Kącik Rekreanta cz. X (2017)

anai Fajnie to wygląda. Rzeczywiście ten przelewający się ruch bardzo łagodzi ogólny obraz konia. Ma się wrażenie ze on tak delikatnie podąża, zupełnie bez cienia rzucania się naprzód.

Mam do jazdy teraz takiego sporego wałacha, jak go siodłam to ledwo starcza mi rąk i zawsze zastanawiam się jakbym na niego wlazła bez schodów. A podczas jazdy zupełnie się tego nie czuje bo koń delikatny.

CzarownicaSa W błocku ubabrany po same pachy. Najważniejsze że macie fun 😀

My z rana odbyliśmy pierwszy 15 minutowy spacer w ręku na dworze. Czasem z głową w dole, a czasem z kitą na plecach  😁


Dzięki dziewczyny :kwiatek: tez mam nadzieję że szybko przetrwamy ten czas a dalej będzie juz tylko lepiej.

A "tradycji" stało się zadość. Malachit jak do mnie przyjechał, po miesiącu lekko naderwal się na padoku. Także tez pierwsze miesiące spędziliśmy na spacerach w ręku.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 grudnia 2017 11:44
Takie uroki Irlandzkiej pogody 🤣 Dlatego nie inwestuję w porządne, skórzane oficerki, chociaż wszyscy mi polecają- zwyczajnie mi ich szkoda 😎 Bo możecie sobie wyobrazić jak wyglądają buty po każdej jeździe... sprzęt czyszczę za każdym razem 🙄
Marzę o hali... może jak zrobię prawko to się przeniesiemy.
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 grudnia 2017 15:13
Sankaritarina, ależ fajny przejazd. Dawaj więcej, bo faktycznie, tyle czas na rv, a chyba pierwszy raz widzę filmik z Wami 😁
anai, dera mistrzostwo świata 😂
CzarownicaSa, Stefan jest przezajebisty 😍 Uwielbiam takie konie 😜

A my trenujemy ostro. Ostatnio zaczęliśmy treningi z nowym trenerem i o maaaatko, jak mój koń sadzi, aż czasami miałam problem, zeby z nim dolecieć 😁
Im dłużej go mam, tym lepiej mi się jeździ. Ma dziwne bunty, albo nagle stwierdzi, że się czegoś cholernie boi i ni kuta nie przejdzie obok, więc tu wkracza dużo spokoju i dużo czasu i już jest okej.
Dzisiaj zaciągnęłam chłopa do stajni (W KOŃCU!), bo chciałam sobie poskakać mały skok wyskok, ale z dużą ilością straszaków, żeby się przyzwyczajał. Nooo raz nie wylądowaliśmy razem (przynajmniej w siodle) 😂 ale walczyłam i udało się wciągnąć znów w siodło!
Za to coraz więcej rozluźnienia jest, pleców zaczyna przybywać, więc mam nadzieję, że sezon 2018 będzie nasz 😎


wątek zamknięty
Ja tylko skromnie melduje, ze stoimy juz w nowej stajni <3

wątek zamknięty
faith jak poszła przeprowadzka? U. zadowolony?
wątek zamknięty
faith, Dzięki. Jak mnie przyjmiesz na nocleg (nawet na wycieraczkę), to wpadnę, a co. :>
a jak tam po przeprowadzce?

Hermes, :kwiatek: Jak będę miała coś nowego, to wrzucę.
Spoko, wszystko będziesz wysiadywać 😉 Mój koń z początku strasznie płasko skakał - i ja tych skoków praktycznie w ogóle nie czułam, ale później zaczął skakać raczej tak ->


i tu czasami mnie wyrzuciło 😁

CzarownicaSa, A widzisz, na filmiku nie było widać tego mokrego podłoża. Doskonale rozumiem niechęć do kupowania skórzanych oficerek w takich warunkach... Ja w starych sztybletach wlazłam do jeziora (no niestety, biedny konik sam nie wejdzie, bo na pewno tam są potwory zjadające konie....  😜 ) i te sztyblety już nie są takie same.  🙄
Swoją drogą - przy takich warunkach irlandzko-pogodowych - nie ma jakichś grud czy tego typu historii czających się w końskich szczotach? Te tinkery(?)/gypsy coby(? popraw proszę, jeśli pomyliłam) mają przecież szczotki porządne.
wątek zamknięty
Tuch Ale wesolutki na tym zdjęciu  😁 nie widać, że był operowany
Faith Super, że macie nowy domek.  Mam nadzieję, że Wam się będzie dobrze mieszkało o i trenowało.
Sankaritarina Ale on fajnie skacze, bardzo mi się on podobba.  😍
Hermes Podręczny chłop to podstawa 😁 A widac, że młody ma apetyt na duże przeszkody 🙂

