Warszawskie voltopiry :)

SzalonaBibi, jak w medicover nie znajdziesz to ja mam dobrego w luxmedzie.
SzalonaBibi, jak w medicover nie znajdziesz to ja mam dobrego w luxmedzie.


Mam pakiet w medicover i nie dam rady płacić podwójnie. Jedną wizytę to bym przeżyła, ale ewentualne badania, kolejne wizyty to już się robi gruba kasa. Jakby co to się odezwę, ale raczej będę szukać u nich, ewentualnie metodą prób i błędów.
Nie wiem kto w tym wątku na ile i jak mocno związany z Warszawą, ale wrzucam info dla zorientowanych :P Czarny Roman zmarł wczoraj.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 grudnia 2017 18:50
Nie wiem kto w tym wątku na ile i jak mocno związany z Warszawą, ale wrzucam info dla zorientowanych :P Czarny Roman zmarł wczoraj.








serio?? O masz!
ashtray, jak jeszcze mieszkałam w Wawie widywałam Czarnego w Centrum. Pamiętam go w jakimś fioletowym dresie, butach nie do pary, i różowym kapeluszu. Kultowa postać Warszawa-Centrum
Już kilka wpisów na fb widziałam na temat jego śmierci, więc chyba serio. Pewnie będzie jakaś większa akcja, bo mignął mi też post, że poszukiwane są jego fotki, by w połowie grudnia powspominać.
Ja nie do końca w temacie,kto to taki?
DeJotka, bezdomny facet chodzący głównie w okolicach Centrum. Zaczepiał ludzi, gadał z nimi, czasami był straszny, czasami zabawny.
https://www.facebook.com/CzarnyRomann/
Czarny Roman to legenda warszawskich ulic. Dlatego napisałam, że info dla zorientowanych.
SzalonaBibi, diagnoza to najczęściej dwie wizyty, potem ewentualnie można prowadzić leczenie u innego lekarza 🙂 Ja swojego bardzo polecam więc jak innego nie znajdziesz pisz na pw. Albo po prostu umów się 😉 dr Jędrzejowski
ashtray, zobaczyłam to info u Ciebie na tablicy na fejsbuku i autentycznie zrobiło mi się przykro 🙁 Pamiętam jak jeszcze chodziłam do LO (na Świętokrzyskiej) i jak ze znajomymi szłam na kultowe pączki na Chmielnej to go spotykałam. Tylko w tamtym czasie był cały ubrany na czarno.

