M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Muffinka, ja tak mam. W każdym pokoju mam inne panele. W salono kuchni białoszare. W sypialni jakieś jasno brązowe. A u dziecka cale białe
I nie ma wrazenia pstrokacizny ?  😉
Muffinka, Nie. Odznacza sie tylko salon z nasza sypialnia. Jak drzwi do sypialni otwarte są. Natomiast pokój dziecka jest schowany i z salonu go nie widać
No dobra, będę myśleć.
Laski, szukam tego cholernego karnisza, ale nawet nie wiedziałam, że jest tyle rodzajów. 😵 Wytłumaczcie zatem laikowi, czy karnisz taki tradycyjny, przykręcany do ściany z oknem (nad oknem) albo do sufitu, może "unieść" więcej, niż taki przykręcany do ścian bocznych? Czy mogę wybrać taki, jaki mi się podoba i nie martwić się, że karnisz nie da rady ciężarowi zasłon? Kupiliśmy cztery zasłony z weluru, czyli dosyć ciężkie i nie chciałabym, aby karnisz "wypadł" mi ze ściany. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 grudnia 2017 10:27
mundialowa, ważne, żebyś przykręciła do ściany na porządne kołki a nie byle wkręty 😀 karnisz powinien wytrzymać spokojnie ciężkie zasłony, wrażliwe będzie łączenie ze ścianą. Czyli ważna duża dziura na śrubę i wkręcanie w gwint 🙂
smartini, a to tak, o wkręcenie się nie martwię. 😉 Po prostu szukałam w różnych sieciówkach i tam np. te rurki wkręcane do ścian bocznych miały przeznaczenie do firaneczek (zazdrostek? pierwszy raz się dzisiaj z tym słowem spotkałam :emoty327🙂, dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy utrzymają moje welurowe zasłony.
Mam karnisz z drutu jakiś tańszy model a na nim 4 zasłony z alkantry(albo czegoś podobnego pseudozamszowego) przymontowane do żelbetonu na spore kołki i wszystko hula bez problemu 🙂

Ktoś tu mówił ostatnio o lesie w słoiku - wiecie moze gdzie kupić taki słoik? Mnie też się od dawna marzy takie coś i chce się dobrze przygotować na wiosnę 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 grudnia 2017 18:16
Azzawa polecam kontakt z Justyną Stoszek forest forever

Aczkolwiek zrobiły się na tyle popularne, że pełno tego wszędzie teraz.
Powiesiliśmy na ścianie nad kanapą nasz ślubny prezent... Chcę jeszcze po bokach dwa obrazy w identycznym stylu tylko z innymi zwierzętami i teraz pytanie za sto punktów.. jakimi? 😀 Niedźwiedź? Nie mam pomysłu...
Cricetidae, dużo tatuaży teraz powstaje w tym stylu 😀 łatwo znaleźć sensownego niedzwiedzia, lisa, wilka
No własnie szukałam i sensownej inspiracji nie znalazłam 😉 Wilki ładne wychodzą, ale niedźwiedzia fajnego nie widziałam 🙁
Cricetidae, a próbowałaś wpisać w google coś w stylu bear tattoo geometrical ? Są jeszcze fajne lwy i tygrysy
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 grudnia 2017 02:27
A taki [url=https://res.cloudinary.com/teepublic/image/private/s--eGI0_006--/t_Preview/b_rgb:c8e0ec,c_limit,f_jpg,h_630,q_90,w_630/v1489106612/production/designs/1305718_1.jpg]miś[/url]?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 grudnia 2017 11:49
Pompa ciepla powietrze- woda. Ktos ma, uzywa, moze sie wypowiedziec?
Mamy mozliwosc zamontowac, koszty male bo duze dofinansowanie. Tylko czy nam sie to oplaci? W tej chwili wode grzeje albo piec (skutek uboczny CO), a jak w piecu sie nie pali to pracuje grzalka. Koszty miesieczne nie sa astronomiczne. Miejsca mamy malutko. Jest w ogole nad czym myslec?
A wilk i lis? Lisa chyba łatwiej znaleźć.
Bardzo duzo zalezy od samego domu - jesli jest dobrze ocieplony to koszty sa male, ogolnie z tego co sie orientowalam to rozstrzal jest ogromny, od 1200 do 4000 za sezon. Najlepiej by bylo zrobic indywidualna konsultacje, zadzwon do jakiegos sprzedawcy najlepiej.

U mnie ostatnie szlify... dzisiaj szlifuja sciany i montuja kabine prysznicowa - w lazience zostanie juz tylko podloga do polozenia (pewnie w weekend zrobimy) i zamontowanie szafki z umywalka, ale na szafke musze poczekac bo robimy na zamowienie. Plus oswietlenie... matko swieta, macie jakies dobre zrodlo fajnych lamp nie za miliony monet?