Doradźcie mi jakbym chciała coś spróbować pierwszy raz skoczyć na swoim grubasku to co to powinno być? żeby jemu było łatwiej.
wątek zamknięty
anil22, ustaw sobie 3 drągi na galop, pojeździj je w galopie, potem kopertka z drągiem na ziemi na 3 m. Jeśli koń niedoświadczony w skakaniu, polecam skakać ze wskazówkami przed przeszkodami, 3 m lub 6m.
Hermes, fajny na tym zdjęciu, okrągły 🙂
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 grudnia 2017 11:05
Sankaritarina o dziwo nie. Traktuje się nogi często tzw. Pig Oilem, dodatkowo irlandzkim sposobem na grudę jest... niemycie nóg. Z tego, co mi tłumaczył właściciel- koniom wytwarza się tłuszczowa(?) powłoka na koronce, dzięki czemu wilgoć nie dostaje się do środka i chroni nogę. Możliwe, że tłumaczę to źle, ale o coś takiego chodziło 😉 Więc myją nogi tylko jeśli jadą np. na plażę, bo będą jechali drogami.
wątek zamknięty
Fokusowa dziekuje, dobrze!  :kwiatek: transport bezproblemowo i bliziutko na szczescie 🙂
Sankaritarina mowisz i masz, nawet oddam lozko wlasne a sama wezme wycieraczke 😀
anil22 nie dziekuje moze wobec tego zeby ni zapeszyc 🙂

Łosiu juz dzis dolaczony do stada 🙂😉) Bezproblemowo wydaje mi sie, mam info od szefowej stajni ze troche pokwiczaly,poganialy i tyle. Bylam u niego na 2h, wyglada na zadowolonego z zycia, lazil sobie po padoku z kumplami bez wiekszych ekcesow 🙂 Ogarnelismy jeszcze czyszczenie w nowym stanowisku, przewozke sprzetu i tyle na dzis.
Stajnia jest piekna, ogromne boksy 4x4m, ladne wybiegi, ogromna hala, karuzela, plac na zewnatrz tez duzy 🙂

Pare dni rozruchu i mam nadzieje przed swietami zaczne wsiadac  🏇
wątek zamknięty
Mega to pierwsze zdjęcie z mistrzem drugiego planu... znaczy z moim Darco 😂
On z kilometra wyczuje cuksy  😵
wątek zamknięty
faith pozdrów moich byłych podpiecznych 😉
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 grudnia 2017 15:45
Też się uśmiałam z tego zdjęcia 😁

Faith
super, że konisko się odnalazło w nowej stajni 😀


Po kilku miesiącach pracy wreszcie to mamy- Stefan zaczyna pracować wędzidłem! 😅 😍 I mogę to potwierdzić, bo już od dwóch tygodni powtarza się na każdej jeździe 🙂 Stara się, kombinuje, odpowiada na sygnały, memła 😍
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25353630_1738186039525323_6895762838329141204_n.jpg?oh=d4e84651d5eb1cf0389f19089aa26fa9&oe=5AC96255[/img]
I pełna nuda, bo koniec pracy 😁
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25395926_1738188392858421_7106744022692420187_n.jpg?oh=282da96449724fbeb04b15a4b220028c&oe=5AC1F2CA[/img]

Ostatnio wpadłam do stajni tylko na 15 minut żeby dać mu kilo marchewek i poczochrać, nie wyglądał na zachwyconego jak sobie poszłam 😁 I przy okazji macie fragment tego cudownego, zimowego podłoża...
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25354036_1738188319525095_4415496779962125936_n.jpg?oh=7543cc212f5c287a21f542a76688b216&oe=5ABE5587[/img]
wątek zamknięty
Hej dziewczyny. Podczytuje wątek od jakiegoś czasu i razem z Wami przeżywam Wasze rozterki  🤣

Tuch dużo pociechy życzę z nowego nabytku!

Czarownica ależ ja się cieszę, że udało Ci się powrócić do koni! Dużo frajdy daje taka praca z koniem 🙂
Z ogromną ciekawością zaglądam do wątku by wiedzieć jak Wam idzie.
Czy jezdzisz też w teren?

anai ale pracy jeszcze przed Wami. Zawsze podziwiam osoby jeżdżąca na młodziakach, bo ja to cykor jestem 😉

Sankaritarina fajny konik. Miło się patrzy.

