Młode Konie

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 grudnia 2017 23:38
Banandi, zależy komu i co ma z koniem zrobić.
Strzyga, oczekiwałam trochę innej odpowiedzi he he. Do tej pory płaciłam jednorazowo za trening, nie płaciłam z góry- nie wpadłam na to i nikt czegoś takiego mi nie zaproponował  🤔wirek: . Chodziło mi o takie koszty na oko np. 2- 5000 zł. Na chwilę obecną ciężko mi określić czego oczekuje  😡 . Chyba pójdzie ujeżdżeniowo- mamy Golden Dream. Z tego co się orientuje to nie był nigdy puszczany w korytarz. Pytam się o konia, którego ledwo znam  🤦
Banadi, miałam młodego konia w treningu (4-2 lata temu) u członka kadry narodowej za 1800 zł miesięcznie i w tym był wliczony pensjonat. Kowal, wet, pasze i suplementy były oczywiście w moim zakresie.

edit. Koń był u zawodnika WKKW
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 grudnia 2017 13:51
Banandi, bo mozesz dać jakiemuś jeźdźcowi, zeby trochę obkakal konia i na nim pojeździł, a mozesz dać konia do olimpijczyka, zeby startował w międzynarodowych zawodach  i to bedzie różnica w cenie 🙂
Banandi
Ok 1500zl za miesiac za sama robote, czyli bez pensjonatu, kowala itp.
Banandi U nas układanie konie od podstaw do wyjazdów po lesie 1200zł. (robota miesięczna i konik sobie śmiga ). Danie zawodnikowi do jazdy to od 1,5tys. do 2,5 tys. u nas ceny te obejmują pensjonat i treningi, osobno się płaci za kowala, weta, zawody. Ceny dolnośląskie i u mistrzów polski.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Wiem, wiem bardzo słabo sprecyzowałam pytanie- późno było i już nie myślałam. Nie, ,,jakaś osoba” mnie nie interesuje. Chciałam się mniej więcej dowiedzieć ile taka przyjemność kosztuje.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
25 grudnia 2017 01:35
KaNie   apropo Argentiniusów to potwierdzam i ja  🙂 Mam takiego rudego udańca, 16 lat w marcu, skoczek jednak rusza się OBŁĘDNIE  😜  😍
Jestem dumna jak paw  😍  muciu pokonał swój pierwszy szereg  😜 
Monia
Kurde, fajnie progresuje. Ciekawy jest.

Btw wlasnie sobie ogladalam za ile poszly teraz na aukcji konie ode mnie z firmy. I przezylam szok, bo jeden walach, ktorego szczerze nie lubilam jezdzic, był beznadziejny do zajezdzenia a potem do skoków i ktory nie rokował na skoczka, poszedl za 369tys euro... 😲 👀  Ktos kupil ślicznego konika, z ujowym charakterem. Nie zazdroszczę  😉  Takiem mendy jak ten wałach dlugo nie zapomne 😉
galopada_   małoPolskie ;)
28 grudnia 2017 19:10
Dziewczyny do zajazdki w 2018. Siwa pierwsza, bo starsza 🙂

Szczególnie rudej nie mogę się doczekać  😍 166 w kłębie stuknęło już jakiś czas temu. Aż boję się myśleć ile jeszcze podrośnie do wakacji  😜 Kocham smoki  😜





Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 grudnia 2017 19:28
galopada_  masz więcej zdjęć siwej?  😜 😜 💘
galopada_   małoPolskie ;)
28 grudnia 2017 19:38
Katharina, tylko taki portrecik i grupowe 😉



