Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Shantowa powiem tak (na świeżo,  bo właśnie wróciliśmy z tournée  po salonach  :lol🙂 3 w 1 to opcja dopuszczalna tylko wtedy jeśli zestaw zawiera dobry testowany fotelik. 2w 1 już prędzej plus osobno odpowiedni fotelik.  Oglądałam ten anex,  ale mnie osobiście nie przypadł do gustu.  Przez internet dobrego wózka nie znajdziecie,  według mnie konieczne jest tournée i dokładne rozeznanie,  my po dzisiejszym dniu jesteśmy już mądrzejsi i wiemy czego chcemy,  model mamy już upatrzony. Każdy z nas ma inne warunki i wymagania.  Dla nas na przykład waga ma najmniejsze znaczenie,  bo na codzień nikt tego wózka nie będzie nosił.  Po drogach i chodnikach też rzadko będzie jeździł,  raczej po szutrówkach,  piachu,  trawie itd. więc dla nas priorytetem są duże koła i dobra amortyzacja co by Adaś wstrząsu mózgu nie dostał  😉 No i musi być łatwy do czyszczenia bo zapewne latem jak młody na maneżu ze mną będzie to trochę się zakurzy raczej  😉
Przy tych kryteriach zadowolił nas Baby Design Husky  🙂
No i do tego fotelik Be Safe izi Go z bazą isofix.  Ma ktoś ten fotelik? 

Edit. Dzionka   mnie uprzedziła  😉 dodam tylko że właśnie u nas by się taka lekka spacerówka na tych małych kółkach nijak nie sprawdziła,  to opcja raczej do miasta. Na wieś jednak te spacerówki na stelażu z gondoli to wygodniejsze rozwiązanie.  🙂
Ja miałam Besafe izi go ale bez isofixa. Fajny był i chyba jest dość spory bo Maksiu miał ponad rok i ponad 80cm jak z niego wyrósł. Nadal mam Bebetto Favio, jestem mega zadowolona z niego. Fajnie się sprawdził i na wiejskie i miejskie warunki. Moja przyjaciółka miała Baby Design Husky i też fajny jest ale yrzeba mierzyć bo dla mnie był za duży przy moim wzroście.

A mój Maksiu troszkę wyrósł. Nadal nie gada, dopiero niedawno zaczęły go interesować książeczki za to ruchowo idzie jak burza nadal. 🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 13:32
Dzionka, co to rollersy? Jeździsz na rolkach z Helką czy to o co innego chodzi?
O Jezu, nie 😀 Kocham rolki, ale stwarzam na nich zagrożenie dla otoczenia, więc z dziećmi nawet nie próbuję 😉 Rollersy to takie kółka doczepiane prosto do fotelika, nie musisz na stelaż wrzucać za każdym razem.
http://rollersy.com/
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 13:52
Aaa. Już myślałam. Bo niby piszesz, że ostrożniej wracasz do formy, a tu nagle rolki tydzień po porodzie 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
16 grudnia 2017 14:46
Dzionka, a kółka masz doczepione do fotelika samochodowego- Cybexa? Regulujesz tam oparcie, czy jeździ Helcia tak samo jak w samochodzie? Fajne to rozwiązanie, ale jakoś tak mało bezpieczne mi się wydaje 🙂
Dzionkaeee...w Aurorze i w Lenny Lamb i w Natibaby...i w Lenny Lamb i w Little Frog....No ogólnie to chust mamy 11? 😜
Malenstwo, haha niee! na serio powoli teraz zamierzam wracac. Juz waze tylko 1kg wiecej niz przed ciazami, mam nadzieje ze mi tak zostanie a nie bedzie szlo w dol dalej.

Scottie, tak, te kolka pasuja do wiekszosci fotelikow, w tym cybexa. Dzisiaj nie kladlam i raczej nie bede klasc, bo to na takie szybkie akcje, ale mozna oczywiscie 🙂 bardzo stabilne to jest, ma atesty i serio nie da sie wywalic 😀

Krysiex, moja bratnia duszo 😀!!
Szalona
Ja na tego be safe bylam napalona strasznie. Wyszlam ze sklepu z Cybexem Aton bo byl zwyczajnie wiekszy. I ciesze sie ze to zrobilam, bo mi Roch wyrosl z fotelika po 6 miesiacu, ledwo siedzac. Musielismy szukac czegos specjalnego dla takich dzieci.
Teraz madrzejsza o doswiadczenie powiem, ze nie kupilabym juz fotelika takiego jak Cybex, ze wzgledu na pasy. To ze sie nie klada na boki przy wkladaniu dziecka, bylo mega porazka. I jak Roch juz zaczal fikac to mialam wiecznego nerwa przy wkladaniu go tam.
Jak teraz tego be safe ogladalam jeszcze raz, jak kupowalam nowy fotelik, to nie zaluje ze go nie wzielam, chociaz moglam wziac cos lepszego niz Cybex, pomimo ze nie mam mu nic po zarzucenia poza kijowymi pasami.