Edit. Burza dawaj fote Piorka!
wątek zamknięty
akzzi, a Ty dalej koło Radomia?
wątek zamknięty
Bera7 jeśli chodzi o stajnie to nie.
Natomiast mieszkam 40km od Radomia. A w Twoich okolicach (dobrze pamiętam, że okolica Lipska?) bywam dość często.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 grudnia 2017 23:17
Akzzi ale fajnie Cię widzieć! 😀 Wieki się już nie odzywałaś!
W tereny nie jeździmy, bo tutejsze "tereny" to głównie asfaltowe drogi i szkoda mi nóg końskich, zwłaszcza że Stefan nie jest podkuty 🙁 Może za jakiś czas spróbuję się wybrać nim z większą grupą nad morze, ale najpierw muszę być go chociaż w 80% pewna 😉

Pospamuję Wam, bo mam zdjęcia które perfekcyjnie pokazują moją radość jak jadę do stajni 😀
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25395811_1926224110727127_4935511607918337730_n.jpg?oh=831be5c81fd6d4d7846fa38f4c22d652&oe=5AB46281[/img]
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25398762_1926224170727121_2041153851653135039_n.jpg?oh=20034545ade9f8797e58204c472cfbed&oe=5AC18574[/img]
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25395962_1926225300727008_1652150714865078792_n.jpg?oh=89a33078ccc6977272c9edd3dd00d15e&oe=5A8A2A16[/img]

Nawet na fragment filmiku się załapałam 😜
https://www.facebook.com/sambadancer/videos/1926247674058104/
wątek zamknięty
akzzi, no ooo to ja nie wiem czemu jeszcze Cię u mnie nie było?
Przy koniach pracujesz czy inna branża?

Czarownica super klimat.
wątek zamknięty
anil22, :kwiatek: dziękować.
Co do skoków - Anai dobrze mówi, taka kombinacja nie powinna być kłopotliwa. Tylko pamiętaj o doprowadzeniu konia pewnie, w rytmie i najlepiej by jechać energicznie (nie gnać, ale i nie snuć się do tej przeszkody) prostym koniem i na środek (niby banał, ale jak tak obserwuję sobie ludzi na zawodach, to mam wrażenie, że nie jest to takie oczywiste - no, ale zawody to też inna sprawa, emocje biorą górę...).

faith, No toż gratulacje przeprowadzki 😀 Hehe, Darco _Gagi wyczuł pismo nosem....
PS: Spoko, wycieraczka wystarczy, byleby ciepło było 😁

CzarownicaSa, Hmm. Może tam mają jakieś inne błoto.... albo faktycznie jakaś warstwa ochronna się tworzy. Fajnie, klimatycznie macie. Jak u Hobbita 😉

akzzi, Dziękować :kwiatek:
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 grudnia 2017 12:13
Ja nie wiem, nie znam sie, grunt ze dziala 🤣 Niemniej nogi Stefana ogladam i kontroluje przy każdej jeździe 😉
wątek zamknięty
A nam dziś mija rok razem 🙂😉)

Dokładnie 365 dni temu przywiozłam Łosia z podpisaną umową kupna-sprzedazy i jeszcze co najmniej tydzień nie mogłam w to uwierzyć 😀

Potem niestety przypałętała się kontuzja, praktycznie 2 miesiące leczenia, niepewności, leków, zastrzyków, nieprzespanych nocy.
Rehabilitacja, wdrażanie do pracy, lepsze i gorsze momenty, gruda, kulawizny, rany, bunty.
I w końcu piękne wakacje, tereny, treningi, długo wyczekiwane zawody 🙂

Nie żałuje ani chwili i ani złotówki, które poświęciłam na spełnienie tego marzenia!
Chwilo trwaj  🏇
wątek zamknięty
Bera7 bo nie mam nr tel do Ciebie, a pamiętam jedynie, że jesteś z okolic Lipska, nic więcej  😡
Bardzo chętnie Cię kiedyś odwiedzę tylko skrobnij na PW adres/nr tel  😀
Nie, od niemal 3 lat nie pracuje w stajni przy koniach, ale mam z nimi doczynienia zarówno zawodowo jak i prywatnie  😀

Faith gratuluję rocznicy. I życzę ich jak najwięcej.

Mnie w kwietniu minie 2lata odkąd postanowiłam spełnić swoje marzenie i kupiłam własnego konia 😀 aż mi trudno uwierzyć, że już tyle czasu minęło...

