Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

a własnie za kucykami jest rekreacja... 😉 a przynajmniej była. a za stajnią, na jej zewnętrznej ścianie biegalnia ze stanowiskami. tam była zawsze walka o życie, gdy trzeba było kobyłę na jazdę wyprowadzić między szalejącymi źrebakami i piorącymi z dwuruki innymi matkami :P
Pamiętacie Romana i jego siodła "kulbaki" handmade? Te koszmarki na grubym koniku polskim. On wciąż tworzy :P A koń jakie ma piękne plecy po tych siodłach, no no.

https://www.facebook.com/SiodlaRekreacyjne/photos/pcb.1846161702078937/1846140418747732/?type=3
[quote author=budyń link=topic=190.msg2741595#msg2741595 date=1513964069]
Pamiętacie Romana i jego siodła "kulbaki" handmade? Te koszmarki na grubym koniku polskim. On wciąż tworzy :P A koń jakie ma piękne plecy po tych siodłach, no no.

https://www.facebook.com/SiodlaRekreacyjne/photos/pcb.1846161702078937/1846140418747732/?type=3
[/quote]

O ile się nie mylę, to to są nawet jego koniki/konik. Więc skończył jako tester. Pozazdrościć.
[quote author=budyń link=topic=190.msg2741595#msg2741595 date=1513964069]
Pamiętacie Romana i jego siodła "kulbaki" handmade? Te koszmarki na grubym koniku polskim. On wciąż tworzy :P A koń jakie ma piękne plecy po tych siodłach, no no.

https://www.facebook.com/SiodlaRekreacyjne/photos/pcb.1846161702078937/1846140418747732/?type=3


O ile się nie mylę, to to są nawet jego koniki/konik. Więc skończył jako tester. Pozazdrościć.
[/quote]

Zabolało mnie wszystko od tego wygięcia pleców. Brr...
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 grudnia 2017 22:19
o boże, nie wierzę w to co widzę.................. 🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 grudnia 2017 00:40
Przerażający jest ten Romek i jego "tfurczość"
To jest masakra totalna, te lawki sa tak krotkie, ze nawet jakby to nie byly proste dechy wiazane na sznurek 🤣 to i tak uzywanie tego g*wna byloby okrucienstwem. A mamy i przeciez jedna madra z tego forum co tym "siodlem" zneca sie nad koniem 😤
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 grudnia 2017 09:54
Ktoś na tym jeździ? Na forum to widziałam tylko Romka, który się chwalił tymi swoimi "cudami" i myślałam, że poza stajnie gdzie on trzyma tego konika to nie wyszło bo tam to chyba wszyscy w tym jeżdżą.
Chyba nawet je sprzedaje za grubą kasę.
Jeżdżą i kupują. Wystarczy przejrzeć fp i mamy np. siodło rajdowe dla araba na czyjeś zamówienie. Albo porównanie końskich pleców po x czasu w tym "siodle" Romanowym - oczywiście super przyrost, khy khy, mięśni  😜
Ba, nawet robi ogłowia teraz. Człowiek renesansu.
Kastorkowa, forumowa ansc. I paru innych klientow kojarze z fb, byl jakis arab, srokacz i jeszcze kilka innych koni.