A w temacie wozka. Ja akurat kupilam Tako Skiathos, ze wzgledu na to ze pasowal pod moje hardcorowe wymagania wzgledem terenu po jakim bedzie sie poruszal. Z gondoli wyroslismy chyba w 5 miesiacu. Ale spacerowka w tym wozku jest super, mozna dziecko klasc itp. Ogolnie fajna taka wielka spacerowka jak jade z dzieckiem do stajni i Groch musi tam siedziec dosyc dlugo. Natomiast jak jedziemy do Polski to ja przeklinam. I aktualnie juz mysle nad zakupem czegos malego na same wyjazdy, bo inaczej w wielkim kombiku jedziemy tylko my i wozek, nic wiecej sie nie miesci. Za to na spacery do lasu, w blocie , bagnie , piachu itp daje rade fantastycznie i bardzo go za to lubie. Wiec nie kupila bym innego. A i cena przyjemna.
Scottie   Cicha obserwatorka
16 grudnia 2017 16:23
KaNie, a co w takim razie wzięłaś za drugim razem? Chodzi mi o ten większy fotelik.

Dzionka, ja bym się raczej bała, że jakaś gapa mi w ten fotelik wlezie. Na przykład w sklepie, między półkami. Bo na takie szuranie z samochodu do mieszkania (kiedy ma się windę) to jest super pomysł!

A nie, do sklepu tez bym na stelaz ladowala. To jest wlasnie na odcinek samochod- mieszkanie, bo mieszkamy na samym koncu budynku i kawalek trzeba by to targac 😉
Scottie
Jedynym fotelikiem do jakiego Roch pasowal, byl tylem do kierunku jazdy i mozna go bylo lekko polozyc, byl Maxi Cosi 2 way pearl.  Do zadnego nosidla sie nie miescił wiec musielismy wziac juz ten 2 fotelik 🙁 Ale wtedy ograniczylismy  tez jezdzenie do minimum, a teraz juz spokojnie w nim jezdzi 🙂

Swoja droga Roch zrobil juz jakies 8tys kilometrow, a ma 8 miechow.
KaNie no ale właśnie,  twój chłopak jest po prostu taki rosły,  myślę że jednak większość dzieci w tych fotelikach pojeździ dłużej.  Nas do Be Safe przekonuje cenowo ten zestaw dwa foteliki plus baza.  Czyli nawet jeśli dzieć wyrośnie ze skorupki to nie trzeba będzie lecieć do sklepu,  tylko już będzie czekał kolejny 😉
Szalona, te be safy’y nastepne sa bardzo fajne, tez rozwazalismy 🙂 to w ogole dobre foteliki. A ktory konkretnie model macie tego nastepnego?
Szalona
No niby tak, jednak dla mnie on sie wydawal zbyt ciasny, dlatego go nie wzielam. Widzialam tez dzieciaki lekko wieksze w nim i jakos tak nie podobalo mi sie.

Edit
Ale ja tez bralam pod uwage to ze my bedziemy bardzo duzo podrozowali. O wiele wiecej niz przecietnie podrozuje takie male dziecko.
Dzionka ten następny to izi Modular i-size.  😉
KaNie to też istotne,  my raczej nie podróżujemy dużo,  wiec długiego czasu mały w foteliku spędzał nie będzie  😉  rodzina najbliższa cała w promieniu 20km więc nawet na Święta się długich tras nie pokonuje  😉 a podróżniki też z nas żadne  🤣
Szalona
Jestem ciekawa Twojej opinii jak juz zaczniesz go uzywac, mnie sie on wizualnie bardzo podobal 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 grudnia 2017 19:03
krysiex213, pociesze Cie- Fufa nosi 3, Bubek zaczyna 4 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 grudnia 2017 20:42
My mamy ten następny, be Safe izi kid x4, i bardzo sobie chwalimy. Jest dość duży, więc mam nadzieję, że Hanka długo pojeździ.

Dziewczyny, piękne zdjęcia na poprzedniej stronie!

krysiex213, sama słodycz!

Julie, wow! Dzieciaczki dzieciaczkami, ale Ty wyglądasz szałowo! Jak Ty to robisz przy dwójce, będąc sama?  😲

Hanula od 4 dni ma w nocy straszny kaszel, co oznacza, że co chwilę się wybudza  😵 Tryb zombie na całego, do tego mój mąż wyjechał, niezmiennie wychodzę z podziwu, jak ogarniają mamy z większą ilością potomstwa niż 1  😜

Słuchajcie, macie jakieś sprawdzone metody na wiecznie odparzającą się pupę? No kurcze, cały czas coś, pomimo zużywania niezliczonej ilości pieluch, pudru i maści cynkowej. Wystarczy moment, żeby wszystko było zaognione. Polecicie jakiś sprawdzony krem?
ash   Sukces jest koloru blond....
16 grudnia 2017 21:06
Lotnaa, tannohermal Lotio albo Linotormentalum.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 grudnia 2017 21:11
Lotnaa, Weleda babycreme Calendula. To jest najlepszy krem moim zdaniem. I taka opinie maja tez dziewczyny ze żłobka.

