PSY

mils jak marzy Ci się jakkolwiek sport to warto pracować od samego początku. Fundamenty pracy są dla każdego sportu podobne, skupienie, samokontrola, nagradzanie itd warto je zrobić z maluchem, pomogą nawet w codziennym życiu 🙂 Ja korzystałam z metod Asi Hewelt i to teraz bardzo procentuje.
Ja się zapisałam na semi z Magdą Łęczycką  😜 Ale mówisz, że Asia Hewelt też fajna?
mils, popieram dziewczynkę. Podstawy obi są super dla malucha. Raz, że dają fajne fundamenty do dalszej pracy, a dwa, pozwalają zmęczyć umysłowo małego potworka, jak jeszcze na inne sporty jest za wcześnie. Ja brałam psa do agility, ale właśnie w pierwszych miesiącach robiłyśmy sporo obi i to naprawdę dużo nam dało. Trenowałyśmy z Klaudią Szymańską, która pracuje tymi samymi metodami co Asia Hewelt i również bardzo polecam 🙂
tulipan Asia jest dla mnie najlepsza, u Magdy też byłam. Magda bardziej skupia się na emocjach psów, emocjach teamu, dobiera metody do psów, dużo kombinuje. Asia za to jest bardzo precyzyjna, podaje swój przepis na wszystko, me jedną metodologię ale za to uniwersalną i przejrzystą, ja lubię takie podejście, sukcesy jej psów i zawodników też mówią dużo.
To spróbuję z Magdą w grudniu i Asią w lutym  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 grudnia 2017 11:47
też popieram treningi 😀 ja chodzę na zajęcia agility ale robimy podstawy podstaw, na obi chcę się w styczniu wybrać, żeby mieć trochę pracy domowej. Na wiosnę mamy mieć semi frisbee z tymi samymi dziewczynami co ostatnie, na którym Cho był socjalizacyjnie, rozmawiałam z Agnieszką i mówiła, że wtedy spokojnie będę mogła być już z psem i robić podstawy. A w lipcu ma być semi z Paulą Gumińską z motywacji i poluję 3🙂
W ogóle to moje obawy w temacie ćwiczenia posłuszeństwa z Sigi były totalnie niesłuszne. Wiadomo, że to dopiero podstawy podstaw, ale pies ma tak autentyczną zajawkę z wykonywania poleceń i traktuje to jako świetną zabawę. Ostatnio stopień łazienkowy wygrał z szarpakiem  😉
olga96, dziękuję bardzo  :kwiatek:. Nadal szukam pampersy ok 100 cm długości, jak nie znajdę pewnie skorzystam z Twojego pomysłu  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 grudnia 2017 12:32
Ja się zapisałam na semi z Magdą Łęczycką  😜 Ale mówisz, że Asia Hewelt też fajna?



Magda jest super! Baaardzo polecam!


smartini Paula jest dla Nas idealna, bardzo lubimy z Orrim z nią pracować, no i ona jest mistrzem motywacji psów 😀
Florcik, my rozważamy operację oczu u 14-15 letniego psa i wiek zdecydowanie przeciwwskazaniem nie jest, przynajmniej u naszego weta (internista). Po świętach będziemy konsultować u okulistów.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 grudnia 2017 13:11
derby, słyszę same dobre opinie zewsząd, więc poluję dzielnie, zapisy będą na początku roku u 'mojej' Zuzy więc na 110% będę 😀
mils   ig: milen.ju
13 grudnia 2017 13:40
O kurczę, myślałam, że ze szczylkami to tylko do przedszkola i na jakieś podstawowe szkolenie się chodzi. 😡 Dla mnie Karmel nie jest najprostszym psem, dlatego bardzo chcę z nim chodzić na różne takie rzeczy, ale póki co blokują nas szczepienia. 🙁 Swoją drogą, ogarnia któraś z Was region lubelski i mogłaby polecić kogoś, do kogo można ze szczylkiem chodzić na takie fajne rzeczy? :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 grudnia 2017 13:50
mils, ze szczylem to od razu na 'wszystko' można. Robi się po prostu rzeczy, które go nie obciążają niepotrzebnie. W Krk np mamy szkołę obi, która ma szczeniaczkowo obikowe. Z resztą Zuza też prowadzi szczeniaczkowo agilitowe. Już na pierwszym spotkaniu (akurat na treningach otwartych) Cho biegał przez tunele, chodził po płaskim kawałku palisady, przechodził przez rozrzucone tyczki i uczył się 'obejścia'. Teraz mamy już obchodzenie fajnie zrobione i zwiększamy stopniowo odległość mnie od obiektu obchodzonego, wprowadziłam też obieg mnie przed rzutem czegoś, na przyszłość do frisbee, uczymy się też 'kuku' samokontroli itp. W sobotę jadę na godzinkę na weryfikację wiedzy i po nowe zadania domowe 😀 Wiadomo, trzeba szczeniakowi pozwolić być szczeniakiem, ale na wiele sposobów można mu męczyć głowę treningiem 😉 ja to chyba bym miała mieszkanie w strzępach, gdybym codziennie nie pracowała z burkiem. Niesamowite jest to jak błyskawicznie się uczy o_O
A w Lublinie masz Zorę, która szkoli Agility, jak nie do niej to na pewno zna kogoś z obi 😉
mils Agnieszka Filar w Lublinie chyba prowadzi zajęcia z posluszenstwa klik. Osobiście nie znam, tyle co na filmikach ale podoba mi się jak pracuje ze swoimi psami.
Studiowałam razem z Agnieszką. Polecam bardzo😉
Tegoroczna bombka świąteczna  🤣 🤣 🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 grudnia 2017 11:23
No to Pepeszka doczekała się..., niecenzuralnej ksywki na szkoleniu. W pełni zasłużonej  😁
mils też dużo dobrego słyszałam o Agnieszce  😉 Obserwuj też wydarzenia w Active-dogu,często dziewczyny organizują jakies semi,ostatnio była właśnie Asia Hewelt  🙂
Gdzie chciałaś iść z nim do przedszkola? Marta,która prowadzi szczeniaczkowo w activedogu trenuje obi z Klaudią Szymańską.
No to Pepeszka doczekała się..., niecenzuralnej ksywki na szkoleniu. W pełni zasłużonej  😁