On chyba cos pod 2 tysie za to cudo chcial 😁
Borzu, jaka padaka. O.O że też to nie jest karalne....  👀
Ten Pan wciela w życie stare pomysły, ja tam widzę dużą inspirację Mongolią i Kaukazem... no Ameryki ten Pan nie odkrył 😉 Tam to właśnie tak wygląda, taka produkcja własna jest powszechna, a Mongolia to jednak kraj, którego spora część gospodarki i transportu opiera się na końskim grzbiecie.
Co do wykończenia i jakości tych siodeł... no cóż ja tam preferuję klasyczny wojskowy styl, zwłaszcza klasykę Armii Czerwonej 😉 ale co kto lubi. Sposobu dopasowania również nie będę komentować bo w miarę dobrać potrafię tylko do swoich 2 koni, na reszcie się nie znam, ale fakt, niektóre ławki mogły by być dłuższe, lepiej by ciężar rozkładały.
Przejżałam z grubsza stronę i w miarę fajnie wyszło to siodło juczne, widać, że zostało zrobione ze starej kulbaki wojskowej 😉 do niedużych ładunków pewnie jest dobre chociaż wojskowe siodła juczne wyglądały zupełnie inaczej.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 grudnia 2017 11:59
I cóż z tego że korzysta z istniejących rozwiązań skoro nie potrafi zrobić tego dobrze. Poza przejrzeniem galerii polecam też poczytanie komentarzy.
Tak czytałam komentarze pod postem o siodle jucznym, że ma siedzisko za wysoko powyżej końskiego grzbietu i koń nie będzie rozumiał poleceń dawanych dosiadem  😂 Więcej czytać mi się nie chce, bo szkoda na to życia.
Siodła bym tam nie kupiła bo po pierwsze nie stać mnie, drogie te siodła testowe jak cholera...
po drugie użyte materiały mi się nie podobają, jestem klasykiem jeśli chodzi o sprzęt i preferuję skórę.
Tak na marginesie dodam jeszcze,że czasami strasznie ciężko zrobić jakiemuś sprzętowi DIY dobre zdjęcie, takie powiedzmy katalogowe. Mam trochę rzeczy, które zrobiłam sama, są dobre, dopasowane, ładne, na żywo prezentują się super, a na zdjęciu ni huhu. Nie wiem czy jest tak i w tym wypadku, nie oceniam, wyrażam tylko swoją opinię, że niektóre rozwiązania są ciekawe.
Szkoda dzieciaka, szkoda...

Klacz ma rok, doskonale znosi kilkugodzinne tereny, siodło jak widać też doskonale przyjęła.
http://allegro.pl/siodlo-wintec-i6948814486.html#imglayer
Mnie rozbawiło umiejscowienie klocka 😉
Clarice wydaje mi się, że chodzi o tereny luzem, a nie pod siodłem..
Ale siodlany i lonzowany na oglowiu na kole 6 m roczniak  🤦


Ma już ROK !!!

Więc śmiało można śmigać...    🏇 🏇 🏇

https://www.olx.pl/oferta/sprzeda-gniadego-kucyka-ogier-CID103-IDqYuy1.html#fdbd0949d6
"Stan jak na zdjęciu" 😂 Funkiel nówka nieśmigany, użyty tylko raz do zdjęcia!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 grudnia 2017 17:59
Tak czytałam komentarze pod postem o siodle jucznym, że ma siedzisko za wysoko powyżej końskiego grzbietu i koń nie będzie rozumiał poleceń dawanych dosiadem  😂 Więcej czytać mi się nie chce, bo szkoda na to życia.
Siodła bym tam nie kupiła bo po pierwsze nie stać mnie, drogie te siodła testowe jak cholera...
po drugie użyte materiały mi się nie podobają, jestem klasykiem jeśli chodzi o sprzęt i preferuję skórę.
Tak na marginesie dodam jeszcze,że czasami strasznie ciężko zrobić jakiemuś sprzętowi DIY dobre zdjęcie, takie powiedzmy katalogowe. Mam trochę rzeczy, które zrobiłam sama, są dobre, dopasowane, ładne, na żywo prezentują się super, a na zdjęciu ni huhu. Nie wiem czy jest tak i w tym wypadku, nie oceniam, wyrażam tylko swoją opinię, że niektóre rozwiązania są ciekawe.


Nie, nie i jeszcze raz nie. Siodło nie jest miejscem do własnego kombinowania. Bo potem wygląda to tak:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,328.msg2452125.html#msg2452125

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96799.30.html
Ktoś na tym jeździ? Na forum to widziałam tylko Romka, który się chwalił tymi swoimi "cudami" i myślałam, że poza stajnie gdzie on trzyma tego konika to nie wyszło bo tam to chyba wszyscy w tym jeżdżą.


