Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czy jakiś sklep w Polsce sprowadza kaski LAS? Ta strona "Stajnia Equus" to jest jakiś sklep-widmo. Próbowaliśmy zamówić dwa kaski - "tak, tak, odezwę się", po czym kontakt umarł. Gdzieś jeszcze można je dostać?
https://www.amazon.co.uk/Gatehouse-Chelsea-Suedette-CRYSTAL-Black/dp/B015NZT020/ref=pd_sbs_200_2?_encoding=UTF8&refRID=GET6X0V83WZDQ32KEWP7&th=1&psc=1

Czy ten kask ma aktualne atesty itp i jest fajny? Bardzo podoba mi się z wyglądu. Ewentualnie co polecicie do 900zł, byle właśnie te atesty okrutne były jak najnowsze, bo czytałam gdzies, że uvex exxential już niestety odpadł... Owenów nie chcę.
arya6, - samshield lub kep? W promocji i podstawowej wersji powinnaś dostać do 900zl 🙂
Patrzyłam, niestety nie znalazłam w takiej cenie 🙁
Totalnie się nie znam na atestach itp, więc może ktoś mi pomoże. Dostanę w kwocie mniej więcej 300zł bezpieczny i w miarę estetyczny kask? Czas wymienić uvexa w kwiatki na coś poważnego 😉
Podoba mi się nawet fair play fusion - jakieś opinie?
A co myślicie o One K Defender?
Szukam kamizelki do skoków, która nie będzie ograniczała ruchów. Koń jest brykający i robi zaskakujące zwroty, więc powinno to być coś porządnego. Mam kamizelkę USG ale jeździ się jak w pancerzu i bardzo krępuje ruchy, przy brykaniu wręcz przeszkadza.
Myślałam nad kamizelką segmentową, podobno fajna i dopasowuje się do ciała. Czy może ktoś coś o niej powiedzieć?
arya6, wygląda jak Gatehouse, a to moim zdaniem jedne z najlepszych kasków na europejskim rynku.

Lia_Arya, KanTeq robi specjalnie i tylko dla kobiet kamizelki krosowe. Są one wykonywane na wymiar, są nowoczesne, bezpieczne i są polecane wraz z paroma innymi brandami przez British Eventing (od 2018 w UK obowiązuje nowe normy bezpieczeństwa dla kamizelek). Mam kamizelkę KanTeq od 2013 i innej już bym nie chciała. Namacalnie przekonałam się, że skutecznie chroni. Poza tym jest bardzo wygodna, nieograniczająca, nie czuję jej jak jeżdżę i nie ciśnie mnie w biust.
Oprócz tego, że technicznie spełnia swoje zadanie ma inne plusy. Można zdjąć materiał wierzchni (cover) i wyprać. Można też nabyć nowy u producenta w innym kolorze (granat albo czerń), czy też wymienić jak się zniszczy, powyciera. Kamizelkę można też odesłać w celu korekty wymiarów jak np przytyjemy.
Kamizelka KanTeq to zdecydowanie dobrze wydane pieniądze.




czeggra1 dziękuję Ci bardzo, wygląda bardzo fajnie zarówno na Twoich zdjęciach jak i producenta 🙂
Nie wiesz może czy jakiś sklep w Polsce go ma?
Chyba nie ma KanTeqów w ofercie sklepów jeździeckich. Ja swoją zamawiałam u producenta. Znajomi również. Producent przechowuje dane Twojej kamizelki. Do niego odsyłasz w celu poprawek w dopasowaniu, czy też w celu serwisowania.
Niedługo sama będę odsyłała moją aby wymienić cover na nowy i przy okazji trochę poszerzyć kamizelkę w pasie.
Dzięki raz jeszcze za pomoc i informacje  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 grudnia 2017 18:59
Ramires mnie tez się ten typ kasku podoba, mierzyłam i jak tylko będzie możliwość to kupię. Tyle tylko, że ja wybieram model z HKM.
Tak poza tym to