Ale, że taki twardziel, czy odwrotnie? 😀
Przychodzę z prośbą o poradę  :kwiatek:
3 tygodnie temu złapałam w lesie pół dzikiego psa (od ludzi ze wsi obok wiem, że mieszkał sam ok. 2 lata, odkąd właściciel się wyprowadził  😵 )
Oczywiście poza ogromną niechęcią do ludzi, psiak straaaaasznie zaniedbany, masa wszelkiego rodzaju pasożytów, od pcheł, milionów kleszczy, przez tasiemca itp.
Aktualnie jest już względnie ogarnięty, walczymy z anemią, ale został jeszcze temat skóry, ponieważ jest właściwie w połowie łysy (brzuch, klatka piersiowa, szyja).
Badania robione - nie wykazały żadnej głębszej przyczyny. Kończymy podawać Marbocyl, mamy zalecenie 2x w tygodniu kąpiel z szamponem dermatologicznym.
Po dwóch kąpielach skóra już wyraźnie się poprawiła, nie jest tak zrogowaciała, ale do sedna - może macie jakiś pomysł, czy jeszcze w jakiś sposób mogę przyspieszyć regenerację skóry?
Wrzucam zdjęcie łysolka
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/25394175_1589783807734049_278943700_n.jpg?oh=e45bda9cccf660665c9cc13c9c2b625c&oe=5A35744A[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/25394319_1589783811067382_1758124201_n.jpg?oh=dbefee2cb12dc3a292f30a9812aeb7f7&oe=5A3484C7[/img]
Biotyną? Niech mnie ktoś poprawi jeśli bredzę. Gdzieś czytałam, że psiarze kupowali końską, bo taniej wychodziła.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2017 19:54
ae, olej zwierzęcy 🙂
SzalonaBibi, tak, biotyna też jest dobra dla psów.
Przymiarka guardów z WD wypadła nieźle. Podwójne przeszycia powinny wytrzymać ipo szaleństwa. A zamiast limonki jest van dog  🙂



smartini   fb & insta: dokłaczone
14 grudnia 2017 21:57
ae, olej z łososia, jest np w pokusie

Tulipan BOSKIE SĄ!!!!! zazdro 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 grudnia 2017 22:27
Ale, że taki twardziel, czy odwrotnie? 😀


No franca jest cwana.

A Wy kiedy się rozpakowujecie?
ae A wiesz jak prawidłowo myć szamponem dermatologicznym żeby była odpowiednia skuteczność? Tzn żeby raz umyć normalnie, a za drugim razem zostawić pianę i jeśli się da (psiak cierpliwy) to żeby ona sobie była na psie nawet 15 minut i dopiero spłukać. Wiem, że 'u nas' w gabinecie tak weci radzili żeby kąpać przy zmianach skórnych.
RaDag super bombka, u nas to samo, termin na sylwestra  😉
Wojenka, no Pepe ma charrakterek 😀 Mogłaby trochę mojej oddać 😂


Melduję, że jest mikro mikro postęp. Wczoraj ćwiczyłam co zaleciła trenerka i obszczekałyśmy tylko 1 psa! Na około 6-7 spotkanych. Super! Jaram się 🙂
Za to na święta (ponieważ paput pozna familię z każdej strony) zanabyłam świąteczną smyczkę i obrożę z hau lovely. Jeny, mam fazę większą niż z końskimi szmatami 😵
RaDag, przesłodka bombka! 😍

amnestria, bystrą bestię masz, będzie już tylko lepiej! 😉

To i ja popuchnę z dumy, choć w nieco smutnych okolicznościach. Początkiem tygodnia pożegnaliśmy się z naszą kotką i choć przed tą decyzją bardzo obawiałam się, jak zniesie to Brandy (w końcu wychowała się z Luną od pierwszego dnia jej pobytu u nas), to początkowe piski i płacze okazały się fałszywym alarmem. Pies jest dużo spokojniejszy, nic nie zniszczył podczas naszej nieobecności, nie musimy już chować butów, czy zamykać łazienki (kradła stamtąd papiery i rozszarpywała po całym domu). Wracamy z pracy i wita nas zrelaksowany, wyspany psiak. 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się