Młode Konie

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 18:47
anai a jak się nazywała? Może to ta sama 😉
Mirka jest fantastyczna od razu skradła moje serce.
monia 7 latkę po Tjungske
Niestety wideo mam tylko z pierwszych skoków u nas, ale no nie było wtedy jeszcze czego prezentować.



Oj już Cię nie lubię  😀iabeł:  piękna !!! Ja coś nie mam szczęścia do siwych, jak już zdecyduję się kupić to okazuje się jakaś pokraka . Nie no cudo klacz .
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 grudnia 2017 22:22
monia mało danych jeszcze o niej mamy, żeby oceniać, ale bardzo trzymam za nią kciuki.
Z pewnością to dla niej był przełomowy rok.
My z kolei po ciuchu liczyłyśmy na kasztana, ale same gniade albo siwe nam się trafiają.

Siwaa, ale śliczny!


Dziękuję  :kwiatek:
anai a jak się nazywała? Może to ta sama 😉
Mirka jest fantastyczna od razu skradła moje serce.

Nie, sprawdzałam  jako 4latke.
anai o tez bylam nia zainteresowana  🤣


Bo jeden kon to za malo  🤣 przedstawiam swoje dziecko, rocznik 2014, od wrzesnia w pracy:











Bo jeden kon to za malo  🤣 przedstawiam swoje dziecko, rocznik 2014, od wrzesnia w pracy:


Jaki okrąglutki, piękny!!
vissenna   Turecki niewolnik
13 grudnia 2017 08:38
FirstLight wow! Absolutnie w moim typie!  😍
FirstLight zdradzisz po kim? Jest tak podobny do mojego byłego konia, nawet ta czarna plamka na skarpetce  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 grudnia 2017 11:31
anai podobna bardzo do naszej 😀
Firstlight ładniutki
Dzieki dziewczyny  :kwiatek:

olga96 moge zdradzic, ze z linii Florestana.
vissenna   Turecki niewolnik
13 grudnia 2017 15:29
HA! Czyli miałam nosa, bo ja lubię bardzo Florki. Kiedyś pracowałam z ogierem po Florstanie i to był najmądrzejszy koń z całej stacji ogierów. Nawet przy skokach na fantom był cudowny w obejściu 🙂
Mlody jest bardzo grzeczny, odwazny, pod siodlem wystarczajaco elektryczny. Idealny do rekreacyjnego rzezbienia.
FirstLight, cudny. Naprawdę.

Nasza trener wróciła do pracy, ostatni trening:


Koń zaczął się odbijać 😉 Już pominę to, że kręci się na hali 20x40, co wydawało mi sie jeszcze półtora miesiąca temu awykonalne.
FirstLight fantastyczny dzieciak! Jestem oczarowana jego urodą! A masz jakiś filmik może (<ślini się> :hihi🙂?
anai Fajnie wam idzie i nie marudź, że hala ma 20 metrów, ja dziś z ogierem skakałam na 15 metrów, jeszcze rok temu odbywały się tam zawody.

Dziś mutant skakał genialnie, wszystko super ! Jak ten dzieciak się uczy i co najważniejsze, nie zabija mnie.
monia, no wiadomo, że 20m to taki standard przy małej hali 😉 tylko się ledwo mieściłam 😉 Daj filmik, bo widzę, że to screeny 😉

Mój młody też się szybko ogarnia, dziś w końcu sam galopował w parkurze, w pierwszym przejeździe złapałam trochę karnych bo konik zapatrzył się na koszyk z kwiatkami który stał według niego nie tam gdzie powinien i zwiał od strasznych kwiatków 😉 w drugim już nie miał z tym problemów. 
Anai
Coraz fajniej to wyglada. Jak on fajne lotna robi 🙂

Monia
Daj filmik, nie daj sie prosic!  💘
KaNie, tak szczerze mówiąc to z niego chyba byłby niezły ujeżdżeniowiec. Chciałabym spróbować go  na czworoboku, tylko nie wiem, czy w okolicy cokolwiek na poziomie regionalnym będzie w przyszłym roku. Chyba że z rozpędu na LL w wkkw się zapiszę, wtedy i kross i czworobok zaliczymy 😉 😀
Filmik się wgrywa  😉  Na święta jadę znowu z dwoma końmi, po świętach mutant idzie do trenera i trzeba zacząć szlifować się ujeżdżeniowo.  Normalnie mam takie braki w jeździe, że sama się wściekam. Placu u nas zero, ledwo dziady lonżuję, aby do wiosny i robię plac u siebie.