Fair Play "Fusion Matt"
Kask Busse "Colmar"
Kask HKM "Graz"

te same skorupy tylko różnią się "wykończeniem" 😉
czeggra1 kupiłam Gatehouse i wyglądałam po prostu obrzydliwie, normalnie jak z drugą głową, albo orzeszkiem... Dramat  🙁 Musiałam zwrócić. A sam kask był przepiękny.
Dziewczyny, polecacie coś ładnego ze swarovskim i koniecznie dużym daszkiem? Przymierzałam na cavaliadzie KASK granatowy i totalnie skradł moje serce  😍 , ale prawie 5 tys za kask to za dużo  🤔 Szukam czegoś do 2,5-maks 3tys. Mój oneK jest fajny, ale kryształki mi z jednej strony odpadły, ja oczywiście nie mam paragonu, no i nie ma tego dużego daszka,  który teraz tak mi się podoba 😉 Poza tym za mało tam blasku  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 grudnia 2017 09:17
Miss Shield, KEP italia
zalcia97, gdzie na cavaliade były KASKi? Ja szukałam i nie znalazłam ....
Potrzebuję pomocy-zamierzam kupić kask Uvex Exxential i nie wiem który rozmiar wybrać,obwód głowy mam 55cm więc na granicy dwóch rozmiarówek. Czy ktoś o podobnym rozmiarze głowy i posiadający ten kask mógłby się wypowiedzieć 😀 dziękuję
Perlica przy stubbenie, nie miały swojego stoiska tylko były wystawione w jakimś sklepie 🙂
zalcia97, to wogóle nie widziałam stubbena...
zalcia97, pewnie Arpav. Jest przedstawicielem Stubbena na PL i ma tez w ofercie kaski KASK.
Klami, teraz to już nieistotne, bo nie udało mi się przymierzyć niestety.
Wybór padł na samshield miss shield po prostu z braku laku...choć nie wyglądam w nim szałowo, ale jest personalizacja , nie blaknie od słońca.
Dzień dobry jestem tutaj nowym członkiem forum. Mam na imię Asia. Chciałabym kupić na ogłoszeniach toczek, ale sprzedający nie odpowiada na moje zapytania. wstawiłam ofertę cenową i też cisza. Może ja robię coś nie tak. Poprosze o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
A ja dostałam przepiękny kask Gatehouse ale rozmiar nietrafiony  🤔
Co byście poleciły w tym stylu? Widzę, ze już nigdzie nie da się takich kupić...

Busse ma tego typu kaski 😉
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2018 06:44
Caira, i ostatnio - BR wypuściło coś w podobnej stylistyce.
Szukam lekkiego kasku - mój obecny jest zdecydowanie za ciężki i często po dłuższym terenie boli mnie głowa  🙁
Na cavaliadzie przymierzyłam Fair Play Fusion - według sprzedawcy na stoisku jest najlżejszym jaki może być, czy podzielacie to zdanie? Macie jakieś opinie o nim?
mils   ig: milen.ju
19 lutego 2018 16:18
patkahm Casco Choice jest też bardzo lekki i przewiewny. 😉
Ja od trzech lat mam Uvexa Exxential i tez się producent zawsze nim chwalił, że jest "ultra light" 😉
Jak go pierwszy raz założyłam zastanawiałam się czy na pewno mam kask na głowie :P
Teraz to dla mnie już standard 😉 Polecam jak ktoś nie chce wydawać miliona monet a chce dobry jakościowo produkt albo po prostu kask treningowy 🙂
patkahm Casco Choice jest też bardzo lekki i przewiewny. 😉


Dziękuję 🙂 sprawdziłam i niestety jest tylko jedna rozmiarówka - S 50-52, która jest za mała na moją głowę 🙁
Szkoda, bo wydaje się naprawdę godny uwagi
Jakie sklepy w PL mają najszerszą dostępność GPA ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się