KaNie, ale jak nie rokował na skoczka i poszedł za taką kasę ?
Perlica
Po 1 było go bardzo cieżko zajezdzic. To typ konia ktory jest skupiony tylko na walce. Nie uczy sie nowych rzeczy, nie chce, jest wiecznie zły, ponapinany i czeka kiedy może coś odwalić (ja w pracy prawie nie spadałam, ale z niego zaliczyłam bardzo spektakularne salto przez głowę  😁 ), przy okazji nic sobie nie robi z  człowieka na ziemi (taranuje Cie, nie reaguje , ma gdzies kiedy go ukarzesz ).
Potem ja zmienilam stajnie z zajazdkowej na skokowa i ten koń niestety też  😵 Trafił sie mnie ofc do skoków. Poczatkowo non stop odmawial, potem jak juz sie go przepchnelo to skakal i sie wcale nie skladal, bywalo źe przechodzil przez metrowy okser, w ogole sie nie wybijajac. Na dokładke coś takiego jak kontakt nie istniało. Był cholernie silny, zaparty, nie było ani jednego momentu kiedy chciał sie rozluznić. Ja nie miałam do niego sily i pomysłu, wiec poprosilam o zmiane jezdzca. Bylo to samo. Wedrował potem po ludziach i kazdy chcial cos z nim zrobic. Najlepiej mu bylo z za duzym dla niego jezdzcem (ten koń miał ledwo ponad 160cm, a jezdziec lekko 190 ), mezczyzna, bo nie mial jak walczyc. No i N. miał sile cala jazde trzymać jego łeb na rece. Kilka miesiecy skoki byly tak kijowe, ze nie wiedzieli co z nim zrobić. Az trzeba go bylo pokazac do dalszej selekcji. I to był jedyny raz kiedy skoczył w takim stylu, ze kazdemu kopara opadla (a myslelismy ze pojdzie na sprzedaz, do grupy koni za ok 10 tys e ). Potem nadal mieli z nim problem, ale po kilku miesiacach zaczal skakac. A na filmie aukcyjnym wymiata juz konkretnie 🙂 Co prawda w ryju ma juz mocne wedzidlo i widac w dalszym ciagu , ze pomimo top jezdzca nie dalo rady z tym kontaktem nic zrobic. I ze to typ konia ktory najlepiej sie czuje z glowa calkowicie oparta na rece jezdzca.
Fajnie ze sie sprzedał za takie pieniadze, bo z takim charakterem i jezdnoscia, gdyby trafił do byle kogo, to pewnie wedrowalby z rak do rak i w efekcie wcale by sie to dobrze nie skonczylo. Przy zlej jezdzie i zlym podejsciu to moze byc niebezpieczny koń.  On jest troche jak Qrazy Quick ktory chyba był gorszy, bo sie ludzie z hali ewakuowali jak on wchodzil. A jednak teraz jest koniem na fantastycznym poziomie. No ale z doswiadczonym i bardzo dobrym jezdzcem.
KaNie To tylko pogratulować, że koń od was poszedł za takie pieniądze.

Galopada Młode ekstra, to małopolaki ?

Moje brudasy z dziś.
Monia
Mysle ze ktos na pozniejszym etapie treningu wlozyl w niego ogrom pracy i serca. Bo nie widuje na aukcjach koni w jego typie. Raczej trafiaja tam te ktore od poczatku dla nas byly z efektem wow i kazdy chcial takiego konia jezdzic.
A tu zeby nie byc goloslownym fota z katalogu. Tak teraz skacze 🙂 
galopada_   małoPolskie ;)
29 grudnia 2017 13:56
monia, tak oczywiście 😉 jak wszystkie które tu wrzucam 😉
Banandi - nie polecam oddawania młodego konia ludziom "z górnej półki" że tak to nazwę 😉 A to dlatego że wielokrotnie widziałam jak to wygląda. Konie przeważnie większość czasu chodzą w karuzeli albo są lonzowane przed pracą (nazwę to) właściwa. Unikalabym dużych stajni i jeźdźców którzy mają dużo koni w treningu (im więcej koni tym mniej czasu dla każdego z osobna). Poza tym są robione na szybko, wychodzą że stajni stepem do hali, w hali już ruszają kłusem...Nie wspomnę o innych szczegółach i nie będę cytować nazwisk bo nie o to chodzi ...
Sugeruje zanim się komuś konika odda popatrzeć jak jeździ i na zawodach ! Znam znakomitych jeźdźców którzy jeżdżą GP ale do młodych koni się nie nadają (za nerwowi, Za mało luzu w skoku...itp).
asiaj Przeczytałam Twój post i pomyślałam, że na bank w Twoich ogłoszeniach znajdę treningi młodych koni i voila!

Sama zajeżdżam konie, głównie rekreanty, ale zagranie słabe 😉
KaNie, no powiem ci , że siłę ma, bo trochę stoi  🙂
Bardzo ciekawa historia, ale mówiąc szczerze opis , że przechodzi metrowy okser zapala lampkę, że to może być dobry koń, bo jakoś tak kiedyś myślałam, że koń dobry to skacze z zapasem i top techniką . I tak jest , ale ... Top konie zazwyczaj zaczynają skakać powyżej 120, a niżej często olewka, bo mają taką siłę że nie muszą się starać, albo jeszcze ciała nie ogarniają.
Ale myślałam, że z mało jezdnymi się tam nikt nie bawi i że idą od razu na sprzedaż.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 grudnia 2017 18:47
Ja mogę powiedzieć z doświadczenia, że z pewnością lepiej oddać konia profesjonaliście.
Trzeba zrobić rekonesans, zapytać zawodnika jak to wygląda współpraca z jego punktu widzenia, zapytać innych ludzi których konie ma/miał w treningu.
Szczerze kilka lat temu oddawaliśmy konia w trening do bardzo znanego zawodnika (teraz jest znacznie bardziej znany) i bardzo uczciwie postawił sprawę,
przesłał nam swój plan startowy, zapewnił opiekę bereitra na czas swojej nieobecności, gdyby koń miał zostać dłużej mogliśmy skorzystać z wiedzy i umiejętności osób z którymi współpracuje. Jednak mimo wszystko poziom sportowy jest jakimś wyznacznikiem umiejętności, ale tylko jednym z kilku.
Są wspaniali fachowcy, którzy może nie startują wysoko, ale mają "rękę do koni".