CzarownicaSa jaki czysty futrzak  🤣
Ile Was tam na tym placu śmiga! Zawsze tyle osób? To jakaś szkółka jeździ czy każdy indywidualnie?
Szkoda, że w terenach głównie asfalt, bo widoki prezentują się zacnie.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 grudnia 2017 23:50
To akurat nagranie z co tygodniowych stajennych zawodów skokowych 🙂 ja normalnie jezdze sama, bo jestem rano w tygodniu kiedy zazwyczaj nikogo nie ma 😉
wątek zamknięty
akkzi, pokaż kopytnego!

U mnie błoto i błogie lenistwo do wiosny.. i mam nadzieję, że to już ostatnia zima bez hali..
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 grudnia 2017 10:37
Czytałam Was regularnie w wolnej chwili, ostatnio sporo się u nas dzieje, w dodatku święta zaraz i deko w niedoczasie jakimś żyję :P

Sankaritarina, ale super ma galopadkę! 😀 Bardzo fajny pan koń!  😍

AtlantykowaPanna, goł, goł! Proszę często pokazywać fotki! 😉

faith, jesteś najlepszym przykładem że warto walczyć o marzenia! <3 Teraz, w nowej stajni bardzo proszę ostro trenować, lać i paczeć czy równo puchnie, by pokazać się na jakiś zawodach! Nie ma wymówek - Urvisek w koraskach to jest to!  😍  😜

tuch, gratulacje, niech rozruch minie szybko i bezproblemowo 😉

CzarownicaSa, gdzieś mi mignęłaś na filmikach (tu wstawiałaś albo w innym wątku) - jak na ciężkie warunki jazdy i Twój brak trenera na codzień - naprawdę nie masz się czego wstydzić, dobrze to wygląda 😉


My byliśmy w weekend w Sopocie na zawodach - o dziwo nie wymyśliłam nic twórczego na parkurach  😁 Mimo, że tyłkościsk chciał mnie dopaść na rozprężalni przed L - trenerka mnie przysłowiowo w tyłek kopnęła i wróciło mi trzeźwe myślenie  😜
Sobotnie parkury bardzo spoko - w LL w ostatniej linii żem za późno ogarnęła że mają być 4 foule i wyszło, ekhm... tak 3 i 1/4  🤣  Ale dobre tempo, pełne okrągłe skoki. W L też spoko, chociaż idąc parkur i widząc szereg na 2 foule od oksera i od bandy miałam pełne gacie  😵 W samym parkurze Pan Kul się super prowadził, jak tylko dałam mu galopować i nie ciągałam łapami to skakał i tylko namierzał usziskami płotki, a ów straszny szereg, ofc bez żadnego problemu :P
Wczoraj w LL za bardzo chciałam jechać 'ładnie', wskutek czego ofc spitoliłam stylistycznie cały jeden łuk, gdzie w dodatku zapomniałam ile jest foule w linii, zamiast po prostu dać galopować x.x "Za grzecznie" jak to trenerka określiła. Na rozprężalni, przed L, mimo że jakimś cudem nie było wielu koni, skakało mi się kiepsko, ale już sam parkur - o wiele lepiej. Pan Kul znów pokazał, że naprawdę lubi skakać <3 Do ostatniej bramki, już uchachana w myślach, że tak dobrze żre, deko za mocno pocisnęłam, skok wyszedł trochę płasko no i zrobiliśmy zrzutkę. Ale i tak jestem prze-zajarana, że jednak da się te demony pokonać i spiąć poślady, by pojechać, to co założone było przed. Dużo psychicznie daje super team, mówiący przy oglądaniu parkuru "Moni, tam masz piątkę, o, ten malutki okserek, widzisz? No mikro!" 😁
Po nowym roku oczywiście będziemy kontynuować objeżdżanie się oraz nie wyłączanie mego mózgu 🤣

Fejsowe filmiki z Lek:
niedziela: https://www.facebook.com/akinom88/videos/10208696974621903/
soobta: https://www.facebook.com/akinom88/videos/10208691339521029/

i jedna fotka z LL:


😉

wątek zamknięty
akzzi, jak miło, że wróciłaś, pokaż zwierzę! Nie mam nic nowego, same starocie 🙂

faith, stolatstooolat 😎
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
18 grudnia 2017 19:27
Moon w środę postaram się o zdjęcia (chłopa trzeba zmotywować)
CzarownicaSa czyszczenia masz tyle co ja, bo Picasso to najbrudniejszy koń w stajni. Stajenny mówi, że to zawsze jest najbrudniejszy koń w stajni.

