Ochraniacze

anil22, ale wrapy czy te eleganckie?
Na mojego slazaka az za duze są Horze Prosoft, a jak te eleganckie to kupilam wlasnie BR Pro Max, jutro przymierze 🙂
Z tym że mój ślązak aż tak grubych nóg nie ma.
Obojetnie, potrzebuje czegoś na co dzień.
Marzena, - a długie nowi Twoj ma? Bo mój też ślązak, nie ma za grubych nóg, ale krótkie i sama szukam takich eleganckich ochraniaczy, ale boję się o długość i wbijanie się w nadgarstek 🙁 Daj znać jak przymierzysz proszę :kwiatek:
Br nie sa dlugie. Mi wydaja sie wrecz krotkie, moj ma dlugie i grube. Normalne fulle sa za waskie 😵
anil22, spróbuj te ProSofty, są po pierwsze naprawde porządnie wykonane, i fulle są duze,  na moim nawet na tylach zawijam na 1,5 raza, a np Fouganzy są idealnie na styk, więc to spora róznica.

keirashara, mój slązak nie ma zbyt dlugich nóg (niestety :P) zmierzyłam Ci je, M ma 25 cm z tyłu, L aż 30,5 cm.
Mki są w sumie idealne, to taka sama długość jak wszelkich skokowych fulli (porównałam do horze protec w których mój chodzi od pół roku). Ale BR są na szczupłą noge ewidentnie, na nasza akurat.
Znalazłam dzisiaj pdodbne do prosoftów z Kavalkade.

Ale Felixy robią szał [[a]]https://www.kraemer.de/Dressurgamaschen-Passage.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=530569&ci=247512&depvar_index=%3c530569%3e%3c530569..F...BM%3e[[a]]
ciekawe czy te bordo pasowałyby to padu Ruby  🤔
anil22, - jakbyś się skusiła na nie daj znać 😉
Marzena, - no ja mam veredusa olimpic L i są akurat na długość i szerokość (na upartego zapne na środek). Chyba nie wejdą 🙁 Powoli tracę nadzieję, że cokolwiek znajdę... Chyba muszę nauczyć chłopa owijać...
Kupię na pewno tylko nie wiem czy bordo czy czarne.
anil22, miałam podobne ochraniacze Eskadrona. Moja kobyła ma porządny full, ale gruba to ona nie jest i takie ochraniacze Eskardona, były dość niewygodne na dużej nodze. Może ktoś ma w stajni i dasz radę chłopakowi przymierzyć? Nie wiem dokładnie jakie są te ochraniacze FB czy sztywne czy miękkie bo nigdy ich nie miałam okazji pomacać, ale jeśli są sztywne jak Eskadrony to nie polecam na grubszą nogę. Szczególnie tyły były słabe.


Na grubszą nogę (innego konia) mam takie tylko nie FB a Back-on-Track i dają radę.
Chyba muszę nauczyć chłopa owijać...