anai U nas też nie było ujeźdżeniowych, jak zaczęli to teraz co miesiąc są może u was się rozwinie.


film
vissenna   Turecki niewolnik
17 grudnia 2017 21:00
monia bardzo fajny kasztaniak!
Równe dobre tempo w najeździe, skoki jeszcze dziecięce w stylu ale na pewno jest perspektywa na dużo więcej. Teraz jeszcze ujeżdżeniowo ogarnąć jego równowagę (zwłaszcza na zakrętach) i na wiosnę można pokazywać na zawodach 🙂
Anai ten Twój koń to sobie przegalopowywuje przez te przeszkódki bez wysiłku 🙂 za małe to to dla niego hehe
On chyba nieco 'cięższy' w galopie od siwego jest? Dużo większy niż siwy?
Ogólnie fajny konik.
akzzi, jest dużo większy od siwego, prawie 10 cm różnicy. Do tego pod siodłem od połowy maja tego roku. Dla niego te przeszkódki to wyższe drążki zapewne 😉
monia, bardzo fajnie wyglądają te skoki, będzie pociecha z rudego!
Monia
Jak on sie rozkreci i ujezdzi to bedzie super. Dasz wsiasc?  😁

Anai
Jak masz mozliwosci to jasne ze jedz. Przeciez to Argentinus  💘 Ja je w sumie malo jezdzilam, bo to zawsze takie wielkonie, ale kolega je mial non stop na liscie i zawsze sie cieszyl z tego jak sie ruszaja. Za rok to on bedzie nie do poznania.
anai, on chyba nie jest patrzący wogóle, a ta linia to taka czujna wzrokowo zazwyczaj z tego co pamiętam.
Ale widać, że lepiej ogarnia ciało i odnóża niż na poprzednich zawodach  🙂
Zapowiada się na top konia ( tfu,tfu,tfu)  😀
vissenna Chłopak ma czas, na dodatek jest bardzo dużo bo ponad 170 cm więc jak na razie tylko zabawa i uczenie go spokoju na wyjazdach.  W domu jest lepszy, lepiej wychodzi ujeżdżenie, na wyjazdach trochę się usztywnia jeszcze i nie zawsze dobrze reaguje przy obcych koniach.  W końcu to dzieciak co zaczął prace pod siodłem na wakacje,  więc i tak za dobrze już chodzi na tak krótki czas.  Gorzej jest ze mną, jak oglądam filmy to tragedia  😵 

KaNie  Nie widzę problemu, siądziesz i się zakochasz, brzydkie to w realu ale nosi super !!
Monia
Widac po nim ze jest przyjemny do jazdy, mimo nieogarniecia. Dobrze ze mi nie po drodze do Was 😉  A z Toba wcale nie jest tak zle 🙂
Monia
Widac po nim ze jest przyjemny do jazdy, mimo nieogarniecia. Dobrze ze mi nie po drodze do Was 😉  A z Toba wcale nie jest tak zle 🙂


Trener twierdzi, że jestem niedzielny jeździec i tak wskoczyłam o oczko wyżej ze świątecznego  😁  Normalnie bym trenowała codziennie ale się nie wyrabiam, więc lonżuję. Podłoże to wielkie jezioro, nie ma sensu siadać bo koń się usztywnia, nie pracuje jakbym chciała.
Już postanowione, że robimy plac, znając życie plac będzie na następną zimę to dowali śniegu i nie będzie jak jeździć  😵 
Perlica, on nie patrzy w ogóle na to, co ma skakać, mogą być dziwne kolory drągów, rowy, deski, płotki. Ale zauważa np celowniki czy baner na płocie. Ani razu nie udało mi się na razie  przewidzieć, co zrobi na nim wrażenie na parkurze. I nie jest to zaparcie się nie do przejechania, jak sobie popatrzy chwilę, to zaraz zapomina o straszaku. Więc wydaje mi się, że nie ma tragedii.
monia, oj tam niedzielny jeździec. Nie ma tragedii przecież  🙂
KaNie, no właśnie Argentinus 🙂 to czuć 🙂
Przyszłam tu z bardzo rozległym pytaniem i w sumie wstyd mi je zadawać  😡 . Jaki jest średni koszt oddania młodego konia w trening? Koń aktualnie ogier (zaraz wałach) , 3 letni, przyjął jeźdźca. Tatuś to Grand Master po Granuss. Stoi w łódzkim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się