Moje dziecko miało pierwsza histerie w sklepie, ta taka z tupaniem nogami, piskiem i rzucaniem na ziemie! Przeżyłam to, czego sie najbardziej bałam 😉  wzrok 30 osób skierowany na matkę roku 😂
Graliście kiedyś w grę Nogi stonogi albo możecie polecić inną fajną grę dla rodziny z 4 letnim dzieckiem?  :kwiatek: bo chcę kupić bratu i jego rodzince grę i nie mogę sie zdecydować jaką...Sama dzieci nie mam, wiec nie wiem co fajne (póki co mają różne memory, grzybobranie i lapanie rybej, mała  we wszystkie lubi grać).
branka, Ja polecam grę Króliczek:
http://www.granna.pl/katalog-gier/0-nowosci/175-KROLICZEK.html

Julie, wow! Dzieciaczki dzieciaczkami, ale Ty wyglądasz szałowo! Jak Ty to robisz z dwójką będąc sama?
[...] Polecicie jakiś sprawdzony krem?

Dziękuję. 😁 Ja tylko wyprostowałam włosy i zrobiłam lekki makijaż. Ignacy lubi leżeć na przewjaku znajdującym się na wannie w łazience, więc spokojnie myję łeb schylona bad wanną, tuż obok niego. Pod koniec prostowania musiałam już go przesadzić do bujaka, a makijaż zrobiłam z nim przy cycku, w małym lusteku od puderniczki.

A krem Nivea SOS daje radę. https://www.rossmann.pl/Produkt/NIVEA-Baby-hipoalergiczny-krem-SOS-Pure-Sensitive-emolient-150-ml,99944,7261

Gienia-Pigwa, A o co poszło i co zrobiłaś?
branka słyszałam że fajne nogi są ale my nie mamy. Hit u nas Potwory do szafy i Kotek Psotek - to kooperacyjna więc jak jest problem z przegrywaniem to super, no i Trzy świnki

Granna Smart Games o tyle fajna że dziecko może bawić się samo 😎. Teraz młoda dostanie gnaj robaczku, Pictureka od Hasbro i Gotowanie od Kapitana Nauki. Znajomi polecali tez Ratuj króliczki.
Lotnaa to może być też kwestia chusteczek nawilżających, jeśli używasz. Czasem takie odparzenia są wynikiem infekcji grzybiczej.

Albo zmień pieluchy na inne może.
My od początku na wielo i jeszcze ani razu nie mieliśmy odparzonej pupy. Zamiast chusteczek używam wody i myjek.
Na noc smaruje masłem shea tylko.

Też mamy fotelik be safe, dla mnie meeega ciężki niestety! Jak jeszcze doszedł mi wkład 7,5 kilowy to już w ogóle sapię na każdym kroku😉
Lotna
Ja tez jak Cynamonowa jade na wielorazowych pieluszkach i nie mam problemow.
A na wyjazdy uzywam pieluch zwyklych, takich z polskiego Tesco. Przerobilam wszystkie mozliwe z DE i najgorsze byly dla mnie Pampersy. One powodowaly zawsze jakies problemy. To samo z chusteczkami do pupy. Uzywam tylko tych ktore w skladzie prawie nic nie maja poza woda. Od biedy z DE jak musze to kupie te z DM. I tez w miare spoko sa.
Cynamonowa Jeśli chodzi o ciężar,  to wszystkie te dobre foteliki swoje ważą niestety,  jest pare ciut lżejszych modeli,  ale jest to kwestia max  pół kilo 😉 jeśli dodamy do wagi fotelika te 8 kg wsadu to robi nam się  ok 14 kilo,  a przy tej wadze to już te pół kilo nie robi raczej żadnej różnicy.  😉 Wczoraj w sklepie nosiłam wiele foteli i różnicę wyczułam jedynie w avionaut ultralite,  ale jak sobie go dociążyć to tak czy siak ciężko  🤣

Chusteczki nawilżane polecam Velvet Pure,  mają dobry,  krótki skład  😉
No i też rozważam używanie pieluch wielorazowych,  raczej nie pełnoetatowo ale częściowo na pewno,  żeby pupa odsapnęła trochę  😉
Mój cybex cloud q też jest pieruńsko ciężki. I w ogóle nieporęczne są te foteliki wszystkie do targania, dlatego tym bardziej cieszę się z moich roleersów 🙂

Zamówiłam nowy wózek, jaram się bardziej niż kupionym parę dni temu samochodem 😁 Bugaboo Donkey Duo. Ale jest taaki piękny!! Będę sprzedawać baby joggera dla dzieci rok po roku, jakby ktoś był zainteresowany i nie mieszkał w królestwie krawężników jak ja (bo ciężko się w nim podbija przednie koła do góry). Fotkę wrzuciłam parę stron temu.
Dzionka no błagam. Chwal się samochodem a nie jakimś tam wózkiem 😎 😁
Muffinka, nie ma się czym jakoś bardzo chwalić 😀 Skoda octavia kombi 7-letnia. Ale fajnie wyposażona i duuużo miejsca 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się