Dzisiaj ostatnie skoki w tym roku i jestem zachwycona, naprawdę się koniska starają i zmieniają.
[url=https://www.facebook.com/stajnia.czarnahuta/videos/1531419440229171/Migawka z treningu[/url]
Perlica
Stoi tam 135cm.
Wyżej mu stawiali potem i też był problem. Mam wrazenie ze potrzebowal bardzo duzo czasu zeby sie ogarnac po prostu. I zrozumieć że niestety musi sie poddać. Rozmawialismy kiedys tez o tym w stajni i doszlismy do wniosku, ze duzo mu dalo to ze jezdziec go trzymal na rece. On tak lapal rownowage i takiej jazdy potrzebowal. Musiał mieć silnego jeźdźca ktory dawal rade temu sprostać. Stwierdzilismy ze zaczal skakac dopiero jak zaufał, ze bedzie mu ktos w utrzymaniu rownowagi pomagał. I ja to widze tez na przejazdach. Lekkosci sie u niego nie uswiadczy.
Ja osobiście nie potrafie takich koni jezdzic, wiec podziwiam tego kto go ostatecznie doprowadził do takiego poziomu.
Z malo jezdnymi wlasnie duzo czasu sie tam spedza. Nie marnuje sie czasu na takie bardzo powazne przecietniaki, czyli takie ktore przecietnie skacza i maja jakas wade budowy, sa po kontuzji, czy maja mocno zryta banie. Chociaz te ze zryta bania, ale z talentem i zdrowiem czesto trafiaja gdzies w prywatny trening. Kilka takich koni bylo , ktore nie byly w stanie ogarnac trybu pracy jaki tam maja narzucony, a w prywatnych rekach super sie rozwijaly.
W sumie nikt nie traci pieniedzy z powodu spedzania z trudnym koniem wiekszej ilosci czasu, bo przeciez i tak kazdy z nas dostaje wyplate i musi jezdzic konie. Wiec co za roznica czy mam na liscie 50 roznych koni w ciagu miesiaca i jednego trudnego przez kilka miesiecy, skoro moja robota moze w przyszlosci przyniesc 360tys eurokow 😉
No, ale zycze sobie nie spotkac juz nigdy podobnego konia jak ten 😉 bo mialam chyba tylko jednego gorszego 😉
KaNie, a daj link jakiegoś parkuru?
Atea - zagranie żadne 🙂
Owszem zdarza mi się dostać młodziaka w trening ale kompletnie nie przyszła mi do głowy "reklama" bo najlepsza to taka z polecenia 🙂 po prostu uczciwie pisze co widzę/widziałam.
Perlica
Poszukam, chociaz ja mam filmy na płycie i z nich ogladalam.

A wstawie Wam jedna fotke zrebaka po "mojej" kobyle.  💘
Moje młode 🙂 5-latek, który jest jeszcze na razie full słabiakiem i szczypiorkiem, chociaż on sam uważa odwrotnie 🤣





I młoda dziś ostatni dzień 😉 Jutro już będzie kalendarzowym 7-latkiem, więc mogę przyjąć, że stała się dorosła. Ufff, coraz mniej przedszkola 😉



Quanta
Te pierwsze 2 zdjecia to jest Henderson ( nie wiem czy dobrze zapamietalam imie ) ?
A Ruda jest oblędna!  💘
Witajcie. Proszę o przyjęcie mnie do stada. Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.Mam starsze ułożone konie i od pół roku młodego prawie trzyletniego walacha. Koń u poprzedniego  oddzielony od matki w wieku ok roku i zostawiony samotnie w innym miejscu. Na dzień stal na lancuchu opleciony tak aby nie uciekl prawie 1,5 roku. Z natury bardzo przyjacielski lagodny ale i ogromnie ciekawski. Jak przyjechali do nas zupelnie nie potrafil zachować się w stadzie. Po kilku dniach już respektowal sygnalny wysyłane przez konie.zaczął też próbować na ile może sobie pozwolić. Niestety ma bardzo duża potrzebę brania różnych rzeczy do pyska próbował skubac ludzi dla zabawy ale zrozumiał ze nie wolno.
Mój problem polega na tym ze znalazł sobie zabawę polegająca na dotkliwym skubaniu starszego innego konia. jest to konik spokojny flegmatyczny który ma problemy z podnoszeniem tylnych nóg więc nie może młodziaka kopnąć aby się odczepił. Taka szamotanina go denerwuje i meczy. gdy je rozdzielę młody robi to samo z kucykiem tyle ze kucyk się lubi z nim tak bawić i potrafi w razie zmęczenia pokazać ze dość.mamy utrzymanie bezstajenne naszych koni a przez młodego muszę oddzielać Starego od stada. Nie wiem co mam zrobić aby młody nie męczył staruszka. Tylko rozdzielenie wchodzi w grę? Poradźcie czy to normalne czy przez kiepski okres  ma taki brzydki narów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się