Ostatnio kłóciłam się z dziewczyną na grupie Endurace bo ona jechała w tym rajd  😲 i to chyba P czyli 40 km...normalnie tępić to gdzie popadnie  😤 😤 😤  Najgorsze ,że znam juz kolejnego samozwańczego budowniczego siodeł  😕
desire   Druhu nieoceniony...
26 grudnia 2017 20:49
Romanowych siodeł ciężko nie skomentować.. Nie, nie i jeszcze raz nie. Matrix, sory ale już sama, b.krótka konstrukcja i materiały które są wątpliwej jakości skreślają te wynalazki. Znam rymarza (fachowiec starej daty), który rekonstruuje kulbaki (ale tylko mając terlice 'marki' którą zna, bo wtedy jest w stanie obliczyć prawidłową długość ławek, odpowienio wszystko wyprofilować itp..), założe sie że widząc to romanowe-coś za głowe by się chwycił, a robiąc oględziny stwierdziłby to samo, co większość re-voltowiczów: nie.
http://magia.sklep2.pl/coco-bobek-p-44.html 

Nazwa produktu jakoś tak.. odstręcza.
http://magia.sklep2.pl/coco-bobek-p-44.html  

Nazwa produktu jakoś tak.. odstręcza.

Ale pyszne są 😉 a nazwa moja ulubiona hihi
Cico bobki są białe, więc bez skojarzeń hihi
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2017 22:13
Urocza marketingowa wtopa 😉 dobre czy noe, nazwa nie budzi zaufania w kliencie 😁
Oj przesadzacie hihi, przecież to coco-bobek a nie gów@##ko w sreberku  😂
desire, że tak się zacytuję...
Ten Pan wciela w życie stare pomysły, ja tam widzę dużą inspirację Mongolią i Kaukazem... no Ameryki ten Pan nie odkrył 😉 Tam to właśnie tak wygląda, taka produkcja własna jest powszechna, a Mongolia to jednak kraj, którego spora część gospodarki i transportu opiera się na końskim grzbiecie.
Co do wykończenia i jakości tych siodeł... no cóż ja tam preferuję klasyczny wojskowy styl, zwłaszcza klasykę Armii Czerwonej 😉 ale co kto lubi. Sposobu dopasowania również nie będę komentować bo w miarę dobrać potrafię tylko do swoich 2 koni, na reszcie się nie znam, ale fakt, niektóre ławki mogły by być dłuższe, lepiej by ciężar rozkładały.
Przejżałam z grubsza stronę i w miarę fajnie wyszło to siodło juczne, widać, że zostało zrobione ze starej kulbaki wojskowej 😉 do niedużych ładunków pewnie jest dobre chociaż wojskowe siodła juczne wyglądały zupełnie inaczej.

oraz ...
Tak czytałam komentarze pod postem o siodle jucznym, że ma siedzisko za wysoko powyżej końskiego grzbietu i koń nie będzie rozumiał poleceń dawanych dosiadem  😂 Więcej czytać mi się nie chce, bo szkoda na to życia.
Siodła bym tam nie kupiła bo po pierwsze nie stać mnie, drogie te siodła testowe jak cholera...
po drugie użyte materiały mi się nie podobają, jestem klasykiem jeśli chodzi o sprzęt i preferuję skórę.
Tak na marginesie dodam jeszcze,że czasami strasznie ciężko zrobić jakiemuś sprzętowi DIY dobre zdjęcie, takie powiedzmy katalogowe. Mam trochę rzeczy, które zrobiłam sama, są dobre, dopasowane, ładne, na żywo prezentują się super, a na zdjęciu ni huhu. Nie wiem czy jest tak i w tym wypadku, nie oceniam, wyrażam tylko swoją opinię, że niektóre rozwiązania są ciekawe.

a strzydze cóż, mogę podziękować za odświeżenie starych wątków, które znam i czytać mi się już nie chce, ale jest tam ciekawy link do siodeł HB Contakt i dobre zdjęcia poglądowe rozebranej na części kulbaki rosyjskiej, tego drugiego mi brakowało. Ładnie zachowanie i kompletne siodło, teraz widzę czego brakuje w moim siodle i o zgrozo wykonam to sama, ale spokojnie te części nie dotykają końskiego grzbietu, to elementy chowające zapięcia od puślisk, żeby nie było, że eksperymentuje  😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 grudnia 2017 08:14
MATRIX69, to polecam Ci tylko jedno. Spojrzeć na zdjecia tego konika polskiego i zobaczyc jaki on jest wiecznie wściekły. Ten kon z tym tworem na plecach nigdy nie jest zrelaksowany, jakby mógł, to by wysłał swoich jeźdźców w kosmos.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się