A ja się jaram jak dziecko...
Młody jest niesamowity! Ma takie pokłady energii, że o matko... Ale on wykorzystuje ją w pozytywny sposób. Czuć tą moc zadu i lekki przód, Dzisiaj robiliśmy zagalopowania z cofania i powiem Wam, że przy 2 próbie zakumał 🏇 Jestem w szoku, bo dawno nie miałam takiej frajdy, motywacji a przede wszystkim chęci. Pod koniec już łzy mi leciały bo tak mi palce u rąk zamarzły (brak hali i zmarzluch jestem), ale nie żałuje tej jazdy. Wiadomo zgrzyty są i na pewno jeszcze nie raz będą. I w planach (mam nadzieje, że w końcu wyjdą) na nowy rok jest zdanie brązu i pojechanie P w ujeżdżeniu do tego chcę wrócić do skoków i chociaż LL śmignąć.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 grudnia 2017 09:03
Właśnie, Akzzi, pokazuj zwierzaka! 😀

Atlantykowa ale super, że trafił się fajny młodziak 😍 Kibicuję, żeby plany wypaliły!

Moon dzięki :kwiatek: Ciągle mnie kłuje w środku brak trenera, chciałabym żeby ktoś na mnie pokrzyczał i skorygował ale na razie nie mam na co liczyć 🙁 Pozostaje mi czytanie forum i szukanie instrukcji w internetach. Bałam się że polegnę całkowicie, bo to mój pierwszy młody koń którego muszę praktycznie wszystkiego nauczyć, ale na szczęście trafił mi się bosko łatwy egzemplarz i póki co jakoś nam idzie 🙂

Ja już sobie czyszczenie odpuściłam, bo nie umiem mokrego błota z sierści zetrzeć 😵 Najczęściej czyszczę go dokładnie w miejscach gdzie sprzęt przylega i tyle, jeździmy sami to i tak nikt nas nie zobaczy 😂
Zaczęliśmy wprowadzać ćwiczenia w galopie i malutkie podskoki, takie 30-50cm. Stefano idzie bardzo fajnie, załapał że nie trzeba robić skoku stulecia żeby pokonać 30cm krzyżaka 😁 Więc hopsa delikatnie i spokojnie, idzie na przeszkodę normalnie i chętnie, nie próbuje odbijać. Szperam teraz na forum i w jutubie w poszukiwaniu filmików instruktażowych jak porządnie i prawidłowo zacząć naukę skoków, to będzie dobre i dla mnie i dla niego(a w sumie dla mnie przede wszystkim, chcę się nauczyć wreszcie wyczuwania tempa, odległości i balansu), planuję robić sobie jeden taki porządny, przemyślany"trening" krzyżakowy raz w tygodniu i dalej niezmiennie szlifować jazdę naziemną 😉
I ja, wielka przeciwniczka smaczków, zostałam pokonana przez wielkiego głodomora 🤣 Bo trafił mi się koń, który jest stworzony dla metody "kija i marchewki". Wczoraj podeszłam na padok, zawołałam, zacmokałam i wyciągnęłam marchewkę- nie przyszedł od razu, ale jak się inne konie zbiegły to zaraz się pojawił i nie musiałam po niego iść 😁 Do stajni też szedł zadziwiająco szybko za marchewką, chociaż zazwyczaj wlecze się tak że mam ochotę przerobić go na kiełbasę 😵
Miział mnie później i zaczepiał bez przerwy, kurtka do prania bo cała ubabrana 😁 I był zawiedziony, że bata nie da się zjeść 😁
[img]https://scontent.fman2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25552063_1743898958954031_3191654764919049833_n.jpg?oh=1c673c5da15c17b7ece1f72f68e566cd&oe=5AC9F7EE[/img]
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2017 10:36
faith szybko zleciało 🤔, gratulację i kolejnych rocznic
moon miałam okazję zobaczyć Was w Sopocie, bo startowałaś w okolicach mojego Szczypiorka. Bardzo przyjemnie się Was ogląda.
Mało niestety jest tak świadomych przejazdów w tych klasach.
CzarownicaSa Jaki on jest uroczy 😜
wątek zamknięty
faith, No toż koleeeejnych, wspólnych lat życzę 😀  🏇 🏇
Moon, Dziękuję. Dobry trener to się wszystko da poprawić. 😁
Ale dużo miejsca do galopowania miałaś na zawodach 😀 fajne przejazdy! Żeby tak każdy L-kowy czy LL-kowy siedział....
CzarownicaSa, No jak to tak mogłaś... zamiast bata, trzeba było marchewę dać 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.