Obawiam się, że na tak krótkiej nodze to wszystkie owijki beda za dlugie i albo będziesz musiała się nauczyć skracać owijki, albo przyzwyczaic ze bedzie wizualnie miał nogi jak balony.
Idealnie leżą jeszcze wrapy Fouganzy(są najkrótsze z wszystkich które mam), może akurat beda dobre?
https://www.decathlon.pl/2-ochraniacze-neopren-czarne-id_8099608.html
anil22,keirashara,  a patrzyłyscie  na woofwear? Oni mają w rozmiarowce opcję na szeroką nogę.
Marzena, - nie chce wrapów, szukam eleganckich na zawody. Na codzień chodzi w skorupkach po prostu 😉 Owijki leżą dobrze, nie mam problemów. Dotychczas rozprezalam go bez niczego, ale teraz jest kuty i trochę się boję.
anai, - ooo, idę obczaić, dzięki 🙂 U mnie problemem nie jest super szeroka noga, a noga typowy full, ale niezbyt długa, a większość ochraniaczy uje robią na pająki...
Jeśli założę ocieplacze na noc to czy one się nie zsuną jesli koń będzie chodził czy leżał? Możecie coś polecić? Chcialabym dla klaczy na tyły zakladac.
nokia6002, mi , właściwie moim koniom nigdy się nie zsuwały
Mam ocieplacze Jarpol i bardzo sobie je chwalę. Rozsądna cena, spore wypełnienie i łatwo się zakłada / ściąga.
Dobra - nie wiem czy dobry wątek, ale spróbuję.
Ktoś używa ochraniaczy "na grudę"? Takich:
http://www.horsetack.pl/pl/p/Ochraniacze-padokowe-PREMIER-EQUINE-Turnout-Mud-Fever/10810
Jakieś opinie?
http://yard-equites.pl/skokowe-wrzechstronne/885-premier-equine-kevlar-airtechnology-ochraniacze-skokowe-przod.html#/rozmiar_1-full/kolor-black
Posiada ktoś może i chciałby podzielić się opinią? 🙂
Equigrav ja mam już 4 rok i są super. gumy w ogóle sie nie rozciagnęły. są wytrzymałe, Coś jeszcze chcesz wiedziec?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 grudnia 2017 17:31
Szukam ochraniaczy stajennych podszytych futrem. Znalazłam Torpol Master Tech z tym że wszędzie gdzie je znalazłam jest tylko rozmiar full. Potrzebuje dla drobnego konika, 147cm i wszystkie ochraniacze ma cob.
A może coś innego? Wygodnego i z futrem 🙂
Equigrav, mam takowe i zdecydowanie ich nie chwalę - niezbyt starannie wykonane, koniowi poci się noga i skorupa rysuje się bardzo łatwo oraz głęboko. Wylądowały na dnie paki u mojej kobyły jako te zapasowe. Moim zdaniem te ochraniacze PE jak i transportowe są takie sobie.
Hej dziewczyny mam konia mocno obijającego tyłami o siebie. Po prostu strychuje czastem jak cho*era. Jest młody bo w marcu pyknie mu dopiero 3 ale jednak warto o nóżki dbać. Miałam ochraniacze FP pro light na tyły ale dosłownie po 3 razach neopren nad kopytem od tyłu jest wydarty..jak... nie wiem.
Dodatkowo młody kopie sie często sie dużo wy niż ochraniacz siega. Zastawiam sie nad zakupem ochraniaczy ujezdzeniowych Harry's Horse Grand Prix lub kontaktowe (neopreny) na 4 nogi. Ktora  z tych opcji jest lepsza? Jak uwazacie? Czy tez moze macie jeszcze inne propozycje? Ogólnie chciałabym nie zbankrutowac wiec np HH szukam używanych a neopreny nowe dostane za 200 wiec szukam czegos tez w takich kategoriach cenowych 😀 🏇 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2017 17:19
Sparkhope ja używam SOFT Fouganza i jestem zachwycona. Kucyk nie szanuje ochraniaczy, ma wady postawy w związku z czym naprawdę intensywnie użytkujemy, a trzymają się super. Dobrze leżą, nogi nie przegrzewają się.
Zobacz sobie też wielokrotnie wspominane Woof Wear.
Harry's Horse są raczej delikatne.
Sparkhope ja używam SOFT Fouganza i jestem zachwycona. Kucyk nie szanuje ochraniaczy, ma wady postawy w związku z czym naprawdę intensywnie użytkujemy, a trzymają się super. Dobrze leżą, nogi nie przegrzewają się.
Zobacz sobie też wielokrotnie wspominane Woof Wear.
Harry's Horse są raczej delikatne.


A tych softow długich używasz na tył tez czy przód?😀 bo widzę że dacathlon ma też w ofercie strychulcle Ale właśnie typowo krótkie :/ a te są długie i ładnie zabudowane.
Wgl używa ktoś tu kaloszy na.  4 nogi?😀
SparkHope, jeśli jeździsz na takim dzieciuchu to nie dziw się, że mu się jeszcze nogi plączą (z Twojego postu nie wynika czy jeździsz czy lonżujesz). Jeśli ten koń rzeczywiście musi pracować, to do ochraniaczy może mu dołóż kaloszki.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2017 23:28
SparkHope długie na 4
SparkHope, po pierwsze 2 latek to nie pora na konkretną pracę jakąkolwiek. Po drugie opisany problem powinien rozwiązać / zminimalizować rozsądny kowal.
lusia722 jaki masz rozmiar tych z Fouganzy na kucyka? Szukam czarnych strychulców na lonże dla wlkp. i ślązaka (nogi bardzo podobne) noszących standardowy ful. Lepiej brać Cob na przód i Ful na tył, czy 2x Ful?

Wigorrr ja przy moich koniach - jeden noszący normalnie Lki, drugi Mki, używam na przód i zad L. 🙂
SparkHope, jeśli jeździsz na takim dzieciuchu to nie dziw się, że mu się jeszcze nogi plączą (z Twojego postu nie wynika czy jeździsz czy lonżujesz). Jeśli ten koń rzeczywiście musi pracować, to do ochraniaczy może mu dołóż kaloszki.


Ale też nigdzie nie jest zapis Ze jeżdżę. Kowal widział. Koń ma ogólnie lekka wadę postawy (krową) Ale na kupcie ortopedyczne się to nie nadaje a właśnie praca pomaga. Więc się  bujamy 3 x w tygodniu na lonzy. Ale lepiej uniknąć nakostniakow . Kaloszki nosi na przód i rozważam też zakup drugich na tył. Stąd pytanie  😉
SparkHope, kowal to nie od razu kucie ortopedyczne. Odpowiednie werkowanie młodzika również sporo może zmienić.
SparkHope, tak jak napisała _Gaga struganie powinno pomóc. Zastanawiam się w jaki sposób on się strychuje przy krowiej postawie gdzie stawy pęcinowe są rozstawione. Druga sprawa jest taka, przy okazji jakby w okolicy był chiropraktyk to może warto żeby go obejrzał. Ja walczyłam kiedyś z kopytem i krowią w moim mniemaniu postawą a koń miał miednicę zrotowaną ....

Ja akurat reaguję alergicznie na bardzo młode konie w treningu bo mam złe doświadczenia z koniem, który wcześnie trafił do pracy. Niestety to wyszło dopiero jak przekroczył 15 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się