Ech 🙁
Muszę kupić zestaw do golenia. Pędzel i mydło najlepiej. Gdzie na linii metra jest sklep z akcesoriami do golenia? Najlepiej bielany, Żoliborz, Centrum.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 grudnia 2017 11:08
Kochani, czy ktoś z Was ma może blisko do Ikei w Jankach bądź się tam wybiera? <3
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 grudnia 2017 16:44
emptyline, pracuje w tej na Targówku, wiec jestem prawie codziennie- jakbym mogła coś pomoc to wal na fejsbuku🙂
emptyline, ja mam całkiem blisko, więc pisz śmiało w czym pomóc 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
26 grudnia 2017 20:01
gabb., idiotyczna sprawa, nic mega ważnego, więc to tak bardziej przy okazji. Chodzi mi o te ptaszki na choinkę. Ponoć tam są jeszcze dostępne. Mama je sobie kupiła, a mi udało się je zniszczyć, dlatego myślałam, że jak ktoś może byłby przy okazji mógłby je dla mnie kupić, oczywiście zapłacę i dorzucę czekoladę czy cuksy dla konia. 🙂
emptyline, jutro popołudniu powinnam mieć trochę więcej wolnego czasu to podjadę i jak będą to kupię 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
27 grudnia 2017 05:48
gabb., aaaaa, dziękuję :*
Mamy tu kogoś z okolic Bródna lub Ronda Daszyńskiego? Szukam chętnej osoby, która odebrałaby zegarek od sprzedającego z olx i potem wysłała go do mnie. :kwiatek:
Sto lat mnie na volcie nie było ale przygnała mnie potrzeba  😡
Voltopirki warszawskie potrzebuje rymarza co mi z szacunkiem potraktuje siodlo, jakieś sugestie?  :kwiatek:
Kiedyś był dobry rymarz na Wyścigach Konnych na Służewcu, Pan Pokora. Nie wiem jeszcze czy nadal działa, ale można tam spróbować uderzyć.
Scottie   Cicha obserwatorka
12 stycznia 2018 20:08
Macie może jakiekolwiek informacje o busach dojeżdżających z Warszawy (przystanek przy CH Wileńska) bezpośrednio do Wyszkowa? Ile kosztuje bilet, ile jedzie w tamtą stronę bus w godzinach porannych, gdzie ma w Wyszkowie przystanki? I najważniejsze- o której godzinie ma odjazdy? W necie trafiłam już na kilka rozkładów, ale nie wiem, czy są aktualne...
Bischa   TAFC Polska :)
20 stycznia 2018 17:38
Jakieś fajne i nie drogie miejsce na piwo/kawę na Starym Mieście? Koleżanka się zatrzyma na ulicy Kopernika, o ile dobrze widzę to okolice Uniwerku, pomnika Kopernika. Mogą też być nieco dalsze okolice, nie koniecznie Stare Miasto. 
Czy jakieś kino w Warszawie emituje filmy w angielskimi napisami?
Scottie   Cicha obserwatorka
20 stycznia 2018 21:39
Bischa, za czasów studenckich uwielbiałam chodzić na piwo do Kafefajka na ul. Oboźną. Blisko Kopernika w każdym razie 🙂
Anderia   Całe życie gniade
21 stycznia 2018 14:10
Bischa, ja polecę Univer, zaraz koło Kafefajki, a jak dla mnie o niebo lepiej i bardziej kultowo. I po remoncie brak wszędobylskiego smrodu fajek 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 stycznia 2018 14:18
Ah, Univer.. w moim towarzystwie nazywany speluną, najbardziej syfiasty i odrażający bar na świecie, gdzie bywaliśmy za czasów studenckich regularnie, bo było piwo za piątaka  😍 Miłe wspomnienia  😀
asds   Life goes on...
21 stycznia 2018 14:44
Pytanie.

Czy są tu osoby które jeżdżą po Warszawie rowerem np. po zakupy? Za jakiś czas będę się przeprowadzać do miasta i nie wiem czy brać swój obecny rower (cross' owy) czy może kupić tanią damkę Universal? Znajomi mnie strasznie przestrzegają przed ogromną ilością kradzieży (i to w biały dzień)  i nie wiem co zrobić? Wiadomo jak mi damkę ukradną też płakać będę ale różnica w wartości rowerów jest bardzo duża. Rowery zabezpieczam U-Lockiem.

Dzielnice Włochy - Ochota - Śródmieście - Mokotów.

Dziękuję za odpowiedzi,

asds
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 stycznia 2018 14:57
Ja jeżdżę. Mam dwa rowery - starą, używaną, różową damkę, odpicowaną - koszyk, jakieś kolorowe dodatki itp, i rower górski. Na krótkie dystanse jeżdżę damką bo można w sukience, ładnie wygląda, troszkę szybciej niż na piechotę no i można dużo do koszyka wrzucić  🙂 Ale jak mam jechać np 15km do centrum to jeżdżę MTB, zapinam na grubą blokadę ale wiadomo, że to jest raczej bariera psychologiczna i ochrona przed spontanicznym "pożyczeniem", bo jak złodziej jest przygotowany na kradzież to i grubego u-loka rozparceluje w kilka chwil. Z resztą żeby przypiąć u-lokiem to musisz mieć gdzie, nie pod każdym sklepem itp są takie możliwości. No i trzeba pamiętać żeby nie robić głupot typu przypinanie roweru za koło, bo takie kwiatki też często widuję  😁 Reasumując - jeśli ten crossowy masz taki lepszy, powiedzmy 4-5 tys. lub droższy to ja bym kupiła drugi. Jak nie to bym go wzięła. No i kwestia tego jakie dystanse chcesz pokonywać.

W Warszawie jeszcze dobrą opcją jest rower miejski - tani, dużo stacji 🙂
asds   Life goes on...
21 stycznia 2018 15:02
Dziękuje za odpowiedź smarcik.

Rower będzie mi potrzebny do jazdy po zakupy głównie czyli odległości do 5 km maks. Niestety nie jestem na tyle odważna aby rowerem próbować do pracy dojeźdzać (duża ilość trasy nie prowadzi przez ścieżki rowerowe).

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się