Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

Nie no, wiadomo jak wyskakuje mix od czapy to lepiej przelosować jeszcze raz.
Ja korzystałam też (w sumie nawet więcej) z tego (anglojęzyczny)

Nie uzywałam tych generatoró juz ze 2 lata, czyli od kiedy nie rysuje i kiedyś losowały jakieś prostsze słowa -a teraz faktycznie większość tego polskiego to jakiś bełkot  🤔wirek:
Specjalnie dla Was 😀

labrador
całodzienny
fokstrot
Puk puk, jest tu jeszcze jakiś artysta? 😉
Przeczytałam cały wątek (ach ta nuda w pracy :hihi🙂, poczyniłam pewne zakupy i po latach nietworzenia zabieram się ostro do pracy. A jak u Was? janek15? m.indira? Cobrinha? CzarownicaSa? Ktoś tu jeszcze zagląda? Coś tworzy? 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 grudnia 2017 13:39
Dinozaury na szydelku 😜 😁
Chwilowo krucho, cos tam sobie skrobne dla rozrywki ale ze nie włożyłam sobie sukcesow to chwilowo przerzucilam sie na robótki reczne 😎
Masz juz coś? 😀
Od dłuższego czasu chodziła za mną myśl, żeby wrócić do rysunku (kiedyś bardzo dużo tworzyłam ołówkiem i pastelami), ale dopiero w ten weekend wzięło mnie na realizację. 😀 Niestety w domu miałam tylko notes, jakiś beznadziejny ołówek i flamastry, więc nic konkretnego z tego nie wyszło. Ale zaczęłam grzebać i kupiłam komplet pasteli, ołówków i chyba dwa albo trzy rodzaje papieru. 🙂 Mam nadzieję, że jutro dojdzie paczka.
Poza tym bardzo kusi mnie spróbowanie swoich sił w akwarelach, ale kompletnie nie wiem, jakie wybrać i jaki papier do nich. No i marzy mi się sztaluga, ale też nie widzę różnicy między taką za 28 zł a np. taką i nie wiem, jak dobierać wysokość do mojego mikro wzrostu. 😡
mundialowa, akwarela na sztalugach to raczej słaby pomysł 😉 Choć nie mówię, że się nie da. Jeśli chodzi o papier to niestety nie pomogę ale sugeruję większy niż prace, dechę na spód i klejenie za pomocą taśmy papierowej na mokro. Bloki są wygodne ale czasem klej nie trzyma i papier potrafi się elegancko zrolować.
Sztaluga im cięższa i im szerszy ma rozstaw nóg tym lepsza. Ja mam jakąś składaną ale właściwie jej nie używam. Do pasji doprowadza mnie to, że nie mogę dokręcić motylków, sztaluga mi się przechyla, nawet potrafi złożyć. Jeśli drugi raz miałabym kupować to brałabym porządną studyjną, tego typu http://artequipment.pl/p1857,sztaluga-studyjna-bukowa-typ-vinci.html
abre, o sztaludze nie myślałam konkretnie pod akwarele. Na początek biorę się za ołówek i pastele, a nie mam odpowiednio dużego biurka, żeby działać na kartkach większych, niż A4, dlatego pomyślałam o sztaludze. 😉 Ale dziękuję za trop. :kwiatek:
Powiesz więcej o tym klejeniu papieru taśmą papierową? Chyba nie rozumiem. 😡
Taśma papierowa się świetnie sprawdza, ale jak był duży i ciężki arkusz papieru a malowałam na sztaludze to ja przypierdzielałam takerem bo taśma się odklejała. 🙂 takim o:
[img]https://d.allegroimg.com/s512/036d4f/a59077e94af9bc55d1f3afed292d[/img]
pitoszek, widocznie był błąd w klejeniu. Prawdopodobnie papier był za mokry i odrywał taśmę gdy wysychał. A ta taśma tak łapie, że trzeba papier z niej wycinać a dopiero potem ją zdzierać z deski. Potrafi nawet drzazgi z dechy wyrwać.

mundialowa, to taka taśma. Bierzesz dechę i układasz płasko na podłodze. Do miseczki nalewasz wody. Papier na którym zamierzasz malować moczysz, najlepiej sprawdza się szybkie zanurzenie w wannie. 
Kładziesz go na desce. Z taśmy oddzierasz odpowiednie kawałki, z kilkucentymetrowym zapasem. Moczysz je w miseczce przeciągając jednym ruchem i przykładasz klejem do dechy i papieru, nadmiar wody wyciskając np. czystą bawełnianą ściereczką.
Jeśli papier jest mały możesz go też zmoczyć gąbką ale może wyjść nierówno.
Tu jest filmik.
Mundialowa
Ja mam szatluge taka duza. I bardzo ja lubie. Ale ja maluje na plotnach tylko. Malej sztalugi bym wcale nie brala.
Aktualnie bawie sie tylko akwarela i ona sie na sztaluge nie nadaje niestety. Wiec maluje na ziemi, albo kuchennym stole.
A do papieru lapania to uzywam zawsze takich specjalnych klamerek, co mozna dostac w sklepie plastycznym kazdym. Mozna to przyczepic do stolu, dechy itp.
Jak chodzilam na kursy do plastyka, to tam zawsze byly dechy roznego rozmiaru i uzywalismy ich pod papier. Ale zawsze z klamrami.