No... malowanie sufitow zostawiam fachowcom, podloge z kuchni chce skonczyc w weekend, reszta niestety zostaje do zrobienia na czas nieokreslony... Rozmawialam z moim fachowcem i koszt podlogi jednego pokoju wyszedlby ok 3 tysiecy...  🙄 No ale juz blizej niz dalej, mimo ze do robienia bedziemy mieli mase rzeczy to juz na miejscu przenajmniej 🙂
Ja sie nie moge zabrac do malowania... co gdzieś zacznę, to odchodzą mi kawałki gipsu od ściany, przyklejaja sie do wałka i robi się dziura. Powinnam całe mieszkanie pomalować, zakleić dziury i pomalować jeszcze z 2 razy. Tragedia  😵
Szaforowa  pewnie ze montuj! My mamy arotherma vaillanta dom około 80 metrów ciepło bez roboty najwyższy rachunek 380 za msc mamy ciepła wodę i podłogówkę wszedzie
oj, a czemu tak? Bylo wszystko zagruntowane porzadnie? Raczej trzeba by bylo gladz porzadnie polozyc i zagruntowac, bez sensu jest malowac zle zrobiona powierzchnie jesli Ci odchodzi gladz..
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2017 12:45
no jak gładź Ci odłazi, to nie ma co malować w ogóle tylko gładzie poprawiać i dobrze zagruntować jak nerechta, pisze. Nakładanie kolejnych warst farby nic nie da, i tak będzie się przyklejać do wałka.
szafirowa My mamy pompe wodno-powietrzna i uzytkujemy ja od miesiaca w nowym domu. Ogrzewa i dom i wode, ALE po pierwsze, zeby byl sens, to musisz miec wszedzie ogrzewanie podlogowe i b. dobrze zaizolowany dom. Nasz ma parametry pasywnego i straty cieplne sa generalnie niewielkie. Podlogowka dlatego, ze temperatura generowana przez pompe jest zdecydowanie nizsza, niz z np. piecyka gazowego czy tradycyjnego i kaloryfery mialabys po prostu cieplawe. Przy pompie powierzchnia robi cala robote. Sa tez jakies systemy nawiewowe, ale ludzie sa z tego zadowoleni, albo nie.
Ja jestem w sumie zadowolona. W domu mamy 23 stopnie, pradu nie ciagnie to jakos duzo (prognozy sa na ok 400-500 euro w sezonie grzewczym przy domu 150mkw), ALE.. jednostka stojaca na dworze jest dosc glosna przy nizszych temperaturach. Zasysa mocno powietrze i buczy. Oczywiscie nie caly czas, ale jestem dosc wrazliwa na dzwieki i teraz wiercilabym mezowi dziure w brzuchu o pompe z odwiertem, bo tej w ogole nie slychac.
Jesli cie to interesuje, to mamy jakas szwedzka pompe marki NIBE i samo urzadzenie itd jest naprawde ok. Marki godne polecenia, to np. Valliant i Viessman z tego co pamietam, reszta to troche strzaly na slepo. Jak masz jakies pytania, to pisz na PW.
azzawa, słoiki z lasem widziałam w Leroy Merlin 🙂 Takie fajne, pękate.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 grudnia 2017 12:52
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2017 12:56
azzawa, na fb @laswsloiku - i sprzedają i robią warsztaty, podczas których samemu można sobie taki zrobić 😉
Dziewczyny będzie któraś z was niedługo w ikei?
Potrzebuję huśtawkę do pokoju dzieciaków o taką


nie było by problemu i na luzaku bym kupiła sobie ją sama po nowym roku  ale podobno wycofują i jest po kilka kilkanaście sztuk w sklepie i tyle
ozłocę, zapłacę za kuriera i dorzucę na piwo 😉
A potraficie mi powiedziec jak to zrobic krok po kroku?
Generalni powierzchnie wydawały się być zupełnie skończone i pomalowane. Miałam malować tylko po to, żeby odświeżyć ściany i zamalować brudki. W kuchni wszystko gładko poszło i nic się nie odrywało, ale pokoje tragedia. Mam baniak czegos do grunotwania - moze spróbuję tym przejechać przed malowaniem? A może farba do dupy? Już sama nie wiem. W kucjni malowałam porządną lateksową farbą duluxa  a do salonu i pokoju kupiłam 10l zwykłego Dekorala. Bardzo lejąca jest ta farba, ale nie wiem czy to ma znaczenie
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2017 13:26
Ramires, a na czym malujesz? Na starej farbie? Na gruncie tylko? Mozliwe, że odłazi farba, którą ktoś wcześniej syfiaścoie położył. Tak przez internet do ciężko stwierdzić chyba
no wlasnie, powiedz jak to wygladalo - malowalas "stare" sciany czy z nowo polozonym tynkiem/gladzia? Sprobuj z gruntem.
Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim (budynek z 2016r), w całości wygląda na pomalowane, dlatego mnie to zaskoczyło z lekka. Możliwe że ktoś odwalił fuszerę wykańczając te ściany...
Dodatkowo latem poprawiali tu dach, bo był problem po zimie z przeciekami, więc tak sobie myślę, że może od wilgoci się porozwarstwiało cuś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się