika pzj
101 ćwiczeń z dresazu to bardziej plan treningowy i pokazanie kombinacji ćwiczeń niż wytłumaczenie czym jest i jak zrobić łopatkę czy trawers.
Wczoraj przeglądałam 101 ćwiczeń z dresażu, ale to bardziej opis ćwiczeń dla koni potrafiących już dane elementy. Nie ma w niej zawartych poradników jak zrobić lub czym jest np. trawers. Dokładnie jak mówicie to raczej plan treningowy od rozgrzewki do konkretnej pracy.
laga Wszechstronne szkolenie koni i Od polparady do zebrania Jane Savoie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się