Tu moje bazgroly z wczoraj. Swiatlo z dupy bylo, no ale cos widac. Plotno ma 120cm wysokosci. Malowalo sie to strasznie 😉 wole mniejsze plotna. Akwarela.

a abre ok ja cisnęłam taką z castoramy najtańszą i tak do rozmiarów a3 było ok, to już te większe mokre arkusze odpadały 😉 taaaka taśma jak pokazałaś pewnie by dała radę 😉
Dziękuję Wam wszystkim za rady! :kwiatek:

Dzisiaj dotarła paczka z pastelami, ołówkami i papierem. 😍 Sztalugę na razie odpuszczam, pobawię się na małym formacie. 😉

KaNie, przepiękny siwek! 😍
A jak u Was? janek15? m.indira? Cobrinha? CzarownicaSa? Ktoś tu jeszcze zagląda? Coś tworzy? 🙂


Dawno nie zaglądałam ale ponownie się melduje...
Kilka prac w międzyczasie powstało - tak na marginesie zakochałam się w pastelach w ołówku Caran D'Ache.
Są sporo droższe od Derwent ale mega wydajne i póki co nie połamane w środku czego o Derwentach powiedzieć nie mogę...
i są baaardzo miękkie... jak masełko😉

Dalej cisza w wątku... próbowałam coś wrzucić ale na komórce nie bardzo mam jak zmniejszyć rozmiar nawet jak z FB ściągnę fotkę
Cobrinha, no, znowu cisza...

Ja wczoraj zaczęłam zabawy z ołówkiem, ale to takie dziecięce rysunki bardziej, więc nie pokazuję. 😁
Jak by mnie nikt nie zbanował za rozmiar to bym coś wrzuciła ale z kom nie mogę zmienić rozmiaru.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2017 21:56
Mundialowa wrzucaj! Mnie "dzieciece" rysunki motywują, każde sa fajne! 😀
Mundialowa Wrzucaj 🙂

W tym roku bardzo mało rysowałam, zauważyłam, że do rysowania potrzebuję absolutnego spokoju w duszy, nie mogę mieć naglących zadań na ten dzień ani wielkich przemyśleń na następny. To + dni wypełnione po brzegi pracą i formalnościami poskutkowały niewieloma pracami 🙁

Rysowałam głównie na wakacjach i chwilę po próbowałam się zmuszać  😂
Za to chyba nie mogę się zdecydować co ja właściwie chcę rysować  😁




wspomnienia z Karkonoszy "ziemiec" i "kostur Ducha Gór":



No i moja wredna małpa:
Atea też tak mam... muszę być zrelaksowana do rysowania co niestety też ciężko osiągnąć przy moim trybie życia.

Udało mi się dorwać do laptopa co by zmienić rozmiar...
Te osobiście bardziej lubiane ostatnie pracę, zostawię na inny raz, żeby nie spamować 😉
Cobrinha Piękne.

Pokaaaż pozostałe prace  :kwiatek:
Cobrinha, piękne te Twoje prace, naprawdę masz talent. Ja po długiej przerwie zaczęłam coś rysować, bo dostałam na święta zestaw z ołówkami, węglami etc. Trochę wstyd pokazywać wśród takich pięknych rysunków, ale trudno ;D
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 grudnia 2017 17:13
Absolutnie nie masz się czego wstydzić. Piękne 🙂
Biczowa, dzięki za dobre słowo :kwiatek: muszę więcej ćwiczyć, może jak się napatrzę na te wszystkie piękności w tym wątku to się zmotywuję do większej regularności :-)
Bardzo dziękuję.
Przemogłam się do portretów... ale żeby nie było tak kolorowo to ostatnia praca omal w koszu nie wylądowała gdyby nie narzeczony-teraz próbuje ja ratować...
ale co tam następna będzie lepsza... w końcu zdjęcie z którego rysowałam było kiepskie.

vanille najtrudniej jest zacząć a potem to już leci.
Cobrinha, ja niestety mam tak, że zapalam się do czegoś i robię to codziennie, a potem jeden - dwa dni przerwy i budzę się po kilku miesiącach 😀 Ale może tym razem będzie inaczej, ostatecznie wszystko zależy od nas samych.
A co do portretu to jak na gatunek, którego jak rozumiem nie lubisz, wyszedł Ci fajnie! Poza samą postacią podziwiam przejście koszuli w tło - zwłaszcza po prawej stronie
hah wielkie dzięki ale akurat nie o tym rysunku mówiłam hah
Dzisiaj w prezencie dostałam drewniana kasetkę z kredkami w dwóch poziomach... zakup był jedynie dla pudełka a kredki z racji kiepskiej jakości będę musiała gdzieś zutylizowac  😂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 maja 2019 21:09
Odkopuję 🙂 Gdzieś mi mignął na pinterest.
Namalowałam kopię.
amnestria   no excuses ;)
24 maja 2019 09:37
WOW Ale Ty jesteś zdolna! 😲
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 maja 2019 10:50
a dziękuję  :kwiatek:

Edit. Skończyłam nowy
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 czerwca 2019 13:10
Ej serio nikt nic nie rysuje, nie maluje? Takie tutaj talenty mamy a cisza jak makiem zasiał 🙁

Wrzucam swoje z ostatnich 4-5 tyg
Ostatni mi sie szczegolnie podoba. Piekny.

Ja maluje i rysuje. A wlasciwie zaczelam po dlugiej przerwie, wiec mozna powiedziec, ze cwicze reke i oko.
Chetnie wrocilabym tez do swojego zajecia z Plastyka, czyli do metaloplastyki, ale to wymaga niestety zaplecza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się